Operasyon ve Tedarik Zinciri

En yüksek standartlarla tasarlayın.
En yüksek beklentileri karşılayın.

Bir Apple üretim tesisinde, iki çalışan titanyum anotlama raflarındaki alüminyum MacBook kapaklarını inceliyor.

Apple ürünleri, tam olarak söz verdiğimiz şekilde çalışmaları için çığır açan bir titizlikle üretilir. Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimiz bu deneyimi sabırsızlıkla bekledikleri için, aynı ölçüde çığır açıcı bir tedarik zinciri oluşturduk. Bu ekiplere katılın, olağanüstü ölçekteki inovasyonları devam ettirin.

Jen, istediği noktaya ulaşmak için gereken her şeyi yapma becerisine sahip. Jen
İleri Üretim ekibinde mühendis olarak görev yapan Jen son montaj için otomasyon tasarlıyor

Apple’da İleri Üretim ekibinde mühendis olarak çalışan Jen son montaj için otomasyon tasarlıyor. Ürün Tasarımı ekipleriyle birlikte çalışan Jen, olabilecek en iyi ürün ve bunu üretmenin en uygun yolu arasındaki dengeyi bulmak üzere uygulamalı mühendislik deneyimi için Çin’i ziyaret ediyor. Farklı fikirleri keşfetmek ve hayal gücünü gün boyu kullanabilme özgürlüğü Jen'e göre bu işin en heyecan verici yanları. “Apple’da kendi yönteminizi keşfetmeye ve sınırların dışına çıkmaya teşvik edilirsiniz. Olabilecek en iyi ürünü tasarlamak ve en iyi sonuca ulaşmak için çok fazla özgürlüğe sahipsiniz.”

Bir ekibe katılın, kendi öykünüzü yaşamaya başlayın.

İş Zekası ve Analiz

Apple’da verilen kararlar, çoğunlukla şirketin de ötesinde ciddi bir etkide bulunur. Bu nedenle, bu grubun kapsamlı katkıları çok büyük önem taşıyor. Zamanında ve uygulamaya geçirilebilir önerileri, birbirinden farklı çok sayıda operasyon alanında işle ilgili karmaşık problemlerin çözülmesine yardımcı oluyor. Kullandıkları yöntemler arasında eleştirel raporlama, özel amaçlı analiz, gelişmiş analiz/yapay öğrenme bulunuyor. İş alanları: Customer Engagement, Supply Chain Optimization, Product Quality, Operations Execution and Fraud Detection, Sales Channel Program Analytics.

İş Zekası ve Analiz alanında açık pozisyonlar

İş Süreci Yönetimi

Apple için müşteri deneyimi her şeyden daha önemli. Müşteriler bu alanda yaptığımız bazı çalışmaların farkında bile olmayabilir. Bu ekip, tamamlanmış ürünler tedarik zincirimizde ve satış kanallarımızda yerlerini alırken, her şeyin yolunda gitmesinden sorumlu. Diğer Apple ekipleriyle birlikte çalışarak, süreçleri iyileştirmenin yollarını arıyorlar. Örneğin, müşterilerin ürünleri online satın alıp mağazadan teslim almalarını daha kolay hale getirmek için uğraşıyorlar. İş alanları arasında Project Management bulunur.

İş Süreci Yönetimi alanında açık pozisyonlar

Tedarik Talep Yönetimi ve NPI Hazırlığı

Talebi öngören ve tedarik sürecini yöneten bu ekibe katılın. Bu ekipteki çalışanlar, bir yandan müşteri deneyimlerinin mükemmel olmasını sağlarken diğer yandan finansal hedeflere ve satış hedeflerine ulaşılmasına yardımcı oluyor. Kurumsal kar ve zarar tahminlerinden fabrikanın günlük işlerine ve müşteri düzeyinde dağıtıma kadar, Apple’daki önemli faaliyetlerin birçoğunu destekleyen talep tahminleri geliştiriyorlar. Tedarik planları, ilgili haftadan bir sonraki seneye kadar geçerli üretim kapasitesini ve malzeme satın alma gerekliliklerini belirliyor. Yeni bir ürünün tanıtımına (NPI) hazırlanırken, bu ekip aynı zamanda müşterilerin tüm satış kanalları aracılığıyla söz verilen tarihte ürünlerimizi teslim almasını sağlıyor. İş alanları: Supply and Demand Management, Reseller Operations Management, New Product Readiness.

