Yapay Öğrenme ve Yapay Zeka

Yenilikçi işler.
Büyülü deneyimler.

Bir grup Apple yapay öğrenme ve AI çalışanı ofiste sohbet ediyor.

Yapay Öğrenme ve Yapay Zeka ekiplerinde çalışanlar her Apple ürününe muhteşem deneyimlerini katıyor ve milyonlarca insanın daha önce hayal bile edemeyecekleri şeyleri yapmasına olanak veriyor. Apple her aygıtta donanım ve yazılımı tümüyle entegre ettiği için, araştırmacı ve mühendisler daha verimli işbirliği yaparak kullanıcının verilerini korumakla kalmıyor, aynı zamanda kullanıcı deneyimini de iyileştirebiliyor. Bize katılın, tasarladığınız ürünler ve ortaya çıkardığınız araştırmalarla fark yaratın.

Cecile’e göre, işbirliği yapay öğrenmeyi hızlandırır. Cecile
Apple mühendislik müdürü Cecile, bir Apple ofisinde diğer çalışanlarla sohbet ediyor.

Emojiler insanları gülümsetebilir ama bir Animojiyi gülümsetmek için yetenekli kişiler gerekir. Cecile ve iş arkadaşları bu ifadelerin anında yansıtılmasını sağlıyor. Cecile, Apple’da mühendislik müdürü olarak, Apple platformlarındaki nöral ağlar için donanım hızlandırması sağlayan yazılım katmanları geliştirmekten sorumlu ekibin üyesi. Böylece çeşitli uygulamalar için gerçek zamanlı performans sunuluyor. Bu ekibin yenilikçi yaklaşımları aygıtta uygulamaya olanak tanıyor, müşterilerimizin veri gizliliklerini korurken daha iyi performans ve güç verimliliği sağlıyor. Cecile bu olağanüstü müşteri deneyimlerinin, farklı bakış açılarına ve geçmişlere sahip çalışanlar arasındaki ilham verici işbirliğinden kaynaklandığını belirtiyor. “Apple çok çeşitli ve üstün becerilere sahip mühendislerin buluşma noktası. Etkileyici bir şeyler yapmak üzere bir araya geldiğimiz her an ilham verici, muhteşem işler ortaya çıkabiliyor."

Bir ekibe katılın, kendi öykünüzü yaşamaya başlayın.

Yapay Öğrenme Altyapısı

Apple’ın en yenilikçi ürünlerinden bazılarının sapasağlam temellerini siz geliştirin. Bu ekibin bir üyesi olarak, dünyanın en iyi araştırmacılarını en iyi işlem, depolama ve analiz araçlarıyla bir araya getirecek ve yapay öğrenmeyle ilgili en zorlu sorunlarla başa çıkarsınız. Apple’da ekibinizle birlikte her konuda inovasyonlara imza atıyor olacaksınız: Donanım, yazılım, algoritmalar. Hepsi burada. İş Alanları: Back-End Engineering, Data Science, Platform Engineering ve Systems Engineering.

Yapay Öğrenme Altyapısı alanında açık pozisyonlar

Derin Öğrenme ve Pekiştirmeli Öğrenme

Denetimli ve denetimsiz öğrenme, üretken modeller, zamana bağlı öğrenme, çok kipli giriş dizileri, derin takviyeli öğrenme, ters takviyeli öğrenme, karar teorisi ve oyun teorisi gibi çeşitli yapay öğrenme yöntemleriyle ilgili başarılarını çoktan kanıtlamış araştırmacı ve mühendislerden oluşan ekibe katılın. Bu ekip derin öğrenme ve yapay zeka araştırmalarını derinlemesine inceleyerek gerçek dünyadaki geniş ölçekli sorunları çözmeye yardımcı oluyor. İş Alanları: Deep Learning, Reinforcement Learning ve Araştırma.

Derin Öğrenme ve Pekiştirmeli Öğrenme alanında açık pozisyonlarr

Doğal Dil İşleme ve Konuşma Teknolojileri

Bu grup, doğal dil işleme konusuyla ilgili çok çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten uygulamalı araştırma bilimcilerinin oluşturduğu bir kolektiftir. Onlara katılın; doğal dil anlama, makine çevirisi, varlık ismi tanıma, soru yanıtlama, konu segmentasyonu ve otomatik konuşma algılama alanlarında çalışın. Bu ekibin araştırmaları genel olarak çok büyük miktarda veriye ve derin öğrenme alanında inovatif yöntemlere dayanır, dünyanın dört bir yanında çeşitli dillerde kullanıcıların yaşadığı zorlukları aşmayı hedefler. İş Alanları: Natural Language Engineering, Language Modeling, Text-to-Speech Software Engineering, Speech Frameworks Engineering, Data Science ve Araştırma.

Doğal Dil İşleme ve Konuşma Teknolojileri alanında açık pozisyonlar

Ona yapay öğrenme diyorlar ama Giulia da öğrenmeye devam ediyor. Giulia
Günlük konuşma dili işleme ekibini yöneten Giulia, diğer Apple çalışanlarıyla bir masada oturuyor.

Giulia 90’ların başından beri Apple’da çalışıyor. “Bu kadar popüler hale gelmeden önce de yapay öğrenme üzerinde çalışıyorduk,” diyor. Bugün, Giulia bir günlük konuşma dili işleme ekibi yönetiyor. Bu ekip makinelere 30.000’den fazla elyazısı Çince karakter dahil sayılar, resimler veya sözcükler gibi şekilleri tanımayı öğretiyor. Giulia, en yeni tüm akademik araştırmaları istekle takip etmesine rağmen, ekibiyle ve Apple’daki diğer gruplarla birlikte çalışmasının da alanında öncü olmayı sürdürmesine yardımcı olduğunu söylüyor. “Düşünceye dayalı zorlukların üstesinden gelmeyi seviyorum. Ama en çok da bu düşünceyi gerçek inovasyona, tüm dünyada milyonlarca kişinin deneyimlediği küçük bir büyüye dönüştürmeyi seviyorum.”

Bilgisayarla Görü

Bize katılın, bilgisayarla görü ve algılama alanlarındaki en zorlu problemleri çözün. Kompleks sensör veri akışlarını analiz edip birleştirecek algoritmalar tasarlayan, birden çok alanda çalışan bir ekibin parçası olun. Bu ekip, düşük seviye görüntü işleme algoritmalarından nesne algılama amaçlı derin nöral ağ yaklaşımlarına kadar her konuda çalışır ve algoritmaların doğruluğuyla işlem performansı arasındaki dengeyi her an gözetir. İş Alanları: Computer Vision, Data Science ve Deep Learning.

Bilgisayarla Görü alanında açık pozisyonlar

Uygulamalı Araştırma

Çığır açıcı fikirleri devrim yaratacak özelliklere dönüştürün. Algoritma geliştirme ve entegrasyonuna odaklanmış temel ve uygulamalı yapay öğrenme araştırmalarında yer alacaksınız. Yazılım Ar-Ge mühendisi olarak son teknoloji yapay öğrenme algoritmaları geliştirecek, böylece sağlık, erişilebilirlik ve gizlilik de dahil birçok alanda güncel ve gelecekteki Apple ürün ve hizmetlerini tasarlamaya yardımcı olacaksınız. İş Alanları: Machine Learning Platform Engineering, Systems Engineering, Data Science ve Applied Science.

Uygulamalı Araştırma alanında açık pozisyonlar