Herkes önemli. Bu yüzden her birimiz önemliyiz.

“Apple’ın insanlarla bulundukları seviyede, kendi ihtiyaçlarında ve beceri düzeylerinde buluşmasına bayılıyorum.”

Nafisah, Apple Store Müdürü Santa Monica, ABD

Okuyucuya gülümseyerek bakan Nafisah’ın illüstrasyonu; kalp sembolü gösteren bir iPad illüstrasyonu kadraja giriyor. Okuyucuya gülümseyerek bakan Nafisah’ın illüstrasyonu; kalp sembolü gösteren bir iPad illüstrasyonu kadraja giriyor. Okuyucuya gülümseyerek bakan Nafisah’ın illüstrasyonu; kalp sembolü gösteren bir iPad illüstrasyonu kadraja giriyor. Kalp sembolü gösteren bir iPad illüstrasyonu kadraja giriyor. Kalp sembolü gösteren bir iPad illüstrasyonu kadraja giriyor. Çocukların resimlerini gösteren daha fazla iPad illüstrasyonu kadraja giriyor. Çocukların resimlerini gösteren daha fazla iPad illüstrasyonu kadraja giriyor.

Apple’ın sizi L.A. Dodgers’tan takasla aldığı doğru mu?

Yanıt:Hayır, beni daha çok bonservisi elinde olan bir oyuncu olarak görebilirsiniz. Kendi isteğimle harika bir takımdan ayrılıp başka bir harika takıma geçtim. L.A. Dodgers’ta Director of Premium Hospitality pozisyonunda, lüks locaları ve özel kulüpleri yönetiyordum.

Apple’da müdür olarak göreve başladınız. Peki daha önce mağazacılık deneyiminiz var mıydı?

Yanıt:Yoktu.

Peki teknoloji deneyimi?

Yanıt:O da hiç yoktu! Ben de bunun bir eksiklik olup olmadığını merak ediyordum ama ne bildiğimden çok kim olduğumla ilgilendiklerini söylediler. Asıl önemli olan, bu işe yüreğimi ve ruhumu koymamdı.

Yani süreç içinde öğrendiniz.

Yanıt:Evet. Biraz korkutucuydu ama çok alçak gönüllüydüm ve herkesten bir şeylere öğrenmeye açıktım. Hepimiz birbirimize yatırım yaptık.

“Birbirimizin gelişim süreçlerinin birer parçasıydık. Hala öyleyiz.”

Lüks localar tutan VIP müşterilerden, birbirinden çok farklı müşterilere hizmet verilen bir alana geçmişsiniz.

Yanıt:Deneyimleri, becerileri, dilleri veya yaşları ne olursa olsun, benim için tüm müşteriler birer VIP. Daha iyi görmek için iPad’inde her şeyi büyüten annem gibi. Çalışanlarımız veya ürünlerimiz aracılığıyla, iletişim kurmanın her zaman bir yolu oluyor. Bu insani iletişimi seviyorum. İki oğlum var. Otistik olan altı yaşındaki oğlum iPad’ine bayılıyor.

Bu onun için nasıl bir deneyim?

Yanıt:iPad onun en iyi arkadaşı gibi. Konuşmayı iPad ile öğrendi. Saymayı, hecelemeyi, okumayı da. Şimdi de favori uygulaması GarageBand. Onun ne kadar değiştiğini görebiliyorum. Bu, onun gelişiminin çok önemli bir parçası.

Gelişim, hem oğlunuz hem ekibiniz hem de kendinizde sürekli görülen bir durum gibi.

Yanıt:Burada kesinlikle, herkesin önemli olduğunu, herkesin bir amacının olduğunu ve herkesin yolculuğunun farklı olduğunu söyleyen bir kültür var. Ben de bu kültür nedeniyle burada olduğumu fark ettim.

“İnsanların yolculukları sayesinde ilerlemelerine yardımcı olmak her zaman yapmak istediğim bir şeydi.”

İllüstrasyonlar iPad’de çizilmiştir.