Legal

HÜKÜM VE KOŞULLAR

A. SATIŞ KOŞULLARI
B. ITUNES STORE HÜKÜM VE KOŞULLARI
C. MAC APP STORE, APP STORE, APPLE TV İÇİN APP STORE VE IBOOKS STORE HÜKÜM VE KOŞULLARI
D. APPLE MUSIC HÜKÜM VE KOŞULLAR

AŞAĞIDA YER ALAN HUKUKİ ANLAŞMALAR SİZ VE ITUNES SARL ( ITUNES ) ARASINDADIR VE ITUNES STORE, MAC APP STORE, APP STORE, APPLE TV İÇİN APP STORE, IBOOKS STORE

( MAĞAZALAR )VE APPLE MUSIC KULLANIMINIZI DÜZENLEMEKTEDİR. BU KOŞULLARI KABUL EDİYORSANIZ, KABUL EDİYORUMU TIKLAYINIZ. BU KOŞULLARI KABUL ETMİYORSANIZ, KABUL EDİYORUMU TIKLAMAYINIZ VE ITUNES STORE, MAC APP STORE’U, APP STORE’U VEYA IBOOKS STORE’U KULLANMAYINIZ. BU SÖZLEŞME, ÖRNEĞİN ITUNES UYGULAMASININ KULLANIMINA İLİŞKİN OLARAK ANLAŞMASINI YAPMIŞ OLDUĞUNUZ YAZILIM LİSANSLARINA HALEL GELMEKSİZİN UYGULANACAKTIR.

ÜRÜNLERİMİZ VE SERVİSLERİMİZ İLE İLGİLİ DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN LÜTFEN https://www.apple.com/support/ ADRESİNİ ZİYARET EDİNİZ.

A. SATIŞ KOŞULLARI

ÖDEMELER, VERGİLER VE İADE POLİTİKASI

Eğer bu işlem için kredi kartınızı veya banka kartınızı veya ClickandBuy hesabınızı kullanıyorsanız, iTunes sipariş miktarı kadar olan miktar için ön onay alabilir. Faturalama, işleminizle aynı anda ya da işleminizden kısa bir süre sonra gerçekleşir. Satın alımlarınızda öncelikle içerik kredileri kullanılacaktır; daha sonra arta kalan bakiye tutar Hediye Çeki, iTunes Kartı, veya Harçlık Hesabı (Allowance Account) kredilerinden; kredi kartınızdan veya banka kartınızdan veya ClickandBuy hesabınızdan çekilecektir.

Mağazalar aracılığıyla satın aldığınız bütün ürünlerin ücretini ödemeyi ve iTunes’un ödeme şeklinizden satın alınan ürünlerin ücretini ve Hesabınızda ya da Hesabınızla ilgili olarak tahakkuk edebilecek ek miktarları (ve halin icabına göre gecikme faizleri) tahsil edebileceğini kabul ediyorsunuz. Tüm ücretleri zamanında ödemek ve tüm ücretlerin ödenmesi için iTunes’a geçerli bir ödeme yöntemi sağlamakla sorumlusunuz.

Türkiye’deki her türlü vergi yükümlülüğünden sorumlusunuz. iTunes’a ilişkin yapılacak her türlü ödeme, uygulanacak vergiler düşüldükten sonraki net rakamı ifade etmektedir.

Ürünlerimizin bütün satışları ve kiralamaları kesindir.

Mağazalar aracılığıyla verilen fiyatlar herhangi bir zamanda değişebilir ve Mağazalar fiyat koruması ya da promosyon indirimi durumunda para iadesi yapmamaktadırlar.

Bir ürün işlemden sonra ancak yüklemeden önce temin edilemez hale geldiği takdirde, sadece paranızın iadesini isteyebilirsiniz. Teknik sorunlar ürününüzün teslimini önlediği ya da makul olmayan bir biçimde geciktirdiği takdirde, iTunes tarafından belirlendiği üzere, ya ürünün değiştirilmesini ya da paranızın iadesini isteyebilirsiniz.

1-Click®

1-Click, Amazon.com, Inc.’in tescilli bir hizmet markası olup, lisanslı olarak kullanılmaktadır. 1-Click, farenizin ya da sair bir giriş aygıtının tek bir tıklaması ile Mağazalardan alışveriş yapmanızı sağlayan, kullanışlı bir özelliktir. Bilgisayarınızdan Mağazalara erişirken, bir Satın Al butonuna tıkladığınızda açılan diyalog kutusu yoluyla 1-Click satın almayı etkinleştirebilirsiniz (Hesap Bilginizdeki Yeniden Ayarlama Uyarılarını tıklayarak bu seçimi istediğiniz zaman yeniden ayarlayabilirsiniz). Mağazalara iPad, iPod touch ya da iPhone’unuz (iOS Aygıtı) gibi iOS tabanlı Apple markalı ürünler ile erişirken, ürünün fiyatını gösteren ve Satın Al butonunu açan butona dokunduğunuzda 1-Click etkinleştirilir. 1-Click etkinleştirildiğinde, Satın Al butonuna dokunulması ya da tıklanması yüklemeyi derhal başlatır ve daha ileri adımlar olmaksızın işleminizi bitirir.

HEDİYE SERTİFİKALARI, iTUNES KARTLARI, HARÇLIKLAR VE İÇERİK KODLARI

Hediye Sertifikaları, iTunes Kartları ve Kodları, İçerik Kodları ve Harçlıklar kullanılmayan bakiyelere ilaveten, nakit para olarak kullanılamaz ve faturanın teslim alınmasından sonraki 14 gün içinde ödendiyse para karşılığı iade edilemez, kanunen gerekli olan durumlar hariç değiştirilemez; yeniden satılamaz; Hediyeler, Hediye Sertifikaları veya iTunes Kartları satın almak veya Harçlık almak için kullanılamaz, Apple Online Store'dan alışveriş yapmak için kullanılmaz ya da Apple Satış Mağazası'nda kullanılamaz. Kullanılmamış bakiyeler transfer edilemez.

Türkiye’de satın alınan Hediye Sertifikaları, iTunes Kartları, İçerik Kodları ve Harçlıklar yalnızca Türkiye’deki Mağazalarda kullanılabilir.

iTunes kaybolan veya çalınan Hediye Sertifikaları, iTunes Kartları, Harçlıklar ve İçerik Kodlarından sorumlu değildir. Elektronik olarak iletimi yapılan Hediye Sertifikaları, iTunes Kartları ve Kodları ve içindeki Harçlıkların kaybolma riski ve mülkiyeti elektronik iletim sonrasında Türkiye’deki alıcıya geçer. Elektronik olarak iletimi yapılan İçerik Kodlarının kaybolma riski ve mülkiyeti, iletim sonrasında Lüksemburg’daki iTunes’a ait değildir.

Hediye Sertifikası, iTunes Kartı ve Kodları, Harçlık veya İçerik Kodlarının hileli bir biçimde elde edilmesi veya Mağazalarda kullanılması halinde iTunes, hesapları kapatma ve alternatif ödeme yöntemleri talep etme hakkını saklı tutar.

ITUNES VE ITUNES LİSANS SAHİPLERİ, İŞTİRAKLERİ VE LİSANS VERENLER, İÇERİK KODLARI VEYA MAĞAZALAR İLE İLGİLİ OLARAK, SARİH YA DA ZIMNİ TİCARİ GARANTİ VEYA BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK DA DAHİL FAKAT BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN SARİH YA DA ZIMNİ HERHANGİ BİR GARANTİ VERMEMEKTEDİR. BİR İÇERİK KODUNUN ÇALIŞMAMASI DURUMUNDA, SİZİN TEK ÇARENİZ VE BİZİM TEK SORUMLULUĞUMUZ SÖZ KONUSU İÇERİK KODUNUN DEĞİŞTİRİLMESİ OLACAKTIR. BU SINIRLAMALAR SİZE UYGULANAMAYABİLİR. BAZI YARGI ÇEVRELERİ ZIMNİ GARANTİLERİN SINIRLANDIRILMASINA YA DA BİR TAKIM ZARARLARIN HARİÇ TUTULMASINA VEYA SINIRLANMASINA İZİN VERMEMEKTEDİR. EĞER BU KANUNLAR SİZİN İÇİN UYGULANABİLİR İSE, YUKARIDA YER ALAN FERAGATLERİN, HARİÇ TUTMALARIN YA DA SINIRLAMALARIN BİR KISMI YA DA TAMAMI SİZE UYGULANMAYABİLİR VE SİZİN EK HAKLARINIZ OLABİLİR.

HEDİYELER

Mağazalardan sadece Türkiye’deki kişiler için hediye alınabilir ve bu hediyeler sadece Türkiye’deki kişiler tarafından değiştirilebilir. Hediye alıcılarının bazı hediyeleri kullanabilmek için uygun donanımlarının ve ebeveyn denetimi ayarlarının olması gerekmektedir.

ÖNEMLİ GÜVENLİK BİLGİLERİ

Mağazalar aracılığıyla sunulan ürünleri kullanmanız sırasında kas, eklem veya göz yorulması probleminden kaçınmak için, sık sık aralar vermeli ve herhangi bir ağrı, yorgunluk veya rahatsızlık hissetmeniz halinde daha uzun bir süre dinlenmelisiniz. Nadir oranda kişide, video oyunları oynarken veya video seyrederken ortaya çıkanlar da dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın parlak ışık veya desenlere maruz kaldıklarında nöbet ya da şuur kaybı ortaya çıkabilir. Semptomlar arasında, baş dönmesi, mide bulantısı, istem dışı hareketler, bilinç kaybı, görme bozuklukları, karıncalanma, uyuşukluk veya diğer rahatsızlıklar bulunmaktadır. Daha önce bu veya benzeri semptomları yaşamış olmanız halinde Mağazalar aracılığıyla sunulan ürünleri kullanmadan önce bir doktora danışınız ve söz konusu ürünleri kullanmaya derhal son veriniz ve söz konusu ürünleri kullanımınız sırasında bunların ortaya çıkması halinde bir doktora gidiniz. Ebeveynler, bu semptomların belirtilerini tespit etmek için çocuklarını bu Mağazalardan alınan ürünleri kullanırken gözetim altında bulundurmalıdır.

ÖN SİPARİŞLER

Ürünler için ön sipariş verirken, Mağazalara hesabınızdan otomatik olarak para çekme ve ürün temin edilebilir hale geldiğinde yükleme yetkisini veriyorsunuz. Ön siparişinizi ürün temin edilebilir hale gelmeden önce iptal edebilirsiniz.

AİLE PAYLAŞIMI

Aile Paylaşımı uygun iTunes, App Store, Mac App Store ve iBooks Store ürünlerini "Ailenizin" en fazla altı üyesiyle (siz dahil) paylaşmanıza olanak tanır. Eğer bir Aile kurar veya bir Aileye katılırsanız diğer Aile üyelerinin uygun ürünlerini görüntüleyebilir ve bu ürünleri uyumlu aygıtınıza veya bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Satın aldığınız ürünleri diğer Aile üyelerinin görüntüleyemeyeceği veya sizden indiremeyeceği şekilde gizlemeyi de seçebilirsiniz. Fotoğraf ve video gibi bilgileri Fotoğraflar uygulaması, etkinlikleri Aile Takvimi, anımsatılacak öğeleri Anımsatıcılar, konum bilgisini Arkadaşlarımı Bul ve aygıt konumunu iPhone'umu Bul aracılığıyla paylaşabilirsiniz. Aile Paylaşımı yalnızca kişisel ve ticari olmayan kullanım içindir. iTunes ve iCloud hesapları gereklidir; Aile kurmak ve bir Aileye katılmak için iOS 8 ve/veya OS X Yosemite gereklidir. Bazı işlemler ve özellikler önceki yazılımlarla uyumlu olmayabilir ve yazılım yükseltmesi gerektirebilir. Eğer bir Aileye katılırsanız Aile Paylaşımı özellikleri uyumlu aygıtlarınızda ve bilgisayarlarınızda otomatik olarak etkinleştirilir.

Ailede "Düzenleyici" olan kişi diğer üyeleri Aileye katılmaya davet edebilir. Düzenleyici 18 yaş ve üzeri olmalı ve iTunes'da kayıtlı uygun bir ödeme yöntemine sahip olmalıdır. Düzenleyici iseniz, 13 yaş altındaki tüm Aile üyelerinin ebeveyni veya yasal vasisi olduğunuzu beyan edersiniz. Aile üyelerinden biri tarafından yapılan ve ilgili Aile üyesinin mağaza kredisini aşan tüm satın alma işlemlerinde Düzenleyici'nin ödeme yöntemi kullanılır. Düzenleyici'nin ödeme yöntemi kullanıldığında Aile üyeleri Düzenleyici için temsilci gibi davranır. Ürünler işlemi başlatan Aile üyesinin hesabıyla ilişkilendirilir. AİLE ÜYELERİNİ BİR AİLE'YE KATILMAYA DAVET EDEREK, DÜZENLEYİCİ BELİRLİ BİR İŞLEMDEN HABERDAR OLMASA, AİLE ÜYESİ DÜZENLEYİCİ'NİN KENDİSİNE VERDİĞİ YETKİYİ AŞSA VEYA BİRDEN FAZLA AİLE ÜYESİ AYNI ÜRÜN İÇİN SATIN ALMA BAŞLATSA BİLE AİLE ÜYELERİ TARAFINDAN BAŞLATILAN SATIN ALMALARLA İLGİLİ TÜM ÜCRETLERİN DÜZENLEYİCİ TARAFINDAN YETKİLENDİRİLDİĞİNİ VE DÜZENLEYİCİ'NİN SORUMLULUĞUNDA OLDUĞUNU KABUL EDER. DÜZENLEYİCİ YAPILAN HER TÜRLÜ SÖZLEŞMENİN ÖDEME YÖNTEMİ SAĞLAYICISINA UYGUN OLMASINDAN SORUMLUDUR VE BU ÖDEME YÖNTEMİNE ERİŞİMİN PAYLAŞILMASININ ÖDEME YÖNTEMİ SAĞLAYICISI TARAFINDAN SUNULAN HER TÜRLÜ KORUMAYI SINIRLANDIRMASI DURUMUNDAKİ TÜM RİSKLERİ KABUL EDER. Düzenleyici kayıtlı ödeme yöntemini dilediği zaman değiştirebilir. Satın alma kaydı, satın alma işlemi Aile üyesi tarafından gizlenmiş olsa da, işlemi başlatan Aile üyesine ve Düzenleyici'ye gönderilir; faturanızda veya ödeme yöntemi dökümünüzdeki ücretlerde sizin veya Aile üyelerinizin tanımadığı bir ödeme olursa lütfen Sorun Bildir özelliğini kullanın.

Düzenleyici 18 yaş altındaki çocukların ve/veya Düzenleyici tarafından belirlenen diğer yetişkinlerin bir satın alma veya indirme işlemi başlatılmadan önce ücretsiz veya ücretli ürünleri indirmek için Düzenleyici'den izin almalarını sağlamak üzere Satın Almak için Sor işlevini kullanabilir. Aile üyelerinden indirilen ürünler ve kullanım kodları kullanılarak alınan ürünler Satın Almak İçin Sor'a tabi değildir. Düzenleyici iseniz, sizin ve/veya belirlenen bir yetişkinin Satın Almak için Sor işlevini etkinleştirdiğiniz Aile üyelerinin ebeveyni veya yasal vasisi olduğunu kabul edersiniz. Satın Almak için Sor işlevi iOS 8 ve OS X Yosemite için optimize edilmiştir; önceki yazılımlardan yapılan ürün satın alma işlemleri veya indirme istekleri kullanıcılara farklı bir izin işlemi sunabilir veya satın almaları tamamen engelleyebilir ve yazılım yükseltmesi gerektirebilir. Satın Almak için Sor onay veya ret işlemlerindeki gecikmelerden doğan zararlardan iTunes sorumlu değildir.

Düzenleyici bir Aile üyesini Aile'den çıkarabilir; bu durumda, bu Aile üyesi Düzenleyici'nin ödeme yöntemiyle yetkili satın alma işlemi başlatamaz, diğer Aile üyelerinin ürün ve bilgilerini görüntüleyemez ve paylaşamaz. Bir Aile üyesi Aile'den ayrıldığında veya çıkarıldığında, geri kalan Aile üyeleri ayrılan üye Aile'nin bir parçasıyken Düzenleyici'nin ödeme yöntemi üzerinden yapılan satın almalar da dahil olmak üzere, ayrılan üyenin ürünlerini veya bilgilerini artık görüntüleyemez veya paylaşamaz ya da ayrılan Aile üyesinin önceden indirdiği ürünlere erişemez. Benzer şekilde, Aile'den ayrılan sizseniz, diğer Aile üyelerinin ürünlerini veya bilgilerini görüntüleyemez ya da indiremezsiniz ve Aile'nin bir üyesi olduğunuz sırada diğer Aile üyelerinden indirdiğiniz ürünlere artık erişemezsiniz. Ayrılan bir Aile üyesi tarafından satın alınmış bir uygulamada Uygulama İçi Satın Alma yaptıysanız veya bir Aile üyesinden uygulama indirdiyseniz ve artık Aile'nin bir üyesi değilseniz, yeniden erişim sağlamak için uygulamayı satın almanız ve Uygulama İçi Satın Almaları geri yüklemeniz gerekir; Uygulama İçi Satın Almalar yapmadan önce lütfen geliştirici politikalarını ve bu Sözleşmenin "Uygulama İçi Satın Alımlar" bölümünü inceleyiniz. 13 yaş altı kullanıcıların kişisel hesapları yalnızca Aile Paylaşımı'nın bir parçası olarak oluşturulabildiğinden, Aile'den çıkarmak için bu türden bir hesabın silinmesi, bu Aile üyesinin Apple Kimliğini ve bir Apple Kimliği gerektiren tüm Apple hizmetlerine veya Apple Kimliği ile ilişkilendirilmiş tüm içeriğe erişimini sonlandırır.

Bir seferde yalnızca bir Aile'ye katılabilirsiniz ve herhangi bir Aile'ye yılda iki kereden fazla katılamazsınız. Aile ile ilişkilendirdiğiniz mağaza hesabını en fazla 90 günde bir değiştirebilirsiniz. Tüm Aile üyelerinin aynı iTunes Store ülkesini ve bölgesini kullanması gerekir. iTunes Hizmetinden müzik, film, TV programları ve kitaplar her hesap için en fazla 10 aygıta indirilebilir ve bunlardan yalnızca beş tanesi bilgisayar olabilir. Uygun uygulamalar Aile üyesinin sahip olduğu veya kullandığı her aygıta indirilebilir. Uygulama İçi Satın Almalar, yeniden indirmeye uygun olmayan içerik, abonelikler ve önceden satın alınmış uygulamalar dahil olmak üzere her ürün Aile Paylaşımı için uygun değildir. Apple bu Sözleşme'nin "Fesih" bölümü uyarınca bir Aile'yi tasfiye etme hakkını saklı tutar.

ELEKTRONİK SÖZLEŞME

Mağazaları kullanımınız, elektronik sözleşme yapma ve/veya işlem gerçekleştirme ehliyetini de içerir. Elektronik teslimlerinizin, söz konusu sözleşmeler ve işlemler için ödeme yapma ve bunlar ile bağlı olma yönündeki niyetinizi ve de sözleşmenizi oluşturduğunu teyit edersiniz. Elektronik teslimler suretiyle bağlı olma niyetiniz ve sözleşmeniz iptal bildirimleri, politikalar, sözleşmeler ve uygulamalar dahil bu sitede gerçekleştirdiğiniz tüm işlemler ile ilgili tüm kayıtlara uygulanır. Elektronik kayıtlarınıza ulaşmak ve kayıtlarınızı muhafaza etmek için, temin edilmesi sadece sizin sorumluluğunuzda olan bazı yazılım ve donanımlara sahip olmanız gerekebilir.

APPLE OLMAYAN AYGITLAR

Apple markalı olmayan bir aygıt ya da bilgisayarda işbu Sözleşmenin kapsadığı Hizmetleri ve/veya Mağazaları kullanır ya da bir Hesap için kayıt olursanız, sadece sınırlı sayıda Hesap ya da Hizmet ve/veya Mağaza işlevine erişebilirsiniz. Apple markalı olmayan bir aygıt ya da bilgisayarda Hesabınıza ya da Hizmetlere ve/veya Mağazalara erişimin bir koşulu olarak bir Hesap ya da Hizmetler ve/veya Mağazaların kullanımı için tüm gereksinimler, kullanım sınırlamaları, bulunabilirlik, garantilerden feragat, içeriğiniz ve davranışınız ile ilgili kurallar ve fesih dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere işbu Sözleşmede bulunan tüm ilgili hüküm ve şartları kabul edersiniz. Apple markalı olmayan aygıt ya da bilgisayar kullanıcıları için mevcut olmayan özellikler ya da hizmetler ile ilgili olarak işbu Sözleşmede bulunan hükümler hakkınızda uygulanmayacaktır. Bunlara örnek olarak, App Store verilebilir. İleride Hesabınıza ya da bir Hizmete Apple markalı bir aygıt ya da Apple markalı bir bilgisayardan erişmeyi tercih ederseniz, söz konusu Hesap ya da Hizmeti kullanımınız hakkında işbu belgede bulunan tüm hüküm ve şartların uygulanacağını kabul edersiniz.

iTunes, yazım hatalarından sorumlu değildir.

B. ITUNES STORE HÜKÜM VE KOŞULLARI

SİZ VE ITUNES S.A.R.L. (“ITUNES”) ARASINDAKİ İŞBU HUKUKİ SÖZLEŞME, ITUNES STORE HİZMETİNİ (”ITUNES STORE”) KULLANIMINIZI DÜZENLEMEKTEDİR.

ITUNES STORE HİZMETİ

iTunes işbu Sözleşme'de belirtilen hüküm ve koşullar çerçevesinde sadece son kullanıcıya tahsis edilmek üzere dijital içerik ("iTunes Ürünleri") için bir lisans edinmenize, satın almanıza veya kiralamanıza olanak tanıyan bir Hizmet sağlamaktadır. iTunes uygulamalarının veya iPad, iPod ya da iPhone'un sağlayıcısı iTunes değildir.

HİZMETİN KULLANIMINA İLİŞKİN ŞARTLAR

Yalnızca 13 yaş ve üzeri kişiler hesap oluşturabilir. 13 yaş altındaki kişilerin hesapları Aile Paylaşımı kullanılarak bir ebeveyn veya yasal vasi tarafından oluşturulabilir. 18 yaş altındaki çocuklar ebeveynlerinin veya vasilerinin anladığından emin olmak için bu Sözleşmeyi ebeveynleri veya vasileri ile birlikte gözden geçirmelidir.

Hizmet, yalnızca Türkiye’de kullanımınıza açıktır. Hizmeti bu ülke dışında kullanmamayı veya kullanma girişiminde bulunmamayı kabul etmektesiniz. iTunes, bu şarta uyduğunuzu doğrulamak amacı ile teknolojiler kullanabilir.

