Apple Medya Hizmetleri Hüküm ve Koşulları

İşbu hüküm ve koşullar, sizle Apple arasında bir sözleşme ("Sözleşme") oluşturur. Lütfen Sözleşmeyi dikkatlice okuyun.

A. HİZMETLERİMİZİN TANITIMI

İçeriği, Uygulamaları (aşağıda tanımlandığı üzere) ve diğer uygulama içi hizmetleri ("İçerik") satın alabileceğiniz, elde edebileceğiniz, lisanslayabileceğiniz, kiralayabileceğiniz ya da bunlara abone olabileceğiniz, kullanılabildiği yerlerde, App Store, Apple Arcade, Apple Books, Apple Fitness+, Apple Music, Apple News, Apple News+, Apple One, Apple Podcasts, Apple Podcasts Abonelikleri, Apple TV, Apple TV+, Apple TV Kanalları, Game Center ve iTunes dahil olmak üzere Apple Hizmetlerini ("Hizmetler") kullanımınız işbu Sözleşmeye tabidir. İçerik, Apple veya bir üçüncü taraf tarafından Hizmetler aracılığıyla sunulabilir ve her iki durumda da ilgili tüketici yasası kapsamında korunursunuz. Hizmetlerimiz, ikamet ettiğiniz ülkede veya bölgede ("Yaşadığınız Ülke") kullanımınıza sunulur. Hizmetleri belirli bir ülkede ya da bölgede kullanmak üzere hesap oluşturarak burayı Ana Ülkeniz olarak belirlersiniz. Hizmetlerimizi kullanmak için uyumlu donanım, yazılım (en güncel sürüm tavsiye edilir ve bazen zorunludur) ve İnternet erişimine (ücret uygulanabilir) ihtiyacınız vardır. Hizmetlerimizin performansı, bu faktörlerden etkilenebilir.

B. HİZMETLERİMİZİ KULLANMA

ÖDEMELER, VERGİLER VE ÜCRET İADELERİ

Hizmetlerimizdeki İçeriği, ücretsiz olarak ya da ücret karşılığında edinebilirsiniz ve her iki durumda da bu, "İşlem" olarak anılır. Her bir İşlem sizle Apple ve/veya sizle Hizmetlerimizdeki İçeriği sağlayan kuruluş arasındaki elektronik bir sözleşmedir. Ancak bir Apple Distribution International Ltd. Müşterisiyseniz, ilgili Hizmetin ürün sayfasında ve/veya satın alma sürecinde gösterildiği üzere Apple Distribution International Ltd.; Apple Books, Apple Podcasts veya App Store’dan edindiğiniz bazı İçeriklerin kayıtlardaki satıcısıdır. Bu durumda İçeriği, İçerik sağlayıcı (ör. Uygulama Sağlayıcısı (aşağıda tanımlandığı üzere) ya da kitap yayıncısı vb.) tarafından lisanslanan Apple Distribution International Ltd.'den satın alırsınız. İlk İşleminizi yaptığınızda, sonraki İşlemler için parolanızın ne sıklıkta sorulacağını seçmeniz istenir. İlgili Appple donanımında, işlemler için Touch ID'yi etkinleştirirseniz tüm İşlemlerde parmak izinizle kimlik doğrulaması yapmanız istenir ve İşlemler için Face ID’yi etkinleştirirseniz tüm İşlemlerde yüz tanıma özelliğini kullanarak kimlik doğrulaması yapmanız istenir. Dilediğiniz zaman parola ayarlarınızı yönetmek için şu talimatları uygulayın: https://support.apple.com/HT204030.

Apple, geçerli vergiler dahil olmak üzere ücretli İşlemler için seçilen yönteminizden ücret alacaktır. Aynı zamanda Apple Wallet hesabınıza da eklemeniz halinde, Apple Pay’i kullanarak Apple Wallet’ta seçilen ödeme yöntemi ile Apple sizden ödeme alabilir. Birden fazla ödeme yöntemini Apple Kimliğinizle ilişkilendirebilirsiniz ve Apple'ın İşlemler için bu ödeme yöntemlerini saklayabileceğini ve bu ödeme yöntemlerinden ödeme alabileceğini kabul edersiniz. Birincil ödeme yönteminiz, hesap ayarları ödemeler sayfanızın en üstünde görünür.

Herhangi bir nedenle (son kullanma tarihinin geçmiş olması veya yetersiz bakiye gibi) birincil ödeme yönteminizden ödeme alınamıyorsa, Apple'a, hesap ayarları ödemeler sayfanızda göründükleri şekilde yukarıdan aşağıya sırayla diğer uygun ödeme yöntemlerinden ödeme almaya çalışma yetkisi verirsiniz. Sizden ücret tahsil edemezsek, tahsil edilmeyen tutarlardan siz sorumlu olursunuz ve tekrar ücret almaya çalışabilir veya başka bir ödeme yöntemi sağlamanızı isteyebiliriz. İçeriğin ön siparişini verirseniz, İçerik size teslim edildiğinde ücretlendirilirsiniz (İçerik sunulmadan önce siparişinizi iptal etmediğiniz sürece). Yerel yasalara uygun olarak, ödeme ağları ya da finansal kurumlarınız tarafından böyle bir bilgi sağlanırsa Apple ödeme yönteminize ilişkin ödeme bilgilerinizi otomatik olarak güncelleyebilir. Mağaza kredisi ve hediye kartları/kodları ile ilgili koşullar şurada yer almaktadır: https://www.apple.com/legal/internet-services/itunes/giftcards/. İşlemlerin nasıl faturalandırıldığı hakkında diğer ayrıntılar için lütfen https://support.apple.com/HT201359 adresini ziyaret edin. Tüm İşlemler nihaidir. İçerik ücretleri herhangi bir zamanda değiştirilebilir. Teknik sorunlar İçeriğin teslim edilmesini engeller ya da makul olmayan ölçüde geciktirirse, münhasır ve yegane çözüm yolunuz İçeriğin yeniden sağlanması (mümkünse) ya da ödenmiş olan ücretin iadesidir. Muhtelif zamanlarda Apple; sahtekarlık, suistimal ya da Apple'a, karşı iddiada bulunma yetkisi veren yasa dışı veya başka manipülatif davranışlara ilişkin kanıt bulursa iade talebini reddedebilir.

