Legal

HÜKÜM VE KOŞULLAR

A. ITUNES STORE, MAC APP STORE, APP STORE VE IBOOKS STORE SATIŞ ŞARTLARI
B. ITUNES STORE HÜKÜM VE ŞARTLARI
C. MAC APP STORE, APP STORE VE IBOOKS STORE HÜKÜM VE ŞARTLARI

AŞAĞIDA BELİRTİLEN HUKUKİ SÖZLEŞMELER, SİZİN İLE ITUNES SARL (“ITUNES”) ARASINDADIR VE ITUNES STORE, MAC APP STORE, APP STORE VE IBOOKS STORE (“MAĞAZALAR”) KULLANIMINIZ KONUSUNDA GEÇERLİDİR. BU ŞARTLARI KABUL ETMEK İÇİN, “KABUL EDİYORUM” SEÇENEĞİNİ TIKLAYINIZ. BU ŞARTLARI KABUL ETMİYORSANIZ “KABUL EDİYORUM” SEÇENEĞİNİ TIKLAMAYINIZ VE ITUNES STORE, MAC APP STORE’U, APP STORE’U VEYA IBOOKS STORE’U KULLANMAYINIZ. BU SÖZLEŞME, ITUNES UYGULAMASININ KULLANIMINA İLİŞKİN OLARAK AKDETMİŞ OLABİLECEĞİNİZ YAZILIM LİSANSLARINA HALEL GELMEKSİZİN GEÇERLİDİR.

ÜRÜNLERİMİZ VE SERVİSLERİMİZ İLE İLGİLİ DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN LÜTFEN https://www.apple.com/support/ ADRESİNİ ZİYARET EDİNİZ.

A. ITUNES STORE, MAC APP STORE, APP STORE VE IBOOKS STORE SATIŞ ŞARTLARI

ÖDEMELER, VERGİLER ve PARA İADE POLİTİKASI

Eğer bir Kredi veya ATM kartı bir işlem için kullanılıyorsa, iTunes, sipariş miktarı kadar olan miktar için ön onay alabilir. Faturalama, işleminiz sırasında veya işleminizden kısa süre sonra gerçekleşir. Satın alımlarınızda öncelikle içerik kredileri sonra Gift Certificate, iTunes Card veya Allowance Account kredileri kullanılacaktır; daha sonra bakiye, kredi veya ATM kartınıza yansıtılır. Bütün faturaları e-posta da dâhil olmak üzere elektronik formatta almayı kabul ediyorsunuz.

Mağazalar aracılığıyla satın aldığınız tüm ürünlerin ücretini ödemeyi ve iTunes’dan satın alınan tüm ürünler için ve Hesabınızda veya Hesabınız ile bağlantılı olarak tahakkuk edebilecek ilave her türlü miktar (duruma göre, vergiler ve gecikme ücretleri dahil) için ödeme yönteminize ücret yansıtılabileceğini kabul etmektesiniz. Tüm ücretlerin zamanında ödenmesinden ve tüm ücretlerin ödenmesi için iTunes’a geçerli bir ödeme yöntemi sağlamaktan sorumlusunuz. Kıbrıs mağazasını kullanarak, vergi amaçları doğrultusunda ikamet ülkeniz olarak bu ülkeyi belirtmiş oluyorsunuz.

Toplam fiyatınıza, ürünün fiyatı artı geçerli (indirme işleminin gerçekleştiği gün yürürlükte olan) KDV dahil olacaktır.

İptal hakkı: Siparişinizi iptal etmek isterseniz, faturanızı aldıktan sonraki 14 gün içinde herhangi bir sebep belirtmeksizin yapmalısınız, ancak kodu kullanılan iTunes Hediyeleri için para iadesi yapılmaz.

Siparişinizi iptal etmek için bize bunu bildirmelisiniz. iTunes Match ve üçüncü taraflarca satın alınmaması veya kullanılmaması kaydıyla, iTunes Destek ile temasa geçilerek iptal edilebilen, iTunes Hediyeleri ve Allowances haricindeki tüm öğelere ilişkin iptal taleplerinin hemen işleme konulması için Sorun Bildir seçeneğini kullanmanızı öneririz. Aşağıdaki örnek iptal formunu kullanarak veya açık bir beyanda bulunarak da bizi bilgilendirebilirsiniz. Sorun Bildir seçeneğini kullanırsanız gecikme olmadan iptalinizin alındığını onaylayan bir mesaj göndereceğiz.

İptal süresi bitiş tarihini geçirmemek için iptal bildiriminizi 14 günlük süre dolmadan göndermelisiniz.

İptalin sonuçları: İptal bildiriminizi aldıktan sonraki 14 gün içinde para iadenizi gerçekleştireceğiz. Ödeme yaparken kullandığınız araçların aynısını kullanacağız ve bu geri ödemeler için herhangi bir masraf ödemeyeceksiniz.

İptal hakkı istisnaları: İstek ve onayınız doğrultusunda teslimat başlamışsa dijital içerik tedarik siparişinizi iptal edemez ve dolayısıyla iptal hakkınızı kaybedersiniz.

Örnek iptal formu:

- iTunes S.à r.l., 31-33, rue Sainte Zithe, L-2763 Lüksemburg'a:

- İşbu belge ile aşağıdaki siparişe ilişkin sözleşmeden çekildiğimi bildiriyorum: [INSERT ORDER ID, ITEM, ARTIST AND TYPE]

- [INSERT DATE] tarihinde sipariş edildi/ [INSERT DATE] tarihinde alındı

- Tüketicinin adı

- Tüketicinin adresi

- Tarih

Bir satın alma yapılıncaya kadar, iTunes, her zaman Mağazalar aracılığıyla sunulan ürünlere ilişkin fiyatları değiştirme hakkını saklı tutar ve Mağazalar, satın alma sonrasında, fiyat indirimi veya tanıtım amaçlı arz halinde fiyat koruması veya para iadesi sağlamaz.

Bir ürünün, bir işlem sonrasında ancak indirme işleminden önce elde edilemez hale gelmesi halinde, başvurabileceğiniz tek çözüm yolu, elde edilemeyen ürün için ödenen fiyatın iadesi ile sınırlı olacaktır. Teknik problemlerin, ürününüzün teslimini engellemesi veya makul olmayan şekilde geciktirmesi halinde, başvurabileceğiniz tek çözüm yolu, iTunes tarafından tespit edileceği üzere, ürünün değişimini veya ödenen fiyatın iadesini talep etmek olacaktır.

1-Click®

1-Click, Amazon.com, Inc.’in, lisansa tabi olarak kullanılan tescilli bir hizmet markasıdır. 1-Click, sizin, farenizin veya sair bir giriş cihazının tek bir tıklaması ile Mağazalardan satın alma işlemi yapmanızı sağlayan kullanışlı bir özelliktir. Bilgisayarınızdan Mağazalara erişirken, bir Satın Al butonuna tıkladığınızda ortaya çıkan diyalog kutusu yoluyla 1-Click satın almayı etkinleştirebilir. (Hesap Bilginizdeki Yeniden Ayarlama Uyarılarını (“Reset Warnings”) tıklayarak bu seçimi istediğiniz zaman yeniden ayarlayabilirsiniz). Mağazalara iPad, iPod touch ya da iPhone’unuz (“iOS Cihazı”) gibi iOS ile çalışan Apple markalı ürünler ile erişirken, her işlem için ürünün fiyatını gösteren ve Satın Al butonunu açan butona dokunduğunuzda 1-Click etkinleştirilir. 1-Click etkinleştirildiğinde, Satın Al butonuna dokunulması ya da tıklanması yüklemeyi derhal başlatır ve işleminizi başka bir adıma gerek olmaksızın tamamlar.

GIFT CERTIFICATES, ITUNES KARTLARI VE KODLARI, YAN ÖDEMELER ("ALLOWANCES") VE İÇERİK KODLARI

Gift Certificates, iTunes Kartları ve Kodları, İçerik Kodları ve Allowances, kullanılmayan bakiyelere ilaveten, nakit para için kullanılmaz ve para karşılığı iade edilemez (iTunes Store'dan satın alındığı takdirde yukarıdaki iade politikamızda belirtilenler veya öğenin satın alındığı bayinin farklı bir iade politikası uyguladığı durumlar hariç), kanunen gerekli olan durumlar hariç değiştirilemez; yeniden satılamaz; hediye satın almak için kullanılamaz; Hediye, Gift Certificates, veya iTunes Kartları veya Kodları satın almak veya Allowances yapmak için kullanılamaz, Apple Online Store'dan alışveriş yapmak için kullanılmaz ya da Apple Retail Store'da kullanılamaz. Kullanılmamış bakiyeler transfer edilemez.

Kıbrıs’ta dağıtımı öngörülen Gift Certificates, iTunes Kartları ve Kodları, İçerik Kodları ve Allowances, yalnızca Kıbrıs’taki Mağazalar aracılığıyla kullanılabilir.

iTunes, kaybolan veya çalınan Gift Certificates, iTunes Kartları, Allowances ve İçerik Kodlarından sorumlu değildir. Elektronik iletim yapılan Gift Certificates, iTunes Kartları veya Kodları ve Allowances kaybolma riski ve mülkiyeti, iletim sonrasında Kıbrıs’taki alıcıya geçer. Elektronik olarak iletimi yapılan İçerik Kodlarının kaybolma riski ve mülkiyeti, iletim sonrasında Lüksemburg’daki iTunes’a ait değildir.

Gift Certificate, iTunes Kartları ve Kodları, Allowance veya İçerik Kodlarının hile yoluyla elde edilmesi veya Mağazalarda kullanılması halinde iTunes, hesapları kapatmak ve alternatif ödeme yöntemleri talep etme hakkını saklı tutar.

HEDİYELER

Mağazalardan satın alınan hediyeler yalnızca Kıbrıs’taki kişiler için satın alınabilir ve yalnızca bu kişiler tarafından değiştirilebilir. Hediyelerin alıcılarının bazı hediyeleri kullanmak için uyumlu donanım ve ebeveyn kontrol ayarlarına sahip olması gerekmektedir.

ÖNEMLİ GÜVENLİK BİLGİLERİ

Mağazalar aracılığıyla sunulan ürünleri kullanmanız sırasında kas, eklem veya göz yorulması probleminden kaçınmak için, sık sık aralar vermeli ve herhangi bir ağrı, yorgunluk veya rahatsızlık hissetmeniz halinde daha uzun bir süre dinlenmelisiniz. Nadir oranda kişide, video oyunları oynarken veya video seyrederken ortaya çıkanlar da dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın parlak ışık veya desenlere maruz kaldıklarında nöbet ya da şuur kaybı ortaya çıkabilir. Semptomlar arasında, baş dönmesi, mide bulantısı, istem dışı hareketler, bilinç kaybı, görme bozuklukları, karıncalanma, uyuşukluk veya diğer rahatsızlıklar bulunmaktadır. Daha önce bu veya benzeri semptomları yaşamış olmanız halinde Mağazalar aracılığıyla sunulan ürünleri kullanmadan önce bir doktora danışınız ve söz konusu ürünleri kullanmaya derhal son veriniz ve söz konusu ürünleri kullanımınız sırasında bunların ortaya çıkması halinde bir doktora gidiniz. Ebeveynler, bu semptomların belirtilerini tespit etmek için çocuklarını bu Mağazalardan alınan ürünleri kullanırken gözetim altında bulundurmalıdır.

ÖN SİPARİŞLER

Ürünler için ön sipariş vermek suretiyle, Mağazalara hesabınızdan otomatik olarak para çekme ve otomatik indirmeyi etkinleştirdiyseniz ürün temin edilebilir hale geldiğinde yükleme yetkisini verirsiniz. Ön siparişinizi ürün temin edilebilir hale gelmeden önce istediğiniz zaman ve iade politikamızda belirtildiği şekilde iptal edebilirsiniz.

AİLE PAYLAŞIMI

Aile Paylaşımı size, uygun iTunes, AppStore, Mac App Store ve iBooks Store ürünlerini bir “Aile”nin (siz de dahil) en fazla altı üyesiyle paylaşmanıza olanak sağlar. Bir Aile kurulumu yaparsanız veya bir Aile’ye katılırsanız, uygun cihaza veya bilgisayara diğer Aile üyelerinin uygun ürünlerini görüntüleyebilir ve uyumlu cihazınıza veya bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Aile üyelerinin sizin aldığınız ürünleri görmesini veya indirmesini yaptığınız alımları saklama özelliğiyle engelleyebilirsiniz. Photo uygulaması aracılığıyla fotoğraf ve video, Aile Takvimi (Family Calendar) aracılığıyla takvimlerinizi, Reminders (Hatırlatıcılar) uygulaması aracılığıyla hatırlatmalarınızı, Arkadaşlarımı Bul (Find My Friends) aracılığıyla konum bilgilerinizi, iPhone’umu Bul (Find My iPhone) aracılığıyla cihaz konumu bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Aile Paylaşımı yalnızca ticari olmayan ve kişisel kullanım içindir. iTunes ve iCloud hesaplarının varlığı gereklidir; iOS 8 ve/veya OS X Yosemite, Aile'ye katılmak veya Aile’yi kurmak için gereklidir. Bazı işlemler ve özellikler önceki sürümlerle uyumlu olmayabilir ve sürüm güncellemesine ihtiyaç duyabilir. Eğer bir Aile'ye katılırsanız, Aile Paylaşımı özellikleri uyumlu cihaz ve bilgisayarlarınızda otomatik olarak etkinleştirilecektir.

Aile’nin “Yöneticisi” diğer üyelerin Aile'ye katılması için davette bulunabilir. Yönetici, iTunes’da kayıtlı olan uygun bir ödeme yöntemine sahip ve 18 yaşından büyük olmalıdır. Eğer Yönetici iseniz, 13 yaşın altındaki Aile üyeleri, bu üyelerin velisi veya vasisi olarak sizin tarafınızdan temsil edilmektedir. Yöneticinin ödeme yöntemi Aile üyeleri tarafından yapılan ve ilgili Aile üyesinin hesabında bulunan iTunes Store kredisini aşan tüm satın almalar için kullanılacaktır. Yönetici’nin ödeme yöntemi kullanıldığı zamanlarda, Aile üyeleri Yönetici’nin temsilcileri olarak hareket etmiş olacaklardır. Aile üyeleri tarafından satın alınan içerik, işlemi gerçekleştiren Aile üyesinin Apple ID’si ile ilişkilendirilecektir. YÖNETİCİ, AİLE PAYLAŞIMI’NA AİLE ÜYELERİNİ EKLEMEK SURETİYLE, SATIN ALMALARA İLİŞKİN TÜM HARCAMALARIN YETKİLENDİRİLMİŞ OLDUĞUNU, YÖNETİCİNİN GERÇEKLEŞTİRİLEN İŞLEMDEN HABERDAR OLMAMASI VEYA BİR AİLE ÜYESİNİN YETKİSİNİ AŞMIŞ OLMASI VEYAHUT BİRDEN ÇOK AİLE ÜYESİNİN AYNI ÜRÜNÜ ALMIŞ OLMASI HALLERİNDE DAHİ TÜM HARCAMALARDAN DOLAYI SORUMLU OLDUĞUNU KABUL EDER. YÖNETİCİ, ÖDEME SAĞLAYICISIYLA ARASINDAKİ HER TÜRLÜ SÖZLEŞME İLE UYUMLULUKTAN DOLAYI SORUMLUDUR, VE ÖDEME YÖNTEMİNE ERİŞİMİ PAYLAŞMANIN YETKİSİZ HARCAMALARA KARŞI KORUMAYI SINIRLANDIRMASI HALİNDE HER TÜRLÜ RİSKİ ÜSTLENMEKTEDİR. Yönetici kayıtlı ödeme bilgilerini her zaman değiştirebilir. Satın almaların bir kaydı, alımlar Aile üyesi tarafından gizlenmiş olsa dahi, alımları gerçekleştiren Aile üyesine ve Yönetici'ye gönderilecektir; siz veya Aile üyeleriniz faturanızdaki veya ödeme yöntemi bildiriminizdeki harcamaların tarafınızca yapılmadığını düşünüyorsanız, lütfen faturanızdaki Problem Bildir özelliğini kullanınız.