Hizmetin kullanımı, uyumlu aygıtlar, Internet erişimi ve bazı yazılımlar gerektirebilir (ücrete tabi olabilir); periyodik güncellemeler gerektirebilir; ve bu faktörlerin performansından etkilenebilir. Düzenli kullanım ve Kiralık Filmler için yüksek hızlı Internet erişimi şiddetle tavsiye edilir. Hizmete erişim için iTunes yazılımının en yeni sürümü önerilir ve bazı işlemler veya özellikler için veya daha önce Hizmetten satın alınmış ya da edinilmiş iTunes Ürünlerini indirmek için gerekli olabilir. Zaman zaman değişebilecek olan bu şartlara uymanın sizin sorumluluğunuzda olduğunu kabul etmektesiniz. Hizmet, diğer herhangi bir ürün veya arzın parçası değildir ve diğer herhangi bir ürünün satın alınması veya elde edilmesi, sizin Hizmete erişiminizi temsil veya garanti ediyor şeklinde yorumlanmayacaktır.

HESABINIZ

Hizmetin kayıtlı bir kullanıcısı olarak, siz, bir hesap ( Hesap ) oluşturabilirsiniz. Hesap bilgilerinizi diğer herhangi bir kişiye açıklamayınız. Hesabınızın gizliliği ve güvenliğini korumaktan ve Hesabınızda veya Hesabınız aracılığıyla gerçekleşen tüm faaliyetlerden sadece siz sorumlu bulunmaktasınız ve Hesabınızın herhangi bir şekilde güvenliğinin ihlal edilmesi durumunda derhal iTunes’a bilgi vermeyi kabul etmektesiniz. iTunes, Hesabınızın yetkisiz kullanımından doğabilecek zararlardan sorumlu olmayacaktır.

Hizmetten iTunes Ürünlerini satın almak ve indirmek için, işlemler sırasında Hesabınızın kimlik doğrulaması amacıyla Apple Kimliğinizi ve parolanızı girmelisiniz veya Touch ID'nizi kullanmalısınız. Apple Kimliğinizi ve parolanızı kullanarak Hesabınızı onayladıktan sonra on beş dakika boyunca bilgisayarınızda veya iOS aygıtınızda yeniden onaylamanız gerekmeyecektir, onaylanmış halde kalmak için bilgisayarınızın veya Apple TV’nin parolanızı hatırlaması seçeneğini belirtebilirsiniz. Bu süre içinde, iTunes Ürünlerini, parolanızı yeniden girmeden satın alabilecek ve indirebileceksiniz. Bilgisayarınızda, iOS Aygıtınızda ya da Apple TV'de gerekli ayarları yaparak, iTunes Ürünü ile ilgili işlem gerçekleştirilmesini engelleyebilir veya her işlem için parola girilmesini gerektirecek şekilde ayarları değiştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için http://support.apple.com/kb/HT1904 ve http://support.apple.com/kb/HT4213 adreslerine bakınız.

Hizmete kaydolmanız ve Hizmeti kullanmanız sırasında doğru ve tam bilgi

( Kayıt Verileri ) temin etmeyi ve Kayıt Verilerinizi doğru ve tam olmalarını sağlayacak şekilde güncellemeyi kabul etmektesiniz. iTunes’un vermiş olduğunuz Kayıt Verilerini, Hesabınızın tutulması ve ücretlerin faturalandırılması için saklayabileceğini ve kullanabileceğini kabul etmektesiniz.

DAHA ÖNCE GERÇEKLEŞTİRİLEN SATIN ALMALARIN OTOMATİK OLARAK TESLİMİ VE İNDİRİLMESİ

İlk defa müzik öğeleri edindiğinizde; film, TV programları ve müzik klibi biçiminde iTunes Ürünleri (toplu olarak "Uygun iTunes İçeriği") satın aldığınızda (yani kiralamadığınızda), söz konusu uyumlu iOS Aygıtlarının (satın alınan filmler ve TV programı biçimindeki iTunes Ürünleri hariç) ve iTunes tarafından yetkilendirilen bilgisayarların aşağıda yer alan ilişkilendirme kurallarına uygun olmaları koşuluyla, bu tip Uygun iTunes İçeriğinin kopyalarını bu aygıtlarda uyumlu yazılımlar kullanarak otomatik olarak almayı ("otomatik indirmeyi") seçebilirsiniz. Her bir İlişkilendirilmiş Aygıt için, söz konusu aygıta eğer varsa hangi tip Uygun iTunes İçeriğinin otomatik olarak indirileceğini belirleyebilirsiniz. iOS Aygıtları da dahil olmak üzere anında bildirim alabilen ("Anında İletme Özelliğini Destekleyen") bir İlişkilendirilmiş Aygıtın İnternet bağlantısı olduğunda Uygun iTunes İçeriği bu aygıta otomatik olarak indirilir; Anında İletme Özelliğini Desteklemeyen bir İlişkilendirilmiş Aygıtta, Uygun iTunes İçeriği otomatik olarak indirme sırasında yerini alır ve indirme işlemini iTunes içinde elle başlatabilirsiniz.

Size kolaylık sağlaması için, Uygun iTunes İçeriği edinmenizi takiben, söz konusu daha önceden edinilmiş Uygun iTunes İçeriğinin belirli kısımlarını herhangi bir İlişkilendirilmiş Aygıta indirebilirsiniz. Daha önce edinmiş olduğunuz bazı Uygun iTunes İçeriği herhangi bir anda takip eden indirmeler için mevcut olmayabilir ve böyle bir durumda iTunes'un size karşı herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Daha önce edinmiş olduğunuz belirli Uygun iTunes İçeriğini daha sonra tekrar indiremeyebileceğiniz için, bir kez Uygun iTunes İçeriği indirdiğinizde bunu kaybetmemek, yok etmemek ya da bu içeriğe zarar vermemek sizin sorumluluğunuzda olacaktır ve bu içeriği yedeklemek isteyebilirsiniz.

İlişkilendirilmiş Aygıtların ilişkilendirilmesi aşağıdaki şartlara tabidir:

(i) Bir Hesaptan en fazla 10 İlişkilendirilmiş Aygıta Uygun iTunes İçeriğini otomatik olarak indirebilir ya da daha önce edinmiş olduğunuz Uygun iTunes İçeriğini indirebilirsiniz. Bu aygıtlardan en fazla 5 tanesi iTunes tarafından yetkilendirilen bilgisayar olabilir.

(ii) Bir İlişkilendirilmiş Aygıt aynı anda sadece tek bir Hesap ile ilişkilendirilebilir.

(iii) Bir İlişkilendirilmiş Aygıtın ilişkilendirilmiş olduğu Hesabı ancak her 90 günde bir değiştirebilirsiniz.

(iv) Daha önce edinmiş olduğunuz ücretsiz içeriği, söz konusu içerik iTunes Hizmetinde ücretsiz olduğu sürece, iTunes tarafından yetkilendirilen en fazla 5 bilgisayara olmak koşuluyla sınırsız sayıda aygıta indirebilirsiniz.

Apple TV bir İlişkilendirilmiş Aygıt değildir. Ancak, satın alınmış (kiralanmamış) film biçimindeki iTunes Ürünleri uyumlu Apple TV’lerde oynatılabilir, ancak bir film aynı anda belli sayıda Apple TV’lerde oynatılabiliyor olabilir.

Uygun iTunes İçeriğinin bazı parçaları büyük hacimli olabilir ve bu tür Uygun iTunes İçeriğinin veri bağlantısı üzerinden ulaştırılması kayda değer veri ücretleri ortaya çıkarabilir.

ITUNES MATCH

iTunes Match, size eşlenmiş veya yüklenen şarkılarınıza, Hesabınız yoluyla satın aldığınız müzik videolarına ve de ilişkin meta veriler, çalma listeleri ve iTunes Arşiviniz ("iTunes Match Content") ile ilgili başka bilgilere uzaktan erişim sağlamaktadır.

iTunes Match’a yıllık bir ücret karşılığında abone olabilmektesiniz. Abone olmak için iTunes’a sunulmuş olan geçerli bir kredi kartına sahip olmanız gerekir. Abone ücreti iade edilmez (geçerli kanunların gerektirdiği takdirler dışında) ve iptal etmenize kadar otomatik olarak bir yıllık dönemler için yenilenecektir. Hesabınız mevcut abonelik dönemi sona ermesinden önce en fazla 24 saat borçlanacaktır. Bilgisayarınızdaki iTunes Store hesabı ayarlarını ayarlayarak otomatik yenilemeyi iptal edebilirsiniz. Abonelik döneminiz sona erdikten sonra iTunes Match İçeriğinize (iTunes Match Content) iTunes Match yoluyla erişemezsiniz.

iTunes Match, ya (i) iTunes Hizmetinde henüz bulunmayan ya da (ii) Hesabınız yoluyla iTunes Hizmetinden satın alınmayan 100.000 şarkı içeren arşivler ile çalışmaktadır. Kaliteleri iTunes tarafından belirlenmiş kriterlere uygun düzeylerde olmayan veya bilgisayarınız için onaylanmamış şarkılar iTunes Match için uygun değildir.

iTunes Match’i kurmak ve kullanmak için iTunes kütüphanenizdeki medya, işletim sisteminiz ve donanım tanımlayıcılarınız hakkındaki bilgiler iTunes sunucularında toplanacak ve Hesabınız ile birleştirilecektir. iTunes Match, şarkı dosyalarını otomatik olarak tarar ve şarkı başlıkları, sanatçıları ya da süreleri gibi iTunes arşivinizdeki medyanın belirlenmesi için kullanabileceği diğer bilgileri toplar. iTunes Match, sözü geçen bilgileri, şarkıları iTunes Store’da belli anda mevcut olan şarkılarla eşlemek için kullanır ve eşlenmiş şarkıları o anda iTunes Store’daki kullanılabilir formatlarıyla tarafınızdan kullanılabilir hale getirir. Belli bir şarkı eşlenemediği takdirde, şarkının sizdeki kopyası aynı formatta veya iTunes tarafından belirlenen bir formatta iTunes’a yüklenir. iTunes, yüklenen içerik tiplerini (örneğin, aşırı büyük dosyaları) sınırlama hakkını saklı tutmaktadır. Eşlenmiş ya da yüklenen şarkılara ve ilişkin meta verilere, iTunes Match için etkinleştirilmiş bir Aygıt yoluyla erişilebilir. İlişkilendirilmiş aygıtların ilişkilendirilmesi, Otomatik teslim ve Önceki alımların indirilmesini de düzenleyen kurallara tabidir ve yüklenmiş ile eşlenmiş şarkılar ve de ilişkin bilgiler "Uygun iTunes İçeriği" sayılmaktadır. Ayrıca, bunu aynı anda sadece sınırlı sayıda Apple TV'de yapmak şartıyla, iTunes Match İçeriğine uyumlu Apple TV'ler yoluyla da erişebilirsiniz.

iTunes Match kullandığınızda, iTunes çaldığınız, durdurduğunuz ya da atladığınız şarkılar, kullandığınız aygıtlar ve playback zamanı ve süresi gibi bilgilerin günlüğünü tutacaktır. iTunes Match’i kullanarak; iTunes Match kullanım bilgileri, lisans verenlere rapor vermek ve telif ücretlerini ödemek, iTunes özellikleri ve hizmetleri ve diğer Apple ürünleri ve hizmetlerini sağlamak ve geliştirmek ve aşağıdaki adreste mevcut olan Apple’ın Gizlilik Politikası uyarınca aksi takdirde izin verilenler dahil işbu bilgilerin iTunes ve iştirakleri ve aracıları tarafından iletilmesini, toplanmasını, saklanmasını, işlenmesi ve kullanılmasını kabul eder ve bunlara rıza gösterirsiniz: https://www.apple.com/legal/privacy/.

İşbu belgede, iTunes Match’i sadece yasalara uygun olarak elde edilen içerik için kullanmayı kabul etmektesiniz. Gayri meşru içerik için herhangi bir şekilde kullanılması, başkalarının haklarını ihlal etmektedir ve sizi telif hakkı ihlali için olası maddi hasarlar da dâhil olmak üzere, sivil ve ceza hukukuna maruz bırakabilmektedir.

iTunes Match "OLDUĞU GİBİ"(AS IS) esasına dayanarak sağlanmaktadır ve arızalara, (sunucular ve başka bilgisayarlar da dahil) bilgisayarınız ya da aygıtınız ve çevre birimlerinizden müzik, çalma listeleri ve çalma tarihçesi gibi veri ile bilgilerin bozulmasına veya kaybolmasına neden olabilen hatalar ve yanlışlar içerebilmektedir.

iTunes Match’i kullanmadan önce bilgisayarınız, aygıtınız ve her türlü çevre birimlerinde yer alan tüm veri ve bilgilerin yedeklerini almalısınız. Ayrıca iTunes Match’in tüm kullanım sorumluluğunun size ait olduğunu açıkça kabul etmektesiniz. Yasaların izin verdiği ölçüde iTunes’un, eşlenmiş yada yüklenen içeriğe erişme yetersizliği de dahil olmak üzere iTunes Match’in kullanılması ile ilgili olarak hiçbir sorumluluğu yoktur.

GİZLİLİK

iTunes Store, Apple Inc.'in (“Apple”) https://www.apple.com/legal/privacy adresindeki Gizlilik Politikasına tabidir. Apple'ın Gizlilik Politikası 2002 tarihli Elektronik İletişimler ve İşlemler Yasası Bölüm 51’de yer alan elektronik olarak toplanan kişisel bilgilere ilişkin prensiplere dayanmaz.

Genius özelliğini seçtiğinizde, Apple, çalma tarihçeniz ve çalma listeniz gibi, Genius'ı destekleyen tüm aygıtlarda iTunes arşivinizdeki medya öğelerini tanımlamak için kullanılabilecek bilgileri zaman zaman otomatik olarak toplar. iTunes'dan satın alınan ve diğer kaynaklardan edinilen medya öğeleri de buna dahildir. Bu bilgiler isimsiz olarak saklanacak ve adınız ya da Hesabınızla ilişkilendirilmeyecektir. Genius özelliğini kullandığınızda, Apple, bu bilgileri ve iTunes arşivinizin içeriğini, size kişiselleştirilmiş tavsiyelerde bulunmak için kullanacaktır.

Apple, aşağıdaki amaçlar için bu bilgileri kullanabilir ve bu özelliği seçen diğer kullanıcıların iTunes arşivlerinden toplanan bilgiler ile, iTunes Store satın alma geçmişi verileriniz, App Store indirme verileriniz, diğer iTunes Store kullanıcılarından elde edilen toplu satın alma verileri ve diğer kişilerden edinilen bilgiler ile birleştirebilir:

• iTunes arşivinizden size özel şarkı listeleri yaratmak.

• Satın almak veya edinmek isteyebileceğiniz medya ya da diğer ürün ve hizmetler hakkında size tavsiyelerde bulunmak.

• Ürünler ve hizmetler hakkında diğer kullanıcılara tavsiyelerde bulunmak.

Her zaman için, bilgileriniz, Apple’ın Gizlilik Politikası’na uygun olarak işlenecektir.

Genius özelliğini seçtiğinizde, o sistemde Genius'a uygun araçlardaki Genius çalma listeleri yaratabilirsiniz.

iTunes arşivinizden bu şekilde bilgi toplamamızı ve kullanmamızı tercih etmiyorsanız Genius özelliğini etkinleştirmemelisiniz. Bilgisayarınızda iTunes'un Mağaza menüsünden Genius özelliğini devre dışı bırakarak veya aygıtınızın Ayarlar menüsünden Genius özelliğini kapatarak istediğiniz zaman bu seçiminizi değiştirebilirsiniz. Seçiminizi değiştirdiğinizde iTunes, Apple'a bir daha iTunes arşivinizle ilgili bilgi göndermez. Arşivinizi birden fazla aygıtla paylaşmayı seçtiyseniz Genius özelliğini her bir aygıtta ayrı ayrı kapatmanız gerekmektedir.

Genius özelliğini seçerek, bilgilerinizin aşağıda belirtilen ve Apple’ın gizlilik politikasında anlatıldığı şekilde kullanımına izin vermiş oluyorsunuz.

İÇERİĞİN KULLANILABİLİR OLMASI

iTunes, (belirli özellikler için uygunluk dahil) içerik seçeneklerini önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme hakkını saklı tutar.

İÇERİK KULLANIMI

iTunes Ürünlerinin size sadece bir lisans yoluyla temin edildiğini kabul etmektesiniz. Hizmetin ve belli iTunes Ürünlerinin dijital bilgileri koruyan ve sizin iTunes Ürünlerini kullanımınızı bazı kullanım kuralları ile sınırlandıran bir teknoloji kullanan, iTunes ve lisans verenler tarafından tesis edilen bir güvenlik çerçevesi ( Güvenlik Çerçevesi ) içerdiğini ve iTunes Ürünlerinin güvenlik teknolojisi ile sınırlandırılıp sınırlandırılmadığına bakılmaksızın, iTunes Ürünlerini, iTunes ve lisans verenler tarafından tesis edilen geçerli kullanım kurallarına ( Kullanım Kuralları ) uygun olarak kullanacağınızı ve iTunes Ürünlerinin diğer herhangi bir şekilde kullanımının, telif hakkı ihlali oluşturabileceğini kabul etmektesiniz. Her türlü güvenlik teknolojisi, iTunes Ürünlerinin ayrılmaz bir parçasını oluşturur. iTunes, herhangi bir zamanda Hizmet’ten daha sonra yapılacak alımlar için Kullanım Kurallarını değiştirme hakkını saklı tutar. Ancak söz konusu değişiklikler, daha önce satın almış olduğunuz iTunes Ürünleri için geçerli olmayacaktır. Kullanım Kurallarında yapılacak tüm değişiklikler size duyurulacaktır. Yeni Kullanım Kurallarını kabul etmeyi reddetmeniz halinde, Hizmetten bir daha iTunes Ürünü satın alamayacaksınız.

KULLANIM KURALLARI

(i) iTunes Ürünleri’ni sadece ticari olmayan kişisel kullanımınız için kullanabilirsiniz.

(ii) Kiralık Filmler haricinde (aşağıda anlatıldığı üzere), iTunes Ürünlerini beş bilgisayarda herhangi bir zamanda yüklenmiş iTunes uygulamaları ile birlikte kullanabilirsiniz.

(iii) iPad, iPod touch, iPhone ve Apple TV gibi belirli uygun aygıtlarda iTunes Ürünlerini bir seferde beş farklı Hesapta depolayabilirsiniz, ancak, her bir iPhone, zil sesi biçimindeki iTunes Ürünlerini sadece bir iTunes izinli aygıt ile eşzamanlayabilir ve bir iPhone’un bir başka iTunes izinli aygıtla eşzamanlanması o iPhone’da depolanan tüm zil sesi iTunes Ürünlerinin silinmesine neden olur.

(iv) Bir ses listesini en fazla yedi kere CD’ye yazma hakkına sahipsiniz. iTunes Ürünlerini kaydettiğiniz ses CD’sini Türkiye’deki telif haklarına göre bir perakende mağazasından satın aldığınız bir ses CD’sini kullandığınız şekilde kullanabilirsiniz.

(v) Video iTunes Ürünlerini veya zil sesi iTunes Ürünlerini yedekleme amaçları dışında, video iTunes Ürünleri yedeklemenin iTunes uygulamaları aracılığıyla çalacağı üzere CD’ye yazma yetkiniz bulunmamaktadır.

(vi) iTunes Plus Ürünleri, sizin iTunes Ürünleri kullanımınızı sınırlayacak bir güvenlik teknolojisi içermemektedir ve Kullanım Kurallarının (ii) ile (v) arasındakiler iTunes Plus Ürünlerine uygulanmayacaktır. iTunes Plus Ürünlerini makul olduğu ölçüde kişisel, ticari olmayan kullanımlar için kopyalayabilir, depolayabilir ve CD’ye yazabilirsiniz.

(vii) Filmin, iTunes tarafından yetkilendirilmiş asli aygıt üzerindeki bir Hesap ile eşleştirilmiş olması ve iTunes tarafından yetkilendirilmiş asli aygıtın, o aygıtla ilk olarak eşzamanlanan aygıt olması ya da iTunes’u kullanarak sizin daha sonra asli aygıt olarak belirlediğiniz aygıt olması kaydıyla, bir filmi iTunes tarafından yetkilendirilmiş en az bir adet aygıttan manuel eşzamanlama moduna sahip başka aygıtlara manuel olarak eşzamanlayabilirsiniz.

(viii) HDMI üzerinden yayını yapılan filmleri ve TV programlarını görüntüleyebilmek için bir HDCP bağlantısı gereklidir.

(ix) Kiralık Filmler

(a) Kiralık Filmler bir seferde sadece tek bir aygıtta görüntülenebilir. Kiralık Filmleri taşırken Hizmete bağlı olmalısınız ve bunu sadece sizin bilgisayarınız ve diğer uyumlu aygıt arasında yapabilirsiniz. Apple TV veya iPad, iPhone 4 veya iPod touch aracılığıyla kiraladığınız filmler taşınamaz. Bir filmi uyumlu bir aygıta taşırsanız ve bu aygıtı geri yüklemek için Hizmeti kullanırsanız veya bu aygıttaki Ayarlar > Sıfırla > Tüm İçeriği Sil’i seçerseniz, film kalıcı olarak silinecektir.

(b) Bir filmi bir kez kiraladıktan sonra, otuz (30) gün içerisinde tamamen indirmelisiniz. Bir filmi indirdikten sonra görüntülemeye başlamak için otuz (30) gününüz bulunmaktadır. Görüntülemeye başladıktan sonra görüntülemeyi bitirmek için kırk sekiz (48) saatiniz bulunmaktadır. Bir filmi durdurmak, duraklatmak veya tekrar başlatmak, o filmi görüntülemek için verilen zamanı uzatmaz.

Kiralık Filmler de dahil bazı iTunes Ürünleri, sadece bir tek defa indirilebilir ve herhangi bir nedenle kaybedilmesi halinde yenilenemez, iTunes Ürünlerini yükledikten sonra onları kaybetmemek, bozmamak veya zarar vermemek ve onları yedeklemek sizin yükümlülüğünüzdür.

iTunes Ürünlerinin teslimi size iTunes Ürünlerinde ticari veya promosyonal bir hak vermemektedir. CD’ye yazma veya dışarı aktarma haklarınız size tanınmış bazı imkanlardır ve herhangi bir iTunes Ürünü’nü oluşturan bir içerikteki telif hakkı sahiplerinin haklarını kullanmanıza izin verildiği, bu haklardan feragat edildiği veya başka türlü bir kısıtlama sunulduğu anlamına gelmemektedir.

iTunes Hizmeti’nin ve iTunes Ürünleri’nin bazı özelliklerinin ve Kullanım Kuralları’nın yönetiminin, iTunes’un devamlı olarak dahil olmasını gerektirdiğini kabul etmektesiniz. Eğer iTunes, iTunes Hizmeti’nin bir kısmını değiştirirse veya iTunes Hizmeti’ni sona erdirirse ki bunu kendi takdirine bağlı olarak yapabilir- iTunes Ürünleri’ni söz konusu değişiklik veya sona ermeden önceki halinde olduğu şekilde kullanamayacak hale gelebileceğinizi ve iTunes’un böyle bir durumda size karşı herhangi bir sorumluluğunun bulunmayacağını kabul etmektesiniz.