HESAP

Hizmetlerimizi kullanmak ve İçeriğinize erişmek için Apple Kimliği gerekebilir. Apple Kimliği, Apple'ın ekosisteminde kullandığınız hesaptır. Game Center kullanımı bu Sözleşmeye tabidir ve ayrıca bir Game Center hesabı gerektirir. Hesabınız değerlidir ve gizliliği ile güvenliğini muhafaza etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Apple, hesabınızın yetkisiz kullanımından kaynaklanan kayıplardan sorumlu değildir. Hesabınızın gizliliğinin ihlal edildiğinden şüphelenirseniz lütfen Apple ile iletişime geçin.

Hesap oluşturmak ve Hizmetlerimizi kullanmak için 13 yaşında (ya da Apple Kimliği oluşturma sürecinde öngörüldüğü üzere Yaşadığınız Ülkede bu yaşa denk asgari yaşta) olmalısınız. Bu yaşın altındaki kişilerin Apple Kimlikleri, Aile Paylaşımı kullanılarak bir ebeveyn ya da kanuni vasi tarafından ya da onaylı bir öğretim kurumu tarafından oluşturulabilir. Çocuk için hesap oluşturan bir ebeveyn veya yasal vasi, her ikisinin de anladığından emin olmak için işbu Sözleşmeyi çocukla birlikte incelemelidir.

Apple Kimliğiniz için bir Eski Kişiyi http://support.apple.com/HT212360 adresinde açıklandığı gibi ekleyebilir, bilgilendirebilir veya kaldırabilirsiniz. Eski Kişilerin Apple Kimliğinize erişimi http://support.apple.com/HT212361 adresinde açıklandığı gibi sınırlıdır.

GİZLİLİK

Hizmetlerimizi kullanımınız https://www.apple.com/legal/privacy/ adresinde bulunan Apple'ın Gizlilik Politikasına tabidir.

HİZMET VE İÇERİK KULLANIM KURALLARI

Hizmetleri ve İçeriği kullanırken işbu bölümde öngörülen kurallara ("Kullanım Kuralları") uymanız gerekir. Hizmetlerin ve İçeriğin diğer kullanımları işbu Sözleşmenin esaslı ihlalidir. Apple söz konusu Kullanım Kurallarına uyduğunuzdan emin olmak için Hizmetleri ve İçeriği nasıl kullandığınızı izleyebilir.

Tüm Hizmetler:

- Hizmetleri ve İçeriği sadece kişisel, ticari olmayan amaçlar ile (aşağıdaki App Store İçeriği bölümünde öngörülenler ya da aksi Apple tarafından belirtilenler hariç) kullanabilirsiniz.

- Apple’ın Hizmet veya İçerik teslimi, size ticari veya tanıtım amaçlı hiçbir kullanım hakkını devretmez veya telif hakkı sahiplerinin haklarının verildiği ya da bu haklardan feragat edildiği anlamına gelmez.

- Her bir aygıtta en fazla beş farklı Apple Kimliğinden İçerik kullanabilirsiniz.

- Her bir Hizmet için Apple Kimliğiniz ile tek seferde en fazla 10 aygıtta (ancak en fazla 5 bilgisayar) oturum açabilirsiniz, bununla birlikte, eş zamanlı İçerik akışları ve indirmeleri aşağıda Apple Music ve Apple TV içeriği altında belirtildiği üzere daha az sayıda aygıtla sınırlanabilir. Ayrıca her bir bilgisayarın aynı Apple Kimliği kullanılarak yetkilendirilmesi gerekir, (bilgisayarların yetkilendirilmesi hakkında daha fazla bilgi almak için https://support.apple.com/HT201251 adresini ziyaret edin). Aygıtlar her 90 günde bir farklı bir Apple Kimliği ile ilişkilendirilebilir.

- Oynatma sayılarını, indirmeleri, derecelendirmeleri veya incelemeleri herhangi bir şekilde değiştirmek (ör. (i) robot, komut dosyası veya otomatik işlem kullanarak; ya da (ii) her tür ödeme ya da teşvik verilmesi ya da kabul edilmesi) yasaktır.

- İndirildikten sonra İçeriği kaybetmemek, imha etmemek ya da İçeriğe zarar vermemek sizin sorumluluğunuzdur. İçeriği düzenli olarak yedeklemeniz önerilir.

- Hizmetlere veya İçeriğe dahil edilen güvenlik teknolojilerini kanuna aykırı olarak değiştiremez ya da engelleyemezsiniz.

- Hizmetlerimize sadece Apple'ın yazılımını kullanarak erişebilir ve söz konusu yazılımı değiştiremez ya da değiştirilmiş sürümlerini kullanamazsınız.

- Uygunluğu belirlemek üzere App Store'daki her Hizmet veya Üçüncü Taraf Uygulama için ürün sayfasına bakabilirsiniz.

- Video İçeriği için HDCP bağlantısı gerekir.

Ses ve Video İçeriği Satış ve Kiralama:

- Dijital Hak Yönetiminden (DRM) muaf İçeriği, sahip olduğunuz ya da denetiminizdeki makul sayıda uyumlu aygıtta kullanabilirsiniz. DRM korumalı İçerik, en fazla beş bilgisayarda ve söz konusu bilgisayarlardan eş zamanlama yaptığınız sayıda aygıtta kullanılabilir.

- İçerik kiralamaları tek seferde tek bir aygıtta görüntülenebilir, 30 gün içerisinde oynatılabilir ve oynatmanın başlamasından itibaren 48 saat içerisinde tamamlanmalıdır (durdurma, duraklatma ya da yeniden başlatma bu süreyi uzatmaz).

- Dinleme amacı ile satın alınan bir müziğin bir ses çalma listesini en fazla yedi kez diske yazabilirsiniz; bu sınırlama DRM'den muaf içeriğe uygulanmaz. Diğer İçerikler, diske yazılamayabilir.

- Satın Alınan İçerik, genel olarak indirmeniz, yeniden indirmeniz veya Apple'dan başka bir şekilde erişmeniz için hazır durumda kalacaktır. Muhtemel görünmemekle birlikte, satın almanızın ardından İçerik Hizmetlerden kaldırılabilir (örneğin, sağlayıcının içeriği kaldırması nedeniyle) ve indirme veya Apple'dan erişim için daha fazla kullanılamayabilir. İçerikten yararlanmaya devam edebilmeniz için satın aldığınız tüm İçeriği sahip olduğunuz bir aygıta indirmenizi ve yedeklemenizi öneririz.