Yönetici, herhangi bir Aile üyesini Aile’den çıkartabilir, ve böylece çıkartılan Aile üyesinin yöneticinin ödeme yöntemi üzerinden yetkili satın almalar gerçekleştirme ve diğer Aile üyelerinin içeriğini görüntüleme ve paylaşma kabiliyeti sona ermiş olur. Bir Aile üyesinin ayrılması veya çıkartılması hallerinde veya Yönetici’nin Apple ID’sinin herhangi bir sebepten ötürü sonlandırılması durumunda, geriye kalan Aile üyelerinin ayrılan üyenin ürünlerine veya bilgilerine erişim ve indirme imkanı son bulur; üyelerin ayrılan üyenin ürünlerinden indirilmiş olanlara erişim imkanı, Yöneticinin ödeme sistemi ile karşılanmış olanlar dahil olmak üzere, son bulur. Benzer şekilde, eğer Aile'den ayrılırsanız, diğer Aile üyelerinin bilgilerine ve ürünlerine erişim ve indirme haklarınızı kaybedersiniz, ve diğer Aile üyelerine ait Aile üyesi olduğunuz sürede indirdiğiniz ürünlere erişim hakkınızı kaybedersiniz. Aile üyesi olduğunuz süre içerisinde esasen bir diğer Aile üyesine ait uygulamada In-App Satın Alma gerçekleştirmişseniz ve Aile'den ayrılmışsanız veya uygulama esas sahibi Aile'den ayrılmışsa, uygulamayı tekrar satın alarak In-App Satın Alma'larınıza erişim sağlamak için tekrar yüklemeniz gerekmektedir; lütfen In-App Satın Almalar'ı gerçekleştirmeden önce geliştiricinin ilkelerini ve bu Sözleşme'nin içerisinde yer alan "In-App Satın Almalar" başlıklı bölümünü gözden geçirin. 13 yaşının altındaki kullanıcıların kişisel hesaplarının sadece Aile Paylaşımı kapsamında oluşturulabilmesi sebebi ile, Aile'den çıkarmak için böyle bir hesabın silinmesi Aile üyesinin Apple ID hesabının silinmesiyle sonuçlanacaktır, ve Apple ID isteyen servislere veya Apple ID'si ile ilişkili içeriklere erişimini sonlandıracaktır.

Aynı anda sadece bir Aile’ye mensup olabilirsiniz, yılda ikiden fazla kez herhangi bir Aile’ye katılamazsınız, bir Aile ile ilişkilendirdiğiniz bir iTunes hesabını her 90 günde bir kereden daha sık değiştiremezsiniz. Bütün Aile üyeleri aynı ülke veya bölgenin iTunes Store'unu kullanmalıdır. Müzik, film, TV şovları ve kitaplar iTunes Servisinden hesap başına, sadece 5'i bilgisayar olabilecek şekilde, 10 cihaza yüklenebilir; uyumlu uygulamalar Aile üyelerinin sahip olduğu veya kontrolünde olan her cihaza yüklenebilir. Aile Paylaşımı'na, In-App Alımlar, yeniden yüklemeye elverişli olmayan içerikler, üyelikler ve bazı daha önce satın alınmış uygulamalar da dahil olmak üzere tüm ürünler Aile Paylaşımı'na uyumlu değildir. Apple, bu sözleşmenin "Fesih" bölümüne uygun olarak Aile'yi dağıtma yetkisini saklı tutar.

ELEKTRONİK SÖZLEŞME

Mağazaları kullanımınız, sizin, elektronik olarak sözleşme akdetme ve/veya işlem yapma ehliyetinizi de içerir. Elektronik teslimlerinizin, söz konusu sözleşmeler ve işlemlerin sizin üzerinde bağlayıcı olduğunu ve bunlar karşılığında ödeme yapacağınız konusundaki anlaşmanızı teşkil ettiğini kabul edersiniz. Elektronik başvuruların sizin üzerinizde bağlayıcılığı olduğunu kabulünüz ve bu konudaki niyetiniz bu sitede gerçekleştirdiğiniz tüm işlemlere ilişkin tüm kayıtlar için geçerlidir ve bunlara iptal bildirimleri, politikalar, sözleşmeler e-başvurular da dahildir. Elektronik kayıtlarınıza erişmek ve bunları elde tutmak için münhasıran sizin sorumluluğunuz altında olmak kaydıyla bazı donanım ve yazılımlara sahip olmanız gerekebilir.

iTunes, yazım hatalarından sorumlu değildir.

B. ITUNES STORE HÜKÜM VE ŞARTLARI

SİZ VE ITUNES SARL. (“ITUNES”) ARASINDAKİ BU HUKUKİ SÖZLEŞME, ITUNES STORE HİZMETİNİ (“HİZMET”) KULLANIMINIZI DÜZENLEMEKTEDİR.

ITUNES STORE HİZMETİ

iTunes, bu Sözleşme’de belirtilen şart ve hükümler çerçevesinde sadece son kullanıcı kullanımı için dijital içerikte bir lisans (“iTunes Ürünleri”) erişiminizi, satın almanızı veya kiralamanızı sağlayan bir Hizmeti temin etmektedir. iTunes, iTunes uygulamalarının veya iPad, iPod veya iPhone’nın sağlayıcısı değildir.

HİZMETİN KULLANIMINA İLİŞKİN ŞARTLAR

Yalnızca 13 yaş ve üzerindeki kişiler hesap oluşturabilir. 13 yaşının altındaki kişilere yalnızca Aile Paylaşımı üzerinden veli veya vasinin onayıyla hesap açılabilir. 18 yaşının altındaki kişiler bu sözleşmeyi veli veya vasileri iştirakinde, anlaşmayı veli veya vasinin ve 18 yaş altı kişinin doğru anlamaları için, birlikte okumalıdırlar.

Hizmet, yalnızca Kıbrıs’da kullanımınıza açıktır. Hizmeti bu ülke dışında kullanmamayı veya kullanma girişiminde bulunmamayı kabul etmektesiniz. iTunes, bu şarta uyduğunuzu doğrulamak amacı ile teknolojiler kullanabilir.

Hizmetin kullanımı, uyumlu cihazlar, Internet erişimi ve bazı yazılımlar gerektirebilir (ücrete tabi olabilir); periyodik güncellemeler gerektirebilir; ve bu faktörlerin uygulanmasından etkilenebilir. Düzenli kullanım ve Film Kiralamaları içinYüksek hızlı Internet erişimi şiddetle tavsiye edilir. iTunes yazılımının son versiyonları Hizmete erişim için önerilir ve bazı işlemler veya özellikler için veya daha önce Hizmetten satın alınmış veya edinilmiş olunan iTunes Ürünlerini indirmek için gerekli olabilir. Zaman zaman değişebilecek olan bu şartların uymanın sizin sorumluluğunuzda olduğunu kabul etmektesiniz. Hizmet, diğer herhangi bir ürün veya arzın parçası değildir ve diğer herhangi bir ürünün satın alınması veya elde edilmesi, sizin Hizmete erişiminizi temsil veya garanti ediyor şeklinde yorumlanmayacaktır.

HESABINIZ

Hizmetin kayıtlı bir kullanıcısı olarak, siz, bir hesap (“Hesap”) oluşturabilirsiniz. Hesap bilgilerinizi diğer herhangi bir kişiye açıklamayınız. Hesabınızın gizliliği ve güvenliğini korumaktan ve Hesabınızda veya Hesabınız aracılığıyla gerçekleşen tüm faaliyetlerden sadece siz sorumlu bulunmaktasınız ve Hesabınızın herhangi bir şekilde güvenliğinin ihlal edilmesi durumunda derhal iTunes’a bilgi vermeyi kabul etmektesiniz. iTunes, Hesabınızın yetkisiz kullanımından doğabilecek zararlardan sorumlu olmayacaktır.

Hizmetten iTunes Ürünlerini satın almak ve indirmek için, işlemleriçin Hesabınızı onaylamak amacıyla Apple ID'nizi ve şifrenizi girmelisiniz veya Touch ID’nizi kullanmalısınız. Apple ID'nizi ve şifrenizi kullanarak Hesabınızı onayladıktan sonra onbeş dakika boyunca bilgisayarınızda veya iOS aygıtınızda yeniden onaylamanız gerekmeyecektir, onaylanmış halde kalmak için bilgisayarınızın veya Apple TV’nin parolanızı hatırlaması seçeneğini belirtebilirsiniz. Bu süre içinde, iTunes Ürünlerini, şifrenizi yeniden girmeden satın alabilecek ve indirebileceksiniz. iTunes Ürünlerini işlem gerçekleştirme yeteneğini, bilgisayarınızdaki, iOS Cihazı veya Apple TV üzerindeki ayarları düzenleyerek devre dışı bırakabilirsiniz veya ayarları her işlem için parola isteyecek şekilde değiştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için http://support.apple.com/kb/HT1904 ve http://support.apple.com/kb/HT4213 adreslerine bakınız.

Hizmete kaydolmanız ve Hizmeti kullanmanız sırasında doğru ve tam bilgi (“Kayıt Verileri”) temin etmeyi ve Kayıt Verilerinizi doğru ve tam olmalarını sağlayacak şekilde güncellemeyi kabul etmektesiniz. iTunes’un vermiş olduğunuz Kayıt Verilerini, Hesabınızın tutulması ve ücretlerin faturalandırılması için saklayabileceğini ve kullanabileceğini kabul etmektesiniz.

DAHA ÖNCE GERÇEKLEŞTİRİLEN SATIN ALMALARIN OTOMATİK OLARAK TESLİMİ VE İNDİRİLMESİ

Müzik, film, TV şovları ve müzik videoları şeklindeki iTunes Ürünleri’ni (topluca “iTunes Uyumluİçeriği”) ilk defa satın aldığınızda (kiraladığınızda değil) söz konusu iTunes Uyumlu İçeriği kopyalarını uyumlu ilave iOS Cihazlarına(iTunes ürünlerinden satın alınmış filmler ve TV şovları hariç olmak üzere) ve uyumlu yazılıma sahip iTunes-onaylı bilgisayarlara bu iOS Cihazlarını ve bilgisayarları (her biri “İlişkilendirilmiş Cihaz”) aşağıda yer alan ilişkilendirme kurallarına uygun olarak ilişkilendirerek otomatik olarak indirmeyi (“otomatik indirme”) seçebilirsiniz. Her bir İlişkilendirilmiş Cihaz için, söz konusu İlişkilendirilmiş Cihaza hangi tip iTunes Uyumlu İçeriğinin, eğer mevcut ise, otomatik olarak indirileceğini belirleyebilirsiniz. iOS Cihazları da dahil yeni gelen veri uyarılarını alabilen İlişkilendirilmiş Cihazlara (“Gelen Veri Etkinleştirilmiş Cihaz” - "Push-Enabled"), söz konusu o İlişkilendirilmiş Cihaz internete bağlandığında iTunesUyumlu İçeriği otomatik olarak inecektir; Gelen Veri Etkinleştirilmiş Cihaz ("Push-Enabled") olmayan İlişkilendirilmiş Cihazlarda iTunes Uyumlu İçeriği otomatik olarak indirilecekler listesinde belirecektir ve indirmeyi iTunes içinde manuel olarak başlatabileceksiniz.

Size kolaylık sağlaması için, iTunes Uyumlu İçeriğini almanızı takiben, belirli kısımlarını herhangi bir İlişkilendirilmiş Cihaza indirebilirsiniz. Daha önce satın almış olduğunuz bazı iTunes Nitelikli İçerik herhangi bir anda takip eden indirmeler için mevcut olmayabilir, ve böyle bir durumda iTunes’un size karşı herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Daha önce satın almış olduğunuz belirli iTunes Nitelikli İçeriği daha sonra tekrar indiremeyebileceğiniz için, bir kez iTunes Nitelikli İçeriği indirdiğinizde bunu kaybetmemek, yok etmemek ya da buna zarar vermemek sizin sorumluluğunuzda olacaktır ve bunu yedeklemek isteyebilirsiniz.

İlişkilendirilmiş Cihazların ilişkilendirilmesi aşağıdaki şartlara tabidir:

(i) Bir Hesaptan en fazla 10 İlişkilendirilmiş Cihaza iTunes Uyumluİçeriğini otomatik olarak indirebilir ya da daha önce edinilmiş iTunes Nitelikli İçeriği indirebilirsiniz, şu kadar ki bunların en fazla 5 tanesi iTunes-onaylı bilgisayar olabilir.

(ii) Bir İlişkilendirilmiş Cihaz aynı anda sadece tek bir Hesap ile ilişkilendirilebilir.

(iii) Bir İlişkilendirilmiş Cihazın ilişkilendirilmiş olduğu Hesabı ancak her 90 günde bir değiştirebilirsiniz.

(iv) Daha önce edinmiş olduğunuz ücretsiz içeriği söz konusu içerik iTunes Hizmetinde ücretsiz olduğu sürece sınırsız sayıda cihaza, ancak en fazla 5 iTunes-onaylı bilgisayara, indirebilirsiniz.

Apple TV bir “İlişkilendirilmiş Cihaz” değildir. Ancak, aynı anda yalnızca sınırlı sayıdaki Apple TV'de oynatmak şartıyla, satın alınmış (başka bir deyişle kiralanmamış olan) film iTunes Ürünleri, uyumlu Apple TV'lerde tekrar oynatılabilir.

iTunes Nitelikli İçeriğin bazı parçaları büyük hacimli olabilir ve bu tür iTunes Nitelikli İçeriğin veri bağlantısı üzerinden ulaştırılması kayda değer veri ücretleri ortaya çıkarabilir.

ITUNES MATCH

iTunes Match, size eşleşmiş veya yüklenen şarkılarınıza, Hesabınız yoluyla satın aldığınız müzik videolarına ve de ilişkin meta veriler, çalma listeleri ve iTunes Kütüphaneniz ("iTunes Match Content") ile ilgili başka bilgilere uzaktan erişim sağlamaktadır.

iTunes Match’a yıllık bir ücret karşılığında abone olabilmektesiniz. Abone olmak için iTunes’a sunulmuş olan geçerli bir kredi kartına sahip olmanız gerekir. Abone ücreti iade edilmez (uygulanan kanunların gerektirdiği takdirler dışında ve yukarıdaki iade politikamızda belirtildiği şekilde) ve iptal edeceğinize kadar otomatik olarak bir yıllık dönemler için yenilenecektir. Hesabınız mevcut abonelik dönemi sona ermesinden önce en fazla 24 saat borçlanacaktır. Bilgisayarınızdaki iTunes Store hesabı ayarlarını ayarlayarak otomatik yenileme iptal edebileceksiniz. Abonelik döneminiz sona erdikten sonra iTunes Match İçeriğinize (iTunes Match Content) iTunes Match yoluyla erişemeyeceksiniz.

iTunes Match, ya (i) iTunes Hizmetinde henüz bulunmayan yada (ii) Hesabınız yoluyla iTunes Hizmetinden satın alınmayan 25.000 şarkı içeren kütüphaneler ile çalışmaktadır. iTunes tarafından belirlenmiş kriterlere uygun olmayan veya bilgisayarınız için onaylanmamış şarkılar iTunes Match için uygun değildir.

iTunes Match, otomatik olarak şarkı dosyalarını tarayacak ve şarkı başlıkları, sanatçıları yada süreleri gibi iTunes kütüphanenizdeki medyanın belirlenmesinde için kullanılabileceği diğer bilgiler toplayacak. iTunes Match, sözü geçen bilgileri, şarkıları iTunes Dükkanında belli anda mevcut olan şarkılarla eşlemek için kullanacak ve eşlenmiş şarkıları o anda iTunes Dükkanındaki kullanılabilir bir formatta tarafınızdan kullanılabilir hale getirecektir. Belli bir şarkı eşlenemediği takdirde, şarkının kendi kopyanız aynı formatta veya iTunes tarafından belirlenen bir formatta iTunes’a yüklenecektir. iTunes, yüklenen içerik tiplerini (örneğin, aşırı büyük dosyaları) sınırlama hakkını saklı tutmaktadır. Eşlenmiş ya da yüklenen şarkılar ve ilişkin meta veriler, iTunes Match için etkinleştirmiş bir Cihaz yoluyla erişilebilecektir. İlişkili cihazların ilişkilendirilmesi, Otomatik teslim ve Önceki alımların indirilmesini de düzenleyen kurallara tabidir ve yüklenmiş ile eşlenmiş şarkılar ve de ilişkin bilgiler "iTunes Seçilebilir İçerik" sayılmaktadır. Ayrıca, bunu aynı anda sadece sınırlı sayıda Apple TV'lerde yapmak şartıyla, iTunes Match İçeriğine uyumlu Apple TV'ler yoluyla da erişebilmektesiniz.

iTunes Match kullandığınızda, Genius, iTunes Kütüphanenizdeki medya hakkında Hesabınız ile bilgiler ilişkilendirmeye başlayacak; Hesabınız ile ilişkilendirilme, aboneliğiniz sona erdikten sonra da bir süre için devam edecek. Aksi halde iTunes, bu bilgileri işbu Anlaşmanın Gizlilik Bölümünde açıklandığı gibi kullanacaktır. iTunes Match’ı kullandığınız zaman Genius’u kapatamayacaksınız. Bu yüzden iTunes Kütüphanenizden bu şekilde bilgi toplayıp kullanmamızı tercih ederseniz, iTunes Match’ı kullanmamalısınız.