Tedarik Talep Yönetimi ve NPI Hazırlığı alanında açık pozisyonlar

Perakende ve E-Ticaret Siparişlerini Karşılama

Müşterilerimiz için kusursuz, kaliteli bir perakende satış deneyimi sunmaya yardımcı olan ekibe katılın. Doğru envanterin doğru anda doğru yerde olmasını sağlayıp Apple müşterilerine talepleri karşılama açısından hızlı ve güvenilir çözümler sunarak, müşterilerle iletişimi ve ürün satışlarını maksimuma çıkarmamıza yardımcı olacaksınız. Bu ekip aynı zamanda farklı gruplarla birlikte çalışarak talepleri karşılama konusundaki yol haritalarını belirlerken Apple tedarik zincirlerindeki yönetim sistemlerini, araçlarını ve süreç akışlarını optimize eder. İş alanları: Inventory Control, Retail Fulfillment Planning, Program Management.

Perakende ve E-Ticaret Siparişlerini Karşılama alanında açık pozisyonlar

Shravan fikirleri gerçeğe dönüştürüyor. Shravan
Üretim Tasarımı Mühendisliği ekibinin bir üyesi olan Shravan iş arkadaşlarıyla birlikte çalışıyor

Apple’ın çarpıcı tasarım vizyonları, Üretim Tasarımı Mühendisliği ekibimizdeki Shravan ve iş arkadaşlarının büyük yardımlarıyla gerçeğe dönüşüyor. Shravan, hassas üretim süreçlerinin tasarım ve işlevlerle ilgili karmaşık gereklilikleri konusundaki uzmanlığıyla Apple ürünlerinin ve tasarımlarının farklı ölçeklerde hayata geçirilmesine katkıda bulunuyor. Her yeni Apple ürünü sınırları zorladığı için Shravan ve ekibi de sınırları zorluyor. CNC makineleri, birleştirme teknolojileri, lazerler, robotlar, montaj ve daha fazlasıyla ilgili yenilikçi yaklaşımlar geliştiriyorlar. “İşimin en iyi tarafı oldukça karmaşık teknik sorunları yaratıcı biçimlerde çözmek için en iyi tasarım, mühendislik ve operasyon ekipleriyle çalışabiliyor olmak. Üretim ve tasarım alanlarında nelerin mümkün olduğu konusunda gerçekten zihin açıcı bir deneyim.”

Lojistik ve Tedarik Zinciri

Bu ekibin bir parçası olarak Apple’ın ürünlerini mümkün olan en hızlı ve etkili şekilde müşterilere ulaştırmaya yardımcı olacaksınız. Bunu başarabilmek için bir yandan benzersiz bir müşteri deneyimi sunarken bir yandan da verimli ve düşük maliyetli bir tedarik zincirini mümkün kılan global sistemleri, süreçleri ve görüşmeleri yöneteceksiniz. İş alanları: Procurement, Logistics Operations, Loss Prevention, Supply Chain Analytics.

Lojistik ve Tedarik Zinciri alanında açık pozisyonlar

Satış Planlama ve Operasyonları

Apple, dünyanın en kapsamlı satış kanallarından bazılarına sahiptir. 80’in üzerinde ülkede bireysel tüketici ve şirketlerin yanı sıra eğitim ve resmi kurum müşterilerine ürün ve hizmet sunar. Bu ekibin üyesi olarak, müşterilerle kurduğumuz tüm etkileşimlerden en iyi şekilde faydalanmamız için gereken strateji, planlama, yönetim ve mükemmel işleyişi geliştirmek üzere satış gruplarımız ve iş ortaklarımızla birlikte çalışacaksınız. Kanal programlarımız arasında fiziksel ve dijital mağazacılık, görevlendirme, satış eğitimi ve mağaza içi teknolojiler bulunur. İş alanları: Channel Program Management, Point-of-Sale Operations, Sales Training and Enablement, Contracts Management, Channel Shared Services, Sales Program Analytics, and Apple Executive Briefing Programs.

Satış Planlama ve Operasyonları alanında açık pozisyonlar

Tedarik

Apple ürünleri benzersizdir. Bunu mümkün kılan şeylerden biri de, bu ekibin özel becerileridir. Yenilikçi bileşen teknolojileri geliştirmek, global tedarik zincirini koordine etmek, Apple’ın teknoloji ve üretim alanındaki önde gelen iş ortaklarıyla yakın işbirliği içinde çalışmak için bu ekibe katılın. Ekip üyeleri, ürün yaşam döngüsü boyunca malzemeleri yönetir, gelecekte kurulacak iş ortaklıkları için strateji belirler, ticari görüşmeleri yürütür, Apple’ın performans kriterlerini karşılayan ve tedarikte sürekliliği uzun dönemli koruma altına alan sözleşmeler yapar. İş alanları: Global Supply Management, Materials Program Management, Strategic Licensing, OEM Business Operations, Operations Product Development Management, Channel Manufacturing Process Management.