App Store İçeriği:

- “Uygulamalar” terimi; her türlü Apple platformu ve/veya işletim sistemine yönelik uygulama içi satın alma işlemleri, uzantılar (klavyeler gibi), etiketler ve bu tür uygulamalarda veya Uygulama Parçacıklarında sunulan abonelikler dahil olmak üzere uygulamaları ve Uygulama Parçacıklarını içerir.

- Ticari kurum, kamu kuruluşu ya da öğretim kurumu ("Kurumsal") adına hareket eden bireyler, (i) bir Kurumun sahibi olduğu ya da denetimi altındaki bir ya da daha fazla aygıtta tek bir birey ya da (ii) bir Kurumun sahibi olduğu ya da denetimi altındaki tek bir paylaşılan aygıtta birden fazla birey tarafından kullanım için Arcade dışı Uygulamaları indirebilir ve eş zamanlayabilir. Yani birden fazla kullanıcının topluca ya da sırayla kullandığı her aygıt için ayrı bir lisans gerekir.

Apple Music:

- Bireysel bir Apple Music üyeliği tek seferde tek bir bilgisayarda müzik yayınına izin verir; Aile üyeliği, sizin ya da Aile üyelerinizin tek seferde en fazla altı aygıtta müzik yayınına erişmenize izin verir.

Apple Arcade:

- Apple Arcade Uygulamaları, geçerli bir Apple Arcade denemesi veya aboneliği ile indirebilir veya yeniden indirilebilir.

- Aboneliğinizin sona ermesi halinde, Apple Arcade ile indirilen Uygulamalara erişim sağlayamazsınız.

Apple TV İçeriği

- Birçok kanal için eş zamanlı olarak üç aygıta kadar video İçeriği yayınına erişebilirsiniz.

- https://support.apple.com/HT210074 adresinden Apple TV İçeriği Kullanım Kuralları ile daha fazla bilgi alabilirsiniz.

İNDİRMELER

İndirebileceğiniz İçerik Miktarı sınırlı olabilir ve indirilen bazı İçerikler, indirildikten veya ilk kez oynatıldıktan belirli bir süre sonra geçerliliğini kaybedebilir. Bazı İçerikler ise indirilemeyebilir.

Önceden edindiğiniz İçeriği, aynı Apple Kimliği ile giriş yaptığınız aygıtlara ("İlişkili Aygıtlar") yeniden indirmeniz ("Yeniden İndirme") mümkün olabilir. Yaşadığınız Ülkede Yeniden İndirme için sunulan İçerik türlerini şu adreste görebilirsiniz: https://support.apple.com/HT204632. Hizmetlerimizde artık sunulmayan İçerik için Yeniden İndirme mümkün olmayabilir.

İçerik ayrıca herhangi bir zamanda da Hizmetlerimizden kaldırılabilir (örneğin, sağlayıcının içeriği kaldırması nedeniyle), bunun ardından indirilemez, yeniden indirilemez veya Apple'dan başka bir şekilde erişilemez duruma gelebilir.

ABONELİKLER

Hizmetler ve belirli Uygulamalar, İçerik ya da Hizmetlere abonelik temelli erişim ("Ücretli Abonelikler") satın almanıza izin verebilir. Ödemeli abonelikler devam eder ve iptal edilinceye kadar düzenli olarak faturalandırılır. Aboneliklerinizin iptali ile ilgili daha fazla bilgi için https://support.apple.com/HT202039 adresini ziyaret edin. Hesap ayarlarınızın Abonelikleri Yönet kısmında Ücretli Abonelikleri güncel faturalandırma döneminin sonunda yürürlüğe girmek üzere iptal edebilirsiniz. Ayrıca Ücretli Abonelikleri herhangi bir zamanda derhal yürürlüğe girmek üzere de iptal edebilir ve orantılandırılmış bir para iadesi alabilirsiniz. Bunun için https://www.apple.com/emea/support/itunes/contact.html üzerinden Apple Destek ile iletişime geçin veya Apple Distribution International Ltd. Hollyhill Industrial Estate, Hollyhill, Cork, İrlanda Cumhuriyeti adresine posta gönderin. Bulunduğunuz ülke Türkiye ise 00800 4488 29878 numaralı telefonu da arayabilirsiniz. Ücretli Aboneliğin fiyatı artarsa ve gerekirse devam etmek üzere onayınız gerekli olursa bilgilendirilirsiniz. Son faturalama döneminin başlangıcından en fazla 24 saat öncesine kadar ücretlendirilirsiniz. Ödeme yönteminizi herhangi bir nedenle (son kullanma tarihinin geçmiş olması veya yeterli bakiye olmaması gibi) kullanamazsak ve Ücretli Aboneliğinizi iptal etmediyseniz tahsil edilmemiş tutarlardan siz sorumlu olursunuz ve ödeme yöntemi bilgilerinizi güncellediğinizde bu ödeme yönteminden ücreti tahsil etmeye çalışırız. Bu durum, bir sonraki Ücretli Abonelik döneminizin başlangıç tarihini değiştirebileceği gibi faturanızda gösterildiği gibi her dönem için fatura kesim tarihleri de değişebilir. Aboneliğinizi devam ettirmek için ödeme yönteminizi başarılı bir şekilde doğrulayamamamız halinde Ücretli Aboneliğinizi iptal etme hakkını saklı tutarız. Bazı Ücretli Abonelikler, ödeme yönteminizden ücret alınmadan önce ücretsiz bir deneme sunabilir. Ödeme yönteminizden ücret alınmadan önce bir Ücretli Abonelikten çıkmaya karar verirseniz, ücretsiz deneme sona ermeden en az 24 saat önce aboneliğinizi iptal edin.

İçerik Sağlayıcı olarak Apple tarafından sunulan bir Ücretli Abonelik (“Apple Ücretli Aboneliği”) için ücretsiz deneme sürümünü başlatır ve sona ermeden önce bunu iptal ederseniz ücretsiz denemenizi tekrar etkinleştiremezsiniz.

iCloud hariç, Apple Ücretli Abonelikleri’ne ilişkin ücretsiz denemeler veya ücretsiz teklifler, Apple One’a ilişkin bir ücretsiz deneme ya da teklifle birleştirilemez. Bir Apple Ücretli Aboneliği’ne ilişkin ücretsiz deneme ya da ücretsiz teklif kullanıyorsanız ve Apple One’a abone olursanız, Apple One aboneliğiniz üzerinden söz konusu Apple Ücretli Aboneliği’ne/Abonelikleri’ne erişiminiz olsa bile ücretsiz deneme(ler)iniz veya teklif(ler)iniz duraklatılmaz. Ücretsiz denemenizin veya ücretsiz teklifinizin Apple One’a Ücretli Abone olduğunuz sırada sona erebileceğini ve Apple’ın sona eren söz konusu ücretsiz deneme ya da ücretsiz teklifin bir kısmı için yeniden sağlama, geri ödeme yapma veya başka şekilde tazmin etme yükümlülüğü olmadığını kabul edersiniz.