Bu vesile ile, iTunes Match’ı sadece yasalara uygun olarak elde edilen içerik için kullanmağı kabul etmektesiniz. Gayri meşru içerik için herhangi bir şekilde kullanılması, başkalarının haklarını ihlal etmektedir ve sizi telif hakkı ihlali için olası maddi hasarlar da dâhil olmak üzere, sivil ve ceza hukukuna maruz bırakabilmektedir.

iTunes Match "OLDUĞU GİBİ"(AS IS) esasına dayanarak sağlanmaktadır ve arızalara, bozmaya veya (sunucular ve başka bilgisayarlar da dahil) bilgisayarınız yada cihazınız ve çevre birimlerinizden müzik, çalma listeleri ve oyun geçmişi gibi veri ile bilgi kaybına neden olabilen hata ve yanlışlar içerebilmektedir.

iTunes Match’ı kullanmadan önce tüm veri ve bilgilerin bilgisayarınız veya cihazınız ve her türlü çevre birimlerine yedeklerini yapmalısınız. Ayrıca iTunes Match tüm kullanım sorumluluğu size ait olduğunu açıkça kabul etmektesiniz. Yasaların izin verdiği ölçüde iTunes’ın, eşleşmiş yada yüklenen içeriğe erişme yetersizliği de dahil olmak üzere iTunes Match’ın kullanılması ile ilgili olarak hiçbir sorumluluğu yoktur.

GİZLİLİK

Hizmet, Apple’in https://www.apple.com/legal/internet-services/itunes/cytr/terms.html#PRIVACY adresindeki Gizlilik Politikası’na tabidir.

Genius özelliğini seçtiğinizde, Apple, geçmiş öğelerinizi ve çalma listeniz gibi, Genius özelliği kullanılan her cihaz iTunes kütüphanesindeki medyayı tanımlamak üzere kullanılabilecek bilgileri çeşitli zamanlarda otomatik olarak toplayacaktır. Bu, iTunes’dan satın alınan veya edinilen ve diğer kaynaklardan alınan medyayı içerecektir. Bu bilgiler isimsiz olarak saklanacak ve adınız ya da Hesabınızla ilişkilendirilmeyecektir. Genius özelliğini kullandığınızda, Apple, bu bilgileri ve iTunes kütüphanenizin içeriğini, size kişiselleştirilmiş tavsiyelerde bulunmak için kullanacaktır.

Apple, aşağıdaki amaçlar için bu bilgileri kullanabilir ve bu özelliği seçen diğer kullanıcıların iTunes kütüphanelerinden toplanan bilgiler ile, iTunes Store satın alma geçmiş verileriniz, App Store indirme verileriniz, diğer iTunes Store kullanıcılarından elde edilen toplu satın alma verileri ve diğer kişilerden edinilen bilgiler ile birleştirebilir:

• iTunes kütüphanenizden size kişisel seçimler yaratmak.

• Medya ya da edinmek veya satın almak isteyebileceğiniz diğer ürünler ve hizmetler hakkında size tavsiyelerde bulunmak.

• Ürünler ve hizmetler hakkında diğer kullanıcılara tavsiyelerde bulunmak.

Her zaman için, bilgileriniz, Apple’ın Gizlilik Politikası’na uygun olarak muamele görecektir.

Genius özelliğini seçtiğinizde, o sistemde Genius’a uygun araçlardaki Genius tavsiyelerini yaratabileceksiniz.

iTunes kütüphanenizden bu şekilde bilgi toplamamızı ve kullanmamızı tercih etmiyorsanız, Genius özelliğini aktive etmemelisiniz. Cihazınızdan iTunes altındaki Store menüsünden Genius özelliğini devre dışı bırakarak veya cihazınızın Ayarlarından Genius'ı kapatarak istediğiniz zaman Genius’tan çıkabilirsiniz. Çıkmayı tercih edersiniz, iTunes, Apple’a bir daha iTunes kütüphanenizle ilgili bilgi göndermeyecektir. Kütüphanenizi birden fazla cihazla paylaşmayı seçmiş olmanız halinde, Genius özelliğini her bir cihaz ve sistemde ayrı ayrı devre dışı bırakmanız gerekmektedir.

Genius özelliğini seçerek, bilgilerinizin aşağıdaki belirtilen ve Apple’ın gizlilik politikasında anlatıldığı şekilde kullanımına izin vermiş oluyorsunuz.

İÇERİK KULLANIMI

iTunes, (belirli özellikler için uygunluk dahil) içerik seçeneklerini ihbar etmeden değiştirme hakkını saklı tutar.

İÇERİĞİN KULLANIMI

iTunes Ürünlerinin size sadece bir lisans yoluyla temin edildiğini kabul etmektesiniz. Hizmetin ve belli iTunes Ürünlerinin dijital bilgileri koruyan ve sizin iTunes Ürünlerini kullanımınızı bazı kullanım kuralları ile sınırlandıran bir teknoloji kullanan, iTunes ve lisans verilenler tarafından tesis edilen bir güvenlik çerçevesi (“Güvenlik Çerçevesi”) içerdiğini ve iTunes Ürünlerinin güvenlik teknolojisi ile sınırlandırılıp sınırlandırılmadığına bakılmaksızın, iTunes Ürünlerini, iTunes ve lisans verilenler tarafından tesis edilen geçerli kullanım kurallarına (“Kullanım Kuralları”) uygun olarak kullanacağınızı ve iTunes Ürünlerinin diğer herhangi bir şekilde kullanımının, telif hakkı ihlali oluşturabileceğini kabul etmektesiniz. Her türlü güvenlik teknolojisi, iTunes Ürünlerinin ayrılmaz bir parçasını oluşturur. iTunes, herhangi bir zamanda Hizmet’den daha sonra yapılacak alımlar için Kullanım Kurallarını değiştirme hakkını saklı tutar. Ancak söz konusu değişiklikler, daha önce satın almış olduğunuz iTunes Ürünleri için geçerli olmayacaktır. Kullanım Kurallarında yapılacak tüm değişiklikler size duyurulacaktır. Yeni Kullanım Kurallarını kabul etmeyi reddetmeniz halinde, Hizmetten bir daha iTunes Ürünü satın alamayacaksınız.

KULLANIM KURALLARI

(i) iTunes Ürünleri’ni sadece ticari olmayan kişisel kullanımınız için kullanabilirsiniz. iTunes Ürünlerini kullanımdaki haklarınız ve kısıtlamalar konusundaki detaylar için:

http://www.prsformusic.com

http://www.warnerchappell.com

http://www.sacem.fr

http://www.sdrm.fr

http://www.sesam.org

(ii) Film Kiralamaları haricinde (aşağıda anlatıldığı üzere), iTunes Ürünlerini beş bilgisayarda herhangi bir zamanda yüklenmiş iTunes uygulamaları ile birlikte kullanabilirsiniz.

(iii) iPad, iPod touch, iPhone ve Apple TV gibi belirli uygun cihazlarda iTunes Ürünlerini bir seferde beş farklı Hesapta depolayabilirsiniz, ancak, her bir iPhone, sadece bir iTunes izinli cihaz ile iTunes Ürünlerinin çalma melodisi ile senkronize olabilecektir ve bir iPhone’nun bir başka iTunes izinli cihazla senkronizesi o iPhone’da depolanan iTunes Ürünlerinin melodisinin silinmesine neden olacaktır.

(iv) Bir ses listesini en fazla yedi kere cd’ye yazma hakkına sahipsiniz. iTunes Ürünlerini kaydettiğiniz ses CD’sini bir perakende mağazadan, Kıbrıs’daki telif haklarına göre satın aldığınız bir ses CD’sini kullandığınız şekilde kullanabilirsiniz.

(v) Video iTunes Ürünlerini veya çalma melodisi iTunes Ürünlerini yedekleme amaçları dışında, video iTunes Ürünleri yedeklemenin iTunes uygulamaları aracılığıyla çalacağı üzere cd’ye yazma yetkiniz bulunmamaktadır.

(vi) iTunes Artı Ürünleri, sizin iTunes Ürünleri kullanımınızı sınırlayacak bir güvenlik teknolojisi içermemektedir ve Kullanım Kurallarının (ii) ile (v) arasındakiler iTunes Artı Ürünlerine uygulanmayacaktır. iTunes Artı Ürünlerini makul olduğu ölçüde kişisel, ticari olmayan kullanımlar için kopyalayabilir, depolayabilir ve cd’ye yazabilirsiniz.

(vii) Filmin, iTunes tarafından yetkilendirilmiş asli cihaz üzerindeki bir Hesap ile eşleştirilmiş olması ve iTunes tarafından yetkilendirilmiş asli cihazın, o cihazla ilk olarak senkronize edilen cihaz olması ya da iTunes’u kullanarak sizin daha sonra asli cihaz olarak belirlediğiniz cihaz olması kaydıyla, bir filmi iTunes tarafından yetkilendirilmiş en az bir adet cihazdan manuel senkronizasyon moduna sahip başka cihazlara manuel olarak senkronize edebilirsiniz.

(viii) HDMI üzerinden iletilen filmleri görüntülemek için bir HDCP bağlantısı gereklidir.

(ix) Film Kiralamaları

(a) Film kiralamaları bir seferde sadece tek bir cihazda görüntülenebilir. Film kiralamalarını yaparken Hizmete bağlı olmalısınız ve bunu sadece sizin bilgisayarınız ve diğer uyumlu cihaz arasında yapabilirsiniz. Apple TV veya iPad, iPhone 4 veya iPod touch aracılığıyla kiraladığınız filmler oynatılamaz. Bir filmi uyumlu bir cihaza yüklerseniz ve bu cihaza geri yüklerken Hizmeti kullanırsanız veya bu cihazdaki Ayarlar > Reset > Tüm İçeriği Sil’i seçerseniz, film kalıcı olarak silinecektir.

(b) Bir filmi bir kez kiraladıktan sonra, otuz (30) gün içerisinde tamamen indirmelisiniz. Bir filmi indirdikten sonra görüntülemeye başlamak için otuz (30) gününüz bulunmaktadır. Görüntülemeye başladıktan sonra görüntülemeyi bitirmek için kırksekiz (48) saatiniz bulunmaktadır. Bir filmi kesmek, durdurmak veya tekrar başlatmak, o filmi görüntülemek için verilen zamanı uzatmaz.

Film kiralamaları da dahil bazı iTunes Ürünleri, sadeee bir tek defa indirilebilir ve herhangi bir nedenle yokolması halinde geri konulamaz, iTunes Ürünlerini yükledikten sonar onları kaybetmemek, yoketmemek veya zarar vermemek ve onları yedeklemek sizin yükümlülüğünüzdür.

iTunes Ürünlerinin teslimi size iTunes Ürünlerinde ticari veya promosyonal bir hak vermemektedir. CD’ye yazma veya ihraç etme haklarınız size tanınmış bazı imkanlardır ve herhangi bir iTunes Ürünüyle ilgili tanınan bir içerikteki telif hakkı sahiplerinin haklarının tanınması, bundan feragat veya başka türlü bir kısıtlama anlamına gelmemektedir.

Hizmetin, iTunes Ürünlerinin bazı özellikleri ve Kullanım Kurallarının işleyişi, iTunes’un devamlı dahil olmasını gerektirdiğini kabul etmektesiniz.

İÇERİK GÜVENLİĞİ

Güvenlik Çerçevesinin herhangi bir unsurunu ihlal etmemeyi, bunlardan kaçınmamayı, bunları geri mühendislik, geri derleme işlemine tabi tutmamayı, kaynak koda dönüştürmemeyi veya diğer bir şekilde değiştirmemeyi -veya böyle bir girişimde bulunmamayı veya diğer bir kişinin bunlarına yapmasına yardım etmemeyi- kabul etmektesiniz. Diğer hükümlere halel gelmeksizin, ses iTunes Ürünlerini, Kullanım Kuralları çerçevesinde cd’ye yazma hakınız bulunmaktadır. Kullanım Kuralları, bunlara uyumun sağlanması amacıyla iTunes tarafından kontrol edilebilir ve gözlemlenebilir ve iTunes, size bildirimde bulunmaksızın Kullanım Kurallarını icra etme hakkını saklı tutar.

HİZMET GÜVENLİĞİ

Hizmet’e, Apple Inc. veya bağlı grup şirketleri (“Apple”) tarafından Hizmet’e erişim için temin edilen yazılımın kullanımı haricinde herhangi bir yöntemle erişmemeyi kabul edersiniz. Hizmete erişmek için herhangi bir yöntem veya şekilde Apple tarafından temin edilen yazılımı değiştirmemeyi veya Hizmete yetkisiz erişim elde etmek de dahil herhangi bir amaçla yazılımın değiştirilmiş versiyonlarını kullanmamayı kabul edersiniz. Erişim yetisine sahip olmadığınız bir Hesaba erişmeyecek veya erişme girişiminde bulunmayacaksınız. Sistem veya network güvenliğinin ihlalleri, hukuki veya cezai sorumluluğa yol açabilir.

YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ (HD) ÜRÜNLER

HD Ürünler sadece HD’ye uygun cihazlarda görüntülenebilir, ancak satın alınan (kiralanmayan) HD Ürünler, HD olmayan cihazlarda da kullanıma uygun Standard çözünürlük versiyonu içerir.

HİZMETE YAPILACAK TESLİMLER

Hizmet, kendi alanlarına, diğer kullanıcıları ve kamu tarafından erişilebilir ve görülebilir alanlarına materyal (üçüncü şahıs içeriğine bağlantılar dahil) teslim etmenize izin veren interaktif özellikler sunabilir. Sizin tarafınızdan söz konusu özelliklerin kullanılmasının, sizin tarafınızdan teslim edilen materyaller de dahil olmak üzere, tamamen sizin sorumluluğunuz altında olduğunu, diğer herhangi bir tarafın haklarını ihlal etmeyeceğini veya herhangi bir kanunu ihlal etmeyeceğini, ihlale veya kanuna aykırı diğer tür herhangi bir davranışa katkıda bulunmayacağını veya bunları teşvik etmeyeceğini veya müstehcen, sakıncalı veya uygunsuz olmayacağını kabul edersiniz. Ayrıca gerekli tüm hak ve lisansları almış olduğunuzu kabul edersiniz. Hizmete herhangi bir materyal teslimi ile bağlantılı olarak doğru ve tam bilgi sağlamayı kabul edersiniz. iTunes’a, Hizmetin bir parçası olarak ve iTunes Ürünleri ile ilişkili olarak, size herhangi bir tazminat veya yükümlülük yüklemeksizin, söz konusu materyalleri kullanması konusunda, dünya çapında geçerli, daimi, telif ödemesiz, münhasır olmayan bir lisans vermektesiniz. iTunes, bildirim veya yükümlülük olmaksızın, kendi mutlak takdirine bağlı olarak herhangi bir zamanda herhangi bir materyali yayınlamama ve herhangi bir materyali kaldırma veya revize etme hakkını saklı tutar.

iTunes’un, tarafınızca gönderilen ya da başka şekilde Hizmette mevcut olan materyalleri izleme, işbu Sözleşmenin bildirilen ya da açık ihlallerini soruşturma ve işbu Sözleşmeye ya da Apple’ın Telif Politikası’na (https://www.apple.com/legal/copyright.html) uygun olarak, sınırlama olmaksızın fesih de dahil olmak üzere, kendi takdirine bağlı olarak uygun gördüğü her türlü işlemi gerçekleştirme hakkı bulunmaktadır, ancak böyle bir yükümlülük altında değildir.

ÜÇÜNCÜ ŞAHIS MATERYALLERİ

Hizmet vasıtasıyla elde edilebilen bazı içerikler, iTunes Ürünleri ve hizmetler, üçüncü şahıslardan elde edilen materyaller içerebilir. iTunes, size kolaylık sağlamak amacı ile, üçüncü şahıs web sitelerine linkler verebilir. iTunes’un, içeriği ya da doğruluğu inceleme ya da değerlendirmeden sorumlu olmadığını ve iTunes’un üçüncü şahıs materyalleri ya da web siteleri veya üçüncü şahısların diğer materyalleri, ürünleri ya da hizmetleri için hiçbir yükümlülük üstlenmediğini ya da garanti vermediğini kabul etmektesiniz. Üçüncü şahıs materyallerini diğer şahısların haklarını ihlal edecek şekilde kullanmayacağınızı ve iTunes’un sizin bu tür kullanımınızdan dolayı hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul etmektesiniz.

