Apple introduceert Xsan 2

Brussel, 19 februari 2008 –Apple kondigt vandaag Xsan 2 aan, de eerste grote upgrade van het gebruiksvriendelijke, snelle en professionele SAN-bestandssysteem (Storage Area Network) voor Mac OS X. Met Xsan 2, dat verbeterde prestaties koppelt aan het legendarische gebruiksgemak van Apple, kunnen nieuwe gebruikers sneller en gemakkelijker een SAN configureren en implementeren. Nieuw in Xsan 2 is MultiSAN, waarmee gebruikers vanaf een enkel werkstation meerdere SAN's tegelijk kunnen benaderen. Xsan 2 is volledig geïntegreerd met Mac OS X Leopard en Mac OS X Server Leopard en is nu ook geschikt voor gebruik met RAID-opslagproducten van andere fabrikanten.

De beheertools in Xsan 2 zijn volledig vernieuwd, waardoor het nu nog eenvoudiger is om een SAN-bestandssysteem te configureren en te beheren. Xsan 2 gaat op intelligente wijze om met verschillende gegevenstypen, bestandsgrootten en gebruikscenario's, waardoor een optimale snelheid wordt behaald. Zo hebben beheerders nu de mogelijkheid om volumeworkloadinstellingen vooraf te configureren, zodat alle bestandstypen, van zeer grote bestanden (zoals ongecomprimeerd HD-videomateriaal) tot kleine datacenterbestanden, optimaal worden gestreamd. Xsan 2 beschikt daarnaast over een nieuwe voorziening, MultiSAN. Hiermee kunnen gebruikers meerdere Xsan-volumes vanaf hetzelfde werkstation of vanaf dezelfde server benaderen. Dit komt bijvoorbeeld goed van pas in redactieomgevingen met verschillende SAN-volumes voor productiewerk en het verzorgen van uitzendingen.

Xsan 2 is volledig geïntegreerd met Mac OS X Leopard en maakt volledig gebruik van kernvoorzieningen in Mac OS X, zoals Spotlight, waarmee op diverse SAN-volumes kan worden gezocht. Xsan 2 werkt bovendien naadloos samen met Server Assistant van Leopard Server, zodat SAN-volumes heel eenvoudig kunnen worden geconfigureerd. Voorzieningen van Leopard Server, zoals iCal Server, Mail Server en Podcast Producer, kunnen nu met Xsan 2 worden geïntegreerd ter ondersteuning van geclusterde bestandssystemen, waardoor de prestaties en de schaalbaarheid worden vergroot en het effect van serviceverlies als gevolg van de uitval van één server wordt verkleind.

Xsan 2 is nu ook geschikt bevonden voor gebruik met RAID-opslaghardware van andere fabrikanten dan Apple. Net als Xserve RAID van Apple ondersteunt Xsan 2 RAID-oplossingen van Promise Technology in configuraties die zijn geoptimaliseerd voor Xsan, Mac OS X Server en de reeks professionele programma's van Apple.

Prijzen en verkrijgbaarheid

Xsan 2 is onmiddellijk verkrijgbaar via de Apple Online Store www.apple.com/benl/store en bij erkende Apple resellers voor een adviesprijs van 999 euro per node.

Apple heeft Xsan 2 geschikt bevonden voor gebruik met de Xserve, Mac Pro en Apple Fibre Channel PCI-X-kaarten. Voor Xsan 2 is een geïnstalleerde versie van Mac OS X versie 10.5 of Mac OS X Server versie 10.5 vereist. Xsan 2 ondersteunt geschikt bevonden Fibre Channel-switches van fabrikanten als Brocade, QLogic en Cisco, en RAID-opslaghardware, waaronder de Xserve RAID en de VTrak E-Class Fibre Channel RAID-subsystemen van Promise.

 

Meer informatie:

Voor Nederlandstalige informatie over Apple:http://www.apple.com/benl

Voor de wereldwijde website van Apple:http://www.apple.com

Voor wereldwijde persberichten van Apple en fotomateriaal in hoge resolutie: http://www.apple.com/benl/pr

Apple gaf in de jaren '70 het startschot voor de personal-computerrevolutie met de Apple II en vond in de jaren '80 de personal computer opnieuw uit met de Macintosh. Apple wordt algemeen erkend voor zijn innovatieve en bekroonde Mac-desktops en -notebooks, het Mac OS X-besturingssysteem, het iLife-softwarepakket en zijn professionele programma's. Apple is bovendien de drijvende kracht achter de digitale muziekrevolutie met de iPod en de on line iTunes Store. Later dit jaar betreedt Apple de mobiele telefoonmarkt met de revolutionaire iPhone.

© 2008 Apple Computer, Inc. Alle rechten voorbehouden. Apple, het Apple logo, Mac, Mac OS, Macintosh, MacBook, iSight, Safari, AirPort Extreme, SuperDrive, iTunes, iPod, iPhone, MagSafe, iLife, iPhoto, iMovie, Leopard, Time Machine, iChat, Apple Store, Logic, Final Cut en Aperture zijn handelsmerken van Apple. Andere bedrijfs- of productnamen kunnen handelsmerken zijn van hun respectieve eigenaars.