Bir Hizmete veya İçeriğe ilişkin Ücretli Aboneliğiniz sona erdiğinde, Ücretli Abonelik gerektiren söz konusu Hizmetin tüm işlevlerine ve İçeriklerine erişiminizi kaybedersiniz.

İÇERİK VE HİZMET KULLANILABİLİRLİĞİ

Yaşadığınız Ülkede sunulmayan Hizmetler, İçerik türleri, özellikler ya da işlevselliğe ilişkin olarak işbu Sözleşmede bulunan koşullar, Hizmetler size sunulmadığı sürece ve sunulana kadar sizin için geçerli olmaz. Yaşadığınız Ülkede sunulan İçerik türlerini görmek için Hizmetler bölümünü inceleyin ya da https://support.apple.com/HT204411 adresini ziyaret edin. Yaşadığınız Ülkede kullanılabilir olan bazı Hizmetler ve İçerikler, Yaşadığınız Ülke dışına seyahat ettiğinizde kullanılamayabilir.

ÜÇÜNCÜ TARAF AYGITLAR VE DONANIM

Apple markalı olmayan bir aygıttan erişirken Hizmetleri veya Hizmetlerin belirli özelliklerini kullanamayabilirsiniz. Hizmetin desteklenip desteklenmediğini belirlemek için lütfen üçüncü taraf aygıtınızdaki uygulama mağazasına danışın. Ayrıca, belirli Hizmetler bazı durumlarda ve/veya belirli etkinlikler için üçüncü taraf donanımı isteyebilir, buna yönlendirme ya da tavsiye yapabilir; bu tür kullanım söz konusu donanımın hüküm ve koşullarına tabidir ve ilgili üreticinin talimatlarına göre gerçekleştirilmelidir. Hizmetleri kullanarak, Apple'ın zaman zaman üçüncü taraf ekipmanlarında bulunan yazılıma yönelik küçük güncellemeleri otomatik olarak indirip yükleyebileceğini kabul edersiniz.

MÜŞTERİ DESTEĞİ

Hizmetlerimiz hakkında, örneğin faturalandırma ve abonelikler veya Apple Kimliğinizle ilgili, sorularınız varsa lütfen sizin için en alakalı konuyu seçtikten sonra bizimle telefon, e-posta veya sohbet yoluyla bağlantı kurabileceğiniz https://getsupport.apple.com adresini ziyaret edin. Bizimle sohbet etmeyi tercih ederseniz, konuşmanızın konuşmanın gerçekleştiği tarihi ve saati içeren dökümünü indirme seçeneğine sahip olursunuz.

Aşağıdakilerin geçerli olduğu App Store dışındaki tüm Hizmetler için genel destek sağlayacağız: Apple, ödeme, teslimat ve geri ödemeler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere İşlemle ilgili her tür konuda destek sağlayacaktır; bir Uygulamanın içeriği ve işlevselliği ile ilgili her konu için lütfen Uygulama Sağlayıcısı ile iletişime geçin (Uygulamanın App Store'daki ürün sayfasında gösterildiği şekilde).

C. HİZMETLERİMİZDEKİ GÖNDERİMLERİNİZ

Hizmetlerimiz; yorumlar, derecelendirmeler ve incelemeler, resimler, videolar ve podcast'ler (bağlantılı meta veriler ve görseller dahil) gibi materyalleri göndermenize ya da yayınlamanıza izin verebilir. Aşağıda yer alan ve muhtelif zamanlarda güncellenebilecek olan Gönderim Yönergelerine uymanız gerekir ve Gönderim Yönergelerimize uymayan materyal fark edersek bunları kaldırırız. Gönderim Yönergelerine uymayan materyaller görürseniz lütfen Sorun Bildir özelliğini kullanın. Yasalarca yasaklanmadıkça, işbu belgeyle Apple'a, Hizmetler ve ilgili pazarlama kapsamında gönderdiğiniz materyalleri kullanmanın yanı sıra gönderdiğiniz materyalleri Apple'ın şirket içi amaçlarına yönelik kullanmak için dünya çapında, telifsiz, gayri münhasır bir lisans verirsiniz. Apple, gönderilen materyalleri izleyebilir ve bunların kaldırılmasına ya da düzenlenmesine karar verebilir. Apple, bir Hizmet veya İçerik hakkında yorum, derecelendirme veya inceleme göndermeden önce söz konusu Hizmeti kullanıp kullanmadığınızı veya herhangi bir İçeriği tüketip tüketmediğinizi izlemez veya doğrulamaz.

Gönderim Yönergeleri: Hizmetleri şu amaçlarla kullanamazsınız:

- (i) kullanma iznine, hakkına ya da lisansına sahip olmadığınız, veya (ii) bir üçüncü tarafın haklarını ihlal eden materyalleri yayınlamak;

- uygunsuz, saldırgan, yasa dışı, yanıltıcı, doğru olmayan ya da zararlı içerik yayınlamak;

- başkalarına ait kişisel, özel ya da gizli bilgileri yayınlamak;

- reşit olmayan birinden kişisel bilgilerini istemek;

- başka bir kişi ya da kuruluşu taklit etmek ya da bunlarla ilişkiniz olduğuna dair yalan beyanda bulunmak;

- istenmeyen ya da yetkisiz reklam, tanıtım materyalleri veya bilgilendirici duyurular dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere istenmeyen e-posta yayınlamak ya da iletmek;

- her tür ödeme veya teşvik karşılığında bir derecelendirme veya inceleme yayınlamak, değiştirmek veya kaldırmak;

- dürüst olmayan, küfürlü, zararlı, yanıltıcı ya da kötü niyetli sahte bir derecelendirme veya inceleme ya da incelenmekte olan İçerikle alakasız bir derecelendirme veya inceleme yayınlamak;

- yasa dışı, sahte ya da hileli etkinlikler planlamak ya da bu tür etkinliklerde bulunmak.

