Oprogramowanie i usługi

Interfejs z ludzką twarzą.

Kilkoro inżynierów oprogramowania Apple omawia projekt w sali konferencyjnej

Inżynierowie Apple zawsze tworzą oprogramowanie z myślą o konkretnej osobie – tej, która będzie go używać. Pracując z nimi, dowiesz się, dlaczego każdy produkt i usługa Apple są tak proste w użyciu i intuicyjne. Zrozumiesz także, dlaczego we wszystkich swoich działaniach nasz zespół inżynierów kieruje się potrzebami klienta.

Jason kieruje głównym zespołem ds. technologii Bluetooth w dziale Wireless Software Engineering. Wraz ze swoimi współpracownikami zajmuje się tworzeniem nowych funkcji Bluetooth oraz ich integracją w wielu produktach Apple. Do osiągnięć zespołu należy pionierski projekt pierwszego Maca z całkowicie bezprzewodowymi urządzeniami wejściowymi. Jego członkowie stworzyli też innowacyjne funkcje ułatwiające współpracę między różnymi urządzeniami, takie jak Handoff czy Instant Hotspot. A całkiem niedawno byli ściśle zaangażowani w powstanie słuchawek AirPods. „Każdy projekt to okazja, żeby dowiedzieć się czegoś nowego. Jestem ogromnie dumny, kiedy widzę, jak te wszystkie multidyscyplinarne działania, wypracowane przez nas relacje międzyludzkie oraz aplikacje, firmware i narzędzia, które stworzyliśmy, dają efekt w postaci gotowego produktu”.

Wybierz zespół dla siebie i stwórz z nami własną historię.

Apps and Frameworks

Pracownicy działu Apps and Frameworks są twórcami wszystkich aplikacji Apple, w tym wbudowanych apek, takich jak Kalendarz i Mapy, biurowych, takich jak Keynote i Pages, oraz multimedialnych, takich jak Final Cut Pro i Logic Pro. A ponieważ zależy nam na bezproblemowym działaniu każdej aplikacji, członkowie zespołu opracowują też architektury dla niezależnych twórców oprogramowania, takie jak UIKit i Metal. Dołącz do nich, aby dostarczać użytkownikom niezapomnianych wrażeń – każdego dnia przez całą dobę. Obszary pracy to m.in. tworzenie aplikacji, projektowanie interfejsów API, projektowanie interfejsów użytkownika, inżynieria sieci, protokoły aplikacyjne, tworzenie architektur programistycznych oraz inżynieria wydajności.

Zobacz stanowiska dostępne w dziale Apps and Frameworks

Cloud and Infrastructure

Przygotuj się do skoku na głęboką wodę. Gdy dołączysz do tego zespołu, zajmiesz się projektowaniem, tworzeniem oraz implementacją wysoce wydajnych systemów obsługujących miliardy zapytań każdego dnia. Będziesz uczestniczyć w zakulisowych działaniach o kluczowym znaczeniu dla sprawności nowej generacji aplikacji oraz usług iOS i macOS, takich jak Siri, iCloud, Mapy, iTunes Store i Apple Music. Praca jest skomplikowana, skala ogromna, a satysfakcja – wprost proporcjonalna. Bo to, co robią pracownicy tego zespołu w znacznym stopniu decyduje o wyjątkowości doświadczeń użytkownika Apple. Obszary pracy to m.in. wielkie zbiory danych, tworzenie oprogramowania po stronie serwera, bazy danych oraz inżynieria danych.

Zobacz stanowiska dostępne w dziale Cloud and Infrastructure

Core Operating Systems

System operacyjny jest tym, co sprawia, że produktu Apple nie da się pomylić z żadnym innym. Pracując w zespole, który tworzy tę unikalną cyfrową osobowość, pomagasz w pełni zintegrować ją z całym urządzeniem. Potrafimy tego dokonać, ponieważ w Apple sprzęt, oprogramowanie i aplikacje stanowią nierozerwalną całość. Do Twoich zadań będzie należeć rozwijanie takich technologii jak iOS, macOS, watchOS oraz tvOS, a także tworzenie we współpracy z innymi zespołami najlepszych na świecie urządzeń do pracy w grupie. Obszary pracy to m.in. jądro systemu, inżynieria sieci, systemy plików, czujniki oraz warstwa transportowa.

Zobacz stanowiska dostępne w dziale Core Operating Systems

DevOps and Site Reliability

Uczestnicząc w zarządzaniu usługami internetowymi Apple takimi jak App Store, Apple Music, iTunes, Siri, Mapy oraz iCloud, będziesz pomagać setkom milionów użytkowników. A projektując i tworząc system ciągłej integracji i dostarczania oprogramowania, każdego dnia pomożesz zapewniać wysoką dostępność, skalowalność oraz bezpieczeństwo olbrzymiej infrastruktury. Obszary pracy to m.in. inżynieria niezawodności infrastruktury, inżynieria systemów, inżynieria telemetryczna, inżynieria wydajności, administracja systemami oraz administracja Hadoop.

Zobacz stanowiska dostępne w dziale DevOps and Site Reliability

Emilie uwielbia robić zdjęcia. Ale jeszcze bardziej lubi pomagać w tym klientom. Emilie
Emilie, menedżerka projektów inżynierskich w dziale iOS Photos and Camera Engineering, robi zdjęcie przy użyciu swojego iPhone’a

Emilie zawsze lubiła robić zdjęcia. Teraz realizuje tę pasję, pracując w Apple jako menedżerka projektów inżynierskich w dziale iOS Photos and Camera Engineering. Jej zespół nieustannie pracuje nad poszerzaniem możliwości aparatów w urządzeniach mobilnych. „Jesteśmy w kontakcie z zespołami z całej firmy Apple, od działu projektowania przez sprzęt aż po marketing. To, że pasjonuję się fotografią, pomaga mi w konstruowaniu jak najlepszych urządzeń dla naszych klientów”.

