Donanım

İmkansız, bizim en sevdiğimiz başlangıç noktası.

İki Apple mühendisi, laboratuvarda iPhone bileşenleri üzerinde çalışıyor.

Mühendislerimiz, rakiplerimizin kolayca yetişemeyeceği ilerlemeler gerçekleştirdi. Ve çığır açan inovasyonlarımıza öncülük etmeyi sürdürüyorlar. Çünkü motivasyonlarının kaynağı kolayca yapılabilecek şeyleri değil, olağanüstü sonuçlar elde etmeyi hedeflemeleri.

Apple’da akustik prototip oluşturma gruplarından birinde müdür olarak çalışan Suzie, ses teknolojilerinin sınırlarını zorlamanın yeni yollarını keşfediyor. Örneğin Apple HomePod üzerine çalışırken, masadan yansıma sebebiyle ses kalitesini düşmesini engellemek için yüksek frekanslı hoparlör düzeni bağlantı noktalarının yerleşimini net bir şekilde belirlemeye yardımcı olan birçok prototip geliştirdi. Hedefi, dinleyicilerin odada dolaştıkları sırada bile sürekli yüksek kalitede ses deneyimi elde etmesini sağlamaktı. “Ekiplerimiz her zaman, Apple’da çalışmaya başlamadan önce mümkün olduğunu düşünemeyeceğim bir özen ve dikkatle çalışıyor. Her yeni projede çıtayı biraz daha yükseltiyoruz. Bu da tam olarak müşterilerimizin bizden beklediği şey.”

Bir ekibe katılın, kendi öykünüzü yaşamaya başlayın.

Akustik Teknolojileri

Dünyanın en ileri düzey akustik mühendisliği grubuna katılın. Yenilikçi ses sistemleri geliştirip kaliteyi artırarak Apple ürünlerinin mükemmel ses kalitesine ulaşmasına yardımcı olun. İş alanları: Acoustic Design Engineering, Transducer Design Engineering, Noise and Vibration Engineering, Audio Electrical Engineering and Architecture, Acoustic Validation Engineering, Audio Applications and Technology.

Akustik Teknolojileri alanında açık pozisyonlar

Analog ve Dijital Tasarım

Bu ekipteki mühendisler, yeni nesil Apple ürünleri için devre sistemleri geliştirir. Bu ekibin kart tasarımından yüksek hızlı arayüze, sensöre, ekran IC tasarımına ve en küçük transistöre kadar yaptığı inovasyonlar sayesinde ürünlerimiz her zamankinden daha akıllı ve verimli. İş alanları: AC-DC and DC-DC Systems, Mixed-Signal Design, Power Engineering, Modeling and Validation, Logic Design, Circuit Design, Verification, Board Design.

Analog ve Dijital Tasarım alanında açık pozisyonlar

Mimari

Bu grup, tüm Apple aygıtlarında yeni ufuklar açıyor. Apple’ın çip üzerinde sistem (SoC) mimarisinden faydalanarak platform gücü, performansı ve sıcaklık yönetimi için algoritmalar ve ileriye yönelik prototip sistemleri geliştiriyorlar. Aynı zamanda, Apple mühendislik topluluğu için yazılım geliştirme araçları ve dağıtılmış işlem sistemleri geliştirip dağıtıyorlar. İş alanları: CPU Architecture, SoC Architecture, Systems Architecture, Security Microarchitecture, Platform Engineering, Power/Thermal Architecture, GPU Systems Architecture, Modeling Architecture Engineering, Machine Learning, Data Science, Wireless Systems Architecture.

Mimari alanında açık pozisyonlar

Pil Mühendisliği

Bu gruba katılın, her zamankinden daha küçük alanlarda daha fazla enerji aktarımı sağlayan yenilikçi pil tasarımları geliştirin ve bu süreç boyunca diğer ürün geliştirme gruplarıyla birlikte çalışın. İş alanları: Cell Development Engineering, Advanced Materials Engineering, Process Development Engineering, Instrumentation Engineering, Product Integration Engineering, Qualification Engineering, Failure Analysis Engineering, Engineering Testing.

Pil Mühendisliği alanında açık pozisyonlar

Kamera Teknolojileri

Sensöründen lensine kadar kamera sistemlerimizi tasarlayan ve geliştiren bu gruba katılın. Yeni nesil Apple ürünlerinin bir öncekinden bile daha mükemmel fotoğraflar çekmesini sağlayan inovasyonlar sizin elinizden çıkacak. İş alanları: Computer Vision Engineering, Camera Module Design, Camera Mechanical Engineering, Camera Electrical Engineering, Optical Design, Camera Systems, Manufacturing and Process, Image Sensing, Analog/Digital Sensing.