SAKINCALI MATERYALLER

Hizmeti kullanmanız yoluyla, sizi rahatsız edici, uygunsuz ya da sakıncalı olduğunu düşünebileceğiniz materyallerle karşılaşabileceğinizi; bu materyallerin müstehcen olarak işaretlenmiş olabileceğini veya olmayabileceğini biliyorsunuz. Buna karşın, Hizmeti bütün sorumluluk size ait olmak üzere kullanmayı ve iTunes’un rahatsız edici, uygunsuz ya da sakıncalı olduğu düşünülebilecek materyallerden dolayı size karşı hiçbir sorumluluğunun olmadığını kabul etmektesiniz. Ürün türleri ve açıklamaları, kolaylık amacı ile temin edilmektedir ve iTunes’un bunların doğruluğunu garanti etmediğini kabul etmektesiniz.

FİKRİ MÜLKİYET

iTunes Ürünleri, grafikler, kullanıcı arayüzü, ses klipleri, editoryal içerik ve Hizmeti çalıştırmak için kullanılan skriptler ve yazılımlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, Hizmetin, iTunes ve/veya Yayımcıların mülkiyetine tabi olan ve geçerli fikri mülkiyet ve telif hakkı ile ilgili olanlar da dahil ve fakat bunlar ile sınırlı olmaksızın sair kanunlar ile korunan bilgiler ve materyaller içerdiğini kabul etmektesiniz. Mülkiyete tabi bilgiler ya da materyalleri, Hizmetin işbu Sözleşmeye uygun olarak kullanımı dışında herhangi bir şekilde kullanmamayı kabul edersiniz. İşbu Sözleşmede açıkça izin verilmediği sürece, Hizmetin hiçbir bölümü hiçbir şekilde ya da yöntemle çoğaltılamaz. Hizmette değişiklik yapmamayı, Hizmeti kiralamamayı, ödünç vermemeyi, satmamayı, dağıtmamayı veya Hizmeti esas alan türev eserler meydana getirmemeyi ve izinsiz erişim veya şebeke kapasitesi üzerinde yük oluşturmak da dahil olmak üzere, herhangi bir yöntemle, Hizmeti yetkisiz herhangi bir şekilde kötüye kullanmamayı kabul etmektesiniz.

Bu Sözleşmenin diğer hükümlerine bakılmaksızın, iTunes ve Yayıncılar, herhangi bir iTunes Ürününü, içeriği veya Hizmetin bir parçasını oluşturan diğer materyalleri önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme, askıya alma, kaldırma ya da bunlara erişimi engelleme hakkını saklı tutar. Hiçbir durumda, iTunes, bu değişikliklerin yapılmasından sorumlu olmayacaktır. Ayrıca iTunes, hiçbir bildirim yükümlülüğü ya da sorumluluk altında olmaksızın Hizmetin belirli özelliklerinin ya da bölümlerinin kullanımını ya da bunlara erişimi sınırlayabilir. Ürünlerin Hizmetten kaldırılması, Hizmetten daha önce almış olduğunuz ürünleri etkilemeyecektir.

İçeriğin derlenmesi, yayınlar, diğer internet kaynaklarına linkler ve bu kaynakların tanımları dahil olmak üzere, Hizmet ile ilgili tüm telif hakları, iTunes’a ve/veya lisans verenlerine aittir. Hizmetin herhangi bir kısmının bu Sözleşmede izin verilenin dışında kullanımı kesinlikle yasaktır ve üçüncü şahısların fikri mülkiyet haklarını ihlal etmektedir ve telif haklarının ihlali nedeniyle söz konusu olabilecek maddi tazminat da dahil, hukuki ve cezai sorumluluğa tabi tutulmanızı gerektirebilir.

Apple, Apple logosu, iTunes ve diğer Apple ticaret markaları, hizmet markaları, Hizmet ile bağlantılı olarak kullanılan grafikler ve logolar, Apple Inc.’in ABD ve/veya diğer ülkelerdeki ticaret markaları ya da tescilli ticaret markalarıdır. Diğer ticaret markaları, hizmet markaları, Hizmet ile bağlantılı olarak kullanılan grafikler ve markalar, üçüncü şahıslara ait olabilir. Yukarıda bahsi geçen ticaret markalarına ve bunların kullanımına ilişkin olarak size hiçbir hak ya da lisans verilmemektedir.

İyi durumdaki bir Hizmet Hesabı kullanıcısı olarak, iTunes uygulamalarındaki iTunes Library ("iTunes Kütüphanenizde") depolanan belli müzik albümlerini indirmek için sınırlı bir erişim izniniz olabilir. Bu erişim geçici olarak tanınmış olabilir ve iTunes o albümle ilgili veya kullanımına ait herhangi bir sorumluluk almamakta ve bir taahhütte bulunmamaktadır. Siz sadece bir hukuki kopyanın yasal sahibi olarak müzik albümüne erişebilirsiniz. Albüm sadece kişisel, ticari olmayan kullanım içindir. Albümü, bu Sözleşme hükümlerine aykırı olacak veya başka bir tarafın haklarını ihlal edecek şekilde kullanmayacağınızı ve iTunes’un bu şekilde kulllanmanızdan hiçbir şekilde sorumlu olmayacağını kabul edersiniz.

FESİH

İşbu Sözleşmenin hükümlerinden herhangi birine uymamanız veya iTunes’un bu konuda geçerli sebeplerinin olması halinde, iTunes, kendi takdirine bağlı olarak ve size bildirimde bulunmaksızın: (i) bu Sözleşmeyi ve/veya Hesabınızı feshedebilir ve fesih tarihi de dahil, fesih tarihine kadar Hesabınızda ödenmesi gereken tüm miktarlardan sorumlu olursunuz; ve/veya (ii) yazılıma ilişkin lisansın feshedebilmesini sağlayabilir; ve/veya (iii) Hizmete (ya da herhangi bir bölümüne) erişimi engelleyebilir.

iTunes, herhangi bir zamanda, Hizmeti (ya da bunların herhangi bir bölümü veya içeriğini) modifiye etme, askıya alma ya da sona erdirme hakkını saklı tutar ve bu hakları kullandığı takdirde size ya da herhangi bir üçüncü şahsa karşı sorumlu olmayacaktır. Mümkün olduğu sürece, iTunes, Hizmete ilişkin herhangi bir modifikasyon, askıya alma veya sona erdirme durumunu size önceden bildirecektir. Hizmetin sona erdirilmesi, halihazırda elde etmiş olduğunuz iTunes Ürünlerini etkilemeyecektir. Ancak iTunes Ürünlerini kullanmak için ilave bilgisayara yetki veremeyebilirsiniz.

SORUMLULUĞUN REDDİ; SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI

a. iTunes, Hizmeti, makul özen ve beceri ile temin edecektir. iTunes, Hizmet hakkında başka herhangi bir taahhüt veya garanti vermemektedir ve özellikle de aşağıdaki hususlara ilişkin herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır:

(i) Hizmeti kullanımınızın kesintisiz ya da hatasız olacağı konusunda herhangi bir vaat veya taahhütte bulunmamaktadır. Siz, iTunes’un, belirsiz süreler için Hizmeti kaldırabileceğini veya herhangi bir zamanda teknik veya operasyonel sebeplerle iptal edebileceğini ve mümkün olduğu sürece size bunu bildireceğini kabul edersiniz;

(ii) Hizmetin, Mücbir Sebep halleri teşkil edecek olan kayıplar, bozulmalar, saldırılar, virüsler, araya girme girişimleri, hacking olayları veya diğer güvenlik tehditlerinden ari olacağı konusunda herhangi bir vaat veya taahhütte bulunmamaktadır ve iTunes bu konularda her türlü sorumluluğu reddeder. Hizmetten satın alınan, alınan veya kiralanan iTunes Ürünleri de dahil, kendi sisteminizin yedeğini almak konusundaki sorumluluk size aittir.

b. Aşağıda (d) maddesinde belirtilen durumlar dışında veya iade veya tazminat konusunda geçerli yasal bir hakkı kullanıyor olmanız halinde, hiçbir durumda, iTunes, direktörleri, görevlileri, çalışanları, bağlı kuruluşları, temsilcileri, yüklenicileri veya lisans verenleri, aşağıdaki durumlarda iTunes çalışanları veya temsilcilerinin sebep olduğu kayıp veya zararlar nedeniyle sorumlu olmayacaktır:

(i) iTunes veya sizin çalışanlarınız veya temsilcilerinizin size karşı yasal özen yükümlülüğünün ihlali olmadığı haller;

(ii) bu tür bir ihlalin makul şekilde öngörülebilir bir sonucu olmadığı haller;

(iii) kayıp veya zarardaki herhangi bir artışın, sizin bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünü ihlal etmenizin sonucunda oluşması;

(iv) iTunes’un, herhangi bir bilgi veya içeriğini kaldırma veya bunların işlenmesini reddetme, sizi uyarma, Hizmete erişiminizi askıya alma veya sona erdirme veya şüpheli bir ihlal durumunun araştırılması sırasında başka bir işlemde bulunma konusundaki bir kararının sonucunda veya iTunes’un, bu Sözleşmenin ihlal edildiği yönünde bir karar varmasının sonucunda oluştuğu haller; veya

(v) sizin Hizmeti kullanımınız ile bağlantılı bir gelir, iş veya kar kaybı veya herhangi bir veri kaybı veya verilerin bozulması ile ilişkili olduğu durumlarda.

c. iTunes, hileli kullanımdan kaynaklananlar da dahil olmak üzere, Hizmet ile bağlantılı olarak sizin tarafınızdan teslim edilen bilgileri korumak için makul çabayı sarf edecektir.

d. Bu Sözleşmede yer alan hiçbir husus, iTunes’un, sahtekarlık, ağır ihmal, kasıtlı hareket ile ilgili sorumluluğunu veya ölüm veya kişisel yaralanma ile ilgili sorumluluğunu ortadan kaldırmamakta veya sınırlandırmamaktadır.

e. Bu Sözleşmeyi ihlal ettiğiniz takdirde, ihlalinizden doğan her türlü talep konusunda iTunes, direktörleri, görevlileri, çalışanları, bağlı kuruluşları, temsilcileri, yüklenicileri ve lisans verenlerine karşı sorumlu olacaksınız. Aynı zamanda bu Sözleşmenin herhangi bir şüpheli ihlali konusunda bir soruşturmanın parçası olarak iTunes tarafından başlatılan işlemler konusunda veya iTunes’un, bu Sözleşmenin ihlal edildiği yönündeki bir bulgu veya kararının sonucunda sorumlu olacaksınız.

DEĞİŞİKLİKLER

iTunes, herhangi bir zamanda bu Sözleşmeyi değiştirme ve Hizmeti kullanımınıza ilişkin yeni ya da ek hüküm veya şartlar getirme hakkını saklı tutar. Bu değişiklikler ve ek hüküm ve şartlar size duyurulacak ve kabul edildiği takdirde derhal yürürlüğe girecek ve bu Sözleşmeye dahil olacaktır. Bu değişiklikleri kabul etmeyi reddetmeniz halinde, iTunes, bu Sözleşmeyi feshetme hakkına sahip olacaktır.

ÇEŞİTLİ HÜKÜMLER

Bu Sözleşme, iTunes ile aranızdaki anlaşmanın tamamını teşkil eder ve iTunes ile sizin aranızda daha önce yapılmış olabilecek her türlü anlaşmanın yerine geçerek Hizmeti kullanımınızı düzenler. İştirak hizmetleri, bazı iTunes Ürünleri, üçüncü şahıs içeriği ya da üçüncü şahıs yazılımları kullandığınızda uygulanabilecek ilave hüküm ve şartlar size de uygulanabilir. Bu Sözleşmenin herhangi bir kısmı geçersiz ya da icra edilemez addedildiği takdirde, ilgili kısım, geçerli mevzuat uyarınca mümkün olduğu kadar tarafların asıl niyetini yansıtacak biçimde yorumlanacak olup geri kalan kısımlar tam olarak geçerli ve yürürlükte kalmaya devam edecektir. iTunes’un bu Sözleşmedeki herhangi bir hakkı ya da hükmü uygulamaması, bu hükümden ya da diğer hükümlerden feragat anlamına gelmeyecektir. iTunes, kendi kontrolü dışındaki sebeplerle herhangi bir yükümlülüğün yerine getirilmemesinden dolayı sorumlu olmayacaktır.

Hizmet, iTunes tarafından, iTunes’un Lüksemburg’daki ofislerinden işletilmektedir. Hizmeti kullanımınız konusunda geçerli tüm yerel, eyalet, federal ve milli kanunlara, tüzüklere ve yönetmeliklere uymayı kabul etmektesiniz. Bu Sözleşme ve Hizmetin kullanımı Kıbrıs kanunlarına tabidir.

iTunes, sizin Hesap e-posta adresinize e-posta mesajı ya da Hesap posta adresinize mektup ya da Hizmete mesaj göndererek Hizmet hakkında size bildirimde bulunabilir. Bildirimler, derhal hüküm doğuracaktır.

iTunes, işbu Sözleşmenin herhangi bir kısmının uygulanması ve/veya Sözleşme hükümlerine uyulduğunun doğrulanması için makul olarak gerekli ya da uygun olduğunu düşündüğü adımları atma hakkını saklı tutar. iTunes’un size herhangi bir sorumluluk yüklemeksizin, Kayıt Verilerini ve/veya Hesap bilgilerini cebri icra makamlarına, devlet memurlarına ve/veya işbu Sözleşmenin herhangi bir bölümünün yerine getirilmesi ve/veya Sözleşmeye uyulduğunun doğrulanması için makul olarak gerekli ya da uygun olduğunu düşündüğü üçüncü şahıslara ifşa etme hakkına (iTunes’un Hizmet ve/veya iTunes Ürünlerini kullanımınıza ve/veya üçüncü şahısların, Hizmet ve/veya iTunes Ürünlerini kullanımınızın hukuka aykırı olduğuna ve/veya ilgili üçüncü şahsın haklarını ihlal ettiği yönündeki iddialarına ilişkin hukuki süreçlerde işbirliği yapma hakkı dahil olmak üzere) sahip olduğunu kabul etmektesiniz.

iTunes Hakkında: Kayıtlı numaramız RCS Lüksemburg B 101 120’dir ve kayıtlı merkezimiz 31-33, rue Sainte Zithe, L-2763 Lüksemburg adresinde kaindir.

C. MAC APP STORE, APP STORE VE IBOOKS STORE HÜKÜM VE ŞARTLARI

AŞAĞIDA BELİRTİLEN HUKUKİ SÖZLEŞME, SİZİN İLE ITUNES SARL (“ITUNES”) ARASINDADIR VE MAC APP STORE, APP STORE VE IBOOKS STORE KULLANIMINIZ VE ITUNES TARAFINDAN TARAFINIZA SATILAN LİSANSLARIN SATIN ALIMI KONUSUNDA GEÇERLİDİR.

MAC APP STORE, APP STORE VE IBOOKS STORE

iTunes, size, Mac App Store ve App Store vasıtasıyla sunulan yazılım ürünlerinin (birlikte “App Store Ürünleri”) lisansını ve dijital kitap içeriği (“iBooks Store Ürünleri”) ni iTunes’dan bu Sözleşmede belirtilen şart ve koşullar çerçevesinde sadece son kullanıcı kullanımı için satın almanızı sağlayan Mağazaların tedarikçisidir. App Store ürünleri için, son kullanıcılar kendi kapasiteleri içinde hareket eden bireyler, veya ticari işletmeler ya da eğitim kurumları olabilir. App Store Ürünleri ve iBooks Store Ürünleri birlikte “Ürünler” olarak anılacaktır.

MAĞAZALARIN KULLANIMINA İLİŞKİN ŞARTLAR

Yalnızca 13 yaşı ve üzerindeki kişiler hesap oluşturabilir. 13 yaşının altındaki kişilere yalnızca Aile Paylaşımı üzerinden veli veya vasinin onayıyla hesap açılabilir. 18 yaşının altındaki kişiler bu sözleşmeyi veli veya vasileri iştirakinde, anlaşmayı veli veya vasinin ve 18 yaş altı kişinin doğru anlamaları için, birlikte okumalıdırlar.