ITUNES ABONELİĞİ (iTUNES PASS)

Satın alma işlemi üzerine iTunes Aboneliğinin toplam fiyatı hesabınızdan çekilir. Hizmet hesabınıza bağlanmalı ve son iTunes Aboneliği içeriği uygulanabilir hale geldikten sonra 90 gün içinde (ya da satın alma sayfasında belirtilen diğer bir süre içinde) kalan iTunes Aboneliği içeriğini indirmelisiniz; söz konusu süre aşıldığı takdirde bu içerik artık satın alma işleminin bir parçası olarak indirilemeyebilir.

YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ (HD) ÜRÜNLER

HD iTunes Ürünleri sadece HD’ye uygun aygıtlarda görüntülenebilir, ancak satın alınan (kiralanmayan) HD iTunes Ürünleri, HD olmayan aygıtlarda da kullanıma uygun Standart çözünürlük versiyonu içerir.

HİZMETE MATERYAL YÜKLEME

Hizmet, kendi alanlarına, diğer kullanıcıları ve kamu tarafından erişilebilir ve görülebilir alanlarına materyal (üçüncü şahıs içeriğine bağlantılar dahil) eklemenize veya yüklemenize izin veren interaktif özellikler sunabilir. Sizin tarafınızdan söz konusu özelliklerin kullanılmasının, sizin tarafınızdan eklenen materyaller de dahil olmak üzere, tamamen sizin sorumluluğunuz altında olduğunu, diğer herhangi bir tarafın haklarını ihlal etmeyeceğini veya herhangi bir kanunu ihlal etmeyeceğini, ihlale veya kanuna aykırı diğer tür herhangi bir davranışa katkıda bulunmayacağını veya bunları teşvik etmeyeceğini veya müstehcen, sakıncalı veya uygunsuz olmayacağını kabul edersiniz. Ayrıca gerekli tüm hak ve lisansları almış olduğunuzu kabul edersiniz. Hizmete herhangi bir materyal ekleme ile bağlantılı olarak doğru ve tam bilgi sağlamayı kabul edersiniz. İşbu vesileyle iTunes Ürünleri ile ilgili olarak ya da iTunes Store’un parçası olarak söz konusu materyalleri kullanmak üzere ve size karşı herhangi bir tazminat ya da yükümlülük üstlenmeksizin, dünya çapında, telif ücretsiz, gayri münhasır bir lisansı iTunes’a vermektesiniz. iTunes, bildirim veya yükümlülük olmaksızın, kendi mutlak takdirine bağlı olarak herhangi bir zamanda herhangi bir materyali yayınlamama ve herhangi bir materyali kaldırma veya revize etme hakkını saklı tutar.

iTunes’un, tarafınızca gönderilen ya da başka şekilde Hizmette mevcut olan materyalleri izleme, işbu Sözleşmenin bildirilen ya da açık ihlallerini soruşturma ve işbu Sözleşmeye ya da Apple’ın Telif Hakkı Politikası’na (https://www.apple.com/legal/copyright.html) uygun olarak, sınırlama olmaksızın fesih de dahil olmak üzere, kendi takdirine bağlı olarak uygun gördüğü her türlü işlemi gerçekleştirme hakkı bulunmaktadır, ancak böyle bir yükümlülük altında değildir.

ÜÇÜNCÜ ŞAHIS MATERYALLERİ

Hizmet vasıtasıyla elde edilebilen bazı içerikler, iTunes Ürünleri ve hizmetler, üçüncü şahıslardan elde edilen materyaller içerebilir. iTunes, size kolaylık sağlamak amacı ile, üçüncü şahıs web sitelerine linkler verebilir. iTunes’un, içeriği ya da doğruluğu inceleme ya da değerlendirmeden sorumlu olmadığını ve iTunes’un üçüncü şahıs materyalleri ya da web siteleri veya üçüncü şahısların diğer materyalleri, ürünleri ya da hizmetleri için hiçbir yükümlülük üstlenmediğini ya da garanti vermediğini kabul etmektesiniz. Üçüncü şahıs materyallerini diğer şahısların haklarını ihlal edecek şekilde kullanmayacağınızı ve iTunes’un sizin bu tür kullanımınızdan dolayı hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul etmektesiniz.

SAKINCALI MATERYALLER

Hizmeti kullanmanız yoluyla, sizi rahatsız edici, uygunsuz ya da sakıncalı olduğunu düşünebileceğiniz materyallerle karşılaşabileceğinizi; bu materyallerin müstehcen olarak işaretlenmiş olabileceğini veya olmayabileceğini biliyorsunuz. Buna karşın, Hizmeti bütün sorumluluk size ait olmak üzere kullanmayı ve iTunes’un rahatsız edici, uygunsuz ya da sakıncalı olduğu düşünülebilecek materyallerden dolayı size karşı hiçbir sorumluluğunun olmadığını kabul etmektesiniz. Ürün türleri ve açıklamaları, kolaylık amacı ile temin edilmektedir ve iTunes’un bunların doğruluğunu garanti etmediğini kabul etmektesiniz.

FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

iTunes Ürünleri, grafikler, kullanıcı arayüzü, ses klipleri, editoryal içerik ve Hizmeti çalıştırmak için kullanılan skriptler ve yazılımlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, Hizmetin, iTunes ve/veya Yayımcıların mülkiyetine tabi olan ve geçerli fikri mülkiyet ve telif hakkı ile ilgili olanlar da dahil ve fakat bunlar ile sınırlı olmaksızın sair kanunlar ile korunan bilgiler ve materyaller içerdiğini kabul etmektesiniz. Mülkiyete tabi bilgiler ya da materyalleri, Hizmetin işbu Sözleşmeye uygun olarak kullanımı dışında herhangi bir şekilde kullanmamayı kabul edersiniz. İşbu Sözleşmede açıkça izin verilmediği sürece, Hizmetin hiçbir bölümü hiçbir şekilde ya da yöntemle çoğaltılamaz. Hizmette değişiklik yapmamayı, Hizmeti kiralamamayı, ödünç vermemeyi, satmamayı, dağıtmamayı veya Hizmeti esas alan türev eserler meydana getirmemeyi ve izinsiz erişim veya şebeke kapasitesi üzerinde yük oluşturmak da dahil olmak üzere, herhangi bir yöntemle, Hizmeti yetkisiz herhangi bir şekilde kötüye kullanmamayı kabul etmektesiniz.

Bu Sözleşmenin diğer hükümlerine bakılmaksızın, iTunes ve Yayıncılar, herhangi bir iTunes Ürününü, içeriği veya Hizmetin bir parçasını oluşturan diğer materyalleri önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme, askıya alma, kaldırma ya da bunlara erişimi engelleme hakkını saklı tutar. Hiçbir durumda, iTunes, bu değişikliklerin yapılmasından sorumlu olmayacaktır. Ayrıca iTunes, hiçbir bildirim yükümlülüğü ya da sorumluluk altında olmaksızın Hizmetin belirli özelliklerinin ya da bölümlerinin kullanımını ya da bunlara erişimi sınırlayabilir. Ürünlerin Hizmetten kaldırılması, Hizmetten daha önce almış olduğunuz ürünleri etkilemeyecektir.

Hizmete ilişkin ve Hizmet kapsamındakiler (içeriğin derlenmesi, kayıtlar, diğer internet kaynaklarına linkler ve bu kaynakların tanımları dahil olmak üzere) ile ilgili bütün telif hakları ve ilgili yazılım iTunes’a ve/veya bütün hukuki ve örfi haklarını saklı tutan lisans verenlerine aittir. İŞBU SÖZLEŞMEDE İZİN VERİLEN HALLER DIŞINDA YAZILIMIN YA DA HİZMETİN HERHANGİ BİR BÖLÜMÜNÜN KULLANIMI YASAKTIR VE ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN FİKRİ MÜLKİYET HAKLARININ İHLALİ, TELİF HAKLARININ İHLALİNDEN DOLAYI UĞRANAN OLASI MADDİ ZARARIN TAZMİNİ DAHİL OLMAK ÜZERE HUKUKİ VE CEZAİ SORUMLULUĞUNUZU GEREKTİREBİLİR.

Apple, Apple logosu, iTunes ve diğer Apple ticari markaları, hizmet markaları, Hizmet ile bağlantılı olarak kullanılan grafikler ve logolar, Apple Inc.’in ABD ve/veya diğer ülkelerdeki ticari markaları ya da tescilli ticari markalarıdır. Diğer ticari markalar, hizmet markaları, Hizmet ile bağlantılı olarak kullanılan grafikler ve markalar, üçüncü şahıslara ait olabilir. Yukarıda bahsi geçen ticari markalara ve bunların kullanımına ilişkin olarak size hiçbir hak ya da lisans verilmemektedir.

İyi durumdaki bir Hizmet Hesabı kullanıcısı olarak, iTunes uygulamalarındaki iTunes Arşivi’nde depolanan belli müzik albümlerini indirmek için sınırlı bir erişim izniniz olabilir. Bu erişim geçici olarak tanınmış olabilir ve iTunes o albümle ilgili veya kullanımına ait herhangi bir sorumluluk almamakta ve bir taahhütte bulunmamaktadır. Siz sadece bir hukuki kopyanın yasal sahibi olarak müzik albümüne erişebilirsiniz. Albüm sadece kişisel, ticari olmayan kullanım içindir. Albümü, bu Sözleşme hükümlerine aykırı olacak veya başka bir tarafın haklarını ihlal edecek şekilde kullanmayacağınızı ve iTunes’un bu şekilde kulllanmanızdan hiçbir şekilde sorumlu olmayacağını kabul edersiniz.

FESİH

İşbu Sözleşmenin hükümlerinden herhangi birine uymamanız veya iTunes’un bu konuda geçerli sebeplerinin olması halinde, iTunes, kendi takdirine bağlı olarak ve size bildirimde bulunmaksızın: (i) bu Sözleşmeyi ve/veya Hesabınızı feshedebilir ve fesih tarihi de dahil, fesih tarihine kadar Hesabınızda ödenmesi gereken tüm miktarlardan sorumlu olursunuz; ve/veya (ii) yazılıma ilişkin lisansın feshedilmesini sağlayabilir; ve/veya (iii) Hizmete (ya da herhangi bir bölümüne) erişimi engelleyebilir.

iTunes, herhangi bir zamanda, Hizmeti (ya da bunların herhangi bir bölümü veya içeriğini) değiştirme, askıya alma ya da sona erdirme hakkını saklı tutar ve bu hakları kullandığı takdirde size ya da herhangi bir üçüncü şahsa karşı sorumlu olmayacaktır. Mümkün olduğu sürece, iTunes, Hizmete ilişkin herhangi bir değişiklik, askıya alma veya sona erdirme durumunu size önceden bildirecektir. Hizmetin sona erdirilmesi, halihazırda elde etmiş olduğunuz iTunes Ürünlerini etkilemeyecektir. Ancak iTunes Ürünlerini kullanmak için ilave bilgisayarlara yetki veremeyebilirsiniz.

GARANTİ VERİLMEMESİ VE SORUMLULUĞUN SINIRI

ITUNES HİZMETİ KULLANIMINIZIN KESİNTİSİZ YA DA HATASIZ OLACAĞINI BEYAN, TEMİN YA DA TAAHHÜT ETMEMEKTEDİR VE SİZ DE ZAMAN ZAMAN ITUNES’UN BELİRSİZ SÜRELER İÇİN HİZMETİN YERİNİ DEĞİŞTİREBİLECEĞİNİ YA DA HİZMETİ KALDIRABİLECEĞİNİ KABUL EDİYORSUNUZ. HİZMETİ KULLANMANIZ YA DA KULLANAMAMANIZIN SONUÇLARINA SADECE SİZİN KATLANACAĞINIZI AÇIKÇA KABUL EDİYORSUNUZ. HİZMET VE HİZMET VASITASIYLA SİZE TESLİM EDİLEN BÜTÜN ÜRÜNLER VE HİZMETLER (ITUNES TARAFINDAN AKSİ AÇIKÇA BELİRTİLMEDİĞİ SÜRECE) OLDUĞU GİBİ YA DA TEMİN EDİLEBİLDİĞİ SÜRECE, ORTALAMA KALİTE, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, MÜLKİYET VE İHLALE KONU OLMAMA DA DAHİL OLMAK ÜZERE SARİH YA DA ZIMNİ HİÇBİR KONUDA GARANTİ VERİLMEKSİZİN KULLANIMINIZA SUNULMAKTADIR. BAZI HUKUK DÜZENLERİNDE ZIMNİ GARANTİNİN HARİÇ TUTULMASINA İZİN VERİLMEDİĞİ İÇİN, YUKARIDAKİ ZIMNİ GARANTİLERİN HARİÇ TUTULMASI SİZE UYGULANMAYABİLİR.

HANGİ KOŞULDA OLURSA OLSUN ITUNES, DİREKTÖRLERİ, YÖNETİCİLERİ, İŞÇİLERİ, ÇALIŞANLARI, İŞTİRAKLERİ, ACENTELERİ, TAŞERONLARI, MÜDÜRLERİ YA DA LİSANS VERENLERİ, ORTAYA ÇIKABİLECEĞİ ÖNCEDEN BİLDİRİLMİŞ OLSA DAHİ, HİZMET ARACILIĞIYLA GÖNDERİLEN, İLETİLEN YA DA SAİR BİÇİMDE ERİŞİMİNİZE SUNULAN HERHANGİ BİR İÇERİKTEKİ HATALAR YA DA ATLAMALAR YA DA HERHANGİ BİR İÇERİĞİNİN (YA DA ÜRÜNÜN) KULLANIMI SONUCU ORTAYA ÇIKAN ZARAR YA DA HASAR DAHİL OLMAK ÜZERE, HİZMETİN HERHANGİ BİRİNİ KULLANIMINIZDAN DOĞAN YA DA KULLANIMINIZLA BAĞLANTILI OLAN HERHANGİ BİR DOĞRUDAN, DOLAYLI, OLASI, CEZAİ, ÖZEL YA DA DOLAYLI ZARARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR. BAZI EYALETLER YA DA ÜLKELERDE DOLAYLI YA DA ARIZİ ZARARIN HARİÇ TUTULMASINA İZİN VERİLMEDİĞİ İÇİN, BU EYALETLERDE YA DA ÜLKELERDE ITUNES’UN SORUMLULUĞU KANUNEN İZİN VERİLDİĞİ ÖLÇÜDE SINIRLIDIR.

ITUNES, HİZMETLE BAĞLANTILI OLARAK GÖNDERDİĞİNİZ BİLGİLERİN KORUNMASI İÇİN MAKUL ÇABA GÖSTERECEKTİR, ANCAK GÖNDERDİĞİNİZ BU BİLGİLERDEN DOĞAN RİSKİN SİZE AİT OLDUĞUNU KABUL EDİYORSUNUZ VE ITUNES İŞBU SÖZLEŞME İLE BU BİLGİLERLE BAĞLANTILI OLARAK HERHANGİ BİR BİÇİMDE DOĞAN BÜTÜN SORUMLULUĞUN KENDİSİNE DEĞİL, SİZE AİT OLDUĞUNU BEYAN ETMEKTEDİR.

ITUNES, HİZMETİN KAYIP, BOZULMA, SALDIRI, VİRÜS, MÜDAHALE, BİLGİSAYAR KORSANLIĞI YA DA DİĞER GÜVENLİK MÜDAHALELERİNDEN ARİ OLACAĞINI BEYAN YA DA TAAHHÜT ETMEZ VE BUNDAN DOLAYI SORUMLULUK KABUL ETMEZ. BAZI ÜRÜNLER SADECE BİR KEZ İNDİRİLEBİLİR, İNDİRİLDİKTEN SONRA HERHANGİ BİR SEBEP İLE KAYBOLURLAR İSE YENİLENEMEZLER. MAĞAZALARDAN SATIN ALDIĞINIZ ÜRÜNLER DAHİL OLMAK ÜZERE KENDİ SİSTEMİNİZİ YEDEKLEMEKTEN SİZ SORUMLUSUNUZ.

FERAGAT VE TAZMİNAT

HİZMETİ KULLANIRKEN, KANUNLARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, BU SÖZLEŞMEYİ İHLALİNİZDEN, HİZMETİ KULLANIMINIZDAN YA DA BU SÖZLEŞMENİN İHLALİ ŞÜPHESİ ÜZERİNE ITUNES’UN YAPTIĞI SORUŞTURMANIN BİR BÖLÜMÜ OLARAK ITUNES’UN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ HERHANGİ BİR EYLEMDEN YA DA ITUNES’UN BU SÖZLEŞMENİN İHLAL EDİLDİĞİNE DAİR TESPİTİNİN YA DA KARARININ SONUCU OLARAK ORTAYA ÇIKABİLECEK TALEPLERDEN DOLAYI ITUNES’U, YÖNETİCİLERİNİ, İŞÇİLERİNİ, ÇALIŞANLARINI, İŞTİRAKLERİNİ, ACENTELERİNİ, TAŞERONLARINI, MÜDÜRLERİNİ YA DA LİSANS VERENLERİNİ BERİ KILMAYI KABUL ETMEKTESİNİZ. BU, ITUNES’UN HERHANGİ BİR BİLGİYİ YA DA İÇERİĞİ KALDIRMA YA DA İŞLEMEYİ REDDETME, SİZİ UYARMA, HİZMETE ERİŞİMİNİZİ ASKIYA ALMA YA DA ENGELLEME YA DA İHLAL ŞÜPHESİ İLE YAPILAN SORUŞTURMA BOYUNCA HERHANGİ BİR EYLEMDE BULUNMA KARARINDAN DOLAYI YA DA ITUNES’UN BU SÖZLEŞMENİN İHLAL EDİLDİĞİ HÜKMÜNE VARMASININ SONUCU OLARAK ITUNES’A, YÖNETİCİLERİNE, İŞÇİLERİNE, ÇALIŞANLARINA, İŞTİRAKLERİNE, ACENTELERİNE, TAŞERONLARINA, MÜDÜRLERİNE YA DA LİSANS VERENLERİNE KARŞI DAVA AÇAMAYACAĞINIZ YA DA ONLARDAN TAZMİNAT TALEP EDEMEYECEĞİNİZ MANASINA GELMEKTEDİR. BU FERAGAT VE TAZMİNAT HÜKMÜ, BU SÖZLEŞMEDE TANIMLANAN YA DA ÖNGÖRÜLEN BÜTÜN İHLALLER İÇİN UYGULANIR.

DEĞİŞİKLİKLER

iTunes’un herhangi bir zamanda bu Sözleşmeyi değiştirme ve Hizmeti kullanımınıza ilişkin yeni ya da ek kayıt ya da şartları getirme hakkı saklıdır. Bu değişikliklerin gerçekleşmesi ve ek kayıt ve şartların getirilmesi halinde sizinle iletişime geçilecek ve kabul etmeniz halinde derhal hüküm doğuracak ve bu Sözleşmeye dahil olacaktır. Bu değişiklikleri kabul etmemeniz halinde, iTunes’un Sözleşmeyi feshetme hakkı bulunmaktadır.

ÇEŞİTLİ HÜKÜMLER

Bu Sözleşme, iTunes ile aranızdaki anlaşmanın bütününü teşkil eder ve iTunes ile aranızdaki bütün eski sözleşmelerin yerine geçerek Hizmeti kullanımınızı düzenler. İştirak hizmetleri, üçüncü şahıs içerik ya da yazılımları kullandığınızda geçerli olacak ek kayıt ve şartlar da size uygulanabilir. Bu Sözleşmenin herhangi bir bölümü geçersiz ya da icra edilemez kılındığı takdirde, ilgili bölüm, yürürlükteki mevzuat uyarınca mümkün olduğu kadar tarafların asıl niyetini yansıtacak biçimde yorumlanacaktır ve geriye kalan bölümler yürürlükte kalmaya devam edecektir. iTunes’un bu Sözleşmedeki herhangi bir hakkı ya da hükmün gereğini yerine getirmemesi, bu hükümden ya da diğer hükümlerden feragat anlamına gelmez. iTunes, kendi kontrolü dışında nedenlerle meydana gelen noksanlardan dolayı sorumlu olmayacaktır.

Hizmet, iTunes tarafından ve iTunes’un Lüksemburg’daki ofislerinden işletilmektedir. Mağazaları kullanımınıza uygulanan bütün yerel, eyalet, federal ve milli kanunlara, tüzüklere, yönetmeliklere, emir ve yasaklara uymayı kabul ediyorsunuz. Hizmet, iTunes tarafından ve iTunes’un Lüksemburg’daki ofislerinden işletilmektedir. Hizmet’i kullanımınıza uygulanan bütün yerel, eyalet, federal ve milli kanunlara, tüzüklere, yönetmeliklere, emir ve yasaklara uymayı kabul ediyorsunuz. Hizmet ile ilgili tüm işlemler, kanunlar ihtilafına ilişkin kuralları hariç olmak üzere, Kaliforniya hukukuna tabidir. Hizmet’i kullanımınız diğer hukuklara da tabi olabilir. Hizmet’i kullanımınıza ilişkin iTunes’la aranızda ortaya çıkan herhangi bir dava ya da uyuşmazlığın çözümünde tek yetkili mahkemenin Kaliforniya Eyaleti mahkemeleri olduğunu kabul ediyorsunuz. Lüksemburg’da, elektronik olarak teslim edilen bütün işlemlerde, gönderilene yapılan elektronik iletim ile mülkiyet ve hasar riski alıcıya geçmektedir. Hiçbir iTunes çalışanı ya da acentesinin bu Sözleşmeyi değiştirme yetkisi yoktur.

iTunes, Hesap e-posta adresinize e-posta ya da Hesap posta adresinize mektup göndererek ya da Hizmet üzerinden duyuru yaparak Hizmet hakkında size bildirimde bulunabilir. Bildirimler, derhal hüküm doğuracaktır.

iTunes’un işbu Sözleşmenin herhangi bir bölümünün gereğini yerine getirmek ve/veya Sözleşmeye uyulduğunu doğrulamak için makul olarak gerekli ya da uygun olduğunu düşündüğü adımları atma hakkı saklıdır. iTunes’un size herhangi bir sorumluluk yüklemeksizin, Kayıt Verilerini ve/veya Hesap bilgilerini cebri icra makamlarına, devlet memurlarına ve/veya işbu Sözleşmenin herhangi bir bölümünün yerine getirilmesi ve/veya Sözleşmeye uyulduğunun doğrulanması için makul olarak gerekli ya da uygun olduğunu düşündüğü üçüncü şahıslara ifşa etme hakkı (iTunes’un Hizmet ve/veya Ürünleri kullanma hakkınıza ve/veya üçüncü şahısların Hizmet ve/veya Ürünleri kullanımınızın hukuka aykırı olduğuna ve/veya ilgili üçüncü şahsın haklarını ihlal ettiği iddialarına ilişkin hukuki süreçlerde işbirliği yapma hakkı dahil olmak üzere) olduğunu kabul ediyorsunuz.

iTunes Hakkında: Sicil numaramız RCS Luxembourg 101 120 olup, şirket merkezi 31 33, rue Sainte Zithe, L-2763 Lüksemburg adresinde bulunmaktadır.