Tedarik alanında açık pozisyonlar

Üretim ve Operasyon Mühendisliği

Muhteşem bir fikri nasıl geliştirirsiniz? Daha muhteşem fikirlerle. Endüstri ürünleri tasarımcılarımızın işlerini, müşterilerimizin yaşamlarını zenginleştiren aygıtlara dönüştüren düşünme biçimi işte bu. Bu ekibe katılın; ürünlerimizi benzersiz bir mükemmellikle, benzersiz bir ölçekte sunan üretim mühendisliği çözümleri geliştirin. Ekipmanın tasarlanmasına ve özelleştirmesine yardımcı olacak, üretim süreçleri oluşturacak, aletle şekillendirmeyi geliştirecek, tedarikçileri belirleyecek, kapasite ve maliyeti optimize etmek için önemli operasyon ortaklarımızla birlikte çalışacaksınız. Bu süreçte, olağanüstü yüksek kalite standartlarımızı da sürdüreceksiniz. İş alanları: Mechanical Design Engineering, Process Engineering, Tooling, DFM/DFX Engineering, Automation, Information Systems, Technical Program Management.

Üretim ve Operasyon Mühendisliği alanında açık pozisyonlar

Kalite Mühendisliği

En küçük iç bileşenden bir bütün olarak ürüne kadar, kaliteye yaklaşımımızın hiçbir yönü geleneksel değil. Bu ekipteki çalışanların görevi, ürünlerin, müşteriye ulaştıkları anda, tıpkı tasarımcılarımızın zihinlerinde olduğu gibi her şeyleriyle mükemmel olmasını sağlamak. Bu ekibe katılın; üretimde mükemmel sonuçlar elde edin. Önemli riskleri belirleyebilir, test çözümleri tasarlayabilir, ürünlerde inovasyon yapmak için veri toplayıp analiz edebilirsiniz. İş alanları: Mechanical Design Engineering, Process Engineering, Tooling, DFM/DFX Engineering, Automation, Information Systems, Technical Program Management.

Kalite Mühendisliği alanında açık pozisyonlar

Tedarikçi Sorumluluğu

Tüm dünyada tedarikçilerimiz için çalışan bir milyonun üzerinde kişi var. Bunların her biri onurlu ve saygılı bir muamele görmeyi hak ediyor. Bu nedenle, bu ekip, tedarik zincirimizin genelinde insan haklarına uyulmasını, adil işe alım ve güvenli çalışma koşullarının oluşturulmasını sağlamak için sektör genelindeki en yüksek standartları belirliyor. Ve tedarikçilerimizin bu standartları karşılamalarına yardımcı oluyor. Çevre politikalarına uyulduğuna emin olmak için birlikte çalışmanın yanı sıra, ekip üyeleri tesis müdürleriyle birlikte çalışarak, tüm çalışanların haklarını korumak amacıyla çalışma koşullarını ve güvenlik önlemlerini denetliyor. İş alanları arasında Supplier Responsibility Program Management bulunur.

Tedarikçi Sorumluluğu alanında açık pozisyonlar

Program Yönetimi

İşbirliği, Apple’ın temel değerlerinden biri ve bu ekipler, mükemmel işler ortaya çıkmasını sağlayan bağlantıları sağlayarak bu sürecin merkezinde yer alıyor. Siz de bu ekiplerin bir parçası olun; başlangıçtaki konsept aşamasından lansmana ve sonrasına uzanan süreçte, geniş kapsamlı projelerin yönetilmesine katkıda bulunun. Program Yönetimi ekipleri süreç boyunca üretim ortaklarımızın yönetiminden sorumlu. Apple’ın hedeflerini ve müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayan çok önemli kararları vermek üzere mühendislik ve operasyon ekiplerinin yanı sıra Yönetim Ekibiyle de birlikte çalışmak gibi çok önemli bir yükümlülükleri de var. İş alanları: Operations Program Management, Capital Expenditure Management, Technical Program Management, Product Quality Program Management, Operations Life-Cycle Management, Technology Licensing Program Management.

Program Yönetimi alanında açık pozisyonlar