Mağazalar yalnızca Kıbrıs’da kullanımınıza açıktır. Mağazaları bu ülke dışında kullanmamayı veya kullanma girişiminde bulunmamayı kabul etmektesiniz. iTunes, bu şarta uyduğunuzu doğrulamak amacı ile teknolojiler kullanabilir.

Mağazaların kullanımı, uyumlu cihazlar, Internet erişimi ve bazı yazılımlar gerektirebilir (ücrete tabi olabilir); periyodik güncellemeler gerektirebilir; ve bu faktörlerin uygulanmasından etkilenebilir. Yüksek hızlı Internet erişimi şiddetle tavsiye edilir. Gerekli yazılımların son versiyonları, (iTunes ve Mac App Store yazılımı da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmaksızın) Mağazalara erişim için önerilir ve bazı işlemler veya özellikler için veya daha önce Mağazalardan satın alınmış veya edinilmiş olunan Ürünleri indirmek için gerekli olabilir. Zaman zaman değişebilecek olan bu şartların uymanın sizin sorumluluğunuzda olduğunu kabul etmektesiniz. Mağazalar, diğer herhangi bir ürün veya arzın parçası değildir ve diğer herhangi bir ürünün satın alınması veya elde edilmesi, sizin Mağazalara erişiminizi temsil veya garanti ediyor şeklinde yorumlanmayacaktır.

HESABINIZ

Mağazaların kayıtlı bir kullanıcısı olarak, bir hesap (“Hesap”) oluşturabilirsiniz. Hesap bilgilerinizi diğer herhangi bir kişiye açıklamayınız. Hesabınızın gizliliği ve güvenliğini korumaktan ve Hesabınızda veya Hesabınız aracılığıyla gerçekleşen tüm faaliyetlerden sadece siz sorumlu bulunmaktasınız ve Hesabınızın herhangi bir şekilde güvenliğinin ihlal edilmesi durumunda derhal iTunes’a bilgi vermeyi kabul etmektesiniz. iTunes, Hesabınızın yetkisiz kullanımından doğabilecek zararlardan sorumlu olmayacaktır.

App ve Book Mağazaları’ndan App ve Book Ürünleri’ni satın alıp ve indirmeniz için, Hesabınızı işlemleri onaylamak amacıyla Apple ID'nizi ve şifrenizi girmelisiniz veya Touch ID’nizi kullanmalısınız. Apple ID'nizi ve şifrenizi kullanarak Hesabınızı bir kere onayladığınızda, on beş dakika boyunca tekrardan onaylamanız gerekmeyecektir, onaylanmış halde kalmak için bilgisayarınızın parolanızı hatırlaması seçeneğini belirtebilirsiniz. Bu süre zarfında, şifrenizi tekrardan girmeksizin App ve Book Ürünleri satın alıp indirebileceksiniz. App ve Book Ürünü işlem yapabilmeyibilgisayarınızdaki ya da İOS Cihazınızdaki ayarları değiştirerek kapatabilirsiniz veya ayarları her işlem için parola isteyecek şekilde değiştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için http://support.apple.com/kb/HT1904 ve http://support.apple.com/kb/HT4213 adreslerine bakınız.

Mağazalara kaydolmanız ve Mağazaları kullanmanız sırasında doğru ve tam bilgi (“Kayıt Verileri”) temin etmeyi ve Kayıt Verilerinizi doğru ve tam olmalarını sağlayacak şekilde güncellemeyi kabul etmektesiniz. iTunes’un, vermiş olduğunuz Kayıt Verilerini Hesabınızın tutulması ve ücretlerin faturalandırılması için saklayabileceğini ve kullanabileceğini kabul etmektesiniz.

OTOMATİK TESLİM VE ÖNCEKİ ALIMLARIN İNDİRİLMESİ

Ürünleri (Mac App Store’dan satın alınan ürünler dışında) Mağazalar aracılığıyla ilk olarak satın aldığınızda (birlikte “Nitelikli İçerik”), uyumlu yazılımlar içeren ilave iTunes-yetkili bilgisayarlar ve iOS Cihazları üzerinde, söz konusu bilgisayarları ve iOS Cihazlarını aşağıdaki ilişkilendirme kurallarına tabi olarak ilişkilendirmek suretiyle (her biri “İlişkilendirilmiş Cihaz”) söz konusu Nitelikli İçerik’in kopyalarını otomatik olarak (“otomatik indirme”) almayı seçebilirsiniz. Her bir İlişkilendirilmiş Cihaz için, söz konusu İlişkilendirilmiş Cihaza, varsa hangi tür Nitelikli İçerik’in otomatik olarak indirilebileceğini belirleyebilirsiniz. iOS Cihazları da dahil, push bildirimlerini alma yeteneğine sahip bir İlişkilendirilmiş Cihaz üzerinde (“Push-Etkin”), söz konusu İlişkilendirilmiş Cihaza, internet bağlantısı var olduğunda otomatik olarak indirilecek Ürünler; Push-Etkin olmayan bir İlişkilendirilmiş Cihaz üzerinde, Windows işletim sistemi üzerinde çalışanlar da dahil, Nitelikli İçerik, indirilecekler kuyruğunda otomatik olarak görünecektir ve iTunes içerisinde indirme işlemini manuel olarak başlatabileceksiniz.

Sizin için bir kolaylık olarak, Nitelikli İçerik’in elde edilmesinden sonra, daha önce edinilmiş olan Nitelikli İçerik’in bazılarını, herhangi bir İlişkilendirilmiş Cihaza indirebilirsiniz. Daha önce edinmiş olduğunuz Nitelikli İçerik’in bir kısmı, belirli herhangi bir zamanda daha sonraki indirme işlemleri için uygun olmayabilir ve iTunes böyle bir durumda size karşı herhangi bir sorumluluk altında olmayacaktır. Daha önce edinilmiş olan Nitelikli İçerik’in bir kısmını daha sonra indirememe olasılığına karşı, bir Uygun İçerik unsurunu indirdikten sonra, bunu kaybetmemek, bozmamak veya buna zarar vermemek sizin sorumluluğunuzdadır ve yedeğini almak isteyebilirsiniz.

İlişkilendirilmiş Cihazların İlişkilendirilmesi aşağıdaki şartlara tabidir:

(i) En fazla 5 adedinin iTunes yetkili bilgisayarı olması kaydıyla, bir Hesaptan en fazla 10 İlişkilendirilmiş Cihaz üzerine, daha önce edinilmiş olan Nitelikli İçerik’i otomatik indirebilir veya indirebilirsiniz.

(ii) İlişkilendirilmiş bir Cihaz, herhangi belirli bir zamanda yalnızca bir Hesap ile ilişkilendirilebilir.

(iii) İlişkilendirilmiş bir Cihazı yalnızca her 90 günde bir kez farklı bir Hesaba geçirebilirsiniz.

(iv) Mağazalarda ücretsiz olarak mevcut olduğunda sınırsız sayıda cihaz üzerine, ancak en fazla 5 iTunes-yetkili bilgisayar üzerine daha önce edinilmiş ücretsiz içeriği indirebilirsiniz.

Yukarıda (i) ila (iv) arasında belirtilen şartlar App Store Ürünleri için geçerli değildir.

Bazı Nitelikli İçerik parçaları büyük olabilir ve söz konusu Nitelikli İçerik’in bir veri bağlantısı üzerinden teslimi sonucunda yüksek veri ücretleri söz konusu olabilir.

GÜNCELLEMELERİN OTOMATİK SUNULMASI

Aygıtınız veya bilgisayarınız düzenli olarak App Store ve Mac App Store’da aygıtınız ve bilgisayarınızdaki uygulamaların güncellemelerini denetler ve varsa, güncelleme bunları otomatik olarak indirip yükleyebilir. Apple’ın App Store ve Mac App Store yoluyla, aygıtlarınıza veya bilgisayarınıza otomatik olarak güncelleme indirmesini ve yüklemesini kabul edersiniz. Aygıtınızdaki veya bilgisayarınızdaki otomatik güncellemeleri değiştirerek, istediğiniz zaman otomatik güncellemeleri tamamen kapatabilirsiniz.

APP GRUPLARI (APP BUNDLES)

Bazı App Store ürünleri birden çok içeriğe ("App Grupları") sahip olabilir. Bir App Grubu ile sergilenen fiyat App Grubu'nu almanız sonucu size ücreti kesilecek fiyattır. App Grubu fiyatları daha önce almış veya satın olduğunuz uygulamalar üzerinden indirilebilir, ancak App Grubu'nu tamamlamak adına minimum bir bedel içerebilir

GİZLİLİK

Bu Sözleşmede aksi belirtilen durumlar hariç olmak üzere, Mağazalar, Apple’in https://www.apple.com/legal/internet-services/itunes/cytr/terms.html#PRIVACY adresindeki Gizlilik Politikası’na tabidir.

ÜRÜNLERİN VE MAĞAZALARIN KULLANIMI

iTunes, size, Ürünleri kullanmanız için bir lisans satmaktadır. iTunes’dan satın alındıktan sonra, söz konusu lisans, doğrudan sizin ile söz konusu Ürünün yayıncısı (“Yayıncı”) arasında, sizin o Ürünü kullanmanız konusunda bağlayıcı bir sözleşme oluşturur. Mağazaların ve bazı Ürünlerin, dijital bilgileri koruyan ve sizin Ürünleri kullanımınızı bazı kullanım kuralları ile sınırlandıran bir teknoloji kullanan, iTunes ve Yayıncılar tarafından tesis edilen bir güvenlik çerçevesi (“Güvenlik Çerçevesi”) içerdiğini ve Ürünlerin güvenlik teknolojisi ile sınırlandırılıp sınırlandırılmadığına bakılmaksızın, Ürünleri, iTunes ve Yayıncılar tarafından tesis edilen geçerli kullanım kurallarına (“Kullanım Kuralları”) uygun olarak kullanacağınızı ve Ürünlerin diğer herhangi bir şekilde kullanımının, telif hakkı ihlali oluşturabileceğini kabul etmektesiniz. Her türlü güvenlik teknolojisi, Ürünlerin ayrılmaz bir parçasını oluşturur. iTunes, herhangi bir zamanda Mağazalardan daha sonra yapılacak alımlar için Kullanım Kurallarını değiştirme hakkını saklı tutar. Ancak söz konusu değişiklikler, daha önce satın almış olduğunuz Ürünler için geçerli olmayacaktır. Kullanım Kurallarında yapılacak tüm değişiklikler size duyurulacaktır. Yeni Kullanım Kurallarını kabul etmeyi reddetmeniz halinde, Mağazalardan bir daha Ürün satın alamayacaksınız.

İÇERİK GÜVENLİĞİ

Güvenlik Çerçevesinin herhangi bir unsurunu ihlal etmemeyi, bunlardan kaçınmamayı, bunları geri mühendislik, geri derleme işlemine tabi tutmamayı, kaynak koda dönüştürmemeyi veya diğer bir şekilde değiştirmemeyi -veya böyle bir girişimde bulunmamayı veya diğer bir kişinin bunlarına yapmasına yardım etmemeyi- kabul etmektesiniz. Kullanım Kuralları, bunlara uyumun sağlanması amacıyla iTunes tarafından kontrol edilebilir ve gözlemlenebilir ve iTunes, size bildirimde bulunmaksızın Kullanım Kurallarını icra etme hakkını saklı tutar.

MAĞAZA GÜVENLİĞİ

Mağazalara, Apple Inc. veya bağlı grup şirketleri (“Apple”) tarafından Mağazalara erişim için temin edilen yazılımın kullanımı haricinde herhangi bir yöntemle erişmemeyi kabul edersiniz. Mağazalara erişmek için herhangi bir yöntem veya şekilde Apple tarafından temin edilen yazılımı değiştirmemeyi veya Mağazalara yetkisiz erişim elde etmek de dahil herhangi bir amaçla yazılımın değiştirilmiş versiyonlarını kullanmamayı kabul edersiniz. Erişim yetisine sahip olmadığınız bir Hesaba erişmeyecek veya erişme girişiminde bulunmayacaksınız. Sistem veya network güvenliğinin ihlalleri, hukuki veya cezai sorumluluğa yol açabilir.

Ürünlerin teslimi, size, Ürünlere ilişkin tanıtım amaçlı herhangi bir kullanım hakkı devretmemektedir.

Mağazalar, Ürünlere ve Kullanım Kurallarının uygulanmasına ilişkin bazı hususların iTunes’un sizinle Ürünlerin Yayımcısı arasındaki lisansın tarafı olmamasına bakılmaksızın iTunes’un devamlı surette devrede olmasını gerektirdiğini kabul etmektesiniz.

MAĞAZALARA YAPILACAK TESLİMLER

Mağazalar, Mağazaların diğer kullanıcıları ve kamu tarafından erişilebilir ve görülebilir alanlarına materyal (üçüncü şahıs içeriğine bağlantılar dahil) teslim etmenize izin veren interaktif özellikler sunabilir. Sizin tarafınızdan söz konusu özelliklerin kullanılmasının, sizin tarafınızdan teslim edilen materyaller de dahil olmak üzere, tamamen sizin sorumluluğunuz altında olduğunu, diğer herhangi bir tarafın haklarını ihlal etmeyeceğini veya herhangi bir kanunu ihlal etmeyeceğini, ihlale veya kanuna aykırı diğer tür herhangi bir davranışa katkıda bulunmayacağını veya bunları teşvik etmeyeceğini veya müstehcen, sakıncalı veya uygunsuz olmayacağını kabul edersiniz. Ayrıca gerekli tüm hak ve lisansları almış olduğunuzu kabul edersiniz. Mağazalara herhangi bir materyal teslimi ile bağlantılı olarak doğru ve tam bilgi sağlamayı kabul edersiniz. iTunes’a, Mağazaların bir parçası olarak ve Ürünler ile ilişkili olarak, size herhangi bir tazminat veya yükümlülük yüklemeksizin, söz konusu materyalleri kullanması konusunda, dünya çapında geçerli, daimi, telif ödemesiz, münhasır olmayan bir lisans vermektesiniz. iTunes, bildirim veya yükümlülük olmaksızın, kendi mutlak takdirine bağlı olarak herhangi bir zamanda herhangi bir materyali yayınlamama ve herhangi bir materyali kaldırma veya revize etme hakkını saklı tutar. Tanıtım amaçlı bir İçerik Kodu kullanarak indirilen App Store Ürünleri ile ilgili olarak değerlendirme veya derecelendirme ibraz edemezsiniz.

iTunes’un, tarafınızca gönderilen ya da başka şekilde Mağazalarda mevcut olan materyalleri izleme, işbu Sözleşmenin bildirilen ya da açık ihlallerini soruşturma ve işbu Sözleşmeye ya da Apple’ın Telif Politikası’na (https://www.apple.com/legal/copyright.html) uygun olarak, sınırlama olmaksızın fesih de dahil olmak üzere, kendi takdirine bağlı olarak uygun gördüğü her türlü işlemi gerçekleştirme hakkı bulunmaktadır, ancak böyle bir yükümlülük altında değildir.

ÜÇÜNCÜ ŞAHIS MATERYALLERİ

Mağazalar vasıtasıyla elde edilebilen bazı içerikler, Ürünler ve hizmetler, üçüncü şahıslardan elde edilen materyaller içerebilir. iTunes, size kolaylık sağlamak amacı ile, üçüncü şahıs web sitelerine linkler verebilir. iTunes’un, içeriği ya da doğruluğu inceleme ya da değerlendirmeden sorumlu olmadığını ve iTunes’un üçüncü şahıs materyalleri ya da web siteleri veya üçüncü şahısların diğer materyalleri, ürünleri ya da hizmetleri için hiçbir yükümlülük üstlenmediğini ya da garanti vermediğini kabul etmektesiniz. Üçüncü şahıs materyallerini diğer şahısların haklarını ihlal edecek şekilde kullanmayacağınızı ve iTunes’un sizin bu tür kullanımınızdan dolayı hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul etmektesiniz.

SAKINCALI MATERYALLER

Mağazaları kullanmanız yoluyla, sizi rahatsız edici, uygunsuz ya da sakıncalı olduğunu düşünebileceğiniz materyallerle karşılaşabileceğinizi; bu materyallerin müstehcen olarak işaretlenmiş olabileceğini veya olmayabileceğini biliyorsunuz. Buna karşın, Mağazaları bütün sorumluluk size ait olmak üzere kullanmayı ve iTunes’un rahatsız edici, uygunsuz ya da sakıncalı olduğu düşünülebilecek materyallerden dolayı size karşı hiçbir sorumluluğunun olmadığını kabul etmektesiniz. Ürün türleri ve açıklamaları, kolaylık amacı ile temin edilmektedir ve iTunes’un bunların doğruluğunu garanti etmediğini kabul etmektesiniz.