C. MAC APP STORE, APP STORE, APPLE TV İÇİN APP STORE VE IBOOKS STORE HÜKÜM VE KOŞULLARI

AŞAĞIDA BELİRTİLEN HUKUKİ SÖZLEŞME, SİZİN İLE ITUNES SARL ( ITUNES ) ARASINDADIR VE MAC APP STORE, APP STORE, APPLE TV İÇİN APP STORE VE IBOOKS STORE (APP VE BOOK MAĞAZALARI) KULLANIMINIZ VE ITUNES TARAFINDAN TARAFINIZA SATILAN LİSANSLARIN SATIN ALIMI KONUSUNDA GEÇERLİDİR.

MAC APP STORE, APP STORE, APPLE TV İÇİN APP STORE VE IBOOKS STORE

iTunes, son kullanıcının kullanımı için sadece işbu Sözleşmedeki kayıt ve şartlara bağlı olarak iTunes lisanslarından App Store ve Mac App Store yazılım ürünlerine (birlikte App Store Ürünleri) ve dijital kitap içeriğine ( iBooks Store Ürünleri ) kadar çeşitli ürünleri satın almanıza olanak sağlayan Mağazaların tedarikçisidir. App Store Ürünleri için, nihai kullanıcılar kendi hesaplarına hareket eden gerçek kişiler, ya da ticari işletmeler veya öğretim kurumları olabilir. App Store Ürünleri ve iBooks Store Ürünleri birlikte Ürünler olarak anılacaktır.

MAĞAZALARIN KULLANIM KOŞULLARI

Yalnızca 13 yaş ve üzeri kişiler hesap oluşturabilir. 13 yaş altındaki kişilerin hesapları Aile Paylaşımı kullanılarak bir ebeveyn veya yasal vasi tarafından oluşturulabilir. 18 yaş altındaki çocuklar ebeveynlerinin veya vasilerinin anladığından emin olmak için bu Sözleşmeyi ebeveynleri veya vasileri ile birlikte gözden geçirmelidir.

App ve Book Mağazaları, size sadece Türkiye’de iseniz açıktır. Mağazaları Türkiye dışında iken kullanmamayı ya da kullanmayı denememeyi kabul ediyorsunuz. iTunes, bu kabulünüze uygun davranıp davranmadığınızı doğrulamak için çeşitli teknolojileri kullanabilir.

App ve Book Mağazalarının kullanımı uygun aygıtları, internet erişimini ve bazı yazılımları (bunlar ücretli olabilir) gerektirir; periyodik güncellemeleri ve/veya uygulama kullanımı ve kaynak kısıtlamalarına göre içerik indirilmesini gerektirebilir (bunlar hücresel veri kullanımına neden olabilir) ve bu faktörlerin performansından etkilenebilir. Yüksek hızlı internet erişimi kuvvetle tavsiye edilir. Mağazalara erişim için gerekli yazılımların en yeni sürümleri (iOS, iTunes ve Mac App Store yazılımı da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmaksızın) önerilir ve bazı işlemler veya özellikler için veya daha önce Mağazalardan satın alınmış ya da edinilmiş Ürünleri indirmek için gerekli olabilir. Zaman içinde değişebilecek olan bu koşulları sağlamanın sizin sorumluluğunuz olduğunu kabul ediyorsunuz. App ve Book Mağazaları, herhangi bir diğer ürünün ya da sunumun bir parçası değildir ve bir diğer ürünün satın alınması ya da temini App ve Book Mağazalarına erişiminiz için beyan ya da taahhüt olarak yorumlanamaz.

HESABINIZ

App ve Book Mağazalarının kayıtlı bir kullanıcısı olarak, bir hesap ( Hesap ) oluşturabilirsiniz. Hesap bilginizi başka kimseye vermeyiniz. Hesabınızın ve Hesabınızda ya da Hesabınız yoluyla gerçekleşen bütün faaliyetlerin gizliliği ve güvenliğini sağlamaktan tek başınıza sorumlusunuz ve Hesabınızdaki herhangi bir güvenlik ihlalini derhal iTunes’a bildirmeyi kabul ediyorsunuz. iTunes, Hesabınızın yetkisiz kullanımından doğan zararlardan sorumlu değildir.

Mağazalardan App Store Ürünlerini satın almak ve indirmek için, işlemler sırasında Hesabınızın kimlik doğrulaması amacıyla Apple Kimliğinizi ve parolanızı girmelisiniz veya Touch ID'nizi kullanmalısınız. Apple Kimliğinizi ve şifrenizi kullanarak Hesabınızı bir kere onayladığınızda, on beş dakika boyunca tekrar onaylamanız gerekmeyecektir. Bu süre boyunca parolanızı tekrar girmenize gerek olmadan App Store Ürünleri satın alabilir ve indirebilirsiniz. Ayrıca her işlem için zorunlu olarak parola girilmesi koşulunu seçebilir, öte yandan yalnızca ücretsiz işlemler için aygıtınızın parolanızı hatırlamasını sağlayabilirsiniz. Aygıtınızda gerekli ayarları yaparak, App Store Ürünü ile ilgili işlem gerçekleştirilmesini engelleyebilir veya her işlem için parola girilmesini gerektirecek şekilde ayarları değiştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen http://support.apple.com/kb/HT1904 ve http://support.apple.com/kb/HT4213 sayfalarına bakınız.

App ve Book Mağazaları’na kayıt olurken ve App ve Book Mağazaları’nı kullanırken tam ve doğru bilgileri vermeyi ( App ve Book Kayıt Bilgisi") ve bu bilgilerin tam ve doğru olmasını sağlamayı, App ve Book Kayıt Bilgilerinizi güncellemeyi kabul ediyorsunuz. iTunes’un vermiş olduğunuz Kayıt Bilginizi Hesabınızın tutulması ve ücretlerin faturalandırılması için saklayabileceğini ve kullanabileceğini kabul ediyorsunuz.

OTOMATİK TESLİM VE ÖNCEKİ SATIN ALIMLARIN İNDİRİLMESİ

App ve Book Mağazaları’ndan App Store Ürünleri’ni (Mac App Store’dan aldığınız ürünler hariç) veya iBooks Store Ürünleri’ni (topluca Uygun İçerik ) ilk kez aldığınızda, Uygun İçeriğin kopyalarını, uygun yazılıma sahip, diğer uyumlu Apple markalı donanımı aşağıdaki ilişkilendirme kurallarına uygun olarak ilişkilendirerek söz konusu donanıma (her biri İlişkilendirilmiş Aygıt ) otomatik olarak almayı (otomatik yükleme) tercih edebilirsiniz. Eğer varsa, her bir İlişkilendirilmiş Aygıta hangi tür Uygun İçeriğin otomatik olarak yükleneceğini belirleyebilirsiniz. iOS Aygıtları dahil olmak üzere, yeni gelen veri uyarılarını alabilen İlişkilendirilmiş Aygıtlar ( Yeni Gelen Veri Güncelleme - Etkinleştirildi ) bakımından, aygıt internete bağlı olduğunda Ürünler otomatik olarak yüklenecektir. Windows işletim sistemiyle çalışanlar dahil olmak üzere, Yeni Gelen Veri Güncelleme Etkinleştirildi seçeneği olmayan aygıtlarda ise Uygun İçerik yükleme sırasında otomatik olarak belirecek olup, iTunes bünyesinde yüklemeyi manuel olarak başlatabileceksiniz.

Size kolaylık sağlaması için, Uygun İçeriği edinmenizi takiben, söz konusu daha önce edinilmiş Uygun İçeriğin belirli kısımlarını herhangi bir İlişkilendirilmiş Aygıta indirebilirsiniz. Daha önce edinmiş olduğunuz bazı Uygun İçerikler herhangi bir anda takip eden indirmeler için mevcut olmayabilir ve böyle bir durumda iTunes'un size karşı herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Daha önce edinmiş olduğunuz belirli Uygun İçeriği daha sonra tekrar indiremeyebileceğiniz için, bir kez Uygun İçeriği indirdiğinizde bunu kaybetmemek, bozmamak ya da bu içeriğe zarar vermemek sizin sorumluluğunuzda olacaktır ve bu içeriği yedeklemek isteyebilirsiniz.

İlişkilendirilmiş Aygıtların ilişkilendirilmesi aşağıdaki kurallara tabidir:

(i) Bir Hesaptan en fazla 10 İlişkilendirilmiş Aygıta Uygun İçerik otomatik olarak indirebilir ya da daha önce edinmiş olduğunuz Uygun İçeriği indirebilirsiniz. Bu aygıtlardan en fazla 5 tanesi iTunes tarafından yetkilendirilen bilgisayar olabilir.

(ii) Bir İlişkilendirilmiş Aygıt, herhangi bir zamanda sadece bir Hesapla ilişkilendirilebilir.

(iii) Bir İlişkilendirilmiş Aygıtı her 90 günde sadece bir kez farklı bir Hesaba geçirebilirsiniz.

(iv) Daha önce edinmiş olduğunuz ücretsiz içeriği, söz konusu içerik Mağazalarda ücretsiz olduğu sürece, iTunes tarafından yetkilendirilen en fazla 5 bilgisayara olmak koşuluyla sınırsız sayıda aygıta indirebilirsiniz.

Yukarıda yer alan (i) ile (iv) arasındaki hükümler App store Ürünleri için geçerli değildir.

Bazı Uygun İçerik parçaları çok büyük olabilir ya da kullanım ve kaynak kısıtlamalarına göre sürekli içerik teslimini başlatabilir ve bu sebeple Uygun İçeriğin bir veri bağlantısı ile teslimi sırasında ciddi miktarda veri ücreti meydana gelebilir.

GÜNCELLEMELERİN OTOMATİK OLARAK SUNULMASI

Aygıtınız veya bilgisayarınız düzenli olarak App Store, Apple TV için App Store ve Mac App Store’da aygıtınız ve bilgisayarınızdaki uygulamaların güncellemelerini denetler ve varsa, güncelleme işlemi bunları otomatik olarak indirip yükleyebilir. Belirli App Store Ürünleri, kullanım ve kaynak kısıtlamalarına göre sürekli olarak oyun düzeyleri veya kitap bölümleri gibi ek içerik de indirebilir. Apple’ın App Store, Apple TV için App Store ve Mac App Store yoluyla, aygıtlarınıza veya bilgisayarınıza otomatik olarak güncelleme ve içerik indirmesini ve yüklemesini kabul edersiniz. Aygıtınızdaki veya bilgisayarınızdaki otomatik güncellemeleri değiştirerek, istediğiniz zaman otomatik güncellemeleri tamamen kapatabilirsiniz. Bir App Store Ürünü içindeki isteğe bağlı içeriklerin indirilmesini engellemek için, App Store Ürünü’nü aygıtınızdan silin.

UYGULAMA PAKETLERİ

Bazı App Store Ürünleri birden çok öğe ("Uygulama Paketleri") içerebilir. Uygulama Paketi için görüntülenen fiyat, Uygulama Paketini satın aldığınızda ödeyeceğiniz ücrettir. Uygulama Paketi fiyatına halihazırda satın almış veya edinmiş olduğunuz App Store Ürünleri için indirim uygulanabilir, ancak bu tür önceden yapılmış satın alma işlemlerinin farklı bir para birimiyle gerçekleştirildiği durumlar haricinde, Uygulama Paketini tamamlamak için minimum bir ücret içerebilir.

GİZLİLİK

App ve Book Mağazaları, Apple Inc.’in https://www.apple.com/legal/internet-services/itunes/appstore/tr/terms.html#PRIVACY adresinde bulunan Gizlilik Politikası’na tabidir.

APP VE BOOK ÜRÜNLERİNİN VE APP VE BOOK MAĞAZALARININ KULLANIMI

iTunes’tan satın alınan lisans, doğrudan doğruya siz ve ilgili App ve Book Ürünü’nün yayıncısı ( Yayıncı ) arasında, Ürünün kullanımını düzenleyen geçerli bir sözleşme oluşturur. App ve Book Mağazaları’nın ve bazı App ve Book Ürünleri’nin, App ve Book Ürünleri’ni kullanmanızı kısıtlayan güvenlik teknolojisini içerdiğini, App ve Book Ürünleri güvenlik teknolojisi ile kısıtlanmış olsun ya da olmasın, App ve Book Ürünleri’ni iTunes ve Yayıncılar tarafından düzenlenen kullanım kurallarına ( Kullanım Kuralları ) uygun olarak kullanmayı ve App ve Book Ürünleri’nin diğer biçimlerde kullanımının telif haklarının ihlalini oluşturabileceğini kabul ediyorsunuz. Herhangi bir güvenlik teknolojisi, App ve Book Ürünleri’nin mütemmim cüzüdür. iTunes, Kullanım Kurallarını herhangi bir zamanda değiştirme hakkını saklı tutar. Kullanım Kurallarını ile ilgili güvenlik teknolojilerinden herhangi birini ne sebeple olursa olsun ihlal etmemeyi, boşluklarından yararlanmamayı, tersine mühendislik yapmamayı, kaynak koda çevirmemeyi, tersine çevirmemeyi ya da sair bir biçimde ilgili Kullanım Kuralları’na ilişkin güvenlik teknolojisini kullanmak suretiyle tahrif etmemeyi ya da bir başkasını bu konularda teşvik ve yardım etmemeyi kabul ediyorsunuz. Kullanım Kuralları, uyumun sağlanması amacıyla iTunes tarafından kontrol edilebilir ve izlenebilir ve iTunes Kullanım Kurallarını size önceden ihbarda bulunmaksızın icra etme hakkını saklı tutar. App ve Book Mağazaları’na, iTunes tarafından App ve Book Mağazaları’na erişim için sunulan yazılımdan başka bir yolla erişmemeyi kabul ediyorsunuz. Erişim yetkinizin olmadığı bir Hesaba erişmeyeceksiniz ya da erişmeye teşebbüs etmeyeceksiniz. App ve Book Mağazaları’na yetkisiz erişim de dahil olmak üzere hangi amaç için olursa olsun, yazılımı herhangi bir şekilde ya da biçimde modifiye etmemeyi ya da yazılımın modifiye edilmiş versiyonlarını kullanmamayı kabul ediyorsunuz. Sistem ya da şebeke güvenliğinin ihlali, hukuki ya da cezai sorumluluğu gerektirebilir.

Ürünler’in teslim edilmesi, size bu Ürünler’in promosyon amaçlı kullanım haklarını devretmez.

Mağazaların ve Ürünlerin bazı özellikleri ve Kullanım Kurallarının uygulanmasının bazı yönleri, siz ve Ürünlerin Yayıncıları arasındaki lisans sözleşmesine taraf olmamasına rağmen iTunes’un sürekli konuyla ilgili olmasını gerektirmekte olduğundan dolayı, iTunes’un, kendi takdirine bağlı olarak Mağazaların herhangi bir bölümünü değiştirdiği ya da kapattığı takdirde Ürünleri değişiklik ya da kapatmadan önceki gibi kullanamayabileceğinizi ve bu durumda iTunes’un hiçbir sorumluluğu olmayacağını kabul ediyorsunuz.

APP VE BOOK MAĞAZALARI’NA MATERYAL YÜKLEME

App ve Book Mağazaları, App ve Book Mağazaları’nın diğer kullanıcıları ve kamu tarafından erişilebilir ve görülebilir alanlara materyal (üçüncü şahıs içeriklerine linkler dahil olmak üzere) yüklemenizi sağlayan interaktif özellikler sunabilir. Tarafınızdan yüklenen veya eklenen materyaller de dahil olmak üzere, bu özellikleri kullanımınızın sadece sizin sorumluluğunuzda olacağını, herhangi bir şahsın haklarını ihlal etmeyeceğinizi, tecavüz ya da sair hukuka aykırı fiillere, ya da müstehcen, sakıncalı ya da bayağı fiillere katılmayacağınızı ya da bu fiilleri teşvik etmeyeceğinizi kabul ediyorsunuz. Ayrıca, bütün gerekli haklara ve lisanslara sahip olduğunuzu kabul ediyorsunuz. App ve Book Mağazaları’na herhangi bir materyal yüklemenizle bağlantılı olarak tam ve doğru bilgi vermeyi kabul ediyorsunuz. İşbu vesileyle App ve Book Mağazaları ile ilgili olarak ya da App ve Book Stores’un parçası olarak söz konusu materyalleri kullanmak üzere ve size karşı herhangi bir tazminat ya da yükümlülük üstlenmeksizin dünya çapında, telif ücretsiz, gayri münhasır bir lisansı iTunes’a vermektesiniz. iTunes’un kendi takdirine bağlı olarak ve herhangi bir ihbar ya da tazmin yükümlülüğü olmaksızın, herhangi bir materyali göndermeme ya da yayınlamama ve kaldırma ya da düzenleme hakkı saklıdır. Tanıtımsal İçerik Kodları kullanılarak indirilen App Store Ürünleri için değerlendirme veya derecelendirme ibraz edemezsiniz.

iTunes’un tarafınızca yüklenen ya da başka şekilde App ve Book Mağazaları’nda mevcut olan materyalleri izleme, işbu Sözleşmenin bildirilen ya da açık ihlallerini soruşturma, ve işbu Sözleşmeye ya da Apple Inc.’in Telif Hakkı Politikası’na (https://www.apple.com/legal/copyright.html) uygun olarak, fesih de dahil olmak üzere, hiçbir kısıtlamaya tabi olmaksızın kendi takdirine bağlı olarak uygun bulduğu işlemi gerçekleştirme yükümlülüğü değil, hakkı bulunmaktadır.

ÜÇÜNCÜ ŞAHIS MATERYALLERİ

App ve Book Mağazaları yoluyla temin edilebilen bazı içerik, App ve Book Ürünleri ve hizmetler üçüncü şahıslardan gelen materyalleri içerebilir. iTunes, size kolaylık olması için üçüncü şahıs internet sitelerine link verebilir. iTunes’un bu içeriği ya da içeriğin doğruluğunu inceleme ya da değerlendirmeden sorumlu olmadığını ve iTunes’un üçüncü şahıs materyalleri ya da internet siteleri veya üçüncü şahısların diğer materyalleri, ürünleri ya da hizmetleri için hiçbir yükümlülük üstlenmediğini ya da garanti vermediğini kabul ediyorsunuz. Üçüncü şahıs materyallerini diğer şahısların haklarını ihlal edecek şekilde kullanmayacağınızı ve iTunes’un sizin ihlal edici kullanımınızdan dolayı hiçbir şekilde sorumlu olmadığını kabul ediyorsunuz.

SAKINCALI MATERYALLER

App ve Book Mağazaları’nı kullanımınızla birlikte, sizi rahatsız edici, yakışıksız ya da sakıncalı olduğunu düşünebileceğiniz materyallerle karşılaşabileceğinizi anlıyorsunuz; bu materyaller müstehcen olarak işaretlenmiş olabilir ya da olmayabilir. Buna karşın, App ve Book Mağazaları’nı bütün sorumluluk size ait olmak üzere kullanmayı ve iTunes’un rahatsız edici, yakışıksız ya da sakıncalı olduğu düşünülebilecek materyallerden dolayı hiçbir sorumluluğunun olmadığını kabul ediyorsunuz. Ürün türleri ve tanımları kolaylık sağlamak içindir ve iTunes’un bunların doğruluğunu taahhüt etmediğini kabul ediyorsunuz.

FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

Ürünler, grafik, kullanıcı arayüzü, ses klipleri, editoryal içerik ve App ve Book Mağazaları’nı işletmek için kullanılan yazılı metin ve yazılım dahil olmak üzere, App ve Book Mağazaları’nın iTunes ve/veya Yayıncıların fikri mülkiyet haklarına konu bilgiler ve materyalleri içerdiğini ve telif hakları konusundakiler dahil olmak üzere yürürlükteki fikri mülkiyet mevzuatı tarafından korunduğunu kabul ediyorsunuz. Fikri mülkiyet haklarına tabi bilgiler ya da materyalleri, işbu Sözleşmeye uygun olarak App ve Book Mağazaları’nın kullanımı dışında kullanmamayı kabul ediyorsunuz. İşbu Sözleşmede açıkça izin verilmediği sürece, App ve Book Mağazaları’nın hiçbir bölümü hiçbir şekilde ya da vasıtayla kopyalanamaz. App ve Book Mağazaları’nı modifiye etmemeyi, kiralamamayı, ödünç vermemeyi, satmamayı, dağıtmamayı ya da App ve Book Mağazaları’nı temel alan işleme eserleri meydana getirmemeyi kabul ediyorsunuz ve izinsiz erişim ya da şebeke kapasitesine yük oluşturmak dahil olmak üzere App ve Book Mağazaları’nı istismar etmeyeceksiniz.

İşbu Sözleşmenin diğer maddelerine halel getirmemek üzere, iTunes ve Yayıncılar, App ve Book Ürünleri’nden herhangi birini ya da App ve Book Mağazaları’nın bir bölümünü oluşturan diğer materyalleri önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme, askıya alma, kaldırma ya da erişimini engelleme hakkına sahiptir. Hiçbir koşulda iTunes bu değişikliklerin yapılmasından sorumlu olmayacaktır. Ayrıca iTunes hiçbir bildirim yükümlülüğü ya da sorumluluk altında olmaksızın App ve Book Mağazaları’nın belirli özelliklerinin ya da bölümlerinin kullanımını ya da bunlara erişimi sınırlayabilir.

App ve Book Mağazaları’na ilişkin ve App ve Book Mağazaları’ndakiler (içeriğin derlenmesi, kayıtlar, diğer internet kaynaklarına linkler ve bu kaynakların tanımları dahil olmak üzere) ile ilgili bütün telif hakları ve ilgili yazılım iTunes’a ve/veya bütün hukuki ve örfi haklarını saklı tutan lisans verenlerine aittir.

İŞBU SÖZLEŞMEDE İZİN VERİLEN HALLER DIŞINDA YAZILIMIN YA DA APP VE BOOK MAĞAZALARI’NIN HERHANGİ BİR BÖLÜMÜNÜN KULLANIMI YASAKTIR VE ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN FİKRİ MÜLKİYET HAKLARININ İHLALİ, TELİF HAKLARININ İHLALİNDEN DOLAYI UĞRANAN OLASI MADDİ ZARARIN TAZMİNİ DAHİL OLMAK ÜZERE HUKUKİ VE CEZAİ SORUMLULUĞUNUZU GEREKTİREBİLİR.

Apple, Apple logosu, iTunes, App Store ve diğer Apple ticari markaları, hizmet markaları, App ve Book Mağazaları ile bağlantılı olarak kullanılan grafikler ve markalar Apple Inc.’in ABD ve/veya diğer ülkelerde kullandığı ticari markalar ya da tescilli markalardır. Diğer ticari markalar, hizmet markaları, App ve Book Mağazaları ile bağlantılı olarak kullanılan grafikler ve markalar üçüncü şahıslara ait olabilir. Sayılan ticari markalara ve bunların kullanımına ilişkin olarak size hiçbir hak ya da lisans verilmemektedir.

