Apple, tutkunuzu paylaşan kişilerle çalıştığınız yerdir. Uzmanlık işten önce gelir. Cesaret ve özgün düşüncelere olan saygımız, birlikte yaptığımız işe elinizden gelenin en iyisiyle katkıda bulunmanızı sağlar.

Çalışma Biçimimiz

Apple’ın en kalıcı tasarımı Apple’ın kendisi olabilir.

Apple iş birimleri yerine işlevsel uzmanlıklara göre organize edilmiştir. Bu, bizim boyutlarımızdaki bir şirket için nadir görülen bir durumdur. Biz, uzmanlara liderlik eden uzmanlarız. Donanım uzmanları donanıma, yazılım uzmanları yazılıma, tasarım uzmanları da tasarıma liderlik eder. Bu durum büyük şirketlerin çoğunda farklıdır. O şirketlerde genel müdürler müdürleri yönetir. Apple’ın Apple olma nedeni, herhangi bir iş alanında karar alma yetkisinin o alandaki en uzman kişilere ait olmasıdır.

Apple’daki Liderler uzmanlıklarını diğer iki karakter özelliğiyle bir araya getirirler: Detaylara odaklanabilme ve birlikte karar alma aşamasında işbirliğini temel alan tartışmalar yapabilme. Buradaki her seviyeden insan için konuyla ilgili rehberlik ve mentorluk sunan uzmanlarla çalışmak özgürleştirici, hatta heyecan verici olabilir. Liderliğe olan bu bakış açısı, inovasyon getiren işbirliği konusundaki kararlılığı yansıtır.

Apple’ın yenilik getirmek için nasıl organize olduğu hakkında daha fazla bilgi edinin

Harvard Business Review makalesini görüntüleyin (PDF)

Gerçekten bir şeyin nasıl yapıldığını anlamak, detaylara inmek ve çok yaratıcı olmak istiyorsanız olmanız gereken yer Apple.
Shravan, Üretim Tasarımı Mühendislik Müdürü Operasyon ve Tedarik Zincirinde çalışmakla ilgili bilgi edinin

İşbirliği

Harika fikirler zorlukların karşısında durur.

AirPods hakkında bir tartışma yapan bir grup çalışan.

Farklı bölümlerin yaptığı tüm işlerin ve oluşturduğumuz tüm ilişkilerin bir üründe bir araya geldiğini görmek bana inanılmaz gurur veriyor.

Jason, Kablosuz Yazılım Mühendislik Müdürü
Yazılım ve Servisler alanında çalışmakla ilgili bilgi edinin

Apple’da işbirliği birlikte çalışmaktan çok daha fazlasıdır. Tutkuları öne çıkaran, işbirliğini temel alan tartışma anlamına gelir. Retail, donanım veya pazarlama ekiplerindeki çalışanlar farklı sorunlara odaklanıyor olabilirler. Ancak saygılı, dürüst tartışmanın ilkeleri hiç değişmez: Fikirleri savunuruz, bakış açılarını yarıştırırız ve nihayetinde en iyi çözüme ulaşmak için birbiriminizin düşüncelerine katkıda bulunuruz.

Bölümler arası işbirliği büyük öneme sahiptir. Çünkü hiçbir takım bir üründen veya servisten kendi başına sorumlu değildir. Yeni bir ürünün tek bir ana bileşeni için düzinelerce uzman ekibi gerekebilir. Yine de her ekip ortak bir amaç için çalışır: Olağanüstü bir kullanıcı deneyimi yaratmak.

İnovasyon

Kararları uzmanlar verdiğinde bu kararlar inovasyon getirir.

İnovasyona işini bilen insanlar liderlik eder. Bu durum, bu kişiler hayatlarının ilk işinde olsalar da, on yıllar süren bir kariyerdeki en son yapmakta oldukları projede olsalar da değişmez. Apple’da inovasyon yalnızca parlak fikirli bireylere bağlı değildir. Önceden yapılmış şeylerdense yapılabilecek şeylere odaklanan uzmanlardan oluşan bir topluluğa bağlıdır. Bu kültürü, bizi yeni buluşlara götüren cesur ama bilinçli riskler almaları için uzmanlara alan sağlayarak besleriz.

Buradaki herkes inovasyon yapmıştır ya da yapacaktır. Bu, müşterilerin genelde fark etmedikleri alanlarda bile geçerlidir: Devamlı güncellemeler ve arama yanıtlarındaki saygılı tarafsızlıkla ön yargının azaltılmasına yardımcı olan Siri küratörlerine ve mühendislerine bir bakın. Veya ön cephedeki tıp çalışanları için COVID-19 yüz kalkanları tasarlayan, üreten ve gönderen ekiplere. Ya da kafelerimizden birinde çalışan ve çevre dostu pizza kutularımızın patentini alan şefe.

Fikirleri istediğimiz kadar ileri taşımak için gereken kaynaklara sahibiz. Ve hiçbir fikir de fazla çılgın değildir.

İş Alanları

Burada birçok farklı yeteneğe yer var.

Uzmanlığınız veya idealinizdeki görev, Apple’da birçok alanda bulunabilir. İlgi alanlarınıza hangisinin uyduğunu görmek için birkaç fırsatı keşfedin.

Konumlar

Yerel bir duruş.
Bir dünya olasılık.

Tüm konumları keşfedin

Apple Store

Dünyanın çeşitli yerlerinde 500’den fazla konumda Apple Store deneyiminin sürekli yeniden hayata geçirilmesinde rol oynayın.

Apple Retail hakkında daha fazla bilgi edinin
Gece bir Apple Store’un dışı.

Değerlerimiz burada oluşturulan her şeyin parçası. Buna kariyer de dahil.