Kamera Teknolojileri alanında açık pozisyonlar

Apple’ın tasarladığı her şey, farklı disiplinlerden yüzlerce çalışanın birlikte çalışmasının sonucu. Ama Ehsan için her şeyden önemlisi, müşterinin dokunuşu. Çünkü o, Sensing Product Design grubunun mühendislik müdürü. Ehsan’ın ekibi, Apple ürünlerindeki yeni nesil dokunmatik, optik ve hareket algılayan teknolojilerin mekanik tasarımı ile geliştirilmesinden sorumlu. Tasarımlarının kusursuzca uygulanabilmesini ve çalışabilmesini sağlamak için, yenilikçi olduğu kadar birlikte çalışmaya da açık olmak zorunda. “Bu şekilde çalışıyoruz çünkü yaptığımız şey yalnızca ürün geliştirmek değil. O ürünü kullanan insanlar için sihirli bir şey üretiyoruz.”

Ekran Teknolojileri

Bu grup, Apple Watch, iPhone, iPad ve Mac de dahil olmak üzere tüm Apple ürün serileri için olağanüstü yenilikçi ekranlar geliştiriyor. Başlangıçtaki konsept aşamasından seri üretime kadar sürecin her adımında, her zamankinden daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için teknolojinin sınırlarını zorluyor. İş alanları: Electrical, Mechanical, Process, Materials, Manufacturing, Physics, Imaging, Optics, Software, Silicon Engineering.

Ekran Teknolojileri alanında açık pozisyonlar

Mühendislik Projeleri Yönetimi

Bu grup, tüm yeni Apple ürünleri için sahne arkasında çalışıyor. Konsept aşamasından lansmana kadar dünyanın en başarılı ürün tasarımı süreçlerini yönetiyor. İş alanları: Hardware Project Management, Silicon Product Management, Product Design Project Management, RF and Wireless Project Management, Systems Project Management.

Mühendislik Projeleri Yönetimi alanında açık pozisyonlar

Çevre Teknolojileri

Dünyayı bulduğumuzdan daha iyi durumda bırakmak istiyoruz. Ve Apple’da bu hedefe en çok odaklanan grup biziz. Bu gruba katılın, güç kablosundan ekranına kadar tüm Apple ürünlerinin insanlar ve gezegenimiz için güvenli olmasını sağlayacak politikalar belirleme konusunda sektöre öncülük eden çalışmalarımıza katkıda bulunun. Grup, tedarikçilerimizin kullandığı malzemeleri bile test ediyor. İş alanları: Toxicology, Biocompatibility, Restricted Substances, Life Cycle Analysis, Compliance Engineering, Environmental Program Management.

Çevre Teknolojileri alanında açık pozisyonlar

Sağlık Teknolojisi

İnsan vücudunu ve ona ait verileri takip eden yazılım ve donanımlar geliştiren bu grup, insanların gündelik hayatlarında ve ötesinde daha sağlıklı olmalarını sağlayacak, bilgiye dayalı kararlar verebilmelerine yardımcı oluyor. İş alanları: Biomedical R&D Engineering, Biomedical Studies Engineering, Exercise Physiology.

Sağlık Teknolojisi alanında açık pozisyonlar

Yapay Öğrenme

Yapay öğrenme, Apple ürün ve hizmetlerinin neredeyse tümünde giderek daha önemli hale geliyor. Bu nedenle, bu alandaki katkılarınız, buradaki birçok grubu etkileyebilir. En karmaşık Yapay Zeka problemlerini çözmek için algoritma geliştirmeye yardımcı olacak, yaptığınız işi güçlü nöral işlemcilere entegre ederek mükemmel bir müşteri deneyimi için gereken hız ve verimi sunacaksınız. Ve kullanıcıların gizliliğine duyduğumuz saygı sebebiyle, tüm bunları gizlilik uzmanlarının yardımıyla yapacaksınız. Bize katılın; tahmin üreten bu teknolojilerin Face ID, ARKit, Animoji gibi özelliklerin ve yeni geliştirilecek diğer özelliklerin bir parçası olarak neler yapabileceğine siz karar verin. İş alanları: Artificial Intelligence, Computer Vision, Data Science ve Deep Learning.

Yapay Öğrenme alanında açık pozisyonlar
Yapay Öğrenme ve Yapay Zeka rolleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Makine Mühendisliği

Bu grup, yaratıcı düşünceleri gerçek deneyimlere dönüştürüyor. Dünyanın en zarif endüstri ürünleri tasarımlarını en yeni ve çığır açan teknolojilerle bir araya getirerek büyük fikirleri küçük donanımlara sığdırın. Ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insanın hayatını etkileyin. İş alanları: Product Design Engineering, Mechanical Design, CAD Specialist, CAE Specialist, Materials Engineering.