FESİH

İşbu Sözleşmenin hükümlerinden herhangi birine uymamanız ya da iTunes’un bu konuda şüphesi olması halinde, iTunes kendi takdirine bağlı olarak ve size bildirimde bulunmaksızın (i) bu Sözleşmeyi ve/veya hesabınızı feshedebilir ve fesih tarihine kadar Hesabınızda biriken bütün miktarları ödeme yükümlülüğünüz devam eder; ve/veya (ii) yazılım lisansını feshedebilir; ve/veya (iii) App ve Book Mağazaları’na (ya da herhangi bir bölümüne) erişimi engelleyebilir.

iTunes, App ve Book Mağazaları’nı (ya da herhangi bir bölümünü) değiştirme, askıya alma ya da sona erdirme hakkına sahiptir ve bu hakları kullandığı takdirde size ya da herhangi bir üçüncü şahsa karşı sorumlu tutulmayacaktır.

GARANTİ VERİLMEMESİ VE SORUMLULUĞUN SINIRI

ITUNES, APP VE BOOK MAĞAZALARI KULLANIMINIZIN KESİNTİSİZ YA DA HATASIZ OLACAĞINI BEYAN, TEMİN YA DA TAAHHÜT ETMEMEKTEDİR VE SİZ DE ZAMAN ZAMAN ITUNES’UN BELİRSİZ SÜRELER İÇİN APP VE BOOK MAĞAZALARININ YERİNİ DEĞİŞTİREBİLECEĞİNİ YA DA APP VE BOOK MAĞAZALARINI KALDIRABİLECEĞİNİ KABUL EDİYORSUNUZ.

APP VE BOOK MAĞAZALARINI KULLANMANIZ YA DA KULLANAMAMANIZIN SONUÇLARINA SADECE SİZİN KATLANACAĞINIZI AÇIKÇA KABUL EDİYORSUNUZ. APP VE BOOK MAĞAZALARI VE APP VE BOOK MAĞAZALARI VASITASIYLA SİZE TESLİM EDİLEN BÜTÜN ÜRÜNLER VE HİZMETLER (ITUNES TARAFINDAN AKSİ AÇIKÇA BELİRTİLMEDİĞİ SÜRECE) OLDUĞU GİBİ YA DA TEMİN EDİLEBİLDİĞİ SÜRECE, ORTALAMA KALİTE, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, MÜLKİYET VE İHLALE KONU OLMAMA DA DAHİL OLMAK ÜZERE SARİH YA DA ZIMNİ HİÇBİR KONUDA GARANTİ VERİLMEKSİZİN KULLANIMINIZA SUNULMAKTADIR. BAZI HUKUK DÜZENLERİNDE ZIMNİ GARANTİNİN HARİÇ TUTULMASINA İZİN VERİLMEDİĞİ İÇİN, YUKARIDAKİ ZIMNİ GARANTİLERİN HARİÇ TUTULMASI SİZE UYGULANMAYABİLİR.

HANGİ KOŞULDA OLURSA OLSUN ITUNES, DİREKTÖRLERİ, YÖNETİCİLERİ, İŞÇİLERİ, ÇALIŞANLARI, İŞTİRAKLERİ, ACENTELERİ, TAŞERONLARI, MÜDÜRLERİ YA DA LİSANS VERENLERİ, ORTAYA ÇIKABİLECEĞİ ÖNCEDEN BİLDİRİLMİŞ OLSA DAHİ, APP VE BOOK MAĞAZALARI ARACILIĞIYLA GÖNDERİLEN, İLETİLEN YA DA SAİR BİÇİMDE ERİŞİMİNİZE SUNULAN HERHANGİ BİR İÇERİKTEKİ HATALAR YA DA ATLAMALAR YA DA HERHANGİ BİR İÇERİĞİNİN (YA DA ÜRÜNÜN) KULLANIMI SONUCU ORTAYA ÇIKAN ZARAR YA DA HASAR DAHİL OLMAK ÜZERE, APP VE BOOK MAĞAZALARINDAN HERHANGİ BİRİNİ KULLANIMINIZDAN DOĞAN YA DA KULLANIMINIZLA BAĞLANTILI OLAN HERHANGİ BİR DOĞRUDAN, DOLAYLI, OLASI, CEZAİ, ÖZEL YA DA DOLAYLI ZARARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR. BAZI EYALETLER YA DA ÜLKELERDE DOLAYLI YA DA ARIZİ ZARARIN HARİÇ TUTULMASINA İZİN VERİLMEDİĞİ İÇİN, BU EYALETLERDE YA DA ÜLKELERDE ITUNES’UN SORUMLULUĞU KANUNEN İZİN VERİLDİĞİ ÖLÇÜDE SINIRLIDIR.

ITUNES, APP VE BOOK MAĞAZALARIYLA BAĞLANTILI OLARAK GÖNDERDİĞİNİZ BİLGİLERİN KORUNMASI İÇİN MAKUL ÇABA GÖSTERECEKTİR, ANCAK GÖNDERDİĞİNİZ BU BİLGİLERDEN DOĞAN RİSKİN SİZE AİT OLDUĞUNU KABUL EDİYORSUNUZ VE ITUNES İŞBU SÖZLEŞME İLE BU BİLGİLERLE BAĞLANTILI OLARAK HERHANGİ BİR BİÇİMDE DOĞAN BÜTÜN SORUMLULUĞUN KENDİSİNE DEĞİL, SİZE AİT OLDUĞUNU BEYAN ETMEKTEDİR.

ITUNES, APP VE BOOK MAĞAZALARININ KAYIP, BOZULMA, SALDIRI, VİRÜS, MÜDAHALE, BİLGİSAYAR KORSANLIĞI YA DA DİĞER GÜVENLİK MÜDAHALELERİNDEN ARİ OLACAĞINI BEYAN YA DA TAAHHÜT ETMEZ VE BUNDAN DOLAYI SORUMLULUK KABUL ETMEZ. BAZI ÜRÜNLER SADECE BİR KEZ İNDİRİLEBİLİR, İNDİRİLDİKTEN SONRA HERHANGİ BİR SEBEP İLE KAYBOLURLAR İSE YENİLENEMEZLER. APP VE BOOK MAĞAZALARINDAN SATIN ALDIĞINIZ ÜRÜNLER DAHİL OLMAK ÜZERE KENDİ SİSTEMİNİZİ YEDEKLEMEKTEN SİZ SORUMLUSUNUZ.

FERAGAT VE TAZMİNAT

APP VE BOOK MAĞAZALARINI KULLANIRKEN, KANUNLARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, BU SÖZLEŞMEYİ İHLALİNİZDEN, APP VE BOOK MAĞAZALARI KULLANIMINIZDAN YA DA BU SÖZLEŞMENİN İHLALİ ŞÜPHESİ ÜZERİNE ITUNES’UN YAPTIĞI SORUŞTURMANIN BİR BÖLÜMÜ OLARAK ITUNES’UN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ HERHANGİ BİR EYLEMDEN YA DA ITUNES’UN BU SÖZLEŞMENİN İHLAL EDİLDİĞİNE DAİR TESPİTİNİN YA DA KARARININ SONUCU OLARAK ORTAYA ÇIKABİLECEK TALEPLERDEN DOLAYI ITUNES’U, YÖNETİCİLERİNİ, İŞÇİLERİNİ, ÇALIŞANLARINI, İŞTİRAKLERİNİ, ACENTELERİNİ, TAŞERONLARINI, MÜDÜRLERİNİ YA DA LİSANS VERENLERİNİ BERİ KILMAYI KABUL ETMEKTESİNİZ. BU, ITUNES’UN HERHANGİ BİR BİLGİYİ YA DA İÇERİĞİ KALDIRMA YA DA İŞLEMEYİ REDDETME, SİZİ UYARMA, APP VE BOOK MAĞAZALARINA ERİŞİMİNİZİ ASKIYA ALMA YA DA ENGELLEME YA DA İHLAL ŞÜPHESİ İLE YAPILAN SORUŞTURMA BOYUNCA HERHANGİ BİR EYLEMDE BULUNMA KARARINDAN DOLAYI YA DA ITUNES’UN BU SÖZLEŞMENİN İHLAL EDİLDİĞİ HÜKMÜNE VARMASININ SONUCU OLARAK ITUNES’A, YÖNETİCİLERİNE, İŞÇİLERİNE, ÇALIŞANLARINA, İŞTİRAKLERİNE, ACENTELERİNE, TAŞERONLARINA, MÜDÜRLERİNE YA DA LİSANS VERENLERİNE KARŞI DAVA AÇAMAYACAĞINIZ YA DA ONLARDAN TAZMİNAT TALEP EDEMEYECEĞİNİZ ANLAMINA GELMEKTEDİR. BU FERAGAT VE TAZMİNAT HÜKMÜ, BU SÖZLEŞMEDE TANIMLANAN YA DA ÖNGÖRÜLEN BÜTÜN İHLALLER İÇİN UYGULANIR.

DEĞİŞİKLİKLER

iTunes’un herhangi bir zamanda bu Sözleşmeyi değiştirme ve App ve Book Mağazaları’nı kullanımınıza ilişkin yeni veya ek kayıt ya da şartları getirme hakkı saklıdır. Bu değişikliklerin gerçekleşmesi ve ek kayıt ve şartların getirilmesi derhal hüküm doğuracak ve bu Sözleşmeye dahil olacaktır. App ve Book Mağazaları’nı kullanmaya devam etmeniz bu hükümlerin kabulü anlamına gelecektir.

ÇEŞİTLİ HÜKÜMLER

Bu Sözleşme, iTunes ile aranızdaki anlaşmanın bütününü teşkil eder ve iTunes ile aranızdaki bütün eski sözleşmelerin yerine geçerek App ve Book Mağazaları’nı kullanımınızı düzenler. İştirak hizmetleri, belli App ve Book Ürünleri, üçüncü şahıs içerik ya da yazılımları kullandığınızda geçerli olan ek kayıt ve şartlar da size uygulanabilir. Bu Sözleşmenin herhangi bir bölümü geçersiz ya da icra edilemez kılındığı takdirde, ilgili bölüm, yürürlükteki mevzuat uyarınca mümkün olduğu kadar tarafların asıl niyetini yansıtacak biçimde yorumlanacaktır ve geriye kalan bölümler yürürlükte kalmaya devam edecektir. iTunes’un bu Sözleşmedeki herhangi bir hakkı ya da hükmün gereğini yerine getirmemesi, bu hükümden ya da diğer hükümlerden feragat anlamına gelmez. iTunes, kendi kontrolü dışında nedenlerle meydana gelen noksanlardan dolayı sorumlu olmayacaktır.

Mağazalar, iTunes tarafından ve iTunes’un Lüksemburg’daki ofislerinden işletilmektedir. App ve Book Mağazaları’nı kullanımınıza uygulanan bütün yerel, eyalet, federal ve milli kanunlara, tüzüklere, yönetmeliklere, emir ve yasaklara uymayı kabul ediyorsunuz. Mağazaları kullanımınız diğer hukuklara da tabi olabilir. Mağazaları kullanımınıza ilişkin iTunes’la aranızda ortaya çıkan herhangi bir dava ya da uyuşmazlığın çözümünde tek yetkili mahkemenin Kaliforniya Eyaleti mahkemeleri olduğunu kabul ediyorsunuz. Lüksemburg’da, elektronik olarak teslim edilen bütün işlemlerde, gönderilene elektronik iletim ile mülkiyet ve hasar alıcıya geçmektedir. Hiçbir iTunes çalışanı ya da acentesinin bu Sözleşmeyi değiştirme yetkisi yoktur.

iTunes, Hesap e-posta adresinize e-posta ya da Hesap posta adresinize mektup göndererek ya da App ve Book Mağazaları’nda duyuru yaparak App ve Book Mağazaları hakkında size bildirimde bulunabilir. Bildirimler, derhal hüküm doğuracaktır.

iTunes’un işbu Sözleşmenin herhangi bir bölümünün gereğini yerine getirmek ve/veya Sözleşmeye uyulduğunu doğrulamak için makul olarak gerekli ya da uygun olduğunu düşündüğü adımları atma hakkı saklıdır. iTunes’un size herhangi bir sorumluluk yüklemeksizin, App ve Book Kayıt Verilerini ve/veya Hesap bilgilerini cebri icra makamlarına, devlet memurlarına ve/veya işbu Sözleşmenin herhangi bir bölümünün yerine getirilmesi ve/veya Sözleşmeye uyulduğunun doğrulanması için makul olarak gerekli ya da uygun olduğunu düşündüğü üçüncü şahıslara ifşa etme hakkı (iTunes’un App ve Book Mağazaları ve/veya App ve Book Ürünleri’ni kullanma hakkınıza ve/veya üçüncü şahısların App ve Book Mağazaları ve/veya App ve Book Ürünleri’ni kullanımınızın hukuka aykırı olduğuna ve/veya ilgili üçüncü şahsın haklarını ihlal ettiği iddialarına ilişkin hukuki süreçlerde işbirliği yapma hakkı dahil olmak üzere) olduğunu kabul ediyorsunuz.

iTunes Hakkında: Sicil numaramız RCS Luxembourg 101 120 olup, şirket merkezi 31 33, rue Sainte Zithe, L-2763 Lüksemburg adresinde bulunmaktadır.

EK MAC APP STORE VE APP STORE HÜKÜM VE KOŞULLARI

MAC APP STORE VE APP STORE ÜRÜNLERİNİN LİSANSI

iTunes, size Mac App Store ve App Store vasıtasıyla sunulan yazılım ürünlerinin (topluca, App Store Ürünleri ) kullanımı için lisans satmaktadır. Aşağıda görüldüğü üzere, App Store Ürünleri iki (2) kategoriye ayrılmaktadır: (i) Apple tarafından geliştirilen ve iTunes tarafından size lisansı verilen App Store Ürünleri ( Apple Ürünleri ); ve (ii) bir üçüncü şahıs geliştirici tarafından geliştirilen ve size lisansı verilen App Store Ürünleri ( Üçüncü Şahıs Ürünleri. Belirli bir App Store Ürününün kategorisi (Apple Ürünü ya da Üçüncü Şahıs Ürünü), Mac App Store ya da App Store uygulamasında belirtilmiştir.

Her bir App Store Ürünü için ruhsatınız aşağıda verilen Lisanslı Uygulama Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi’ne tabidir ve App Store Ürününün sizin ve söz konusu App Store Ürününün yayıncısı ( Yayıncı ) arasındaki geçerli bir son kullanıcı sözleşmesine tabi olduğu ve bu sebeple Yayıncının son kullanıcı lisans sözleşmesinin ilgili App Store Ürününe uygulandığı haller hariç olmak kaydıyla, bu hükümlerin uygulanacağını kabul ediyorsunuz. Yayıncının App Store Ürünü üzerindeki açıkça size verilmeyen bütün hakları saklıdır.

Mac App Store ya da App Store vasıtasıyla satın aldığınız veya Hesabınızla ilişkilendirdiğiniz her bir Apple Ürününün lisansının siz ve iTunes arasında bağlayıcı bir sözleşme oluşturduğunu kabul etmektesiniz. iTunes’dan bir Üçüncü Şahıs Ürünü edindiğinizde, doğrudan doğruya Yayıncı ile o Üçüncü Şahıs Ürününü kullanmanızı düzenleyen bağlayıcı bir sözleşmeyi yaptığınızı kabul ediyorsunuz; iTunes ilgili Üçüncü Şahıs Ürünü bağlamında siz ve Yayıncı arasındaki lisansa taraf değildir. Her bir Üçüncü Şahıs Ürününün Yayıncısı, o Üçüncü Şahıs Ürününden, içeriğinden, üstlenmediği garantiler hariç bütün garantilerden ve o Üçüncü Şahıs Ürünü ile ilgili olarak sizin ya da diğer şahısların olası taleplerinden tek başına sorumludur.

iTunes’un ve bağlı şirketlerinin Lisanslı Uygulama Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesinin, ya da halin icabına göre, her bir Üçüncü Şahıs Ürünü için Yayıncının son kullanıcı lisans sözleşmesinin üçüncü şahıs lehdarları olduğunu kabul ve beyan ediyorsunuz. Ayrıca, herhangi bir Üçüncü Şahıs Ürününün lisans kayıt ve şartlarını kabul etmeniz üzerine, iTunes’un üçüncü şahıs lehdar olarak bu lisansın gereğini size karşı yerine getirme hakkı doğacaktır (ve iTunes bu hakkı kabul etmiş sayılacaktır).

UYGULAMA İÇİ SATIN ALIMLAR

Belirli App Store Ürünleri, ek hizmetleri satın almanızı sağlayan işlevleri ya da ek işlevler için lisansları ya da App Store Ürünü içinde kullanılacak içeriği kendi içinde barındırabilir ( Uygulama İçi Satın Alımlar ). App Store Ürününün kullanımı sırasında tüketilen Uygulama İçi Satın Alımlar (örneğin, sanal cephane) aygıtlar arasında transfer edilemez; sadece bir kez yüklenebilir ve yüklendikten sonra yeri değiştirilemez. Tüketilebilir bir Uygulama İçi Satın Alım tarafınızca satın ve teslim alındığında, iTunes herhangi bir kayıp, bozulma ya da zarar olayı için size karşı sorumlu olmayacaktır. Bütün Uygulama İçi Satın Alımlar, App Store Ürünleri olarak kabul edilir ve Üçüncü Şahıs Ürünleri içinde yapılan Uygulama İçi Satın Alımlar Üçüncü Şahıs Ürünleri olarak kabul edilir ve işbu hüküm ve koşullar uyarınca Üçüncü Şahıs Ürünü muamelesi görür.

Uygulama İçi Satın Alımlar, Ürünlerin satın alınıp indirilmesi için gerçekleştirdiğiniz onaylamadan ayrı olarak, sorulduğunda parolanızı girerek onaylanmalıdır, ancak bir kez Uygulama İçi Satın almayı onayladığınızda, şifrenizi tekrar girmeye gerek olmadan on beş dakika boyunca ek Uygulama İçi Satın Alımlar gerçekleştirebileceksiniz. Uygulama İçi Satın Alma yapabilmeyi http://support.apple.com/kb/HT4213 adresinde gösterilen adımları takip ederek İOS Aygıtınızdan kapatabilirsiniz.

UYGULAMA İÇİ ABONELİKLER

Bazı App Store Ürünleri, abone olmak suretiyle size içerik edinmeye olanak tanıyan özellikler içermektedir ( Uygulama İçi Abonelik ). Uygulama İçi Abonelikler, seçmiş olduğunuz geçerli süreler için otomatik olarak yenilenir ve mevcut Uygulama İçi Aboneliğinizin sona ermesinden 24 saat öncesine kadar Hesabınıza ücretlendirme yapılamaz. Hesabınızdaki ödemeli Uygulama İçi Aboneliği Yönetme seçeneği üzerinden, değiştirmek istediğiniz aboneliği seçerek otomatik yenilemeyi iptal edebilirsiniz. Herhangi bir fiyat artışı durumunda, otomatik yenilemeyi iptal etmediğiniz sürece yeni fiyat size önceden bildirildiği takdirde Uygulama İçi Abonelik yeni fiyattan devam edebilir. Ücretsiz Uygulama İçi Abonelikleri aygıtınızdaki App Store Ürününü silerek iptal edebilirsiniz. Bazı ödemeli Uygulama İçi Aboneliklerde, Hesabınıza yansıtılma işleminden önce ücretsiz deneme süresi imkanı sunulmaktadır. Uygulama İçi Abonelik satın almamaya karar verirseniz, ücretsiz deneme süresi içerisinde Hesap ayarlarınızdan otomatik yenilemeyi kapatınız. Bazı Uygulama İçi Abonelikler dergi ve gazete ürünleri olarak belirlenmiş olabilirler. App Store Ürünü içindeki satış noktasında sunulan dergi ve gazete Aboneliği teklifi hakkındaki ilave bilgileri incelemelisiniz. Yayıncının, kendi gizlilik politikası doğrultusunda, size kendi ürünlerine ilişkin pazarlama mesajları gönderebilmesi için Hesabınızda yer alan isim, e-posta adresi ve posta kodu bilgilerinizi söz konusu dergi ve gazete aboneliklerinin Yayıncısına temin etmek için izninizi isteyebiliriz. Yayıncı bu bilgileri bir kez aldıktan sonra söz konusu bilgiler, Yayıncının açıkça ilan ettiği gizlilik politikasına uygun olarak işlenecektir. Bu sebeple Yayıncıya kişisel bilgilerinizin verilmesine izin vermeden önce Yayıncının gizlilik politikası uygulamaları hakkında bilgi edinmenizi tavsiye ederiz. Detaylı bilgi için lütfen Yayıncının gizlilik politikasını gözden geçiriniz veya direkt olarak Yayıncı ile temasa geçiniz.

YAKINIMDA POPÜLER

Konum Servisleri'ni etkinleştirerek Yakınımda Popüler özelliğini kullandığınızda Apple zaman zaman, her bir App Store Ürününde geçirdiğiniz zaman ve her bir App Store Ürününün kaç kez başlatıldığı gibi, belirli App Store Ürünlerinize ilişkin bilgileri otomatik olarak toplar. Bu bilgiler anonim olarak saklanır ve adınız ya da Hesabınız ile ilişkilendirilmez. Apple bu bilgileri ve App Store Ürünü indirme tarihçeniz gibi diğer bilgileri, size kişiselleştirilmiş tavsiyelerde bulunmak için kullanır.

Apple bu bilgileri kullanabilir ve aşağıdakileri gerçekleştirebilmek için, bu özelliği seçen diğer kullanıcılardan toplanan bilgiler ile, iTunes Store satın alım tarihçesi verileriniz, App Store indirme verileriniz, diğer kullanıcılardan toplam App Store Ürün indirme verileri ve müşterilerin App Store Ürünleri hakkındaki değerlendirmeleri gibi diğer bilgilerle birleştirebilir:

• App Store Ürünleri, medya içerikleri ve satın almak, yüklemek ya da kullanmak isteyebileceğiniz diğer ürünler ve hizmetler hakkında size tavsiyelerde bulunulması.

• Diğer kullanıcılara tavsiyelerde bulunulması.

Her zaman için, bilgileriniz Apple’ın Gizlilik Politikası’na uygun olarak işlenecektir.

Aygıtınızdan veya sisteminizden bu şekilde bilgi toplamamızı ve kullanmamızı tercih etmiyorsanız Konum Servisleri'ni etkinleştirmemelisiniz veya Yakınımda Popüler özelliğini kullanmamalısınız. Aygıtınızda yer alan Konum Servisleri ayarlarının Sistem Servisleri menüsündeki Yakınımda Popüler özelliğini kapatarak istediğiniz zaman bu seçimi değiştirebilirsiniz.

MAC APP STORE ÜRÜN KULLANIM KURALLARI

Burada aksi belirtilmedikçe,

(i) Kendi hesabına hareket eden bir gerçek kişi iseniz, uygulamayı, sahip olduğunuz ya da kontrol ettiğiniz Mac OS X tabanlı herhangi bir Apple markalı üründe ( Mac Bilgisayarı ) ticari olmayan kişisel kullanım için Mac App Store’dan ( Mac App Store Ürünü ) indirebilir ve kullanabilirsiniz.

