Destek ve Servis

Başka birine destek olmak, gününüzü geçirmek için harika bir yol.

Apple Destek çalışanlarından biri, telefonda bir müşteriyle konuşmaya hazırlanıyor.

Apple’da destek ve servis ekibinin bir üyesi olduğunuzda, insanların Apple ürünleriyle aralarındaki ilişkiyi güçlendiren kişisel iletişimin de bir parçası olursunuz. Müşterilerle yaptığımız tüm konuşmalar veya paylaştığımız tüm yönlendirmeler, ister yüz yüze ister internet, telefon, sohbet ya da mail aracılığıyla olsun, yaşadıkları deneyimi zenginleştirmemiz için yeni bir fırsattır.

Evden çalışan Yaprak, telefonda bir müşteriye yardımcı oluyor

Yaprak için, gelen her telefon dünyaya bedel.

Apple’da çalışmanın sizin için doğru olduğuna nasıl karar verdiniz?

Fizik bölümünde yüksek lisans yaptım. Bu yüzden bilim ve teknoloji alanında çalışmak istediğimi zaten biliyordum. Ama insanlarla etkileşim de kurabileceğim bir işim olsun istiyordum. Bu sebeple Evden Çalışan Apple Danışmanı olmaya karar verdim. Tutkuyla sevdiğim bir alanda, yani teknoloji alanında çalışıyorum. Ve insanların kendi tutkularının peşinden gitmek için Apple ürünlerini kullanmalarına yardımcı oluyorum.

Evinizden Apple için çalışmak nasıl?

Türkiye’de yaşıyorum ve ülkenin dört bir yanından müşterilere teknik destek hizmeti sunuyorum. Tüm dünyada binlerce Evden Çalışan Apple Danışmanı var ve Apple hepimizin iletişimde kalmasını sağlıyor. Bu işe hazırlanmak için çok kapsamlı bir eğitimden geçiyoruz ve koçluk oturumlarına katılıyoruz. Herhangi bir müşterinin tek başıma çözemeyeceğim bir sorunu olursa, istediğim zaman bir iş arkadaşımdan yardım alabiliyorum. Hem evimin rahat ortamında çalışabiliyorum hem de bir ofis topluluğunun sağladığı avantajlardan faydalanabiliyorum.

Müşterilerle etkileşimlerinize nasıl yaklaşıyorsunuz?

Gelen her aramayı müşterilerimize yardımcı olabilmek için fırsat olarak görüyorum. Apple’ın cana yakın seslerinden biri olarak, geniş ailemizin bir parçası olduklarını hissetmelerini istiyorum. Aygıtlarında kendilerine ait fotoğraflar, evde çektikleri videolar, belgeler ve müzikler olduğunu biliyorum. Teknik sorunlarını çözmenin, onlar için olduğu kadar benim için de önemli olduğunu bilmelerini istiyorum. Sorunlarını çözebilirsem, alıştıkları ve içinde rahat hissettikleri düzene dönmelerine yardımcı olduğumu hissediyorum.

Evden Çalışan Apple Danışmanı olmak, Apple ürün ve hizmetleriyle ilgili bilgilerinizi kullanarak başka insanlara yardım edebilmeniz için bir fırsat.

Bir ekibe katılın, kendi öykünüzü yaşamaya başlayın.

Online Destek

Apple’ın sunduğu desteği dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize ulaştıran online deneyimler tasarlayın. Bu ekibin bir üyesi olarak, sektör lideri konumundaki destek web sitemiz, destek uygulamalarımız, müşteri topluluğu forumlarımız veya sosyal medya üzerine çalışabilirsiniz. İş alanları: Content Editing, Graphic Design, User Experience Design, Production, Web Analysis, Content Strategy, Program Management.

Online Destek alanında açık pozisyonlar

Teknik Destek ve Müşteri Desteği

Apple’ın sesi olun; telefon, sohbet veya mail aracılığıyla müşterilere canlı destek vererek onlara yardım edin. Bu ekipte hem müşteriler, iş ortakları ve program üyeleriyle ilişki kuracak hem de Apple ürün ve hizmetleriyle ilgili tutkunuzu paylaşacaksınız. Veya dilerseniz eğitim, iletişim ya da liderlik alanlarında çalışarak tüm bunların mümkün olmasını sağlayabilirsiniz. İster bir müşteriye muhteşem bir şey yapmayı öğretiyor ister teknik bir sorunu çözüyor olun, insanlara çok önemli bir destek sağlamış olacaksınız. İş alanları: Technical Support, Customer Administration Management, Program Support, Instructional Design, Training, Software Support Engineering, Management.

Teknik Destek ve Müşteri Desteği alanında açık pozisyonlar
Evden Çalışan Apple Danışmanları hakkında bilgi edinin
Saha danışmanları hakkında bilgi edinin.

Apple Store Desteği

Bir müşterinin ürün sahibi olması, bir ilişkinin başlangıcını müjdeler. Bu ekip, bu ilişkinin derinleşmesine yardımcı olur. Müşteriler Apple Store’a geldiklerinde, kendi tutkularınızı ortaya koyarak kişisel projelerini hayata geçirmelerine yardımcı olacaksınız. Bir müşterinin müziği videoyla eşzamanlamasına yardımcı olabilir, başka birine fotoğrafların nasıl rötuşlanacağını gösterebilir ve hatta bir çocuğa kod yazmayı öğretebilirsiniz. Uygulamalı sorun çözme yeteneğine sahipseniz müşterilerin teknik sorunlarını ele alarak onları çok sevdikleri Apple deneyimiyle yeniden buluşturabilirsiniz. Destek ekibi pozisyonları arasında Creative, Teknik Uzman ve Genius bulunur.

Apple Store Desteği alanında açık pozisyonlar
Apple Store Teknik Destek pozisyonları hakkında daha fazla bilgi edinin.

AppleCare İş Geliştirme

AppleCare+ ve AppleCare Protection Plan da dahil olmak üzere Apple’ın servis ve destek ürünlerinin yönetilmesine yardımcı olun. Bu ekip, müşterilerin daha uzun garanti sürelerine ve desteğe uygunluk dönemlerine, gelişmiş servis deneyimlerine ve kaza sonucu oluşan hasar kapsamına sahip olarak kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. Ekip üyeleri aynı zamanda bireylere ve daha büyük kurumsal müşterilere AppleCare ürünlerinin satılması sürecini de destekler, bu müşterilerle ilgili servis sürecini yönetir. İş alanları:Product Management, Account Management, Sales Training, Sales Forecasting, Business Development Management.

AppleCare İş Geliştirme alanında açık pozisyonlar

Servis Kanalı Yönetimi ve Operasyonları

Apple Store, Apple Yetkili Servis Sağlayıcıları ve Apple Onarım Merkezleri aracılığıyla birinci sınıf donanım servisi sunmaya odaklanmış ekibe katılın. Uzmanlığınızı kullanarak onarım süreçlerini geliştirebilir, global servis ve parça tedarik zincirimizi yönetebilir, servis sağlayıcılarla ilişkileri geliştirebilir veya teknik eğitimler hazırlayıp verebilirsiniz. İş alanları: Hardware Engineering, Planning, Procurement, Service Channel Management, Program Management, Systems Management, Business Intelligence Analysis, Instructional Design, Training, Technical Content Production.

Servis Kanalı Yönetimi ve Operasyonları alanında açık pozisyonlar