Engineering Project Management

Każdy zespół w Apple współpracuje z innymi, a dział Engineering Project Management pełni w tej multidyscyplinarnej kooperacji centralną rolę. Dołącz do nas i weź odpowiedzialność za losy ważnych projektów, od początku do końca nadzorując każdy ich aspekt. Pokierujesz pracą inżynierów, specjalistów od marketingu oraz członków innych zespołów, pomagając im osiągnąć jak najlepsze efekty. Wspólnie będziecie wdrażać oprogramowanie systemowe, aplikacje i usługi, między innymi iCloud, iWork, Siri oraz iTunes. Obszary pracy to m.in. zarządzanie projektami technicznymi, marketing ewangeliczny, mierniki sukcesu, analizy oraz zarządzanie programami.

Zobacz stanowiska dostępne w dziale Engineering Project Management

Information Systems and Technology

W jaki sposób ponad 130 000 pracowników pozostaje w kontakcie z dostawcami, ze sobą nawzajem i ponad miliardem klientów na całym świecie? Dba o to zespół Information Systems and Technology (IS&T), który jest dla Apple niczym układ nerwowy. Możesz do niego dołączyć i mieć swój udział w projektowaniu i utrzymywaniu potężnych systemów, na których opiera się działanie usług takich jak Apple Pay czy witryny internetowej Apple, a także naszych procesów produkcji, logistyki, sprzedaży oraz wszystkich firmowych placówek. Oprócz tego zespół IS&T rozwija i obsługuje nasze rozsiane po całym świecie centra danych. Obszary pracy to m.in. inżynieria aplikacji WWW, inżynieria systemów zaplecza, inżynieria oprogramowania mobilnego, analiza danych i praktyczne zastosowanie mechanizmów samouczenia, inżynieria jakości oprogramowania, inżynieria bezpieczeństwa, inżynieria sieci, dostarczanie treści, działalność centrów danych oraz pakiety wsparcia dla SAP i Oracle.

Zobacz stanowiska dostępne w dziale Information Systems and Technology

Machine Learning and AI

Mechanizmy samouczenia są coraz ważniejszym elementem niemal wszystkich produktów i usług Apple. Dlatego pracując w tym dziale, możesz wpływać na osiągnięcia wielu innych zespołów. Będziesz tworzyć samouczące się algorytmy, które pozwolą wydobyć z danych najbardziej użyteczne informacje, by na ich podstawie uzyskać najlepsze możliwe rezultaty. Możesz przy tym liczyć na pomoc ekspertów w dziedzinie ochrony prywatności, którzy zadbają o bezpieczeństwo danych użytkowników. Dołącz do zespołu, aby wzbogacić za pomocą tych inteligentnych technologii istniejące aplikacje takie jak Mapy, Siri i News, oraz te, które dopiero powstaną. Obszary pracy to m.in. sztuczna inteligencja, wizja komputerowa, analizy danych oraz uczenie głębokie.

Zobacz stanowiska dostępne w dziale Machine Learning and AI
Dowiedz się więcej na temat pracy w dziale Machine Learning and AI

Security and Privacy

Chroń dane Apple i naszych klientów, budując filary bezpieczeństwa, które pozwolą wykrywać zagrożenia dla naszych produktów, usług oraz infrastruktury i skutecznie im zapobiegać. Pracując w tym zespole, będziesz tworzyć innowacyjne zabezpieczenia, między innymi dla Apple Pay i iTunes, jednocześnie zapewniając to, z czego od zawsze słynie Apple – prostotę obsługi. Obszary pracy to m.in inżynieria prywatności różnicowej, inżynieria standardów prywatności, praca starszego architekta ds. bezpieczeństwa, inżynieria usług bezpieczeństwa oraz zarządzanie projektami z dziedziny bezpieczeństwa globalnego.

Zobacz stanowiska dostępne w dziale Security and Privacy

Software Quality, Automation, and Tools

To, co proste, musi też być łatwe. Pracownicy działu Software Quality, Automation, and Tools dbają o to, żeby nasze systemy operacyjne, aplikacje i usługi, takie jak Mapy, iTunes Store oraz iWork działały tak dobrze, jak zostały zaprojektowane. Dlatego sprawdzają i zatwierdzają wszystkie wersje systemów operacyjnych oraz aplikacji na każdej z platform Apple. Tworzą też niezbędne do realizacji tego celu narzędzia, infrastrukturę i platformę testową. Obszary pracy to m.in. inżynieria kontroli jakości, inżynieria integracji, praca programisty w dziale inżynierii testowej, inżynieria aplikacji, inżynieria kompatybilności oprogramowania, inżynieria automatyki oraz opracowywanie narzędzi.

Zobacz stanowiska dostępne w dziale Software Quality, Automation, and Tools

Wireless Software

Łączności bezprzewodowej nie traktujemy już dziś jako czegoś niezwykłego. Ale to, w jaki sposób pracownicy tego zespołu przesuwają granice możliwości technologii Wi‑Fi, Bluetooth i GPS, graniczy z magią. Dołącz do nich i twórz kolejne bezprzewodowe innowacje, zapewniając klientom płynną i bezproblemową obsługę. Obszary pracy to m.in inżynieria komunikacji komórkowej, inżynieria systemów, inżynieria zarządzania sieciami telekomunikacyjnymi, inżynieria telefonii, inżynieria lokalizacyjna, inżynieria technologii Bluetooth oraz inżynieria technologii Wi‑Fi.

Zobacz stanowiska dostępne w dziale Wireless Software