(ii) Ticari bir işletme ya da eğitim kurumu olmanız halinde, bir Mac App Store Ürününü ya (a) sahip olduğunuz ya da kontrol ettiğiniz her bir Mac Bilgisayarı kullanan tek bir kişinin kullanımı ya da (b) sahip olduğunuz ya da kontrol ettiğiniz tek bir Mac Bilgisayarda birden fazla kişinin kullanımı için indirebilirsiniz. Örneğin, tek bir çalışan Mac App Store Ürününü hem kendi masaüstü Mac Bilgisayarında ve dizüstü Mac Bilgisayarında ya da birden fazla öğrenci Mac App Store Ürününü sırayla bir kaynak merkezine ya da kütüphaneye yerleştirilmiş tek bir Mac Bilgisayarda kullanabilir. Herhangi bir karışıklığa sebep olmamak amacıyla, birden fazla kullanıcı tarafından sırayla kullanılan her bir Mac Bilgisayar ayrı bir lisans gerektirmektedir.

(iii) Kullanım, Mac App Store’dan Mac App Store Ürününü indirmek için kullanılan Apple Kimliği ile giriş yapılmasını gerektirebilir. Mac App Store Ürünleri sadece Mac App Store’dan güncellenebilir.

APP STORE VE APPLE TV İÇİN APP STORE ÜRÜN KULLANIM KURALLARI

(i) Kendi hesabına hareket eden bir gerçek kişi iseniz, bir App Store Ürününü sahip olduğunuz ya da kontrol ettiğiniz herhangi bir İos veya tvOS Aygıtında ticari olmayan kişisel kullanımınız için yükleyebilir ve eşzamanlayabilirsiniz.

(ii) Ticari bir işletme ya da eğitim kurumu olmanız halinde, bir App Store Ürününü ya (a) sahip olduğunuz ya da kontrol ettiğiniz bir ya da daha fazla iOS veya tvOS Aygıtını kullanan tek bir kişinin kullanımı, ya da (b) sahip olduğunuz ya da kontrol ettiğiniz tek bir iOS veya tvOS Aygıtında birden fazla kişinin kullanımı için indirebilir ya da eşzamanlayabilirsiniz. Örneğin, tek bir çalışan bir App Store Ürününü hem kendi iPhone ve iPad’inde ya da birden fazla öğrenci bir App Store Ürününü sırayla bir kaynak merkezi ya da kütüphaneye yerleştirilmiş tek bir iPad’de kullanabilir. Herhangi bir karışıklığa sebep olmamak amacıyla, birden fazla kullanıcı tarafından sırayla veya topluca kullanılan her bir iOS veya tvOS Aygıtı ayrı bir lisans gerektirmektedir.

(iii) Uygun bir iOS veya tvOS Aygıtında App Store Ürünlerini bir seferde en fazla beş farklı Hesapta depolayabilirsiniz.

(iv) App Store Ürünlerini iTunes tarafından yetkilendirilmiş en az bir adet aygıttan, elle eşzamanlama modu olan iOS Aygıtlarına elle eşzamanlayabilirsiniz, ancak bunun için, ilgili App Store Ürününün iTunes tarafından yetkilendirilmiş asli aygıtla ilişkilendirilmiş olması ve iTunes tarafından yetkilendirilmiş asli aygıtın iOS Aygıtı ile önceden eşzamanlanması ya da daha sonradan söz konusu aygıtın, iTunes uygulamasını kullanarak, asli aygıt olarak belirlenmiş olması gerekir.

MAC APP STORE VE APP STORE ÜRÜN BAKIMI VE DESTEĞİ

iTunes, Apple Ürünleri için sadece Lisanslı Uygulama Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesinde ya da halin icabına göre ayrı son kullanıcı lisans sözleşmesinde belirtildiği şekilde ya da yürürlükteki mevzuatın gerektirdiği şekilde bakım ve destek hizmetlerinin sunulmasından sorumlu olacaktır. Herhangi bir Üçüncü Şahıs Ürününün Yayıncısı o Ürün bakımından Lisanslı Uygulama Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesinde ya da halin icabına göre Yayıncının son kullanıcı lisans sözleşmesinde belirtildiği şekilde ya da yürürlükteki mevzuatın gerektirdiği şekilde bakım ve destek hizmetlerinin sunulmasından tek başına sorumludur.

LİSANSLI UYGULAMA SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ

Mac App Store, App Store ve Apple TV İçin App Store (topluca App Stores ) vasıtasıyla sunulan Mac App Store Ürünleri, App Store Ürünleri ve Apple TV İçin App Store Ürünleri (topluca App Store Ürünü(leri) ) satılmaz, bu ürünlerin lisansı size verilir. App Store'lar aracılığıyla edindiğiniz veya Hesabınızla ilişkilendirdiğiniz her bir App Store Ürününe ilişkin lisans, işbu Lisanslı Uygulama Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesini ("Standart SKLS") önceden kabul etmeniz şartına tabidir ve bu Standart SKLS hükümlerinin, App Store'lar aracılığıyla lisansını edindiğiniz her bir App Store Ürünü için, söz konusu App Store ürününün siz ve ilgili App Store Ürününün Yayımcısı arasındaki geçerli bir son kullanıcı lisans sözleşmesinin kapsamında olduğu ve bu durumda bu son kullanıcı lisans sözleşmesinin hükümlerinin uygulanacağı koşullar haricinde olmak üzere, App Store'lar aracılığıyla lisansını edindiğiniz her bir App Store Ürününe uygulanacağını kabul etmektesiniz. Bu Standart SKLS uyarınca verilen lisansa tabi olan herhangi bir App Store Ürünü bundan sonra Lisanslı Uygulama olarak anılacaktır. Yayıncının ya da halin icabına göre iTunes’un ( Lisans Veren ) Lisanslı Uygulamadaki size işbu Standart SKLS ile açıkça verilmeyen bütün hakları saklıdır.

a. Lisansın Kapsamı: Lisanslı Uygulama için size Lisans Veren tarafından sağlanan bu lisans, Lisanslı Uygulamanın sahip olduğunuz ya da kontrolünüz altında bulunan Apple markalı, duruma göre, herhangi bir iOS (iPad, iPhone ve iPod touch dahil olmak üzere) ( iOS Aygıtları ), Mac OS X ( Mac Bilgisayarları ), Apple Watch ve Apple TV (topluca Apple Aygıtları ) tabanlı ürünlerde ve Mac App Store, App Store ve iBooks Store Hüküm ve Koşulları bölümünde düzenlenen kullanım kuralları ( Kullanım Kuralları ) ile izin verildiği biçimde kullanımı için devredilmez bir lisansla sınırlıdır. Bu lisans, Lisanslı Uygulamayı sahip olmadığınız ya da kontrol etmediğiniz herhangi bir Apple Aygıtında kullanım hakkını vermez ve, aksi Kullanım Kurallarında belirtilmedikçe, Lisanslı Uygulamayı dağıtamazsınız ya da aynı zamanda birden fazla aygıt tarafından kullanılabileceği bir şebekede kullanıma açamazsınız. Lisanslı Uygulamayı kiralayamazsınız, ödünç veremezsiniz, satamazsınız, transfer edemezsiniz, yeniden dağıtamazsınız ya da alt lisansını veremezsiniz ve Apple Aygıtınızı üçüncü bir kişiye satmanız durumunda, satmadan önce Lisanslı Uygulamayı Apple Aygıtınızdan silmelisiniz. Lisanslı Uygulamayı, güncellemelerini ya da herhangi bir bölümünü (aşağıdaki sınırlamalara yürürlükteki mevzuat ya da Lisanslı Uygulamaya dahil olan açık kaynaklı bileşenlerin kullanımını düzenleyen lisanslama kuralları izin vermediği sürece) kopyalayamazsınız (işbu lisans ve Kullanım Kuralları tarafından açıkça izin verilmediği sürece), kaynak koda dönüştüremezsiniz, tersine mühendislik yapamazsınız, tersine çeviremezsiniz, kaynak kodunu türetmeye kalkışamazsınız, modifiye edemezsiniz ya da Lisanslı Uygulamadan, güncellemelerinden ya da herhangi bir bölümünden işleme eser oluşturamazsınız. Bu yöndeki herhangi bir girişim Lisans Verenin ve onun lisans verenlerinin haklarının ihlali anlamına gelir. Bu yasağı çiğnemeniz halinde hukuki ve cezai sorumluluğunuz söz konusu olabilir.

Yükseltmeler söz konusu olduğunda, hükümleri uygulanacak ayrı bir lisans eşlik etmediği sürece, bu lisans kuralları orijinal Lisanslı Uygulamanın yerini alan ve/veya onu destekleyen yükseltmelere de uygulanır.

b. Verilerin Kullanımına Muvafakat: Lisanslı Uygulama ile ilgili olarak yazılım güncellemeleri, ürün desteği ve (varsa) diğer hizmetlerin size sunumunu kolaylaştırmak için aygıtınız, sisteminiz ve uygulama yazılımınız ile çevre birimleri hakkında periyodik olarak toplanan teknik bilgiler de dahil olmak üzere Lisans Verenin teknik verileri ve ilgili bilgileri toplayabileceğini ve kullanabileceğini kabul ediyorsunuz. Lisans Veren bu bilgileri, sizi şahsen tanımlamayacak bir biçimde olduğu sürece, ürünlerini geliştirmek ya da size hizmet ya da teknolojileri sunmak için kullanabilir.

c. Fesih: Lisans, siz ya da Lisans Veren tarafından feshedilmediği sürece geçerlidir. Bu lisanstan doğan haklarınız, bu lisansın hükümlerinden herhangi birine uymadığınız zaman Lisans Veren tarafından bildirimde bulunulmaksızın ve otomatik olarak sona erecektir. Lisansın feshi üzerine, Lisanslı Uygulamanın kullanımına son vereceksiniz ve Lisanslı Uygulamanın kısmi ya da tam bütün kopyalarını imha edeceksiniz.

d. Hizmetler; Üçüncü Şahıs Materyalleri: Lisanslı Uygulama Lisans Verenin ve/veya üçüncü şahısların hizmetlerine ve internet sitelerine erişimi mümkün kılabilir (tekil ya da çoğul olarak Harici Hizmetler ). Harici Hizmetlerin kullanımı internet erişimini, belirli Harici Hizmetlerin kullanımı ise ek koşulların tarafınızca kabul edilmesini gerektirir Bu uygulamayı iTunes Store hesabınız ile bağlantılı bir şekilde kullanarak, https://www.apple.com/legal/internet-services/itunes/ww/ adresinden ulaşıp inceleyebileceğiniz en son iTunes Store Hüküm ve Koşulları ile Kullanım Kurallarını kabul etmektesiniz.

Harici Hizmetlerden herhangi birini kullanmanız üzerine, rahatsız edici, yakışıksız ya da sakıncalı olduğu kabul edilebilecek materyallerle karşılaşabilirsiniz ve söz konusu bu materyallerde kullanılan dilin müstehcen olduğu işaretlenmiş olabilir ya da olmayabilir ve herhangi bir aramanın sonuçları ya da belirli bir URL’ye girilmesi otomatik olarak ve kasıtlı olmayan bir biçimde sakıncalı materyallere link veya referans verebilir. Buna karşın, Harici Hizmetleri bütün sorumluluk size ait olmak üzere kullanmayı ve ne Lisans Verenin ne de onun temsilcilerinin rahatsız edici, yakışıksız ya da sakıncalı olduğu düşünülebilecek materyallerden dolayı hiçbir sorumluluğunun olmadığını kabul ediyorsunuz.

Bazı Harici Hizmetler üçüncü şahısların içeriğini, verilerini, bilgilerini, uygulamalarını ya da materyallerini ( Üçüncü Şahıs Materyalleri ) görüntüleyebilir, içerebilir ya da erişiminize sunabilir ya da belirli üçüncü şahıs internet sitelerine link verebilir. Hizmetleri kullanırken, ne Lisans Verenin ne de onun temsilcilerinin Üçüncü Şahıs Materyallerinin ya da internet sitelerinin içeriğini, doğruluğunu, tamlığını, zamanındalığını, geçerliliğini, telif haklarına uygunluğunu, hukuka uygunluğunu, adaba uygunluğunu, kalitesini ya da diğer özelliklerini incelemek ya da değerlendirmekten sorumlu olmadığını kabul ve beyan ediyorsunuz. Lisans Veren, temsilcileri, çalışanları, iştirakleri ve bağlı kuruluşları herhangi bir Harici Hizmet, Üçüncü Şahıs Materyalleri ya da internet siteleri ya da üçüncü şahısların diğer materyalleri, ürünleri ya da hizmetleri için beyan ya da taahhütte bulunmamaktadır ve ne size ne de herhangi bir şahsa karşı sorumluluk ya da yükümlülük taahhüt etmemekte ve üstlenmemektedir. Üçüncü Şahıs Materyalleri ve diğer internet sitelerine linkler sadece size kolaylık sağlamak için sunulmaktadır.

Herhangi bir Harici Hizmet tarafından görüntülenen finansal bilgiler sadece genel bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak bu bilgilere dayanılmamalıdır. Harici Hizmetler yoluyla elde edilen bilgilere dayanarak borsada işlem yapmadan önce, ülkenizde ya da bölgenizde hukuki olarak finansal ve borsa ile ilgili danışmanlık yapabilecek, profesyonel bir finans ya da borsa uzmanına danışmalısınız. Herhangi bir App Store Ürünü veya Harici Hizmet tarafından görüntülenen tıbbi bilgiler yalnızca genel bilgi verme amaçlıdır ve doktor tarafından belirtilmediği sürece, tıbbi tanı veya tedavi içinde güvenilir sayılmamalıdır. App Store Ürününde bulunan tıbbi bilgilerden yararlanmadan önce bir tıp uzmanına danışmalısınız. Herhangi bir Harici Hizmet tarafından sunulan yer bilgileri temel navigasyon amaçlıdır ve kesin yer bilgisinin gerekli olduğu ya da hatalı, yanlış, geç iletilmiş veya eksik yer verilerinin ölüme, bedensel yaralanmaya, malların veya çevrenin zarar görmesine yol açabileceği hallerde bu bilgilere güvenilmemelidir. Ne Lisans Veren, ne temsilcileri ne de içerik tedarikçileri herhangi bir Harici Hizmet tarafından görüntülenen borsa bilgisinin ya da yer bilgilerinin kullanılırlığını, doğruluğunu, tamlığını, güvenilirliğini ya da zamanındalığını garanti etmemektedir.

Harici Hizmetlerin telif haklarına ilişkin olanlar dahil olmak üzere yürürlükteki fikri mülkiyet mevzuatı ve diğer kanunlar ile korunan ve Lisans Verene ve/veya onun temsilcilerine veya lisans verenlerine ait olan içerik, bilgi ve materyalleri içerebileceğini ve koruma altındaki bu içerik, bilgi ya da materyalleri Harici Hizmetlerin izin verilen kullanımı hariç veya işbu Standart SKLS hükümleri ile uygun olmayan ya da üçüncü kişilerin, iTunes’un veya Apple’ın fikri mülkiyet haklarını ihlal edecek hiçbir şekilde kullanmayacağınızı kabul ediyorsunuz. Harici Hizmetlerin hiçbir bölümü hiçbir şekilde çoğaltılamaz. Harici Hizmetleri hiçbir şekilde değiştirmemeyi, kiralamamayı, ödünç vermemeyi, satmamayı, dağıtmamayı ya da Harici Hizmetlere dayalı işleme eserler yaratmamayı kabul ediyorsunuz ve izinsiz erişim ya da Harici Hizmetleri bilgisayar virüsü, solucanı, truva atı ya da diğer zararlı programları yaymak, bilgisayar ağına izinsiz girmek ya da kapasitesini zorlamak dahil olmak üzere Harici Hizmetleri izinsiz bir biçimde kullanmayacaksınız. Ayrıca, Harici Hizmetleri başkalarını rahatsız etmek, taciz etmek, tehdit etmek, karalamak ya da sair biçimde başkalarının haklarına tecavüz etmek için kullanmamayı ve ne Lisans Verenin ne de temsilcilerinin Harici Hizmetlerin tarafınızca bu şekilde kullanılması ne de Harici Hizmetleri kullanımınızın sonucunda alabileceğiniz rahatsız edici, tehditkar, karalayıcı, incitici, ihlal edici ya da kanuna aykırı mesajlardan ya da iletilerden dolayı sorumlu olmadığını kabul ediyorsunuz.

Buna ek olarak, Apple Aygıtları aracılığıyla erişilebilen, görüntülenen ya da bağlanılan Harici Hizmetleri ve Üçüncü Şahıs Materyalleri her dilde ya da her ülke veya bölgede mevcut olmayabilir. Lisans Veren, Harici Hizmetlerin herhangi bir yerde kullanımınıza uygun ya da hazır olduğunu beyan etmemektedir. Bu Harici Hizmetleri ve Materyalleri kullanmayı ya da bunlara erişmeyi seçtiğinizde, bunu kendi inisiyatifinizle gerçekleştirmektesiniz ve yürürlükteki yerel mevzuat dahil olmak üzere yürürlükteki mevzuata uymaktan sorumlusunuz. Lisans Veren, herhangi bir zamanda bildirimde bulunmaksızın Harici Hizmetleri değiştirebilir, askıya alabilir, kaldırabilir ya da bunlara erişimi engelleyebilir. iTunes, Harici Hizmetlerin kaldırılmasından ya da bunlara erişimin engellenmesinden hiçbir koşulda sorumlu tutulmayacaktır. iTunes herhangi bir zamanda ve önceden bildirimde bulunmaksızın ya da sorumluluk üstlenmeksizin bazı Harici Hizmetlerin kullanımına ya da erişimine sınırlama getirebilir.

e. GARANTİ VERİLMEMESİ: LİSANSLI UYGULAMAYI KULLANIMINIZA İLİŞKİN RİSKİN VE TATMİN EDİCİ KALİTE, PERFORMANS, DOĞRULUK VE ÇABAYA İLİŞKİN BÜTÜN RİSKİN SADECE SİZE AİT OLDUĞUNU AÇIKÇA KABUL VE BEYAN EDİYORSUNUZ. YÜRÜRLÜKTEKİ MEVZUAT İZİN VERDİĞİ SÜRECE, LİSANSLI UYGULAMA VE LİSANSLI UYGULAMA TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN YA DA TEMİN EDİLEN HİZMETLER OLDUĞU GİBİ VE TEMİN EDİLEBİLDİĞİ SÜRECE, BÜTÜN AYIPLARI İLE BİRLİKTE VE HERHANGİ BİR GARANTİ OLMAKSIZIN SUNULMAKTADIR VE LİSANS VEREN İŞBU SÖZLEŞME İLE LİSANSLI UYGULAMA VE HİZMETLER BAĞLAMINDA, ÖRTÜLÜ GARANTİLER VE/VEYA TİCARETE ELVERİŞLİLİK, TATMİN EDİCİ KALİTEDE OLMA, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, DOĞRULUK, ZAPTA KARŞI TEKEFFÜL VE ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN HAKLARINA TECAVÜZ OLUŞTURMAMA KOŞULLARI DAHİL OLMAK ÜZERE SARİH, ZIMNİ YA DA KANUNİ HİÇBİR GARANTİ VERMEDİĞİNİ BEYAN EDER. LİSANS VEREN, LİSANSLI UYGULAMA KULLANIMINIZA MÜDAHALE EDİLMEYECEĞİ, LİSANSLI UYGULAMANIN İÇERDİĞİ İŞLEVLER YA DA GERÇEKLEŞTİRİLEN VEYA SUNULAN HİZMETLERİN GEREKSİNİMLERİNİZİ KARŞILAYACAĞI, LİSANSLI UYGULAMANIN YA DA HİZMETLERİN KESİNTİSİZ YA DA HATASIZ ÇALIŞACAĞI YA DA LİSANSLI UYGULAMA VEYA HİZMETLERDEKİ ARIZALARIN GİDERİLECEĞİ KONUSUNDA GARANTİ VERMEMEKTEDİR. LİSANS VEREN YA DA YETKİLİ TEMSİLCİSİ TARAFINDAN VERİLEN HİÇBİR YAZILI YA DA SÖZLÜ BİLGİ VEYA TAVSİYE GARANTİ TEŞKİL ETMEYECEKTİR. LİSANSLI UYGULAMA YA DA HİZMETLER ARIZALANDIĞINDA, BÜTÜN GEREKLİ SERVİS, TAMİR VE GİDERİM MASRAFLARI SİZE AİT OLACAKTIR. BAZI HUKUK DÜZENLERİNDE TÜKETİCİNİN MEVCUT YASAL HAKLARINDA ÖRTÜLÜ GARANTİLER YA DA SINIRLAMALARIN HARİÇ TUTULMASINA İZİN VERİLMEMEKTEDİR, BU NEDENLE YUKARIDAKİ HARİÇ TUTMA VE SINIRLAMALAR SİZE UYGULANMAYABİLİR.

f. Sorumluluğun Sınırı: KANUN TARAFINDAN YASAKLANMADIĞI SÜRECE, LİSANSLI UYGULAMAYI KULLANMANIZ YA DA KULLANAMAMANIZDAN DOĞAN YA DA BAĞLANTILI OLAN KAR KAYBI, VERİ KAYBI, İŞİN AKSAMASI YA DA DİĞER TİCARİ ZARAR VEYA ZİYAN DAHİL OLMAK ÜZERE, HER NE ŞEKİLDE GERÇEKLEŞİRSE GERÇEKLEŞSİN, SORUMLULUK KURAMINA (SÖZLEŞMESEL SORUMLULUK, HAKSIZ FİİL SORUMLULUĞU YA DA SAİR SORUMLULUK) BAKILMAKSIZIN VE LİSANS VEREN ZARAR OLASILIĞI KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLMİŞ OLSA DAHİ, LİSANS VEREN HİÇBİR KOŞULDA BEDENSEL YARALANMALARDAN YA DA HİÇBİR ARIZİ, ÖZEL, YA DA DOLAYLI ZARARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR. BAZI HUKUK DÜZENLERİNDE BEDENSEL YARALANMALARDAN, ARIZİ YA DA DOLAYLI ZARARDAN DOLAYI SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASINA İZİN VERİLMEMEKTEDİR, BU NEDENLE BU SINIRLANMA SİZE UYGULANMAYABİLİR. Her koşulda, Lisans Verenin bütün zararlar için size karşı toplam sorumluluğu (bedensel zararlara ilişkin davalarda yürürlükteki mevzuatın gerekleri hariç) elli ABD Dolarını ($50,00) geçmeyecektir. Yukarıdaki sınırlamalar, yukarıda belirtilen çözüm yolları temel maksadını yerine getiremese dahi uygulanacaktır.

g. Lisanslı Uygulamayı Amerika Birleşik Devletleri kanunları ve Lisanslı Uygulamanın elde edildiği hukuk düzeninin kanunları tarafından izin verilenin dışında kullanamaz ya da ihraç veya yeniden ihraç edemezsiniz. Lisanslı Uygulama özellikle (a) ABD’nin ambargo uyguladığı ülkelere ya da (b) ABD Maliye Bakanlığı’nın Özel Olarak Belirlenmiş Ülkeler Listesi’ndeki ya da ABD Ticaret Bakanlığı’nın Ticaret Yapılmayacak Kişiler ya da Kuruluşlar Listesi’ndeki kişilere ihraç ya da yeniden ihraç edilemez. Lisanslı Uygulamayı kullanırken, bu ülkelerden birinde oturmadığınızı ya da bu listelerden birinde bulunmadığınızı beyan ve taahhüt ediyorsunuz. Ayrıca, bu ürünleri nükleer silahların, füzelerin, kimyasal veya biyolojik silahların geliştirilmesi, tasarımı, imali ya da üretimi dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri kanunları tarafından yasaklanan amaçlarla kullanmayacağınızı kabul ediyorsunuz.

h. Lisans Uygulaması ve ilgili belgeler, 48 C.F.R. §12.212 ya da 48 C.F.R. §227.7202’deki tanımları itibariyle Ticari Bilgisayar Yazılımı ve Ticari Bilgisayar Yazılım Belgeleri nden müteşekkil olup 48 C.F.R. §2.101’deki tanım itibariyle Ticaret Kalemleri dir. 48 C.F.R. §12.212 ya da 48 C.F.R. §227.7202-1 ila 227.7202-4 uyarınca, Ticari Bilgisayar Yazılımı ve Ticari Bilgisayar Yazılım Belgeleri’nin lisansı ABD Hükümeti son kullanıcılarına (a) sadece Ticaret Kalemi olarak ve (b) sadece işbu sözleşmedeki kayıt ve şartlar uyarınca bütün diğer son kullanıcılara verilen haklarla verilmektedir. Amerika Birleşik Devletlerinin telif hakları mevzuatına göre alenileştirilmemiş eserlere ilişkin haklar saklıdır.

i. Türk kanunları bu lisansı ve Lisanslı Uygulamayı kullanımınıza uygulanacaktır. Lisanslı Uygulamayı kullanımınız diğer yerel, eyalet, milli ya da uluslararası mevzuata tabi olabilir.