FİKRİ MÜLKİYET

Grafikler, kullanıcı arayüzü, ses klipleri, editoryal içerik ve Mağazaları çalıştırmak için kullanılan skriptler ve yazılımlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, Mağazaların, iTunes ve/veya Yayımcıların mülkiyetine tabi olan ve geçerli fikri mülkiyet ve telif hakkı ile ilgili olanlar da dahil ve fakat bunlar ile sınırlı olmaksızın sair kanunlar ile korunan bilgiler ve materyaller içerdiğini kabul etmektesiniz. Mülkiyete tabi bilgiler ya da materyalleri, Mağazaların işbu Sözleşmeye uygun olarak kullanımı dışında herhangi bir şekilde kullanmamayı kabul edersiniz. Burada açıkça izin verilmediği sürece, Mağazaların hiçbir bölümü hiçbir şekilde ya da yöntemle çoğaltılamaz. Mağazalarda değişiklik yapmamayı, Mağazaları kiralamamayı, ödünç vermemeyi, satmamayı, dağıtmamayı veya Mağazaları esas alan türev eserler meydana getirmemeyi ve izinsiz erişim veya şebeke kapasitesi üzerinde yük oluşturmak da dahil olmak üzere, herhangi bir yöntemle, Mağazaları yetkisiz herhangi bir şekilde kötüye kullanmamayı kabul etmektesiniz.

Bu Sözleşmenin diğer hükümlerine bakılmaksızın, iTunes ve Yayıncılar, herhangi bir Ürünü, içeriği veya Mağazaların bir parçasını oluşturan diğer materyalleri önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme, askıya alma, kaldırma ya da bunlara erişimi engelleme hakkını saklı tutar. Hiçbir durumda, iTunes, bu değişikliklerin yapılmasından sorumlu olmayacaktır. Ayrıca iTunes, hiçbir bildirim yükümlülüğü ya da sorumluluk altında olmaksızın Mağazaların belirli özelliklerinin ya da bölümlerinin kullanımını ya da bunlara erişimi sınırlayabilir. Ürünlerin Mağazalardan kaldırılması, Mağazalardan daha önce almış olduğunuz Ürünleri etkilemeyecektir.

İçeriğin derlenmesi, yayınlar, diğer internet kaynaklarına linkler ve bu kaynakların tanımları dahil olmak üzere, Mağazalar ile ilgili tüm telif hakları, iTunes’a ve/veya lisans verenlerine aittir. Mağazaların herhangi bir kısmının bu Sözleşmede izin verilenin dışında kullanımı kesinlikle yasaktır ve üçüncü şahısların fikri mülkiyet haklarını ihlal etmektedir ve telif haklarının ihlali nedeniyle söz konusu olabilecek maddi tazminat da dahil, hukuki ve cezai sorumluluğa tabi tutulmanızı gerektirebilir.

Apple, Apple logosu, iTunes, App Store ve diğer Apple ticaret markaları, hizmet markaları, Mağazalar ile bağlantılı olarak kullanılan grafikler ve logolar, Apple Inc.’in ABD ve/veya diğer ülkelerdeki ticaret markaları ya da tescilli ticaret markalarıdır. Diğer ticaret markaları, hizmet markaları, Mağazalar ile bağlantılı olarak kullanılan grafikler ve markalar, üçüncü şahıslara ait olabilir. Yukarıda bahsi geçen ticaret markalarına ve bunların kullanımına ilişkin olarak size hiçbir hak ya da lisans verilmemektedir.

FESİH

İşbu Sözleşmenin hükümlerinden herhangi birine uymamanız veya iTunes’un bu konuda geçerli sebeplerinin olması halinde, iTunes, kendi takdirine bağlı olarak ve size bildirimde bulunmaksızın: (i) bu Sözleşmeyi ve/veya Hesabınızı feshedebilir ve fesih tarihi de dahil, fesih tarihine kadar Hesabınızda ödenmesi gereken tüm miktarlardan sorumlu olursunuz; ve/veya (ii) yazılıma ilişkin lisansın feshedilmesini sağlayabilir; ve/veya (iii) Mağazalara (ya da herhangi bir bölümüne) erişimi engelleyebilir.

iTunes, herhangi bir zamanda, Mağazaları (ya da bunların herhangi bir bölümü veya içeriğini) modifiye etme, askıya alma ya da sona erdirme hakkını saklı tutar ve bu hakları kullandığı takdirde size ya da herhangi bir üçüncü şahsa karşı sorumlu olmayacaktır. Mümkün olduğu sürece, iTunes, Mağazalara ilişkin herhangi bir modifikasyon, askıya alma veya sona erdirme durumunu size önceden bildirecektir. Mağazaların sona erdirilmesi, halihazırda elde etmiş olduğunuz Ürünleri etkilemeyecektir. Ancak Ürünleri kullanmak için ilave bilgisayara yetki veremeyebilirsiniz.

SORUMLULUĞUN REDDİ; SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI

a. iTunes, Mağazaları, makul özen ve beceri ile temin edecektir. iTunes, Mağazalar hakkında başka herhangi bir taahhüt veya garanti vermemektedir ve özellikle de aşağıdaki hususlara ilişkin herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır:

(i) Mağazaları kullanımınızın kesintisiz ya da hatasız olacağı konusunda herhangi bir vaat veya taahhütte bulunmamaktadır. Siz, iTunes’un, belirsiz süreler için Mağazaları kaldırabileceğini veya herhangi bir zamanda teknik veya operasyonel sebeplerle iptal edebileceğini ve mümkün olduğu sürece size bunu bildireceğini kabul edersiniz;

(ii) Mağazaların, Mücbir Sebep halleri teşkil edecek olan kayıplar, bozulmalar, saldırılar, virüsler, araya girme girişimleri, hacking olayları veya diğer güvenlik tehditlerinden ari olacağı konusunda herhangi bir vaat veya taahhütte bulunmamaktadır ve iTunes bu konularda her türlü sorumluluğu reddeder. Bazı Ürünler, indirildikten sonra yalnızca bir kez indirilebilir ancak herhangi bir sebeple kaybedildiği takdirde ikame edilemez. Mağazalardan satın alınan veya edinilen Ürünler de dahil, kendi sisteminizin yedeğini almak konusundaki sorumluluk size aittir.

b. Aşağıda (d) maddesinde belirtilen durumlar dışında veya iade veya tazminat konusunda geçerli yasal bir hakkı kullanıyor olmanız halinde, hiçbir durumda, iTunes, direktörleri, görevlileri, çalışanları, bağlı kuruluşları, temsilcileri, yüklenicileri veya lisans verenleri, aşağıdaki durumlarda iTunes çalışanları veya temsilcilerinin sebep olduğu kayıp veya zararlar nedeniyle sorumlu olmayacaktır:

(i) iTunes veya sizin çalışanlarınız veya temsilcilerinizin size karşı yasal özen yükümlülüğünün ihlali olmadığı haller;

(ii) bu tür bir ihlalin makul şekilde öngörülebilir bir sonucu olmadığı haller;

(iii) kayıp veya zarardaki herhangi bir artışın, sizin bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünü ihlal etmenizin sonucunda oluşması;

(iv) iTunes’un, herhangi bir bilgi veya içeriğini kaldırma veya bunların işlenmesini reddetme, sizi uyarma, Mağazalara erişiminizi askıya alma veya sona erdirme veya şüpheli bir ihlal durumunun araştırılması sırasında başka bir işlemde bulunma konusundaki bir kararının sonucunda veya iTunes’un, bu Sözleşmenin ihlal edildiği yönünde bir karar varmasının sonucunda oluştuğu haller; veya

(v) Sizin Mağazaları kullanımınız ile bağlantılı bir gelir, iş veya kar kaybı veya herhangi bir veri kaybı veya verilerin bozulması ile ilişkili olduğu durumlarda.

c. iTunes, hileli kullanımdan kaynaklananlar da dahil olmak üzere, Mağazalar ile bağlantılı olarak sizin tarafınızdan teslim edilen bilgileri korumak için makul çabayı sarf edecektir.

d. Bu Sözleşmede yer alan hiçbir husus, iTunes’un, sahtekarlık, ağır ihmal, kasıtlı hareket ile ilgili sorumluluğunu veya ölüm veya kişisel yaralanma ile ilgili sorumluluğunu ortadan kaldırmamakta veya sınırlandırmamaktadır.

e. Bu Sözleşmeyi ihlal ettiğiniz takdirde, ihlalinizden doğan her türlü talep konusunda iTunes, direktörleri, görevlileri, çalışanları, bağlı kuruluşları, temsilcileri, yüklenicileri ve lisans verenlerine karşı sorumlu olacaksınız. Aynı zamanda bu Sözleşmenin herhangi bir şüpheli ihlali konusunda bir soruşturmanın parçası olarak iTunes tarafından başlatılan işlemler konusunda veya iTunes’un, bu Sözleşmenin ihlal edildiği yönündeki bir bulgu veya kararının sonucunda sorumlu olacaksınız.

DEĞİŞİKLİKLER

iTunes, herhangi bir zamanda bu Sözleşmeyi değiştirme ve Mağazaları kullanımınıza ilişkin yeni ya da ek hüküm veya şartlar getirme hakkını saklı tutar. Bu değişiklikler ve ek hüküm ve şartlar size duyurulacak ve kabul edildiği takdirde derhal yürürlüğe girecek ve bu Sözleşmeye dahil olacaktır. Bu değişiklikleri kabul etmeyi reddetmeniz halinde, iTunes, bu Sözleşmeyi feshetme hakkına sahip olacaktır.

ÇEŞİTLİ HÜKÜMLER

Bu Sözleşme, iTunes ile aranızdaki anlaşmanın tamamını teşkil eder ve iTunes ile sizin aranızda daha önce yapılmış olabilecek her türlü anlaşmanın yerine geçerek Mağazaları kullanımınızı düzenler. İştirak hizmetleri, bazı Ürünler, üçüncü şahıs içeriği ya da üçüncü şahıs yazılımları kullandığınızda uygulanabilecek ilave hüküm ve şartlar size de uygulanabilir. Bu Sözleşmenin herhangi bir kısmı geçersiz ya da icra edilemez addedildiği takdirde, ilgili kısım, geçerli mevzuat uyarınca mümkün olduğu kadar tarafların asıl niyetini yansıtacak biçimde yorumlanacak olup geri kalan kısımlar tam olarak geçerli ve yürürlükte kalmaya devam edecektir. iTunes’un bu Sözleşmedeki herhangi bir hakkı ya da hükmü uygulamaması, bu hükümden ya da diğer hükümlerden feragat anlamına gelmeyecektir. iTunes, kendi kontrolü dışındaki sebeplerle herhangi bir yükümlülüğün yerine getirilmemesinden dolayı sorumlu olmayacaktır.

Mağazalar, iTunes tarafından, iTunes’un Lüksemburg’daki ofislerinden işletilmektedir. Mağazaları kullanımınız konusunda geçerli tüm yerel, eyalet, federal ve milli kanunlara, tüzüklere ve yönetmeliklere uymayı kabul etmektesiniz. Bu Sözleşme ve Mağazaların kullanımı İngiliz kanunlarına tabidir.

iTunes, sizin Hesap e-posta adresinize e-posta mesajı ya da Hesap posta adresinize mektup ya da Mağazalara mesaj göndererek Mağazalar hakkında size bildirimde bulunabilir. Bildirimler, derhal hüküm doğuracaktır.

iTunes, işbu Sözleşmenin herhangi bir kısmının uygulanması ve/veya Sözleşme hükümlerine uyulduğunun doğrulanması için makul olarak gerekli ya da uygun olduğunu düşündüğü adımları atma hakkını saklı tutar. iTunes’un size herhangi bir sorumluluk yüklemeksizin, Kayıt Verilerini ve/veya Hesap bilgilerini cebri icra makamlarına, devlet memurlarına ve/veya işbu Sözleşmenin herhangi bir bölümünün yerine getirilmesi ve/veya Sözleşmeye uyulduğunun doğrulanması için makul olarak gerekli ya da uygun olduğunu düşündüğü üçüncü şahıslara ifşa etme hakkına (iTunes’un Mağazalar ve/veya Ürünleri kullanımınıza ve/veya üçüncü şahısların, Mağazalar ve/veya Ürünleri kullanımınızın hukuka aykırı olduğuna ve/veya ilgili üçüncü şahsın haklarını ihlal ettiği yönündeki iddialarına ilişkin hukuki süreçlerde işbirliği yapma hakkı dahil olmak üzere) sahip olduğunu kabul etmektesiniz.

iTunes Hakkında: Kayıtlı numaramız RCS Lüksemburg B 101 120’dir ve kayıtlı merkezimiz 31-33, rue Sainte Zithe, L-2763 Lüksemburg adresinde kaindir.

İLAVE MAC APP STORE VE APP STORE HÜKÜM VE ŞARTLARI

MAC APP STORE VE APP STORE ÜRÜNLERİNE İLİŞKİN LİSANS

iTunes, size Mac App Store ve App Store vasıtasıyla sunulan yazılım ürünlerinin (birlikte “App Store Ürünleri”) kullanımı konusunda bir lisans satmaktadır. Aşağıdaki şekilde, App Store Ürünleri iki (2) kategoriye ayrılmaktadır: (i) Apple tarafından geliştirilen ve iTunes tarafından size lisansı verilen App Store Ürünleri (“Apple Ürünleri”); ve (ii) bir üçüncü şahıs geliştirici tarafından geliştirilen ve size lisansı verilen App Store Ürünleri (“Üçüncü Şahıs Ürünleri”). Belirli bir App Store Ürününün kategorisi (Apple Ürünü ya da Üçüncü Şahıs Ürünü), Mac App Store uygulaması veya App Store uygulaması üzerinde belirtilmektedir.

Her bir App Store Ürününe ilişkin lisansınız, aşağıda verilen Lisanslı Uygulama Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi’ne tabidir ve sözkonusu App Store Ürününün, sizin ve söz konusu App Store Ürününün yayıncısı (“Yayıncı”) arasındaki geçerli bir son kullanıcı sözleşmesine tabi olduğu ve bu sebeple Yayıncının son kullanıcı lisans sözleşmesinin ilgili App Store Ürününe uygulanacak olduğu haller hariç olmak kaydıyla, söz konusu hükümlerin uygulanacağını kabul etmektesiniz. Yayıncı, App Store Ürününe ilişkin açıkça size verilmeyen tüm hakları saklı tutar.

Mac App Store ya da App Store vasıtasıyla satın aldığınız, veya Hesabınız’la ilişkilendirdiğiniz, her bir Apple Ürününün lisansının siz ve iTunes arasında bağlayıcı bir sözleşme oluşturduğunu kabul etmektesiniz. iTunes’dan bir Üçüncü Şahıs Ürünü satın aldığınızda, doğrudan doğruya Yayımcı ile o Üçüncü Şahıs Ürününü kullanmanızı düzenleyen bağlayıcı bir sözleşme akdettiğinizi; ve iTunes’un, ilgili Üçüncü Şahıs Ürünü bağlamında siz ve Yayıncı arasındaki lisansa taraf olmadığını kabul etmektesiniz. Her bir Üçüncü Şahıs Ürününün Yayıncısı, o Üçüncü Şahıs Ürününden, içeriğinden, reddedilmeyen tüm garantilerden ve o Üçüncü Şahıs Ürünü ile ilgili olarak sizin ya da diğer şahısların olası taleplerinden tek başına sorumludur.

iTunes’un ve bağlı kuruluşlarının Lisanslı Uygulama Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesinin, veya duruma göre, her bir Üçüncü Şahıs Ürünü için Yayıncının son kullanıcı lisans sözleşmesinin üçüncü şahıs lehdarları olduğunu kabul ve beyan etmektesiniz. Ayrıca, herhangi bir Üçüncü Şahıs Ürününün lisans hüküm ve şartlarını kabul etmeniz üzerine, iTunes’un üçüncü şahıs lehdar olarak söz konusu lisansın gereğini size karşı yerine getirme hakkı doğacağını (ve iTunes’un bu hakkı kabul etmiş addedileceğini) kabul etmektesiniz.