D. AİLE PAYLAŞIMI

Ailenin Düzenleyicisi (“Düzenleyici”) 18 yaşında (veya Yaşadığınız Ülkedeki denk reşit olma yaşında) veya daha büyük olmalı, ayrıca 13 yaşın (ya da kayıt sürecinde öngörüldüğü üzere Yaşadığı Ülkedeki denk asgari yaşın) altındaki Aile üyesinin ebeveyni ya da yasal vasisi olmalıdır. Tüm Aile Paylaşım özelliklerine erişim için Apple aygıtları gerekir. Aile Paylaşımı; uygun aboneliklerin Ailenin en fazla altı üyesiyle paylaşılmasını sağlar. Aile Paylaşımı hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: https://support.apple.com/HT201060.

Satın Alınanların Paylaşılması: Aile Paylaşımı’nın Satın Alınanları Paylaşma özelliği uygun İçerikleri Aile içindeki altı adede kadar üye arasında paylaşılmasına izin verir. Düzenleyici diğer üyeleri katılmaya davet eder ve Aile üyeleri tarafından başlatılan tüm İşlemlerin ödemesini yapmayı kabul eder. Bir Aile üyesi tarafından başlatılan İşlemlerin ödemesini yapmak için Düzenleyicinin uygun ödeme yöntemleri kullanılır (mağaza kredisi olan hesap her zaman ilk önce kullanıldığından Aile üyesinin hesabında mağaza kredisi olduğu durumlar hariç). Aile üyeleri, Düzenleyicinin uygun ödeme yöntemleri kullanıldığında Düzenleyicinin aracıları olarak hareket eder. Düzenleyici (1) söz konusu İşlemler için ödeme yapmayı ve (2) Aile üyeleri tarafından başlatılan İşlemlerin yetkilendirilmiş olduğunu; ve (3) İşlemlerin ödemesinin yukarıda Bölüm B’de belirtildiği şekilde uygun ödeme yöntemlerinden yapılacağını işbu belgeyle kabul eder. Düzenleyiciler, ödeme yöntemi sözleşmelerine uymakla sorumludur ve uygun ödeme yöntemlerine erişimin Aile üyeleri ile paylaşılması ile ilgili tüm riski üstlenir. Herhangi bir Aile üyesinin İşleminin fatura ya da makbuzu, söz konusu İşlemi başlatan Aile üyesine ve Düzenleyicinin ödeme yöntemi için faturalandırılıyorsa ayrıca Düzenleyiciye gönderilir.

Satın Alma İzni: Satın Alma İzni, Düzenleyicinin 18 yaş altındaki (ya da Yaşadığınız Ülkede denk olan rüşt yaşı) Aile üyeleri tarafından başlatılan bir İşlemi onaylamasına izin veren bir özelliktir. Aile üyeleri tarafından paylaşılan ya da içerik kodları ile edinilen İçerikler genelde Satın Alma İzni özelliğine tabi olmaz; aboneliklere erişimi kolaylaştıran içerik kodları Satın Alma İzni özelliğine tabidir. Düzenleyici, Satın Alma İzni işlevinin etkinleştirildiği Aile üyesinin ebeveyni ya da yasal vasisi olmalıdır. Satın Alma İzni, 13 yaş (veya Yaşadıkları Ülkedeki denk olan asgari yaşın) altındaki tüm Aile üyeleri için varsayılan olarak etkindir ve ebeveyn veya yasal vasi tarafından devre dışı bırakılıncaya kadar açık kalır. Aile üyesi 18 yaşını doldurduktan sonra Satın Alma İzni seçeneği kapatılırsa, artık açılamaz. Satın Alma İzni, Satın Alma Paylaşımının etkinleştirilmesini gerektirmez.

Aile Üyesi değişiklikleri: Bir Aile üyesi Aileden ayrılır ya da Aileden kaldırılırsa kalan Aile üyeleri, Düzenleyicinin ödeme yöntemi ile edinilen İçerikler dahil eski üyenin İçeriğine erişemez.

Aile Paylaşım Kuralları: Tek seferde sadece bir Aileye üye olabilirsiniz ve bir Aileye yılda en fazla iki kez katılabilirsiniz. Bir Aile ile ilişkilendirdiğiniz Apple Kimliğini en fazla 90 günde bir kez değiştirebilirsiniz. Tüm Aile üyeleri Yaşadığınız Ülkede bulunmalıdır. Uygulama İçi Satın Alma İşlemleri, abonelikler ve önceden edinilmiş bazı Uygulamalar dahil her İçerik, Satın Alınanları Paylaşma için uygun değildir. Apple TV+, Apple TV Kanalları, Apple One Aile, Apple One Premier, Apple Music Aile, Apple Arcade, Apple News+ ve Apple Fitness+ abonelikleri, Aile Paylaşımı için otomatik olarak aktif hale getirilir. Bir Aile tarafından paylaşılan Abonelikler, abonelik bazında İçerik kullanım sınırlamalarına tabi olabilir.

E. SEZON ABONELİĞİ VE ÇOKLU ABONELİK

Abonelik, kullanıma sunulan televizyon İçeriğini satın almanıza ve almanıza izin verir. Sezon başına sınırlı sayıda bölümü olan televizyon İçeriğine Sezon Aboneliği, sürekli devam eden televizyon İçeriğine Çoklu Abonelik uygulanır. Sezon Aboneliği ya da Çoklu Aboneliğin tüm ücreti, İşlem anında alınır. Sezon Aboneliği ya da Çoklu Abonelik, son bölümün sunulmasından sonra en fazla 90 gün içerisinde indirilebilir. Bir İçerik sağlayıcısının Apple'a sağladığı TV bölümü sayısı, Sezon Aboneliği satın aldığınızda planlanan bölüm sayısından daha az olursa Apple'a sağlanmayan ilgili bölüm sayısının perakende değerini Apple Kimliğinize yükleriz.