Makine Mühendisliği alanında açık pozisyonlar

Proses Mühendisliği

Bu gruba katılın, mühendisliğin temel ilkelerini uygulayın veya sıfırdan başlayın. Yeni bir proje için yeni ekipman, yeni malzeme ve hatta yeni bir fabrika gerekebilir. Yaptığınız işler, tam anlamıyla çığır açıcı olacak. İş alanları: Platform Process Engineering, Module Process Engineering, Panel Design/Engineering, Thin Film Engineering, Laser Process Engineering, Coating Engineering, Prototype Engineering.

Proses Mühendisliği alanında açık pozisyonlar

Güvenilirlik Mühendisliği

Apple, olağanüstü kaliteli ürünleriyle, üstün çabaları sonucu elde ettiği bir üne sahip. Bu nedenle bu grup, ürünlerimizin ve tedarikçilerimizin kullandığı malzemelerin standartlarımıza ve müşterilerimizin standartlarına uygun olmasını sağlamak için hem donanım hem de yazılım gruplarıyla birlikte çalışıyor. İş alanları: Reliability Engineering, Failure Analysis Engineering, Test Engineering, Materials Engineering, Reliability Technician.

Güvenilirlik Mühendisliği alanında açık pozisyonlar

Sensör Teknolojileri

Hareket okuyucu sensörler ve parmak izini algılayan Touch ID gibi özellikler, bu grubun Apple genelinde donanım ve yazılım gruplarının yanı sıra diğer birçok farklı grupla birlikte çalıştığında neler başarabileceğinin mükemmel örnekleri. İş alanları: Sensing Hardware Engineering, Sensing ASIC Architecture, Algorithm Engineering, Machine Learning Engineering, Deep Learning, Firmware Engineering, Software Engineering, Quality Assurance Engineering, User Studies and Human Factors Engineering.

Sensör Teknolojileri alanında açık pozisyonlar

Silikon Teknolojileri

Yeni nesil yüksek performanslı ve güç verimliliği yüksek çip üzerinde işlemci sistemlerimizin tasarımı ve üretiminin yanı sıra bu çipler için gereken analog IP ve yüksek hızlı arayüz değerlendirmelerinden sorumlu bu ekibe katılın. İş alanları: Microarchitecture, Modeling, RTL Design and Verification, Custom and ASIC Physical Design, CAD, IT, Silicon Prototyping and Validation, Foundry and Product Engineering, Low Power Design.

Silikon Teknolojileri alanında açık pozisyonlar

Sistem Tasarımı ve Test Mühendisliği

Bu gruba katılın; Apple donanımlarının tasarımlarının tüm üretim süreci boyunca en yüksek standartları karşılamasını sağlayın. Ekip çalışanları, Apple ürünlerinin içindeki çeşitli modüllerden oluşan kompleks sistemler tasarlar ve geliştirir. Aynı zamanda kalibrasyon ve test işlemlerini uygular, bu uygulamalar için gereken araçları, aparatları, altyapıları ve tanı yazılımlarını geliştirir. İş alanları: Hardware System Integration, Functional Test Engineering, Instrumentation and Calibration, Fixture Design.

Sistem Tasarımı ve Test Mühendisliği alanında açık pozisyonlar

Wireless Donanım

Dünyanın en iyi wireless ürünlerini geliştirmek için gereken her şeyi yapan bu gruba katılın. Apple wireless tasarımcıları hep daha güçlü bağlantılar tasarlayarak ürünlerimizin performansını her geçen gün geliştiriyor. Silikon uzmanları, wireless teknolojisi alanında ciddi çalışmalar yaparak, kullanıcı deneyimini iyileştiren yenilikçi çip üzerinde sistemleri geliştiriyor. Grubun platform mimarisi uzmanlarıysa, algılama teknolojisindeki inovasyonlarımızdan faydalanan özellikler de dahil olmak üzere yepyeni deneyimler yaratmanın önünü açıyor. İş alanları: Antenna Design, RF Design Engineering, RF Systems Integration, RF Desense, RF Systems and Calibration, OTA Design and Testing, Regulatory Engineering, EMC, Compliance and Performance Testing, Human Engineering, WLAN/Bluetooth Architect, GNSS Architect, Communications Systems Architect, Cellular Hardware Architect, Wireless Systems Architect, RFIC Design, PHY/MAC Algorithm Development, RF Characterization, RF Design Verification, Wireless System Design.

Wireless Donanım alanında açık pozisyonlar