IN-APP SATIN ALMALAR

Belirli App Store Ürünleri, ilave hizmetleri satın almanızı sağlayan işlevleri ya da ilave işlevlere ilişkin lisansları ya da App Store Ürünü içinde kullanılacak içeriği kendi içinde barındırabilir (“In-App Alımlar”). App Store Ürününün kullanımı sırasında tüketilen In-App Alımlar (örneğin, sanal cephane) cihazlar arasında transfer edilemez; sadece bir kez yüklenebilir ve yüklendikten sonra yeri değiştirilemez. Tüketilebilir bir In-App Alım tarafınızca satın ve teslim alındığında, iTunes herhangi bir kayıp, bozulma ya da zarar olayı için size karşı sorumlu olmayacaktır. Tüm In-App Alımlar, App Store Ürünleri olarak kabul edilir ve Üçüncü Şahıs Ürünleri içinde yapılan In-App Alımlar Üçüncü Şahıs Ürünleri olarak kabul edilir ve işbu hüküm ve şartlar uyarınca bu şekilde muamele görür.

In-App Satın Almalar, size sorulduğunda, şifrenizi girmeniz suretiyle ayrıca onaylanmalıdır, ancak bir kez In-App Satın almayı onayladığınızda, şifrenizi tekrar girmeniz gerekmeksizin onbeş dakika boyunca ilave In-App Satın Almalar gerçekleştirebileceksiniz. iOS Cihazınız üzerinde, In-App Satın Alma yapabilme özelliğini, http://support.apple.com/kb/HT4213 adresinde gösterildiği gibi Ayarlar’a giderek, “Genel” seçeneğini seçerek ve daha sonra “Sınırlamalar” seçeneğini seçerek devre dışı bırakabilirsiniz.

IN-APP ÜYELİKLER

Bazı App Store Ürünleri, üye olmak suretiyle size içerik satın alma olanağı tanıyan işlevler içerebilir (“Ödemeli Üyelikler”). Ödemeli Üyelikler, seçmiş olduğunuz geçerli süreler için otomatik olarak yenilecektir ve mevcut Ödemeli Üyelik sürenizin sona ermesinden 24-saat öncesine kadar Hesabınıza ücretlendirilme yapılamayacaktır. Hesabınızdaki App Üyeliğini Yönetme seçeneği ile ve değiştirmek istediğiniz üyeliği seçerek otomatik yenilemeyi iptal edebilirsiniz. Yayımcı, üyelik ücretini artırdığı takdirde, Üyeliğin otomatik olarak yenilenmesi özelliği devre dışı bırakılır. Ücretsiz In-App Üyeliklerini, Cihazınızdan App Store Ürününü silerek iptal edebilirsiniz Bazı Ödemeli Üyelikler , Hesabınızın ücretlendirilmesinden ücretsiz deneme süresi sunulabilmektedir. Ödemeli Üyeliği satın almamaya karar verdiğiniz takdirde, ücretsiz deneme süresi boyunca Hesabınızdaki otomatik yenileme seçeneğini devre dışı bırakınız. Bazı In-App Üyelikler, “Newsstand” ürünleri olarak tanımlanabilir; bu takdirde indirildikten sonra onlar cihazınızda sadece “Newsstand” uygulamasında görünür durumda olacak Ayrıca, App Store Ürünü içindeki satış noktasındaki Ödemeli Üyelik teklifi ile ilgili ilave bilgileri de incelemelisiniz. Yayıncının, kendi gizlilik politikasına uygun olarak, size kendi ürünlerine ilişkin pazarlama mesajları gönderebilmesi için Hesabınızda yer alan isim, e-posta adresi ve posta kodu bilgilerinizi Yayıncıya temin etmek için izninizi isteyebiliriz. Yayıncı, bu bilgileri bir kez aldıktan sonra söz konusu bilgiler, Yayıncının halka açık olarak ilan ettiği gizlilik politikasına uygun olarak muamele görecektir. Bu sebeple Yayıncıya kişisel bilgilerinizin verilmesine izin vermeden önce Yayıncının gizlilik politikası uygulamaları hakkında bilgi edinmenizi tavsiye ederiz. Detaylı bilgi için lütfen Yayıncının gizlilik politikasını gözden geçiriniz veya doğrudan Yayıncı ile temasa geçiniz. Para iadeleri, yukarıdaki iptal politikamızda belirtildiği şekilde yapılabilir, bunun dışında herhangi bir para iadesi, iade veya iptal yapılamaz.

POPULAR NEAR ME

Konum Servisleri üzerinden Popular Near Me özelliğini kullandığınızda, her bir App Store Ürününde geçirdiğiniz zaman ve her bir App Store Ürününün kaç kez başlatıldığı gibi, belirli App Store Ürünlerinize ilişkin bilgileri Apple çeşitli zamanlarda otomatik olarak toplayacaktır. Bu bilgiler isimsiz olarak depolanır ve adınız ya da Hesabınızla eşleştirilmez. GApple, bu bilgileri ve App Store Ürünü indirme tarihçeniz gibi diğer bilgileri, size kişiselleştirilmiş tavsiyelerde bulunmak için kullanacaktır.

Apple, aşağıdaki amaçlar için bu bilgileri kullanabilir ve bu özelliği seçen diğer kullanıcıların iTunes kütüphanelerinden toplanan bilgiler ile, iTunes Store satın alma geçmiş verileriniz, App Store indirme verileriniz, diğer iTunes Store kullanıcılarından elde edilen toplu satın alma verileri ve diğer kişilerden edinilen bilgiler ile birleştirebilir:

• App Store Ürünleri, medya ve satın almak, indirmek ya da kullanmak isteyebileceğiniz diğer ürünler ve hizmetler hakkında size tavsiyelerde bulunmak ve

• Diğer kullanıcılara tavsiyelerde bulunmak.

Her zaman için, bilgileriniz, Apple’ın Gizlilik Politikası’na uygun olarak muamele görecektir.

Cihaz sisteminizden bu şekilde bilgi toplamamızı ve kullanmamızı tercih etmiyorsanız, Konum Servisleri özelliğiniaktive etmemelisiniz. Popular Near Me özelliğini cihazınızın Konum Servisler'nin Sistem Servisleri menüsü üzerinden kapatarak istediğiniz zaman özelliği kapatabilirsiniz.MAC APP STORE ÜRÜN KULLANIM KURALLARI

Burada aksi belirtilmedikçe,

(i) Kendi kişisel kapasitesi içinde hareket eden bir birey iseniz uygulamayı, sahip olduğunuz ya da kontrol ettiğiniz Mac OS X işleten herhangi bir Apple markalı üründe (“Mac Bilgisayarı”) ticari olmayan kişisel kullanım için Mac App Store’dan (“Mac App Store Ürünü”) indirebilir ve kullanabilirsiniz.

(ii) Ticari bir işletme ya da eğitim kurumu olmanız halinde, bir Mac App Store Ürününü ya (a) sahip olduğunuz ya da kontrol ettiğiniz her bir Mac Bilgisayarı kullanan tek bir kişinin kullanımı ya da (b) sahip olduğunuz ya da kontrol ettiğiniz tek bir Mac Bilgisayarında birden fazla kişinin kullanımı için indirebilirsiniz. Örneğin, tek bir çalışan, Mac App Store Ürününü hem kendi masaüstü Mac Bilgisayarında ve dizüstü Mac Bilgisayarında ya da birden fazla öğrenci Mac App Store Ürününü sırayla bir kaynak merkezine ya da kütüphaneye yerleştirilmiş tek bir Mac Bilgisayarında kullanabilir. Açıklık getirmek amacıyla, birden fazla kullanıcı tarafından sırayla kullanılan her bir Mac Bilgisayarı, ayrı bir lisans gerektirmektedir.

(iii) Mac App Store Ürünlerinin kullanımı, Mac App Store’dan Mac App Store Ürününü indirmek için kullanılan Apple ID ile giriş yapılmasını gerektirebilir. Mac App Store Ürünleri sadece Mac App Store’dan güncellenebilir.

APP STORE ÜRÜN KULLANIM KURALLARI

(i) Kendi kişisel kapasitesi içinde hareket eden bir birey iseniz bir App Store Ürününü sahip olduğunuz ya da kontrol ettiğiniz herhangi bir iOS Cihazı üzerinde ticari olmayan kişisel kullanımınız için indirebilir ve senkronize edebilirsiniz.

(ii) Ticari bir işletme ya da eğitim kurumu olmanız halinde, bir App Store Ürününü ya (a) sahip olduğunuz ya da kontrol ettiğiniz bir ya da daha fazla iOS Cihazını kullanan tek bir kişinin kullanımı, ya da (b) sahip olduğunuz ya da kontrol ettiğiniz tek bir iOS Cihazında birden fazla kişinin kullanımı için indirebilir ve senkronize edebilirsiniz. Örneğin, tek bir çalışan, App Store Ürününü hem kendi iPhone ve iPad’inde ya da birden fazla öğrenci bir App Store Ürününü bir kaynak merkezi ya da kütüphaneye yerleştirilmiş tek bir iPad üzerinde sırayla kullanabilir. Açıklık getirmek amacıyla, birden fazla kullanıcı tarafından sırayla kullanılan her bir iOS Cihazı ayrı bir lisans gerektirmektedir.

(iii) App Store Ürünlerini, uyumlu iOS Cihazları üzerinde, bir seferde en fazla beş farklı Hesapta depolayabilirsiniz.

(iv) İlgili App Store Ürününün iTunes tarafından yetkilendirilmiş asli cihaz üzerinde bir Hesap ile ilişkilendirilmiş olması ve iTunes tarafından yetkilendirilmiş asli cihazın, ilk olarak iOS Cihazı ile senkronize edilmiş olan cihaz olması ya da iTunes uygulamasını kullanmak suretiyle sizin tarafınızdan daha sonra asli olarak belirlenmiş olan cihaz olması kaydıyla, App Store Ürünlerini iTunes tarafından yetkilendirilmiş en az bir adet cihazdan manuel senkronizasyon moduna sahip iOS Cihazlarına manuel olarak senkronize edebilirsiniz.

MAC APP STORE VE APP STORE ÜRÜN BAKIMI VE DESTEĞİ

iTunes, yalnızca Apple Ürünleri için, Lisanslı Uygulama Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesinde ya da duruma göre ayrı son kullanıcı lisans sözleşmesinde belirtilen şekilde veya geçerli mevzuatın gerektirdiği şekilde, bakım ve destek hizmetlerinin sunulmasından sorumlu olacaktır. Herhangi bir Üçüncü Şahıs Ürününün Yayımcısı, o Ürün ile ilgili olarak Lisanslı Uygulama Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesinde ya da duruma göre Yayımcının son kullanıcı lisans sözleşmesinde belirtilen şekilde ya da geçerli mevzuatın gerektirdiği şekilde bakım ve destek hizmetlerinin sunulmasından tek başına sorumlu olacaktır.

LİSANSLI UYGULAMA SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ

Mac App Store ve App Store (birlikte “App Stores”) vasıtasıyla sunulan Mac App Store Ürünleri ve App Store Ürünleri (birlikte “App Store Ürünleri”) size satılmamaktadır, size, bunların lisansı verilmektedir. App Stores vasıtasıyla aldığınız her bir App Store Ürününe ilişkin lisans, işbu Lisanslı Uygulama Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesini ("Standart SKLS") önceden kabul etmeniz şartına tabidir ve bu Standart SKLS hükümlerinin, App Stores veya Hesabınıza ilgilisi vasıtasıyla lisansını elde ettiğiniz her bir App Store Ürünü ile ilgili olarak, söz konusu App Store ürünün, siz ve ilgili App Store Ürününün Yayıncısı arasındaki geçerli bir son kullanıcı lisans sözleşmesinin kapsamında olduğu ve bu ayrı son kullanıcı lisans sözleşmesinin hükümlerinin uygulanacağı haller hariç olmak üzere, App Stores vasıtasıyla lisansını elde ettiğiniz her bir App Store Ürününe uygulanacağını kabul etmektesiniz. İşbu Standart SKLS uyarınca herhangi bir Apple Ürününe ilişkin lisansınız iTunes tarafından verilmektedir ve işbu Standart SKLS veya ayrı son kullanıcı lisans sözleşmesi tahtında herhangi bir Üçüncü Şahıs Ürününe ilişkin lisansınız, söz konusu Üçüncü Şahıs Ürününün Yayımcısı tarafından verilmektedir. İşbu Standart SKLS uyarınca verilen lisansa tabi olan herhangi bir App Store Ürünü bundan sonra “Lisanslı Uygulama” olarak anılacaktır. Yayımcı veya duruma göre iTunes (“Lisans Veren”), Lisanslı Uygulamaya ilişkin, size, işbu Standart SKLS ile açıkça verilmeyen, tüm hakları saklı tutar.

a. Lisansın Kapsamı: Lisanslı Uygulama için size Lisans Veren tarafından verilen bu lisans, Lisanslı Uygulamanın, sahip olduğunuz ya da kontrolünüz altında bulunan Apple markalı, duruma göre, iOS (sınırlama olmaksızın iPad, iPhone ve iPod touch dahil) (birlikte “iOS Cihazları”) veya Mac OS X (“Mac Bilgisayarları”) (birlikte “Apple Cihazları”) işleten ürünlerde ve Mac App Store, App Store ve iBooks Store Hüküm ve Şartlarında belirtilen Kullanım Kurallarının (“Kullanım Kuralları”) izin verdiği şekilde kullanımı konusunda devredilmez bir lisans ile sınırlıdır. Bu lisans, size, Lisanslı Uygulamayı, sahip olmadığınız ya da kontrol etmediğiniz herhangi bir Apple Cihazı üzerinde kullanma hakkı vermemektedir ve aksi Kullanım Kurallarında belirtilmedikçe, Lisanslı Uygulama dağıtılamaz veya aynı anda birden fazla cihaz tarafından kullanılabileceği bir şebeke üzerinde kullanıma açılamaz. Lisanslı Uygulama kiralanamaz, ödünç verilemez, satılamaz, devredilemez, yeniden dağıtılamaz ya da alt lisansı verilemez ve Mac Bilgisayarınızı veya iOS Cihazınızı üçüncü bir kişiye satmanız halinde, Lisanslı Uygulama, satımdan önce, Mac Bilgisayarınızdan veya iOS Cihazınızdan kaldırılmalıdır. Lisanslı Uygulama, güncellemeleri ya da herhangi bir kısmı (aşağıdaki sınırlamalar, geçerli mevzuat tahtında yasaklanmadığı veya Lisanslı Uygulama içinde yer alan açık kaynaklı bileşenlerin kullanımını düzenleyen lisans şartları aşağıdaki sınırlamalara izin vermediği sürece) kopyalanamaz (işbu lisans ve Kullanım Kuralları tarafından açıkça izin verilmediği sürece), geri derleme, tersine mühendislik işlemine tabi tutulamaz, kaynak koda dönüştürülemez, kaynak kodunu elde etme girişiminde bulunulamaz, tadil edilemez ya da Lisanslı Uygulamadan, güncellemelerinden ya da herhangi bir kısmından türev eser oluşturulamaz. Bu yöndeki herhangi bir girişim, Lisans Verenin ve onun lisans verenlerinin haklarının ihlali anlamına gelir. Bu kısıtlamanın ihlal edilmesi halinde, yasal işlem ve tazminat sorumluluğu doğacaktır.

Derece yükseltimleri ile ilgili olarak, bu tür derece yükseltimi, ayrı bir lisans ekinde sağlanmadığı sürece,ki böyle bir durumda söz konusu lisansın şartları geçerli olacaktır, bu lisans kuralları orijinal Lisanslı Uygulamanın yerini alan ve/veya onu destekleyen derece yükseltimlerine de uygulanır.

b. Verilerin Kullanımı Konusunda Muvafakat: Lisanslı Uygulama ile ilgili olarak yazılım güncellemeleri, ürün desteği ve (varsa) diğer hizmetlerin size teminini kolaylaştırmak için cihazınız, sisteminiz ve uygulama yazılımınız ve çevre birimleri hakkında periyodik olarak toplanan teknik bilgiler de dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmaksızın Lisans Verenin teknik verileri ve ilgili bilgileri toplayabileceğini ve kullanabileceğini kabul etmektesiniz. Lisans Veren, bu bilgileri, sizi şahsen tanımlamayacak bir biçimde olduğu sürece, ürünlerini geliştirmek ya da size hizmet ya da teknolojiler sunmak için kullanabilir.

c. Fesih: Lisans, siz ya da Lisans Veren tarafından feshedilmediği sürece geçerlidir. Bu lisans tahtında sahip olduğunuz haklar, bu lisansın hükümlerinden herhangi birine uymadığınızda, Lisans Veren tarafından bildirimde bulunulmaksızın, kendiliğinden sona erecektir. Lisansın feshi üzerine, Lisanslı Uygulamanın her türlü kullanımına son verecek ve Lisanslı Uygulamanın kısmi veya tam her türlü kopyasını imha edeceksiniz.

d. Hizmetler; Üçüncü Şahıs Materyalleri. Lisanslı Uygulama, Lisans Verenin ve/veya üçüncü şahısların hizmetlerine ve web sitelerine erişimi mümkün kılabilir (birlikte ve tek başına “Harici Hizmetler”). Harici Hizmetlerin kullanımı, internet erişimi gerektirir, belirli Harici Hizmetlerin kullanımı ise ek koşulların tarafınızca kabul edilmesini gerektirir.