F. APP STORE EK KOŞULLARI (APPLE ARCADE UYGULAMALARI HARİÇ)

APP STORE İÇERİĞİNİN LİSANSI

Uygulama lisansları size Apple ya da üçüncü şahıs geliştirici ("Uygulama Sağlayıcısı") tarafından sağlanır. Apple, App Store'u işletirken Uygulama Sağlayıcılarının aracısı olarak hareket eder ve sizinle Uygulama Sağlayıcısı arasındaki satış sözleşmesi ya da kullanıcı sözleşmesinin tarafı değildir. Ancak, Apple Distribution International Ltd. müşterisiyseniz, kayıtlardaki satıcı Apple Distribution International Ltd.'dir ve bu, Uygulama lisansını Apple Distribution International Ltd.'den satın aldığınız, ancak Uygulamanın Uygulama Sağlayıcısı tarafından lisanslandığı anlamına gelir. Apple tarafından lisanslanan bir Uygulama bir "Apple Uygulaması"dır; Uygulama Sağlayıcısı tarafından lisanslanan bir Uygulama "Üçüncü Taraf Uygulama"dır. Apple ya da Uygulama Sağlayıcısı EULA'nın yerine geçen, özel bir lisans sözleşmesi ("Özel EULA") sağlamadığı sürece aldığınız Uygulamalar, aşağıda öngörülen Lisanslı Uygulama Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesine ("Standart EULA") tabidir. Üçüncü Taraf Uygulamanın Uygulama Sağlayıcısı; içeriğinden, garantilerinden ve yerel yasalara tabi olarak Üçüncü Taraf Uygulama ile ilgili olarak yöneltebileceğiniz hak taleplerinden münferiden sorumludur. Apple'ın her bir Üçüncü Taraf Uygulama için geçerli Standart EULA ya da Özel EULA'nın üçüncü taraf lehtarı olduğunu ve bu sebeple, söz konusu sözleşmeyi uygulayabileceğini kabul ve teyit edersiniz. Etiketler ve iMessage uygulamaları gibi belirli Uygulamalar aygıt uygulamalar ekranında gösterilmeyebilir, ancak Mesajlar uygulama çekmecesinden bunlara erişmek ve bunları kullanmak mümkündür.

UYGULAMA İÇİ SATIN ALMA İŞLEMLERİ

Uygulamalar, söz konusu Uygulamalar dahilinde kullanım için içerik, hizmetler ya da işlevsellik ("Uygulama İçi Satın Alma İşlemleri") sunabilir. Uygulamanın kullanımı esnasında tüketilen Uygulama İçi Satın Alımları (örneğin, sanal gem) aygıtlar arasında aktarılamaz ve sadece bir kez indirilebilir. Uygulama İçi Satın Alma İşlemi yapmadan önce parolanızı girerek ya da Touch ID veya Face ID kullanarak (diğer İçeriği edinmek için gereken kimlik doğrulamasından ayrı olarak) hesabınızı doğrulamalısınız. Her bir satın alım için bizden parola sorulmasını istemediğiniz ya da Touch ID veya Face ID’yi etkinleştirmediğiniz sürece on beş dakika içinde yeniden kimlik doğrulamadan ek Uygulama İçi Satın Alma İşlemi yapabilirsiniz. Uygulama İçi Satın Alma özelliğini kapatmak için şu talimatları uygulayabilirsiniz: https://support.apple.com/HT201304.

UYGULAMA PAKETLERİ

Bazı uygulamalar paket olarak bir arada (“Uygulama Paketi”) satılabilir. Bir Uygulama Paketiyle gösterilen fiyat, Uygulama Paketini satın aldığınızda ödeyeceğiniz tutardır. Önceden satın almış ya da edinmiş olduğunuz uygulamalar varsa Uygulama Paketi fiyatında indirim yapılabilir ancak Uygulama Paketi’ni tamamlamak üzere minimum bir ücret içerebilir.

ARAMA SONUÇLARI VE SIRALAMALARI

Uygulamaların arama sonuçlarında nasıl sıralanacağını belirlerken, dikkate alınan ana parametreler Uygulama Sağlayıcıları tarafından sağlanan meta veriler, müşterilerin Uygulamalar ve App Store ile olan etkileşimleri ve Uygulamaların App Store'daki popülerliğidir. Bu ana parametreler, müşteri arama sorgularında en alakalı sonuçları sağlar.

LİSANSLI UYGULAMA SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ

App Store aracılığıyla sunulan Uygulamalar size lisanslanır, satılmaz. Her bir Uygulamaya ilişkin lisansınız, işbu Lisanslı Uygulama Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesini ("Standart EULA") ya da şayet sağlanmışsa, sizinle Uygulama Sağlayıcısı arasındaki özel bir son kullanıcı lisans sözleşmesini ("Özel EULA") önceden kabulünüze tabidir. İşbu Standart EULA ya da özel EULA uyarınca Apple Uygulamasına ilişkin lisansınız, Apple tarafından verilir ve işbu Standart EULA ya da özel EULA uyarınca Üçüncü Taraf Uygulamaya ilişkin lisansınız söz konusu Üçüncü Taraf Uygulamanın Uygulama Sağlayıcısı tarafından verilir. İşbu Standart EULA'ya tabi olan Uygulamalar işbu belgede "Lisanslı Uygulama" olarak anılır. Uygulama Sağlayıcısı ya da mümkün olduğu durumlarda Apple ("Lisans Veren") Lisanslı Uygulamadaki ve Lisanslı Uygulamaya ilişkin olarak işbu Standart EULA uyarınca size açıkça verilmeyen tüm hakları saklı tutar.

a. Lisansın Kapsamı: Lisans Veren, Kullanım Kurallarının izin verdiği şekilde ve sahip olduğunuz ya da denetimizdeki Apple markalı ürünlerde Lisanslı Uygulamayı kullanmak üzere size devredilemez bir lisans verir. Lisanslı Uygulama içinden satın alınan ya da Lisanslı Uygulamadan erişilebilen içerik, materyal ya da hizmetler ve Lisans Veren tarafından sağlanıp da özgün Lisanslı Uygulamanın yerine geçen ya da özgün Lisanslı Uygulamayı tamamlayan yükseltmeler, söz konusu yükseltmeye bir özel EULA eşlik etmediği sürece işbu Standart EULA'nın koşullarına tabidir. Kullanım Kurallarında aksi öngörülmedikçe Lisanslı Uygulamayı aynı anda birden fazla aygıt tarafından kullanılabileceği bir ağ üzerinden dağıtamaz ya da kullanıma sunamazsınız. İşbu Sözleşmede açıkça izin verilmedikçe, Lisanslı Uygulamayı devredemez, yeniden dağıtamaz ya da Lisanslı Uygulamanın alt lisansını veremezsiniz ve Apple Aygıtınızı bir üçüncü tarafa satarsanız satmadan önce Lisanslı Uygulamayı Apple Aygıtınızdan kaldırmalısınız. Lisanslı Uygulama çalışmalarını, güncellemeleri ya da bunların parçalarını (yukarıda anılan kısıtlamaların geçerli yasa ile yasaklandığı haller hariç olmak üzere ve yasaklandığı ölçüde ya da Lisanslı Uygulamaya dahil edilmiş açık kaynaklı bileşenlerin kullanımını yöneten lisanslama koşullarının izin verdiği ölçüde) kopyalayamaz (işbu Lisans ve Kullanım Kuralları tarafından izin verilen haller hariç olmak üzere), bunlar üzerinde tersine mühendislik yapamaz, bunların kaynak kodunu oluşturamaz, elde etmeye, değiştirmeye ya da bunlardan türetilmiş çalışmalar oluşturmaya teşebbüs edemezsiniz.