İLAVE IBOOKS STORE HÜKÜM ve KOŞULLARI

IBOOKS STORE ÜRÜNLERİNİN SATIN ALINMASI

iTunes’un size iBooks Store aracılığıyla sunulan içeriği ( iBooks Store Ürünleri ) kullanma lisansını sattığını kabul ediyorsunuz. iTunes’dan alışveriş yaptığınızda, ilgili lisans siz ve iBooks Store Ürününün üçüncü şahıs yayıncısı ( Yayıncı ) arasında ilgili iBooks Store Ürününü kullanmanızı düzenleyen bağlayıcı bir sözleşmeyi oluşturacaktır; iTunes siz ve Yayıncı arasında ilgili iBooks Store Ürünü’ne ilişkin lisans sözleşmesinin tarafı değildir ve her bir iBooks Store Ürününün Yayıncısı o iBooks Store Ürününe ilişkin kullanım koşullarının gereğinin yerine getirilmesini isteme hakkını saklı tutar. Her bir iBooks Store Ürününün Yayıncısı o iBooks Store Ürününden, içeriğinden, üstlenilmediği açıklanmamış olan bütün garantilerden ve sizin ya da üçüncü şahısların o iBooks Store Ürününe ilişkin ya da o iBooks Store Ürününü kullanımınıza ilişin taleplerinden tek başına sorumludur.

Bir bilgisayardan satın alınan herhangi bir iBooks Store Ürünü, herhangi bir bilgisayarda görüntülenemeyebilir, sadece uygun yazılımın olduğu bir iOS aygıtından görüntülenebilir.

IBOOKS STORE ÜRÜN KULLANIM KURALLARI

(i) iBooks Store Ürünleri’ni sadece ticari olmayan kişisel kullanımınız için kullanabilirsiniz.

(ii) iPad, iPod touch ya da iPhone gibi belirli iOS tabanlı aygıtlarda iBooks Store Ürünlerini bir seferde en fazla beş farklı Hesapta depolayabilirsiniz.

(iii) App Store Ürünlerini tek seferde iTunes tarafından yetkilendirilmiş en fazla beş aygıtta depolayabilirsiniz.

(iv) iBooks Store Ürünlerinin teslimi size iBooks Store Ürünlerinin promosyon amacıyla kullanımı ya da iBooks Store Ürünlerini bir diske kaydetme hakkını devretmez.

(v) iBooks Store Ürünlerini iTunes tarafından yetkilendirilmiş asli aygıtla eşleştirilmiş olması ve iTunes tarafından yetkilendirilmiş asli aygıtın o aygıtla önceden eşamanlanması ya da iTunes’u kullanarak daha sonradan o aygıtı asli olarak belirlemeniz kaydıyla, iBooks Store Ürünlerini iTunes tarafından yetkilendirilmiş en az bir adet aygıttan elle eşzamanlama modu olan başka aygıtlara elle eşzamanlayabilirsiniz.

D. APPLE MUSIC KOŞULLARI VE ŞARTLARI

SİZİN İLE SARL ("ITUNES") ARASINDAKİ İŞBU SÖZLEŞME APPLE MUSIC HİZMETİ İLE BU YOLLA ERİŞİLEBİLEN ÖZELLİKLERİ (“APPLE MUSIC HİZMETİ”) KULLANIMINIZI YÖNETİR.

APPLE MUSIC HİZMETİ

iTunes; sadece işbu Sözleşmede öngörülen koşullar ve şartlar uyarınca son kullanıcıların kullanımına yönelik dijital müzik ve diğer içeriğe (“Apple Music Ürünleri") erişmenize izin veren Apple Music Hizmetinin sağlayıcısıdır.

APPLE MUSIC HİZMETİ İÇİN KULLANIM GEREKSİNİMLERİ

Apple Music Hizmeti sadece en az 13 yaşındaki (ya da yerel yasa uyarınca denk asgari yaştaki) bireyler içindir, meğer ki Apple Kimliğiniz aileniz ya da vasiniz tarafından Aile Paylaşımı özelliğinin parçası olarak oluşturulmuş ya da onaylı bir eğitim kurumunun talebi neticesinde size sağlanmış olsun. Reşit olma yaşının altındaki çocuklar; çocuk ve ebeveyninin ya da yasal vasisinin anlamasını sağlamak üzere işbu Sözleşmeyi ebeveyni ya da vasisi ile birlikte incelemelidir. 13 yaşında altındaki ya da ilgili yargı bölgesindeki denk asgari yaşın altındaki çocukların kişisel bilgilerini, doğrulanabilir ebeveyn rızası olmaksızın ve bilerek toplamıyoruz, kullanmıyoruz ya da ifşa etmiyoruz. Ebeveynler ve vasiler, erginlerin internette yabancılar ile sohbet etmesinin tehlikeli olabileceğini ve çocukları korumak için Apple Music Hizmetini kullanımlarının denetlenmesi dahil uygun önlemlerin alınmasını hatırlamalıdır.

Apple Music Hizmeti size sadece Türkiye’de sunulur. Apple Music Hizmetini bu konumlardan başka yerlerden kullanmamayı ya da kullanmaya teşebbüs etmemeyi kabul edersiniz. iTunes, uygunluğunuzu doğrulamak için bazı teknolojiler kullanabilir.

Apple Music Hizmetinin kullanımı uyumlu bir aygıt, İnternet erişimi ve belirli yazılımı gerektirir; periyodik güncellemeler gerektirebilir ve bu faktörlerin performansından etkilenebilir. Düzenli kullanım için kesinlikle yüksek hızda internet erişimi tavsiye edilmektedir ve video için de gereklidir; erişim ya da hücresel veri ücretleri uygulanabilir. iOS 8.4, iTunes 12.2 ya da Android 4.1 ya da daha yenisini gerektirebilir. Gerekli yazılımın son sürümü tavsiye edilir ve belirli işlemler ya da özellikler için gereklidir. Muhtelif zamanlarda değişebilecek olan söz konusu gereksinimlerini yerine getirmenin sizin sorumluluğunuz olduğunu kabul edersiniz.

APPLE MUSIC HESABINIZ

Apple Music Hizmetinin kayıtlı bir kullanıcısı olarak, iTunes Store Koşullar ve Şartlarının “Hesabınız” paragrafında öngörüldüğü üzere ve bu şartlara tabi olarak bir Hesap oluşturabilirsiniz. Apple Music Hizmetinin bazı özelliklerini kullanmak için Apple Kimliğinizi ve Hesabınızı onaylamak için parola girmeli ya da Touch ID kullanmalısınız. Apple Music Hizmetine kayıt olurken ve Apple Music Hizmetini kullanırken iTunes Kayıt Verilerini doğru ve tam olarak sağlamayı kabul edersiniz.

iTunes, Apple Music Hizmetini kullanımınız hakkındaki bilgilerin günlüğünü tutar. Bu bilgiler, dinlediğiniz Apple Music Ürünlerini (atladıklarınız ya da durdurduklarınız dahil) ve dinleme sürenizi içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir. iTunes; IP adresi, aygıt türü, işletim sistemi sürümü ve türü ve özgün aygıt tanımlayıcıları gibi aygıt bilgilerini de toplayabilir. iTunes’a sağladığınız müzik tercih bilgileri de Hesabınız ile bağlantılı olarak saklanacaktır. Bu bilgiler, Apple Music Hizmetini sağlama, tavsiyelerimizi sizin için kişiselleştirme, lisans verenlere rapor verme ve telif ücretlerini ödeme, Apple Music Hizmeti dahil Apple ürünleri ve Hizmetlerini bireyselleştirme ve geliştirme, ilgili reklamları sağlama, hileye karşı koruma ve işbu Sözleşmeyi icra etme gibi amaçlar ile iTunes tarafından kullanılacaktır.

Apple Music Hizmetini kullanarak, işbu bilgilerin aşağıdaki adreste mevcut olan Apple’ın Gizlilik Politikası uyarınca aksi takdirde izin verilen ve yukarıda anılan amaçlar ile iTunes ve iştirakleri ve aracıları tarafından iletilmesi, toplanması, saklanması, işlenmesi ve kullanılmasını kabul eder ve bunlara rıza gösterirsiniz: https://www.apple.com/legal/privacy/.

APPLE MUSIC ABONELİĞİ

Apple Music Hizmeti aboneliği satın alırsanız (bir “Apple Music Aboneliği”), otomatik yenilemeyi kapatana kadar ve tekrarlayan bir şekilde iTunes, Aile Paylaşımı Düzenleyicinizin hesabı ile bağlantılı ödeme yöntemi ya da Apple Kimliğiniz ile bağlantılı ödeme yöntemini otomatik ücretlendirecektir. Apple Music Aboneliğinizin otomatik yenilemesini aygıt ya da bilgisayarınızdaki Hesap Ayarları menüsünden ya da aygıtınızdaki Ayarlar uygulamasından dilediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Otomatik yenilemeyi kapatırsanız, Apple Music Aboneliği sürenizin kalanı boyunca Apple Music Hizmetine erişiminiz olmaya devam edecek. Apple Music Abonelik süreniz sona erdiğinde, Apple Music Hizmeti ile erişilebilen ya da aygıtınızda kayıtlı olan Apple Music Ürünlerine ve iCloud Music Kütüphanenizde kayıtlı şarkılara erişim dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Apple Music Aboneliği gerektiren Apple Music Hizmeti özelliklerine erişimi kaybedeceksiniz. Apple Music Aboneliği satın almaları nihaidir. Ödeme yönteminiz, mevcut Apple Music Abonelik döneminin sona ermesinden önceki 24 saatten daha kısa bir süre içerisinde ücretlendirilecektir.

Aile tarifesindeki (mevcut olan yerlerde) Apple Music Aboneliğine uygun olmak için Aile Paylaşımına kayıtlı olmalısınız. Aile Düzenleyicisi iseniz, otomatik yenileme, geçerli Aile üyesinin aygıt ya da bilgisayarında kapatılana kadar iTunes’un Aile üyeleriniz tarafından başlatılan Apple Music Abonelik satın almaları için yinelenen bir şekilde ödeme yönteminizi otomatik olarak ücretlendireceğini kabul edersiniz.

TÜM APPLE MUSIC ABONELİK ÜCRETLERİNİ ZAMANINDA ÖDEMEK VE ITUNES’A GEÇERLİ BİR ÖDEME YÖNTEMİ SAĞLAMAK İLE SORUMLUSUNUZ. iTunes, vadesi gelmiş Apple Music Abonelik ücretleri için ödeme yönteminizi başarılı bir şekilde ücretlendiremezse, Apple Music Aboneliğinizi iptal etme hakkını saklı tutar. Apple Music Aboneliğiniz iptal edilirse, Apple Music Aboneliği gerektiren Apple Music Hizmeti özelliklerine erişiminizi kaybedeceksiniz.

Farklı bir ödeme yöntemi atamak isterseniz ya da ödeme yöntemi durumunuzda bir değişiklik olursa, aygıtınız ya da bilgisayarınızda Hesap Ayarları menünüzdeki bilgilerinizi değiştirmelisiniz; bu durum iTunes yeni ödeme bilgilerinizi doğrularken, Apple Music Hizmetine erişiminizi geçici olarak kesintiye uğratabilir.

Apple Music Aboneliğinizin otomatik olarak yenilenmeyeceği ya da iptal edileceği gibi gerekçeler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Hesabınız ya da Apple Music Hizmeti özellikleri ile ilgili olarak sizinle e-posta ya da anında bildirim yolu ile irtibata geçebiliriz.

Mevcut olduğu durumlarda, Apple Music Aboneliği size operatörünüz vasıtasıyla (“Operatör Aboneliği”) sunulabilir. Bir Operatör Aboneliği satın alırsanız, operatörünüz Apple Music Aboneliği masraflarınız için sizi faturalandıracaktır. Operatörünüz ile ilişkiniz, işbu Sözleşme ile değil de operatörünüzün koşulları ve şartları tarafından yönetilecektir ve bir Operatör Aboneliğine dayalı ihtilaflar iTunes’a değil de operatörünüze yöneltilmelidir. Apple Music Hizmetini kullanarak, operatörünüzün operatör hesap bilgilerinizi, telefon numaranızı ve abonelik bilgilerinizi iTunes ile paylaşabileceğini ve iTunes’un bu bilgileri Operatör Aboneliğinizin durumunu belirlemek üzere kullanabileceğini kabul edersiniz.

ICLOUD MUSIC KÜTÜPHANESİ

iCloud Music Kütüphanesi özelliği, bir Apple Kimliği ile oturum açan Apple Music Hizmeti aboneleri için mevcuttur. iCloud Music Kütüphanesi, iTunes Store’dan satın alınan şarkılar ve müzik videolarını ve diğer şarkıları ve de Apple Music’in etkin olduğu diğer aygıtlarınızdaki üst verileri, şarkı listelerini ve bilgileri saklar ve bunlara uzaktan erişmenize izin verir. iCloud Music Kütüphanesi, Apple Music Aboneliğinizi ayarladığınızda otomatik olarak açılır. Ek aygıtlarda Apple Music Hizmetinde oturum açtığınızda, iCloud Music Kütüphanesini etkinleştirmeniz istenir. iCloud Music Kütüphanesini bilgisayarınızdaki iTunes Genel Tercihler ve aygıtınızdaki Apple Music uygulama ayarlarından etkinleştirebilirsiniz. iCloud Music Kütüphanesinde 25.000’e kadar şarkıyı kaydedebilirsiniz. iTunes Store’dan satın alınan şarkılar bu sınırlı sayıya dahil değildir. Belirli kriterleri karşılamayan şarkılar ya da aygıtınız ya da bilgisayarınız için yetkilendirilmemiş şarkılar iCloud Music Kütüphanesi için uygun değildir. Apple Music Aboneliğiniz sona erdiğinde iCloud Music Kütüphanenizde saklanan içeriğe erişemeyeceksiniz, ancak iTunes Store’dan iTunes Store Koşulları ve Şartlarının “Önceki Satın Almaların Otomatik Teslimi ve İndirilmesi” paragrafının koşullarına tabi olarak ve bu koşullarda öngörüldüğü üzere önceden edinilen şarkıları indirebilrisiniz. iCloud Music Kütüphanesini sadece meşru şekilde edinilen içerik için kullanacağınızı işbu vesileyle kabul edersiniz. Gayri meşru içeriğin kullanımı diğer kişilerin haklarını ihlal eder ve sizi telif hakkı ihlallerinden ötürü olası maddi tazminatlar dahil para cezası ve cezalara tabi kılabilir.

Apple Music Aboneliğinizi kurduğunuzda ya da iCloud Music Kütüphanesini etkinleştirdiğinizde, Apple Music Hizmeti aygıtınız ya da bilgisayarınzdaki şarkı dosyalarını tarayacak ve şarkıların ismi, şarkıcıların ismi ya da şarkı süreleri gibi Music Kütüphanenizdeki medyayı tanımlamak üzere kullanılabilecek diğer bilgileri toplayacaktır. iCloud Music Kütüphanesi bu bilgileri Apple Music Hizmetine o esnada mevcut şarkıları tanımlamak üzere kullanacaktır ve tanımlanan şarkıları size Apple Music Hizmetinde o esnada mevcut bir biçimde sunacaktır. Aygıtınızdaki tanımlanmamış şarkılar yerel depolamada kalacaktır ve bilgisayarınızdaki tanımlanmamış şarkılar aynı biçimde ya da iTunes tarafından belirlenen biçimde iCloud Music Kütüphanesine yüklenecektir. Apple Music Aboneliğinizi kurmadan ya da iCloud Music Kütüphanenizi etkinleştirmeden önce Music Kütüphanenizi yedeklemelisiniz. Apple, iCloud Music Kütüphanesi ile bağlantılı olarak kaybolan içerikten ötürü sorumluluk kabul etmemektir. iCloud Music Kütüphanesi, içerik için yedekleme deposu olarak kullanılamaz. iTunes yüklenen içerik türlerini (örnek vermek gerekirse, aşırı derecede büyük dosyalar) sınırlama hakkını saklı tutar. Tanımlanan ya da yüklenen şarkılar ve ilgili üst verilere Hesabınız ile oturum açtığınız ya da iCloud Music Kütüphanesi için etkinleştirilmiş bir Apple Music uyumlu aygıttan erişebilirsiniz.

Apple Music Aboneliğinizi kurduğunuzda ya da iCloud Music Kütüphanesini etkinleştirdiğinizde, iTunes çaldığınız, durdurduğunuz, atladığınız şarkılar, kullandığınız aygıtlar ve playback zamanı ve süresi gibi bilgilerin günlüğünü tutar. iCloud Music Kütüphanesini kullanarak; iCloud Music Kütüphanesi kullanım bilgileri, lisans verenlere rapor vermek ve telif ücretlerini ödemek, Apple Music özelliklerini ve hizmetlerini ve diğer Apple ürünlerini ve hizmetlerini sağlamak ve geliştirmek ve aşağıdaki adreste bulunan Apple’ın Gizlilik Politikası uyarınca izin verilenler dahil işbu bilgilerin iTunes ve iştirakleri ve aracıları tarafından iletilmesini, toplanmasını, saklanmasını, işlenmesini ve kullanılmasını kabul eder ve bunlara rıza gösterirsiniz: https://www.apple.com/legal/privacy/.

APPLE MUSIC HİZMETİNE YAPILAN YÜKLEMELER

Apple Music Hizmeti, herkes tarafından erişilebilir ve görüntülenebilir Apple Music Hizmeti alanlarındaki materyalleri (isminiz, resminiz, içeriğiniz, bilgileriniz ve üçüncü taraf içeriği dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) göndermenize izin veren interaktif özellikler sunabilir. Gönderdiğiniz materyaller dahil söz konusu özellikleri kullanımınıza ilişkin sorumluluğunun münhasıran size ait olduğunu, diğer tarafların haklarını ya da yasaları ihlal etmeyeceğini, ihlal edici ya da aksi takdirde yasalara aykırı davranışa katkıda bulunmayacağını ya da bunları teşvik etmeyeceğini ya da aksi takdirde müstehcen, sakıncalı ya da uygunsuz olmayacağını kabul edersiniz. Söz konusu materyaller ve dağıtımları için geçerli tüm hak ve lisansları edinmiş olduğunuzu da kabul edersiniz. Apple Music Hizmetine yüklediğiniz materyaller ile bağlantılı olarak tam ve doğru bilgi sağlamayı kabul edersiniz. Apple Music Hizmetinin parçası olarak ya da Apple Music Ürünleri ve Apple Music Hizmetinin pazarlaması ile bağlantılı olarak ve size karşı hiçbir tazminat ya da yükümlülük üstlenmeksizin, söz konusu parçaları kullanmak üzere iTunes dünya çapında, telifsiz, gayri münhasır bir lisansı işbu vesileyle size vermektedir. iTunes, mutlak takdiri kendisine ait olmak üzere, hiçbir bildirimde bulunmaksızın ve hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin materyalleri yayımlamama ya da ilan etmeme hakkını ve kaldırma ya da düzenleme hakkını saklı tutar.

iTunes; tarafınızca gönderilen ya da Apple Music Hizmetinde aksi takdirde mevcut olan materyalleri görüntüleme, işbu Sözleşmeye ilişkin bildirilen ya da belirgin ihlallerini soruşturma ve Apple'ın Telif Hakkı Politikası (https://www.apple.com/legal/copyright.html) ya da işbu vesileyle ihlal dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere mutlak takdiri kendine ait olarak uygun gördüğü önlemleri alma hakkı bulunmakla birlikte bu yönde yükümlülükleri bulunmaz.

APPLE MUSIC YÜKLEMELERİ YÖNERGELERİ

Apple Music Hizmetine gönderilen içerik, muhtelif zamanlarda değiştirilebilecek, aşağıdaki yönergelere tabidir (“Yönergeler”). İşbu Yönergelere uygun olmayıp da Apple Music Hizmetine gönderilen içerik ile karşılaşırsanız, lütfen Sorunu Rapor Et özelliğini kullanın.

Apple Music Hizmetini aşağıdaki amaçlar ile kullanamazsınız:

- yasalara aykırı, taciz edici, tehditkar, iftira niteliğinde, hakaretamiz, küfürlü, şiddet içeren, müstehcen, başkalarının gizliliğini zedeleyen, nefret dolu, ırk ya da etnik olarak saldırgan ya da aksi takdirde uygunsuz olan içerik dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere uygunsuz, saldırgan ya da zararlı içeriği yayımlayamaz;

- telefon numaraları, adresler, fatura bilgileri ya da kişinin izni olmaksızın çekilen ya da dağıtılan fotoğraflar ya da videolar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere diğerlerine ait kişisel, özel ya da gizli bilgileri yayımlayamaz;

- bir erginden kişisel bilgiler talep edemezr;

- kendinizi başka bir kişi, sanatçı, kuruluş, başka bir Apple Music kullanıcısı, bir Apple çalışanı ya da sivil ya da resmi yönetici olarak tanıtamaz ya da bu kişileri taklit edemez ya da bir kişi ya da kuruluş ile ilişkinizi aksi takdirde yanlış tanıtamazsınız (iTunes; kimliğinizin taklit edilmesi ya da yanlış tanıtılması ya da başka bir kişinin isim ya da kimliğinin kötüye kullanılması varsayılabilecek ya da mutlak takdiri iTunes'a ait olacak şekilde başka bir gerekçe ile Apple Kimlikleri, kullanıcı ismi, kullanıcı tanıtıcısı ya da diğer tanımlayıcıları dilediği zaman reddetme, geri isteme, değiştirme ya da engelleme hakkını saklı tutar);

- telif hakkı ya da sair fikri mülkiyet ihlali ile uğraşamaz (sahibi olmadığınız ya da yayımlamaya yetkili olmadığınız içeriği yayımlama) ya da gizlilik, istihdam ya da ifşa etmeme sözleşmesine aykırı olarak ticari sırları ya da gizli bilgileri ifşa edemezsiniz;

- istenmemiş ya da yetkilendirilmemiş reklam, tanıtım materyalleri ya da bilgi içeren duyurular dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere istenmeyen postaları yayımlayamaz ya da iletemezsiniz;

- gayri meşru etkinlikler planlayamaz ya da bunlar ile uğraşamazsınız.

