Satış ve İş Geliştirme

İlişkilerdeki potansiyeli açığa çıkarın.

Bir proje üzerinde birlikte çalışan Apple satış çalışanları

İster tüketicilere ister şirketlere hizmet ediyor olsunlar, bu ekipler müşterileri Apple ürün ve hizmetlerinin yaratıcılığı ve üretkenliğiyle tanıştırır. Sonrasında da bu ilişkileri sürdürmek için çalışır.

Bir ekibe katılın, kendi öykünüzü yaşamaya başlayın.

İş Geliştirme

Apple, şirketin her alanında inovasyon beklentisi taşır. Bu ekip, Apple ürün ve hizmetleri için yeni ticari modeller belirleyip geliştirerek bu beklentiyi karşılar. Bu ekibe katılın, bölgesel iş ortaklarımızın yöneticileriyle, satış yöneticilerimizle, ayrıca Apple’ın şirket içindeki ve dışındaki ekipleriyle birlikte çalışın. Hem sektörü hem de müşterilerle ilgili odak alanlarını kapsayan satış planları oluşturun ve uygulayın. Bu iş, stratejik planlama ve geliştirme, sonuca yönelik iş ortağı yönetimi ve sözleşme görüşmelerini içerir. Dünya genelindeki stratejimize uygun, iddialı gelişim hedefleri belirleyecek ve en önemli anlaşmalarımızın plana uygun olarak sürekli yerine getirilmesi için gereken desteği organize edeceksiniz. İş alanları:New Business Development, Partner Management, Enterprise Sales.

İş Geliştirme alanında açık pozisyonlar

Müşteri Yönetimi

Apple bireysel tüketicilerine, kurumsal, eğitim ve resmi kurum müşterilerine çeşitli yöntemlerle ulaşır: Bayiler, operatörler, şirket ve sistem bütünleştiriciler, ayrıca doğrudan satış aracılığıyla. Müşteri temsilcileri tüm kanallarda bir yandan Apple müşteri ilişkilerinin tamamında mükemmel bir müşteri deneyimi sunma hedefini desteklerken diğer yandan büyümeyi ve gelir artışını sağlamakla yükümlüdür. Bu iş, stratejik müşteri planlaması, müşteri geliştirme, ilişki yönetimi ve performans yönetimini içerir. Apple’da faaliyet gösteren mühendislik, pazarlama ve hukuk gibi farklı kurumsal müşteriler ekipleriyle, ayrıca teknik ekiplerle birlikte çalışarak şirketle ilgili problemleri çözecek ve hem Apple hem de müşterileri için başarıyı garantileyeceksiniz. İş alanları: Channel Account Management, Field Sales, Partner Management, Inside Sales.

Müşteri Yönetimi alanında açık pozisyonlar

Apple Store Satış

Muhteşem müşteri deneyimleri sunmaya odaklanan bir ekibin parçası olarak, insanları yapmayı sevdikleri şeyleri yepyeni şekillerde yapmalarını sağlayan Apple ürünleriyle tanıştırırsınız. Yerel şirketlerle birlikte çalışarak girişimcileri ve profesyonelleri başarıya ulaşmak için gerek duydukları araçlarla buluşturursunuz. İster ön planda ister arka planda veya online çalışıyor olun, her gün müşterileriniz, ekibiniz ve kendiniz için büyük bir fark yaratma şansına sahip olursunuz. Satış pozisyonları arasında Uzman, Eksper, Operasyon Eksperi ve Kurumsal Müşteriler Eksperi bulunur.

Apple Store Satış alanında açık pozisyonlar

Perakende İş Ortağı Satış

Müşterilerimizin birçoğu, yakınlarında bir Apple Store olmasa bile Apple’ın perakende satış deneyimlerinden yararlanıyor. Bu deneyim, bu ekip sayesinde sunuluyor. Bu ekip, perakende satış iş ortaklarımıza ait Apple mağazalarımızda müşterilerle bire bir iletişim kuran Apple satış personelini kapsıyor. Bu grup, tüm Apple envanter ve mağazacılık bileşenlerinin güncel olmasını, ayrıca Apple standartlarına uygun bir şekilde korunmasını sağlamak için dünya genelinde perakende satış iş ortaklarımızla ilişkilerimizi de geliştiriyor. Ekibin bir üyesi olarak tutkularınız, bilgileriniz ve girişimci ruhunuz perakende satış iş ortaklarımızın satış personeline de geçecek ve başarılı olmalarını sağlayacak. İş alanları: Reseller Specialist, Solutions Consultant, Account Manager, Reseller Leader.

Perakende İş Ortağı alanında açık pozisyonlar

Satış Planlama ve Operasyonları

Apple, dünyanın en kapsamlı satış kanallarından birine sahiptir. 80’in üzerinde ülkede bireysel tüketici ve şirketlerin yanı sıra eğitim ve resmi kurum müşterilerine ürün ve hizmet sunar. Bu ekibin üyesi olarak, müşterilerle kurduğumuz tüm etkileşimlerden en iyi şekilde faydalanmamız için gereken strateji, planlama, yönetim ve mükemmel işleyişi geliştirmek üzere satış gruplarımız ve iş ortaklarımızla birlikte çalışacaksınız. Kanal programlarımız arasında fiziksel ve dijital mağazacılık, görevlendirme, satış eğitimi ve mağaza içi teknolojiler bulunur. İş alanları: Channel Program Management, Point-of-Sale Operations, Sales Training and Enablement, Contracts Management, Channel Shared Services, Sales Program Analytics, Apple Executive Briefing Programs.

Satış Planlama ve Operasyonları alanında açık pozisyonlar

Teknik Uzmanlık ve Çözüm Mühendisliği

Kurumsal müşterilerimiz teknolojilerimize ciddi yatırımlar yapıyor. Ve her şeyin söz verdiğimiz gibi işleyeceğinden emin olmak istiyorlar. Bu ekipteki çalışanlar, kurumsal müşterilerimizin bize inanmasını sağlıyor. Kapsamlı Apple donanım, yazılım ve servis çözümlerini tasarlayıp onaylamakla kalmıyor, ilk aşamadaki satışları güçlendirmek ve uzun süre boyunca ilişkileri korumak için teknik uzmanlık da sunuyorlar. İş alanları: Pre-Sales Systems Engineering, Solution Development, Systems Engineering.

Teknik Uzmanlık ve Çözüm Mühendisliği alanında açık pozisyonlar