b. Veri Kullanım İzni: Lisans Verenin, Lisanslı Uygulama ile ilgili olarak (şayet mevcutsa) yazılım güncellemeleri, ürün destek ve diğer hizmetlerin size sağlanmasını kolaylaştırmak üzere düzenli olarak topladığı teknik verileri ve ilgili bilgileri — aygıtınız, sistem ve uygulama yazılımı ve çevre birimleri hakkındaki teknik bilgiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere — toplayabileceğini ve kullanabileceğini kabul edersiniz. Lisans Veren işbu bilgileri; kimliğinizi kişisel olarak tanımlamayan biçimde, ürünlerini geliştirmek ya da size hizmetler ya da teknolojiler sağlamak için kullanabilir.

c. Fesih. İşbu Standart EULA, tarafınızca ya da Lisans Veren tarafından feshedilene kadar geçerlidir. İşbu Standart EULA çerçevesindeki haklarınız, sözleşme koşullarına uymadığınız takdirde kendiliğinden fesholur.

d. Harici Hizmetler. Lisanslı Uygulama, Lisans Verenin ve/veya üçüncü tarafın hizmetlerine ve web sitelerine (topluca ve ayrı ayrı, "Harici Hizmetler") erişimi etkinleştirebilir. Harici Hizmetleri tüm riskleri size ait olmak üzere kullanmayı kabul edersiniz. Lisans Veren, üçüncü taraf Harici Hizmetlerin içerik ya da doğruluğunu incelemek ya da değerlendirmek ile sorumlu değildir ve söz konusu üçüncü taraf, Harici Hizmetlerinden sorumlu olmaz. Mali, tıbbi ya da konum bilgileri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Lisanslı Uygulama ya da Harici Hizmet tarafından görüntülenen veriler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır ve Lisans Veren ya da aracıları tarafından garanti edilmez. Harici Hizmetleri işbu Standart EULA koşullarına aykırı olacak ya da Lisans Veren ya da üçüncü tarafların fikri mülkiyet haklarını ihlal edecek şekilde kullanamazsınız. Harici Hizmetleri, kişi ya da kuruluşları rahatsız etmek, suistimal etmek, taciz etmek, tehdit etmek ya da bu kişi ya da kuruluşlara hakaret etmek üzere kullanmayacağınızı ve Lisans Verenin bu şekilde bir kullanımdan sorumlu olmayacağını kabul edersiniz. Harici Hizmetler tüm dillerde ya da Yaşadığınız Ülkede mevcut olmayabilir ve belirli konumda kullanım için uygun ya da mevcut olmayabilir. Söz konusu Harici Hizmetleri kullanmayı seçtiğiniz ölçüde, geçerli yasalara uymak ile münferiden sorumlusunuz. Lisans Veren, size herhangi bir bildirimde bulunmaksızın ve size karşı hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin, Harici Hizmetlerde dilediğinde kısıtlamalar ya da sınırlamalar uygulama, değiştirme, erteleme, kaldırma ya da devre dışı bırakma hakkını saklı tutar.

e. GARANTİ YOKTUR: LİSANSLI UYGULAMAYI KULLANIMINIZA İLİŞKİN TÜM RİSKLERİN SİZE AİT OLDUĞUNU KABUL VE TEYİT EDERSİNİZ. GEÇERLİ YASA TARAFINDAN İZİN VERİLEN AZAMİ ÖLÇÜDE, LİSANSLI UYGULAMA VE LİSANSLI UYGULAMA TARAFINDAN SAĞLANAN YA DA GERÇEKLEŞTİRİLEN HİZMETLER TÜM HATALARI İLE VE HİÇBİR GARANTİ OLMAKSIZIN "OLDUĞU GİBİ" VE "MEVCUT OLDUĞU ŞEKİLDE" SAĞLANIR VE LİSANS VEREN TİCARİ ELVERİŞLİLİK, TATMİN EDİCİ KALİTE, BELİRLİ AMACA UYGUNLUK, DOĞRULUK, ZAPTA KARŞI TEKEFFÜL VE ÜÇÜNCÜ TARAF HAKLARINI İHLAL ETMEME ZIMNİ GARANTİLERİ VE/VEYA KOŞULLARI DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE LİSANSLI UYGULAMA VE HİZMETLERE İSTİNADEN SARİH, ZIMNİ YA DA YASAL TÜM GARANTİLERDEN VE KOŞULLARDAN İŞBU VESİLEYLE FERAGAT EDER. LİSANS VEREN YA DA YETKİLİ TEMSİLCİSİ TARAFINDAN VERİLEN SÖZLÜ YA DA YAZILI BİLGİ YA DA TAVSİYELER, BİR GARANTİ TEŞKİL ETMEZ. LİSANSLI UYGULAMA YA DA HİZMETLERİN AYIPLI OLDUĞU ORTAYA ÇIKARSA, TÜM GEREKLİ BAKIM, ONARIM YA DA DÜZELTMEYE İLİŞKİN MASRAFIN TAMAMINI ÜSTLENİRSİNİZ. BAZI YARGI BÖLGELERİ, TÜKETİCİLERİN GEÇERLİ YASAL HAKLARI ÜZERİNDE SINIRLAMALARA YA DA ZIMNİ GARANTİLERİN HARİÇ BIRAKILMASINA İZİN VERMEDİĞİNDEN YUKARIDAKİ HARİÇ BIRAKMA VE SINIRLAMALAR SİZE UYGULANMAYABİLİR. YEREL YASALARA TABİ OLARAK, SATIN ALINAN LİSANSLI UYGULAMALAR İÇİN EN AZ İKİ YIL VE UYGULAMA İÇİ ABONELİKLER İÇİN SÖZLEŞMEYE BAĞLI TEDARİK SÜRESİ BOYUNCA YASAL BİR UYGUNLUK GARANTİSİNE SAHİP OLABİLİRSİNİZ.

