İki Apple çalışanı Apple Store'da müşterilere yardımcı oluyor.

Müzik sever misiniz? Peki ya fotoğrafçılık? Fitness, oyun veya video tutkularınız arasında mı? Tutkuyla bağlı olduğunuz her şeyi ortaya koyun. Çünkü sevdiğiniz şeyleri Apple ürünlerini kullanarak paylaşmanız, başkalarına da kendi tutkularının peşinden gitmeleri için ilham verir. İşte bu nedenle Retail deneyimini sürekli yeniden tasarlıyoruz: Müşterilerimize ve size her türlü olanağın kapılarını açmak için.

Mariana, her müşterinin ihtiyacını keşfetmek istiyor.

Mariana

Los Angeles'taki bir Apple Store'da Uzman olarak çalışan Mariana, genç bir çocuğa mağazada ürün gösteriyor.

Los Angeles’ta Uzman olarak çalışan Mariana, mağazasını ziyaret eden herkesle bağ kurmanın önemini anlıyor. Her müşterinin ihtiyaçlarına tam olarak uyan ürünü bulmak onun işi. Mariana, Apple ürünleriyle ilgili en sevdiği özellikleri kolaylıkla paylaşabiliyor ama başkalarının kendi tutkularını keşfetmelerine yardımcı olmayı çok daha tatmin edici buluyor. “Apple ürünlerinin müşterilerin yaşamlarını nasıl zenginleştirebileceğini göstermeyi çok seviyorum. Beni en çok tatmin eden şey bu.”

Satış

Muhteşem müşteri deneyimleri sunmaya odaklanan bir ekibin parçası olarak, insanları yapmayı sevdikleri şeyleri yepyeni şekillerde yapmalarını sağlayan Apple ürünleriyle tanıştırırsınız. Yerel şirketlerle birlikte çalışarak girişimcileri ve profesyonelleri başarıya ulaşmak için gerek duydukları araçlarla buluşturursunuz. İster ön planda ister arka planda çalışıyor olun, her gün müşterileriniz, ekibiniz ve kendiniz için büyük bir fark yaratma şansına sahip olursunuz. Pozisyonlar: Uzman, Eksper, Operasyon Eksperi, Kurumsal Müşteriler Eksperi ve Business Pro.

Açık Satış pozisyonlarına bakın

Jeronimo bir Teknik Uzman. Aynı zamanda insan ilişkileri konusunda da uzmanlık sahibi.

Jeronimo

Teknik Uzman olarak çalışan Jeronimo bir Apple Store müşterisine iPhone kamerasını kullanmayı gösteriyor.

Jeronimo ilk iş görüşmesine geldiğinde, sahip olduğu karakterin, teknolojiyle dolu bir özgeçmişten bile önemli olduğunu fark etti. O günden beri hem bugün hem de yarın için becerilerini hayata geçirmesini sağlayan koçluk ve mentorluk desteği dahil olmak üzere, ekibinin desteğini alarak ilerledi. Jeronimo şimdi aynısını başka ekip arkadaşları için yapıyor: “Buradaki liderler bana, lisede teknolojiye duyduğum ilginin peşinden gitmem için ilham veren bilgisayar öğretmenimi hatırlatıyor. Bu pozisyonda, başka çalışanlara ilham veren o insan olmaya çalışıyorum.”

Destek

Bir müşterinin ürün sahibi olması, bir ilişkinin başlangıcını müjdeler. Bu ekip, bu ilişkinin derinleşmesine yardımcı olur. Müşterilerin kişisel projelerini hayata geçirmelerine yardımcı olmak için kendi tutkularınızdan bütünüyle yararlanırsınız. Bir müşterinin müziği videoyla eşzamanlamasına yardım cı olabilir, başka birine fotoğrafların nasıl rötuşlanacağını gösterebilir ve hatta bir çocuğa kod yazmayı öğretebilirsiniz. Uygulamalı sorun çözme yeteneğine sahipseniz müşterilerin teknik sorunlarını ele alarak onları çok sevdikleri Apple deneyimiyle yeniden buluşturabilirsiniz. Destek ekibi pozisyonları arasında Creative, Teknik Uzman ve Genius bulunur.

Açık Destek pozisyonlarına bakın
Teknik Destek pozisyonları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Consuela’ya göre, bulunduğu topluluk, mağazasını eşsiz hale getiriyor.

Consuela

Apple Union Square'de Mağaza Lideri olarak çalışan Consuela mağazada bir ekip üyesiyle sohbet ediyor.

Her Apple Store yerel topluluğu ile etkileşim kurmak üzere tasarlanır. Ve hiç kimse bunu Apple Union Square’in Mağaza Lideri Consuela kadar iyi anlayamaz. O kendisini, ekibini müşterilerle yeni ve heyecan verici yollarla bağ kurmaları için motive etmeye adamış. “Mağazamızın çalışmaya, alışveriş yapmaya ve keşiflerde bulunmaya uygun, dinamik bir yer olmasını istiyorum. Yerel sanatçıları, öğrencileri ve girişimcileri bilgi ve deneyimlerini paylaşmaları için davet ediyoruz. Müşterilerimiz gibi ekibim ve ben de bu etkileşimlerden çok şey öğreniyoruz.”

Liderlik

Apple'da lider olarak çalışanları yönetmenin çok ötesinde işler başarırsınız. İnsanların Apple’dan beklediği muhteşem müşteri deneyimlerini sunan, kültürel çeşitliliğe sahip ve işbirliğine açık ekiplerin kurulmasına yardımcı olursunuz. Her ekip üyesinin yeteneklerini ve becerilerini etkin bir şekilde geliştirmek için açık ve dürüst geri bildirimi temel alan kültürümüzden yararlanır, ilham vererek liderlik edersiniz. Ayrıca yerel toplulukla ve yerel şirketlerle ilişkiler kurarak herkesin sıcak karşılandığı bir ortam yaratırsınız. Pozisyonlar: Müdür, Kıdemli Müdür, Mağaza Lideri ve Pazar Lideri.

Açık Liderlik pozisyonlarına bakın