Evinde bağdaş kurarak yere oturan Moony meditasyona hazırlanıyor ve gülümsüyor.

Zindeliğe
saygılı bir yaklaşım.

Moony’nin Öyküsü

Fitness ile ilgilenmeye başlamamın sebebi, insanların hayatlarını en iyi şekilde yaşamalarına yardımcı olmak istemem. Bir anlamda burada yaptığım şey de bu.
Moony, Apple Store Lider Genius
Seul, Güney Kore

QuestionSpor eğitimi ve yönetimi alanında lisans derecesine sahipsiniz, peki sizi buraya yönlendiren ne oldu? AnswerApple’ın da fitness ve sağlık konusunda benim kadar kararlı olduğunu gördüm, yani doğal bir uyum sağladık. Egzersiz yapmanın ya da sadece kendimle ilgilenmenin verdiği hissi çok seviyorum ve Apple herkesin bunu yapmasını daha kolay ve eğlenceli bir hale getiriyor.

İnsanların yapabileceklerini düşündüklerinden fazlasını yapmalarına, başarı duygusunu tatmalarına yardımcı olmayı hep sevdim.
Üç Apple Fitness simgesi: Koşma, bisiklete binme ve yoga.

QuestionApple Store’da bunu nasıl gerçekleştiriyorsunuz? AnswerFarklı şekillerde. Örneğin, burada tutkularımızı işimize taşımaktan bahsederiz. Ben de fitness tutkumu işime yansıtıyorum. Ekiple veya müşterilerle, söz gelimi Apple Watch veya Sağlık uygulamamızın spor ve sağlık özellikleri hakkında konuşurken bu tutkumdan yararlanıyorum.

QuestionLider olarak ekip üyelerimizin yaşamına deneyiminizle de katkı sağlıyorsunuz, değil mi? AnswerEvet. Apple Store yüksek tempolu bir ortam, bu nedenle çalışanlarımız için sağlıklı bir enerji sağlamaya yardımcı oluyor. Benim için burada zindelik hissini güçlendirmek hem kişisel hem profesyonel bir hedef.

Zindelik kültürüyle, işte iyi geçen bir gün beden ve zihin açısından daha da iyi bir gün gibi hissettiriyor.

QuestionZindelik nasıl eyleme geçirilir? AnswerEylem doğru kelime! Aylık grup aktivitelerimizi örnek verebilirim. Sabit bisiklete binme dersleri, Han Nehri kıyısında grup koşuları, farkındalık meditasyonu, yoga seansları ve mağazamızın yakınlarında çeşitli aktiviteler yaptık. QuestionBu aktivitelere çok kişi katılıyor mu? Answer Elbette! Aktiviteler tamamen isteğe bağlı, ancak aynı anda otuzdan fazla ekip üyesinin katıldığı aktiviteler oldu. Daha sonra onlara tüm video ve fotoğrafları gönderiyorum. Hatta bunları mağazanın video duvarlarında bile gösteriyoruz.

Burada gördüklerime dayanarak
birlikte oyun oynamayı seviyorsanız birlikte çalışmaktan da keyif alıyorsunuz.

QuestionDedikleri gibi, dehanın yüzde biri ilham, yüzde doksan dokuzu ter dökmektir. AnswerBir Apple Genius’ın ilham oranının kesinlikle daha yüksek olduğunu söyleyebilirim. QuestionŞüphesiz.

QuestionBu arada 2020 Olimpiyat oyunlarında siz de kendi yarışmalarınızı düzenlediniz. AnswerEvet! Mağaza ekibi üyeleri için dokuz spor dalı ve her dalda altın, gümüş ve bronz madalyalarımız vardı. Questionİçimden bir ses bana iyi iş çıkardığınızı söylüyor. AnswerBisiklet dalında altın madalya kazandım!

Apple Store’da çalışmak
takım sporuna benziyor, ancak rekabetten
çok işbirliği öne çıkıyor.
Gevşeme hareketleri ve sabit bisiklet egzersizini temsil eden iki Apple Fitness simgesi.

QuestionApple Wellness ekibinden gelen bilgileri mağaza ekibiyle paylaşan kişi de sizsiniz, değil mi? AnswerEvet, doğru. Apple Wellness biz Apple’dakiler için harika bir sağlık kaynağı. Ben de mağazada en yeni bilgileri paylaşmaya her gün birkaç dakika ayırıyorum. Bunlar beslenme ve egzersiz, kadın sağlığı ve daha birçok konuyla ilgili programlar ve online dersler olabiliyor. QuestionBu, bir pandemi sırasında önemli olmalı. AnswerKesinlikle. Her gün, ister mağazada olalım ister evde, en güncel sağlık ve güvenlik bilgilerini ekip üyeleriyle paylaşıyordum. Ve pek çoğumuz evden yaptığımız antrenmanlarla sanal olarak da bağlantı kuruyorduk.

QuestionDaha önce “beden ve zihin” dediniz, zihin sağlığı için de destek sunuluyor mu? AnswerEvet, Wellness ekibi ve diğer Apple yan hakları aracılığıyla destek sunuluyor. Ailemin sağlığıyla ilgili duygusal açıdan bazı sorunlar yaşadığımda bu destekten çok faydalandım. Özel danışmanlık seansları stresi azaltmama gerçekten yardımcı oldu.

Kendimi son derece güçlü
biri olarak görüyorum, ama hepimizin iniş çıkışları var. O yüzden bu kaynaklara erişmek bana büyük bir rahatlık sağladı.

İllüstrasyonlar iPad’de çizilmiştir.