Harici Hizmetlerden herhangi birini kullanmanız sırasında, rahatsız edici, uygunsuz ya da sakıncalı olarak addedilebilecek içerik ile karşılaşabileceğinizi ve söz konusu içeriğin müstehcen bir dile sahip olduğunun belirtilmiş olabileceğini veya olmayabileceğini ve herhangi bir arama ya da belirli bir URL’nin girilmesi sonucunda otomatik olarak ve kasıtlı olmayan bir şekilde sakıncalı materyallere linkler veya atıflar ile karşılaşılabileceğini kabul etmektesiniz. Buna karşın, Harici Hizmetleri, her türlü risk size ait olmak üzere kullanmayı ve ne Lisans Verenin ne de temsilcilerinin rahatsız edici, uygunsuz ya da sakıncalı olarak addedilebilecek içerikten dolayı hiçbir sorumluluğunun olmadığını kabul etmektesiniz.

Bazı Harici Hizmetler üçüncü şahıs kaynaklı içerik, veriler, bilgiler, uygulamalar ya da materyalleri (“Üçüncü Şahıs Materyalleri”) görüntüleyebilir, içerebilir ya da erişiminize sunabilir ya da belirli üçüncü şahıs web sitelerine linkler sağlayabilir. Harici Hizmetleri kullanırken, Lisans Verenin ve temsilcilerinin, Üçüncü Şahıs Materyallerinin ya da web sitelerinin içeriğini, doğruluğunu, tamlığını, zamanındalığını, geçerliliğini, telif haklarına uygunluğunu, hukuka uygunluğunu, adaba uygunluğunu, kalitesini ya da diğer özelliklerini incelemek ya da değerlendirmekten sorumlu olmadığını kabul ve beyan etmektesiniz. Lisans Veren, temsilcileri, görevlileri, bağlı kuruluşları ve iştirakleri, herhangi bir Harici Hizmet, Üçüncü Şahıs Materyali veya web siteleri ya da üçüncü şahısların diğer materyalleri, ürünleri ya da hizmetleri konusunda garanti veya onay vermemektedir ve size veya herhangi bir şahsa karşı sorumluluk ya da yükümlülük üstlenmemektedir ve bu tür bir yükümlülük veya sorumluluğa sahip olmayacaktır. Üçüncü Şahıs Materyalleri ve diğer web sitelerine linkler, sadece size kolaylık sağlamak amacı ile verilmektedir.

Herhangi bir Harici Hizmet tarafından görüntülenen mali bilgiler, sadece genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak bu bilgilere dayanılmamalıdır. Harici Hizmetler yoluyla elde edilen bilgilere dayalı olarak herhangi bir menkul kıymet işlemi yapmadan önce, ülkenizde ya da bölgenizde yasal olarak finansal konularda veya menkul kıymetler konusunda görüş bildirme yetkisine sahip bir mali uzman veya bir menkul kıymetler uzmanına danışmalısınız. App Store Ürünleri veya Harici Servis tarafından sergilenen medikal bilgiler sadece genel bilgi amaçlıdır ve medikal tanı veya tedavi önerisi amacıyla doktor hariç güvenilmemelidir. Herhangi bir App Store Ürünü'nün sağladığı medikal bilgiye güvenmeden önce profesyonel bir sağlık çalışanına danışılmalıdır. Herhangi bir Harici Hizmet tarafından sunulan yer bilgileri temel navigasyon amaçlıdır ve kesin yer bilgisinin gerekli olduğu ya da hatalı, yanlış, geç iletilmiş veya eksik yer verilerinin ölüme, bedensel yaralanmaya, malların veya çevrenin zarar görmesine yol açabileceği hallerde bu bilgilere güvenilmemelidir. Lisans Veren, temsilcileri ve içerik sağlayıcılarının hiçbiri, herhangi bir Harici Hizmet tarafından görüntülenen menkul kıymet bilgilerinin ya da yer bilgilerinin kullanılabilirliği, doğruluğu, tamlığı, güvenilirliği ya da zamanındalığını garanti etmemektedir.

Harici Hizmetlerin, telif haklarına ilişkin olanlar dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmaksızın, geçerli fikri mülkiyet mevzuatı ve diğer kanunlar ile korunan ve Lisans Verene ve/veya temsilcilerine veya lisans verenlerine ait mülkiyete tabi içerik, bilgi ve materyaller içerdiğini ve mülkiyete tabi söz konusu içerik, bilgi veya materyalleri, Harici Hizmetlerin izin verilen kullanımı haricinde veya işbu Standart SKLS hükümlerine uygun olmayan ya da üçüncü şahısların veya iTunes’un veya Apple’ın fikri mülkiyet haklarını ihlal edecek herhangi bir şekilde kullanmamayı kabul etmektesiniz. Harici Hizmetlerin hiçbir kısmı, hiçbir şekilde veya hiçbir yöntemle çoğaltılamaz. Harici Hizmetleri hiçbir şekilde tadil etmemeyi, kiralamamayı, ödünç vermemeyi, satmamayı, dağıtmamayı ya da Harici Hizmetlere dayalı olarak türev eserler yaratmamayı ve Harici Hizmetleri, bilgisayar virüsleri, solucanları, trojan atları ya da diğer zararlı programları yaymak amacı ile kullanmak veya bilgisayar ağına izinsiz girmek ya da şebeke kapasitesi üzerinde yük oluşturmak suretiyle veya diğer şekillerde, yetkisiz herhangi bir şekilde kötüye kullanmamayı kabul etmektesiniz. Ayrıca, Harici Hizmetleri, başkalarını rahatsız etmek, taciz etmek, tehdit etmek, karalamak ya da sair biçimde başkalarının haklarına tecavüz etmek için kullanmamayı ve Lisans Verenin ve temsilcilerinin Harici Hizmetlerin tarafınızca bu şekilde kullanılması konusunda ve ayrıca, Harici Hizmetlerin kullanımı sonucunda alabileceğiniz rahatsız edici, tehditkar, karalayıcı, incitici, ihlal edici ya da kanuna aykırı mesajlardan ya da iletilerden dolayı hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul etmektesiniz.

Buna ek olarak, Apple Cihazları aracılığıyla erişilebilen, görüntülenebilen ya da bağlanılan Harici Hizmetler ve Üçüncü Şahıs Materyalleri her dilde ya da her ülke veya bölgede mevcut olmayabilir. Lisans Veren, Harici Hizmetlerin belirli herhangi bir yerde kullanım için uygun veya elde edilebilir olduğuna dair herhangi bir beyanda bulunmamaktadır. Bu Harici Hizmetleri ve Materyalleri kullanmayı ya da bunlara erişmeyi seçtiğiniz takdirde, bunu kendi inisiyatifinizle gerçekleştirmektesiniz ve geçerli yerel kanunlar da dahil olmak üzere, geçerli kanunlara riayetten sorumlusunuz. Lisans Veren, herhangi bir zamanda bildirimde bulunmaksızın Harici Hizmetleri değiştirme, askıya alma, kaldırma veya bunlara erişimi engelleme hakkını saklı tutar. Lisans Veren, söz konusu Harici Hizmetlerin kaldırılmasından veya bunlara erişimin engellenmesinden hiçbir durumda sorumlu olmayacaktır. Lisans Veren, her durumda, bildirimde bulunmaksızın ya da sorumluluk üstlenmeksizin, bazı Harici Hizmetlerin kullanımı ya da bunlara erişim konusunda sınırlamalar getirebilir.

e. GARANTİ VERİLMEMESİ: Lisans Veren, Lisanslı Uygulamanın ve Lisanslı Uygulama tarafından uygulanan veya temin edilen Harici Hizmetlerin size temini konusunda makul özen ve beceri kullanacaktır. Lisans Veren, Harici Hizmetler konusunda başka herhangi bir vaat veya taahhütte bulunmamaktadır ve özellikle de:

(i) Harici Hizmetleri kullanımınızın kesintisiz ve hatasız olacağı;

(ii) Harici Hizmetlerin kayıplar, bozulmalar, saldırılar, virüsler, araya girme girişimleri, hacking olayları ve diğer güvenlik tehditlerinden ari olacağı konusunda herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır ve Lisans Veren, bunlara ilişkin her türlü sorumluluğu reddeder. Sisteminizde kayıtlı Lisanslı Uygulamalar da dahil olmak üzere kendi sisteminizin yedeğini almaktan siz sorumlu olacaksınız.

f. Sorumluluğun Sınırlandırılması.

(i) Aşağıda (ii) alt-maddesinde belirtilen durumlar hariç olmak üzere, hiçbir durumda, Lisans Veren, direktörleri, görevlileri, çalışanları, bağlı kuruluşları, temsilcileri, yüklenicileri, müdürleri veya lisans verenleri

(1) Lisans Veren tarafından veya Lisans Veren’in çalışanları veya temsilcileri tarafından size karşı yasal özen görevinin ihlali söz konusu olmadığı;

(2) bu tür bir ihlalin makul şekilde öngörülebilir bir sonucu olmadığı;

(3) kayıp veya zararda herhangi bir artışın, sizin tarafınızdan işbu Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesinin (“Sözleşme”) herhangi bir şartının ihlalinden kaynaklandığı;

(4) Lisans Veren tarafından, sizin uyarılmanız, Harici Hizmetlere erişiminizin askıya alınması veya sona erdirilmesi veya şüpheli bir ihlalin araştırılması sırasında herhangi bir işlem yapılması yönünde aldığı bir karardan veya Lisans Veren’in bu Sözleşmenin ihlal edildiği konusunda aldığı bir karardan kaynaklandığı;

(5) Sizin Lisanslı Uygulamayı kullanmanız ile bağlantılı gelir, iş veya kar kaybı ile veya herhangi bir veri kaybı veya bozulması ile ilişkili olduğu durumlarda Lisans Veren, çalışanları veya temsilcilerinin sebep olduğu kayıp veya zararlardan sorumlu olmayacaktır.

(ii) Bu Sözleşmede yer alan hiçbir husus, Lisans Veren’in, sahtekarlık, ağır ihmal, kasıtlı hareket veya kendi ihmali nedeniyle ortaya çıkan ölüm veya kişisel yaralanma konusundaki sorumluluğunu ortadan kaldırmaz veya sınırlandırmaz.

g. Lisanslı Uygulamayı Amerika Birleşik Devletleri kanunları ve Lisanslı Uygulamanın elde edildiği hukuk düzeninin kanunları tarafından izin verilenin dışında kullanamaz ya da ihraç veya yeniden ihraç edemezsiniz. Lisanslı Uygulama özellikle, ancak sınırlama olmaksızın, (a) ABD’nin ambargo uyguladığı ülkelere ya da (b) ABD Maliye Bakanlığı’nın Özel Olarak Belirlenmiş Kişiler Listesi (U.S. Treasury Department's Specially Designated Nationals List)’ndeki ya da ABD Ticaret Bakanlığı’nın Ticaret Yapılmayacak Kişiler ya da Kuruluşlar Listesi’ndeki kişilere ihraç ya da yeniden ihraç edilemez. Lisanslı Uygulamayı kullanarak, bu ülkelerden birinde oturmadığınızı ya da bu listelerden birinde bulunmadığınızı beyan ve taahhüt edersiniz. Ayrıca, bu ürünleri nükleer silahların, füzelerin, kimyasal veya biyolojik silahların geliştirilmesi, tasarımı, imali ya da üretimi dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmaksızın Amerika Birleşik Devletleri kanunlarınca yasaklanan amaçlar için kullanmayacağınızı kabul edersiniz.

h. Lisanslı Uygulama ve ilgili belgeler, duruma göre 48 C.F.R. §12.212 ya da 48 C.F.R. §227.7202’de tanımlandığı üzere “Ticari Bilgisayar Yazılımı” ve “Ticari Bilgisayar Yazılım Belgeleri”nden oluşmakta olup 48 C.F.R. §2.101’de tanımlanan “Ticaret Kalemleri”dir. Duruma göre 48 C.F.R. §12.212 ya da 48 C.F.R. §227.7202-1 ila 227.7202-4 uyarınca, Ticari Bilgisayar Yazılımı ve Ticari Bilgisayar Yazılım Belgeleri’nin lisansı ABD Hükümeti son kullanıcılarına (a) sadece Ticaret Kalemi olarak ve (b) sadece işbu sözleşmedeki hüküm ve şartlar uyarınca tüm diğer son kullanıcılara verilen haklarla verilmektedir. Amerika Birleşik Devletlerinin telif hakları mevzuatına göre yayınlanmamış eserlere ilişkin haklar saklıdır.

i.Kıbrıs kanunları bu lisansı ve Lisanslı Uygulamayı kullanımınızı düzenlemektedir. Lisanslı Uygulamayı kullanımınız diğer yerel, eyalet, ulusal ya da uluslararası kanunlara tabi olabilir.

İLAVE IBOOKS STORE HÜKÜM VE ŞARTLARI

IBOOKS STORE ÜRÜNLERİNİN LİSANSI

iTunes’un, size, iBooks Store aracılığıyla sunulan içeriği (“iBooks Store Ürünleri”) kullanma lisansını sattığını kabul etmektesiniz. iTunes’dan satın alım yaptığınızda, ilgili lisans, doğrudan sizin ile söz konusu iBooks Store Ürününün üçüncü şahıs yayıncısı (“Yayıncı”) arasında ilgili iBooks Store Ürününü kullanmanızı düzenleyen bağlayıcı bir sözleşmeyi oluşturmaktadır; iTunes siz ve Yayıncı arasında ilgili iBooks Store Ürünü’ne ilişkin lisans sözleşmesinin tarafı değildir ve her bir iBooks Store Ürününün Yayıncısı, o iBooks Store Ürününe ilişkin kullanım şartlarını uygulama hakkını saklı tutar. Her bir iBooks Store Ürününün Yayıncısı, o iBooks Store Ürününden, içeriğinden, reddedilmemiş olduğu sürece tüm garantilerden ve sizin ya da diğer herhangi bir tarafın o iBooks Store Ürününe ilişkin ya da o iBooks Store Ürününü kullanımınıza ilişin taleplerinden tek başına sorumludur

Bir bilgisayardan satın alınan herhangi bir iBooks Store Ürünü, herhangi bir bilgisayarda görüntülenemeyebilir, sadece uygun yazılımın olduğu bir iOS cihazından görüntülenebilir.

IBOOKS STORE ÜRÜN KULLANIM KURALLARI

(i) iBooks Store Ürünleri’ni sadece ticari olmayan kişisel kullanımınız için kullanabilirsiniz.

(ii) iPad, iPod touch ya da iPhone gibi belirli iOS tabanlı cihazlarda iBooks Store Ürünlerini bir seferde en fazla beş farklı Hesapta depolayabilirsiniz.

(iii) iBooks Store Ürünlerini tek seferde iTunes tarafından yetkilendirilmiş en fazla beş cihazda (örneğin, bilgisayar) depolayabilirsiniz.

(iv) iBooks Store Ürünlerinin teslimi size iBooks Store Ürünlerinin promosyon amacıyla kullanımı ya da iBooks Store Ürünlerini bir diske kaydetme hakkını devretmez.

(v) ilgili iBooks Store Ürününün, iTunes tarafından yetkilendirilmiş asli cihaz üzerindeki bir Hesap ile eşleştirilmiş olması ve iTunes tarafından yetkilendirilmiş asli cihazın, o cihazla ilk olarak senkronize edilen cihaz olması ya da iTunes’u kullanarak sizin daha sonra asli cihaz olarak belirlediğiniz cihaz olması kaydıyla, iBooks Store Ürünlerini iTunes tarafından yetkilendirilmiş en az bir adet cihazdan manuel senkronizasyon moduna sahip başka cihazlara manuel olarak senkronize edebilirsiniz.

Son Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2015