İÇERİK UYGUNLUĞU

iTunes ve lisans verenleri diledikleri zaman ve bildirimde bulunmaksızın, Apple Music Hizmeti ve Apple Music Ürünleri, içerik ya da Apple Music Hizmetinin bir parçasını oluşturan diğer materyallere erişimi değiştirme, erteleme, kaldırma, durdurma ya da devre dışı bırakma hakkını saklı tutar. iTunes bu değişiklikleri yaptığı için hiçbir surette sorumlu olmaz. iTunes dilediği durumda ve hiçbir bildirimde bulunmaksızın ya da sorumluluk üstlenmeksizin Apple Music Hizmetinin belirli özelliklerini ya da kısımlarını kullanım ya da bunlara erişime sınırlamalar da uygulayabilir.

İÇERİĞİN KULLANIMI

Apple Music Hizmetinin, Apple Music Ürünlerini kullanımınızı sınırlayan bir güvenlik teknolojisi içerdiğini ve Apple Music Ürünleri güvenlik teknolojisi ile sınırlı olsa da olmasa da, Apple Music Ürünlerini iTunes ve lisans verenleri tarafından oluşturulan geçerli kullanım kurallarına (“Apple Music Kullanım Kuralları”) uygun olarak kullanacağınızı ve Apple Music Ürünlerinin diğer kullanımlarının telif hakkı ihlali oluşturabileceğini kabul edersiniz. Güvenlik teknolojileri; Apple Music Ürünleri ve Apple Music Hizmetinin ayrılmaz parçasıdır. iTunes dilediği anda Apple Music Kullanım Kurallarını değiştirme hakkını saklı tutar. Söz konusu Apple Music Kullanım Kuralları ile ilgili güvenlik teknolojilerini herhangi bir gerekçe ile ihlal etmeyeceğinizi, açıklarından faydalanmayacağınızı, tersine mühendislik yapmayacağınızı, kaynak koduna dönüştürmeyeceğinizi, kaynak kodunu oluşturmayacağınızı ya da aksi takdirde kurcalamayacağınızı ya da bunlara teşebbüs etmeyeceğinizi ya da başka bir kişinin bunları yapmasına yardımcı olmayacağınızı kabul edersiniz. Apple Music Kullanım Kuralları, uygunluk amaçları ile iTunes tarafından denetlenebilir ve görüntülenebilir ve iTunes size bildirimde bulunmaksızın Apple Music Kullanım Kurallarını icra etme hakkını saklı tutar. Apple Music Hizmetine erişim için iTunes tarafından sağlanan yazılımından başka hiçbir şekilde Apple Music Hizmetine erişmemeyi kabul edersiniz. Erişmeye yetkili olmadığınız bir Hesaba erişmemeli ya da erişmeye teşebbüs etmemelisiniz. Apple Music Hizmetine yetkisiz erişimin edinilmesi dahil herhangi bir amaç ile yazılımın değiştirilmiş sürümlerini kullanmamayı ya da yazılımı herhangi bir şekil ya da biçimde değiştirmemeyi kabul edersiniz. Sistem ya da ağ güvenliği ihlalleri hukuki ya da cezai sorumluluk ile neticelenebilir.

APPLE MUSIC KULLANIM KURALLARI

- iTunes tarafından izin verilenler hariç, Apple Music Hizmeti ve Apple Music Ürünlerini sadece kişisel, ticari olmayan kullanım için kullanmak üzere yetkilendirilebilirsiniz.

- Apple Music Hizmetini sadece beş tanesi bilgisayar olabilen ve Hesabınız ile bağlantılı on aygıtta kullanmaya yetkilendirilebilirsiniz. Bireysel bir Apple Music Aboneliği, Apple Music Ürünlerini bir defada tek bir aygıta sürdürmenize izin verir; bir aile Apple Music Aboneliği sizin ve ailenizin Apple Music Ürünlerini bir defada altı aygıtta sürdürmenize izin verir.

- Apple Music Ürünlerini CD'ye yazmaya yetkilendirilemezsiniz.

- Apple Music Hizmeti ya da Apple Music Ürünlerinin teslimi size Apple Music Hizmeti ya da Apple Music Ürünlerindeki ticari ya da tanıtım kullanımı haklarını aktarmaz.

ÜÇÜNCÜ TARAF MATERYALLERİ

Apple Music Hizmeti ile sunulan belirli Apple Music Ürünleri, içerik ve hizmet, üçüncü tarafların materyallerini içerebilir. iTunes, size rahatsızlık sağlaması açısından üçüncü taraf web sitelerine, ürünlerine ya da hizmetlerine bağlantılar sağlayabilir. iTunes’un içerik ya da doğruluğu denetlemek ya da değerlendirmek ile sorumlu olmadığını ve iTunes’un üçüncü taraf materyalleri, web siteleri, ürünleri ya da hizmetleri için garanti sunmadığını ya da hiçbir sorumluluk ya da yükümlülük üstlenmeyeceğini kabul edersiniz. Üçüncü taraf materyallerini, başka tarafların haklarını ihlal edecek şekilde kullanmayacağınızı ve iTunes’un bu tür kullanımınızdan ötürü hiçbir surette sorumlu olmayacağını kabul edersiniz.

UYGUNSUZ MATERYAL

Apple Music Hizmetini kullanarak, müstehcen, yersiz ya da uygunsuz bulabileceğiniz materyal ile karşılaşabileceğinizi ve söz konusu içeriğin açık içerikli olarak tanımlanabileceğini ya da tanımlanamayabileceğini anlarsınız. Apple Music Hizmetini mutlak riziko size ait olarak kullanmayı ve iTunes müstehcen, yersiz ya da uygunsuz bulunabilecek içerikten ötürü size karşı hiçbir sorumluluk üstlenmediğini kabul edersiniz. Apple Music Ürün türleri ve tanımları rahatlığınız içindir ve iTunes’un bunların doğruluğunu garanti etmediğini kabul edersiniz.

FİKRİ MÜLKİYET

Apple Music Ürünleri, grafikler, kullanıcı arayüzü, ses, video, editoryal içerik ve Apple Music Hizmetini uygulamak üzere kullanılan komutlar ve yazılım dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Apple Music Hizmetinin mülkiyete ilişkin bilgiler ve iTunes ve/veya lisans verenlerinin sahip olduğu materyali içerdiğini ve telif hakkı dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere geçerli fikri mülkiyet yasaları ve diğer yasalar ile korunduğunu kabul edersiniz. Söz konusu mülkiyete ilişkin bilgileri ya da materyalleri Apple Music Hizmetinin işbu Sözleşmeye uygun olarak kullanımı hariç hiçbir surette kullanmayacağınızı kabul edersiniz. Apple Music Hizmetinin hiçbir kısmı işbu koşullarda açıkça izin verilenler hariç hiçbir şekilde ve surette yeniden oluşturulamaz. Apple Music Hizmetini hiçbir surette değiştirmemeyi, kiralamamayı, finansal kiralamamayı, ödünç vermemeyi, satmamayı, dağıtmamayı ya da Apple Music Hizmetine dayalı türetilmiş çalışmalar oluşturmamayı ağ kapasitesini çiğnemek ya da yüklemek dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Apple Music Hizmetinden izinsiz bir şekilde faydalanmayacağınızı kabul edersiniz.

Apple Music Hizmetine ilişkin ve Apple Music Hizmetindeki tüm telif hakları (içeriğin derlemesi, yayımlamalar, internet kaynaklarına bağlantılar ve bu kaynakların tanımları) ve ilgili yazılımın sahibi, tüm haklarını kanun ve hakkaniyet icabı muhafaza eden iTunes ve/veya lisans verenleridir. APPLE MUSIC HİZMETİNİN İŞBU SÖZLEŞMEDE İZİN VERİLDİĞİ ÜZERE KULLANIMI HARİÇ APPLE MUSIC HİZMETİNİN HERHANGİ BİR KISMI YA DA YAZILIMIN KULLANIMI KESİNLİKLE YASAKTIR VE DİĞERLERİNİN FİKRİ MÜLKİYET HAKLARINI İHLAL EDER VE OLASI MADDİ TELİF HAKKI İHLALLERİNDEN ÖTÜRÜ OLASI MADDİ TAZMİNATLAR DAHİL PARA CEZASI VE CEZALARA TABİ OLABİLİR.

İtibarlı bir Apple Music Hizmeti kullanıcı olarak, bir aygıtta kayıtlı, belirli müzik albüm kapağı eserini indirmek üzere sınırlı erişime sahip olabilirsiniz. Söz konusu erişim sadece kolaylık açısından sağlanır ve iTunes söz konusu albüm kapağı eseri ya da bunu kullanımınızı garantilemez ya da bunun için hiçbir sorumluluk ya da yükümlülük üstlenmeyecektir. Albüm kapağı eserine sadece Apple Music Hizmeti ile bağlantılı olarak erişebilirsiniz. Albüm kapağı eseri sadece kişisel ve ticari olmayan kullanım için sunulur. Albüm kapağı eserini işbu Sözleşme ya da diğer tarafların haklarını ihlal edecek ya da çiğneyecek şekilde kullanmayacağınızı ve iTunes’un söz konusu kullanımınızdan ötürü hiçbir surette sorumlu olmayacağını kabul edersiniz.

FESİH

İşbu Sözleşmenin hükümlerine uymamanız ya da iTunes’un işbu Sözleşmenin hükümlerine uymadığınızdan şüphe etmesi halinde, hesabınız uyarınca muaccel tüm tutarlardan ötürü sorumluluklarınızdan feragat etmeksizin, size bildirimde bulunmaksızın ve mutlak takdiri kendisine ait olmak üzere iTunes (i) işbu Sözleşmeyi ve/veya Hesabınızı feshedebilir ve/veya (ii) yazılımın lisansını feshedebilir ve/veya (iii) Apple Music Hizmeti (ya da herhangi bir kısmına) erişimi engelleyebilir.

GARANTİLERDEN FERAGAT; SORUMLULUK SINIRLAMASI

ITUNES, APPLE MUSİC HİZMETİNİ KULLANIMINIZIN KESİNTİSİZ YA DA HATASIZ OLACAĞINI GARANTİ, BEYAN YA DA TEKEFFÜL ETMEZ VE ITUNES’UN BİLDİRİMDE BULUNMAKSIZIN APPLE MUSIC HİZMETİNİ MUHTELİF ZAMANLARDA BELİRSİZ BİR SÜRE BOYUNCA KALDIRABİLECEĞİNİ YA DA APPLE MUSIC HİZMETİNİ DİLEDİĞİ ZAMAN İPTAL EDEBİLECEĞİNİ KABUL EDERSİNİZ.

APPLE MUSIC HİZMETİNİ KULLANIMINIZA YA DA KULLANAMAMANIZA İLİŞKİN TÜM RİZİKONUN SİZE AİT OLDUĞUNU AÇIKÇA KABUL EDERSİNİZ. APPLE MUSIC HİZMETİ ARACILIĞIYLA SİZE SAĞLANAN APPLE MUSIC HİZMETİ VE TÜM ÜRÜNLER İLE HİZMETLER (ITUNES TARAFINDAN AÇIKÇA İFADE EDİLEN HALLER HARİÇ) "OLDUĞU GİBİDİR" VE KULLANIMINIZ İÇİN "SUNULDUĞU GİBİDİR", TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, MÜLKİYET VE İHLAL ETMEME ZIMNİ GARANTİLERİ DAHİL TÜM SARİH VE ZIMNİ GARANTİLERDEN YOKSUNDUR. BAZI YARGI BÖLGELERİ ZIMNİ GARANTİLERİN HARİÇ BIRAKILMASINA İZİN VERMEDİĞİNDEN, ZIMNİ GARANTİLERE İLİŞKİN YUKARIDAKİ HARİÇ BIRAKMA HAKKINIZDA UYGULANMAYABİLİR.

SÖZ KONUSU DURUMLARA İLİŞKİN OLASILIK HAKKINDA ÖNCEDEN HABERDAR EDİLMİŞ OLSALAR DAHİ; ITUNES, YÖNETİCİLERİ, MEMURLARI, ÇALIŞANLARI, İŞTİRAKLERİ, ARACILARI, YÜKLENİCİLERİ YA DA LİSANS VERENLERİ; APPLE MUSIC HİZMETİ ARACILIĞIYLA YAYIMLANAN, İLETİLEN YA DA AKSİ TAKDİRDE SUNULAN APPLE MUSIC ÜRÜNLERİ YA DA İÇERİKLERİN KULLANIMININ SONUCU OLARAK MARUZ KALINAN TÜM KAYIPLAR YA DA ZARARLAR YA DA İÇERİKLER YA DA APPLE MUSIC ÜRÜNLERİNDEKİ HATA YA DA İHMALLER DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE APPLE MUSIC HİZMETİNİ KULLANIMINIZ İLE HERHANGİ BİR ŞEKİLDE BAĞLANTILI İSTEMLER YA DA APPLE MUSIC HİZMETİNİ KULLANIMINIZDAN KAYNAKLANAN DOĞRUDAN, DOLAYLI, ARIZİ, CEZAİ, ÖZEL YA DA NETİCE KABİLİNDEN DOĞAN ZARARLARDAN ÖTÜRÜ HİÇBİR SURETTE SORUMLU OLMAZ. BAZI BÖLGELER YA DA YARGI BÖLGELERİ NETİCE KABİLİNDEN DOĞAN YA DA ARIZİ ZARARLARDAN ÖTÜRÜ SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASINA YA DA HARİÇ BIRAKILMASINA İZİN VERMEDİĞİNDEN, ITUNES’UN SORUMLULUĞU SÖZ KONUSU BÖLGELERDE YA DA YARGI BÖLGELERİNDE KANUN İCABI İZİN VERİLEN ÖLÇÜDE SINIRLANIR.

APPLE, APPLE MUSIC HİZMETİ İLE BAĞLANTILI OLARAK TARAFINIZCA YÜKLENEN BİLGİLERİ KORUMAK ÜZERE MAKUL ÇABA GÖSTERECEKTİR, ANCAK SÖZ KONUSU BİLGİLERİ YÜKLEMENİZE İLİŞKİN TÜM RİZİKONUN SİZE AİT OLDUĞUNU VE ITUNES’UN SÖZ KONUSU BİLGİLER İLE HERHANGİ BİR ŞEKİLDE BAĞLANTILI KAYIP YA DA SORUMLULUKTAN ÖTÜRÜ SİZE KARŞI HER TÜRLÜ SORUMLULUKTAN İŞBU VESİLEYLE FERAGAT ETTİĞİNİ KABUL EDERSİNİZ.

ITUNES, APPLE MUSIC HİZMETİNİN KAYIPLARDAN, BOZULMALARDAN, SALDIRILARDAN, VİRÜSLERDEN, MÜDAHALEDEN, BİLGİSAYAR KORSANLIKLARINDAN YA DA BENZER GÜVENLİK İHLALLERİNDEN YOKSUN OLACAĞINI BEYAN YA DA TEKEFFÜL ETMEZ VE ITUNES BUNLARA İLİŞKİN HER SORUMLULUKTAN FERAGAT EDER. APPLE MUSIC HİZMETİNDEN EDİNİLEN YA DA APPLE MUSIC HİZMETİ İLE BAĞLANTILI KULLANILAN İÇERİKLER YA DA VERİLER DAHİL APPLE MUSIC HİZMETİNİ KULLANMADAN, KULLANIRKEN YA DA KULLANDIKTAN SONRA SİSTEMİNİZİ YEDEKLEMEK İLE SORUMLUSUNUZ.

FERAGAT VE TAZMİN

APPLE MUSIC HİZMETİNİ KULLANARAK, İŞBU SÖZLEŞMEYE İLİŞKİN BİR İHLALİN MEYDANA GELDİĞİ YÖNÜNDE KARARI YA DA BULGUSU YA DA İŞBU SÖZLEŞMENİN ŞÜPHE EDİLEN BİR İHLALİNİN SORUŞTURMASININ PARÇASI OLARAK ITUNES’UN ALDIĞI ÖNLEMLERDEN, APPLE MUSIC HİZMETİNİ KULLANIMINIZDAN YA DA İŞBU SÖZLEŞMEYİ İHLALİNİZDEN KAYNAKLANAN TÜM İSTEMLERE İSTİNADEN ITUNES, YÖNETİCİLERİ, MEMURLARI, ÇALIŞANLARI, İŞTİRAKLERİ, ARACILARI, YÜKLENİCİLERİ VE LİSANS VERENLERİNİ KANUN İCABI İZİN VERİLEN ÖLÇÜDE TAZMİN EDECEĞİNİZİ VE BERİ KILACAĞINIZI KABUL EDERSİNİZ. BUNUNLA KASTEDİLEN, ITUNES’UN İŞBU SÖZLEŞMENİN BİR İHLALİNİN OLUŞTUĞU YÖNÜNDEKİ ÇIKARIMININ SONUCU OLARAK YA DA ŞÜPHE EDİLEN BİR İHLALİN SORUŞTURMASI ESNASINDA SAİR ÖNLEMLER ALMAK, SİZİ UYARMAK, APPLE MUSIC HİZMETİNE ERİŞİMİNİZİ ERTELEMEK YA DA FESHETMEK ÜZERE BİLGİLERİ YA DA İÇERİĞİ KALDIRMA YA DA İŞLEMEYİ REDDETME KARARININ SONUCU OLARAK ITUNES’U, YÖNETİCİLERİ, MEMURLARI, ÇALIŞANLARI, İŞTİRAKLERİ, ARACILARI, YÜKLENİCİLERİ VE LİSANS VERENLERİ ZARAR İÇİN DAVA EDEMEZ YA DA BUNLARIN ZARARI TELAFİ ETMESİNİ BEKLEYEMEZSİNİZ. İŞBU FERAGAT VE TAZMİN HÜKMÜ İŞBU SÖZLEŞME İLE TASARLANAN YA DA İŞBU SÖZLEŞMEDE TANIMLANAN TÜM İHLALLER HAKKINDA UYGULANIR.

DEĞİŞİKLİKLER

iTunes işbu Sözleşmeyi dilediği zamanda değiştirme hakkını ve Apple Music Hizmetini kullanımınıza ilişkin yeni ya da ek koşullar ya da şartlar uygulama hakkını saklı tutar. Söz konusu değişiklikler ve ek koşullar ya da şartlar derhal geçerli olacak ve işbu Sözleşmeye dahil olacaktır. Apple Music Hizmetini kullanımınız bunlara ilişkin kabulünüz addedilecektir.

TELİF HAKKI BİLDİRİMİ

Apple Music Ürünleri ya da Apple Music Hizmeti vasıtasıyla sunulan sair içeriklerin tarafınızca talep edilen bir telif hakkının ihlali olduğuna inanıyorsanız, lütfen https://www.apple.com/legal/trademark/claimsofcopyright.html adresindeki Telif Hakkı Politikamızda tanımlandığı üzere Apple’ın Telif Hakkı Aracısı ile iletişime geçin. Mutlak takdiri kendisine ait olmak üzere iTunes ihlallerini yinelediklerini belirlenen kullanıcıların Hesaplarını erteleyebilir ve/veya feshedebilir.

MUHTELİF

İşbu Sözleşme sizin ile iTunes arasındaki sözleşmenin tümünü oluşturur ve sizin ile iTunes arasındaki bundan önceki tüm sözleşmelerin yerine geçerek, Apple Music Hizmetini kullanımınızı yönetir. Bağlı hizmetleri, üçüncü taraf içeriğini ya da üçüncü taraf yazılımını kullanmanız esnasında uygulanabilecek ek koşullar ve şartlara da tabi olabilirsiniz. İşbu Sözleşmenin herhangi bir kısmının geçersiz ya da icra edilemez olduğuna hükmedilirse, söz konusu kısım tarafların esas niyetine mümkün mertebe en yakın olacak ve geçerli kanun ile uyumlu olarak ifade edilecek şekilde yorumlanmalıdır ve kalan kısımlar tamamen yürürlükte kalmaya devam eder. Apple’ın işbu Sözelşmedeki herhangi bir hak ya da hükmü icra etmemesi, söz konusu hak ya da hükümden feragati oluşturmaz. iTunes denetiminin ötesi olan gerekçelerden ötürü yerine getiremediği yükümlülüklerden sorumlu olmayacaktır.

Apple Music Hizmeti, Apple tarafından Lüksemburg’taki ofislerinden işletilmektedir. Apple Music Hizmetini kullanımınıza uygulanacak tüm yerel, devlet, federal ve ulusal kanunlar, mevzuat, tüzükler ve yönetmeliklere uymayı kabul edersiniz. Apple Music Hizmetindeki tüm işlemler kanun hükümleri arasındaki ihtilaf ilkelerine bakılmaksızın TÜRKİYE yasaları tarafınan yönetilir. Apple Music Hizmetini kullanımınız diğer yasalara da tabi olabilir. Apple Music Hizmetini kullanımınız ile herhangi bir şekilde ilgili ya da iTunes ile ihtilaflarınız ya da istemleriniz için münhasır yargı yetkisinin TÜRKİYE mahkemelerinine ait olduğunu açıkça kabul edersiniz. Elektronik olarak yapılan işlemlere ilişkin tüm riziko ve mülkiyet, TÜRKİYE’deki alıcıya elektronik olarak alıcıya yapılan aktarım ile birlikte geçer. Hiçbir itunes çalışanı ya da aracısının işbu Sözleşmeyi değişikliğe uğratma yetkisi bulunmaz.

iTunes, Apple Music Hizmetine ilişkin olarak size bir e-posta iletisi ya da Hesap posta adresine yapılacak bir mektup ya da Apple Music Hizmetinde yayımlama yaparak bildirimde bulunabilir. Bildirimler derhal geçerli olacaktır.

iTunes, işbu Sözleşmenin herhangi bir kısmına uygunluğu yerine getirmek ve/veya doğrulamak üzere makul surette gerekli ya da uygun olduğuna inandığı önlemleri alma hakkını saklı tutar. Size karşı herhangi bir sorumluluk üstlenmeksizin ve işbu Sözleşmenin herhangi bir kısmına uygunluğu yerine getirmek ve/veya doğrulamak üzere makul surette gerekli ya da uygun olduğuna inandığı durumlarda iTunes’un yasaları icra eden kurumlar, hükümet görevlileri ve/veya bir üçüncü tarafa Hesap bilgilerini (iTunes’un Apple Music Hizmeti ve/veya Apple Music Ürünlerini kullanımınız ile ilgili yasal süreçte işbirliği yapma hakkı ve/veya bir üçüncü tarafın Apple Music Hizmeti ve/veya Apple Music Ürünlerini kullanımınızın yasalara aykırı olduğu ve/veya söz konusu üçüncü tarafların haklarını ihlal ettiği yönünde istemi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) ifşa etme yetkisinin bulunduğunu kabul edersiniz.

Son Güncelleme: 4 Şubat 2016