f. Sorumluluğun Sınırlandırılması. KANUN TARAFINDAN YASAKLANMADIĞI ÖLÇÜDE, SÖZ KONUSU ZARARLARA İLİŞKİN OLASILIKTAN HABERDAR EDİLMİŞ OLSA DAHİ VE SORUMLULUK KURAMINA (SÖZLEŞME, HAKSIZ FİİL YA DA AKSİ TAKDİRDE) BAKILMAKSIZIN HER NE ŞEKİLDE SEBEBİYET VERİLMİŞ OLURSA OLSUN, LİSANS VEREN LİSANSLI UYGULAMANIN KULLANIMI YA DA KULLANILAMAMASI İLE İLGİLİ YA DA BUNLARDAN KAYNAKLANAN KAYIP YA DA HASILAT ZARARLARI, VERİ BOZULMASI VEYA KAYBI, VERİ İLETİMİ YA DA ALIMI BAŞARISIZLIĞI (KURS TALİMATLARI, ÖDEVLERİ VE MALZEMELERİ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE) TİCARETİN KESİNTİYE UĞRAMASI YA DA DİĞER TİCARİ ZARARLAR YA DA KAYIPLAR DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE TÜM KİŞİSEL YARALANMA YA DA ARIZİ, ÖZEL, DOLAYLI YA DA NETİCE KABİLİNDEN DOĞAN ZARARLARDAN HİÇBİR SURETTE SORUMLU OLMAYACAKTIR. BAZI YARGI BÖLGELERİ, BEDENSEL YARALANMA YA DA ARIZİ YA DA NETİCE KABİLİNDEN DOĞAN ZARARLARA İLİŞKİN SORUMLULUĞUN HARİÇ TUTULMASINA VEYA SINIRLANDIRILMASINA İZİN VERMEDİĞİNDEN İŞBU SINIRLAMA SİZE UYGULANMAYABİLİR. Lisans Verenin tüm zararlardan ötürü toplam sorumluluğu (kişisel yaralanmanın olduğu durumlarda geçerli yasanın zorunlu kıldığı durumlar hariç) hiçbir surette iki yüz elli doları (250,00 ABD doları) aşamaz. Yukarıdaki sınırlamalar, yukarıda ifade edilen çözüm yolu esaslı amacına ulaşmasa da uygulanacaktır.

g. Birleşik Devletler mevzuatı ya da Lisanslı Uygulamanın edinildiği yargı bölgesinin yasaları tarafından yetkilendirilen haller hariç Lisanslı Uygulamayı kullanamaz ya da başka şekillerde ihraç ya da yeniden ihraç edemezsiniz. Bilhassa, ancak sınırlamasız olarak Lisanslı Uygulama (a) ABD ambargolu ülkelere ya da (b) ABD Maliye Bakanlığının Özel Olarak Belirlenmiş Kişiler Listesi ya da ABD Ticaret Bakanlığının Reddedilen Kişiler Listesi ya da Teşebbüs Listesinde bulunan kişilere ihraç ya da yeniden ihraç edilemez. Lisanslı Uygulamayı kullanarak, söz konusu ülke ya da söz konusu listede bulunmadığınızı beyan ve tekeffül edersiniz. Nükleer, füze ya da kimyasal ya da biyolojik silahların geliştirilmesi, tasarımı, yapımı ya da üretilmesi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere söz konusu ürünleri Amerika Birleşik Devletleri mevzuatı tarafından yasaklanan amaçlar ile kullanmamayı da kabul edersiniz.

h. ABD Devleti Son Kullanıcıları. Lisanslı Uygulama ve ilgili belgeler "Ticari Öğeler" olup, söz konusu terim 48 C.F.R. §2.101'de tanımlanır ve "Ticari Bilgisayar Yazılımı" ile "Ticari Bilgisayar Yazılımı Belgeleri"nden oluşmakta olup, söz konusu terimler de 48 C.F.R. §12.212 ya da 48 C.F.R. §227.7202'de kullanılır. 48 C.F.R. §12.212 ya da 48 C.F.R. §227.7202-1 - 227.7202-4 ile tutarlı olarak Ticari Bilgisayar Yazılımı ve Ticari Bilgisayar Yazılım Belgeleri ABD Hükümeti son kullanıcılarına (a) sadece Ticari Öğeler olarak ve (b) işbu belgedeki hüküm ve koşullar uyarınca tüm diğer son kullanıcılara verilen söz konusu haklar ile lisanslanır. Amerika Birleşik Devletleri telif yasaları uyarınca saklı tutulan yayımlanmamış haklar.

i. Aşağıdaki paragrafta açıkça öngörülen haller hariç işbu Sözleşme ve sizinle Apple arasındaki ilişki, kanun hükümleri arasındaki ihtilaf ilkeleri hariç Kaliforniya Eyaleti yasaları tarafından yönetilecektir. Siz ve Apple, işbu Sözleşmeden kaynaklanan ihtilafları ya da hak taleplerini çözüme kavuşturmak üzere Kaliforniya, Santa Clara'da bulunan mahkemelerin kişisel ve münhasır yargı yetkisini kabul edersiniz. (a) Bir ABD vatandaşı değilseniz; (b) ABD'de ikamet etmiyorsanız; (c) Hizmete ABD'den erişmiyorsanız ve (d) aşağıda belirtilen ülkelerden birinin vatandaşıysanız, işbu belgeyle işbu Sözleşmeden kaynaklanan ihtilaf ya da hak taleplerinin kanun hükümleri arasındaki ihtilaf ilkesine bakılmaksızın ve aşağıda öngörülen geçerli yasa tarafından yönetileceğini kabul eder ve işbu belgeyle aşağıda belirtilen, amir hükme sahip eyalet, şehir ya da ülkede bulunan mahkemelerin gayri münhasır yargı yetkisini gayri kabili rücu olarak kabul edersiniz:

Bir Avrupa Birliği üyesi ülke veya Birleşik Krallık, İsviçre, Norveç ya da İzlanda vatandaşıysanız, amir hüküm ve yetkili mahkeme mutat ikametgahınızın bulunduğu ülkenin yasaları ve mahkemeleridir.

Milletlerarası Mal Satımına ilişkin Birleşmiş Milletler Anlaşması, bilhassa işbu Sözleşmeye istinaden uygulanmayacaktır.

G. ÜÇÜNCÜ TARAFLARDAN EDİNİLEN İÇERİKLER İÇİN EK KOŞULLAR

Apple Books, App Store ve Apple Podcasts (Apple Podcasts Abonelikleri dahil) belirli İçerikleri Apple’dan değil, söz konusu içeriğin üçüncü taraf sağlayıcısından edinirsiniz (ilgili İçeriğin ürün sayfasında ve/veya satın alma sürecinde gösterildiği üzere). Bu durumda Apple, size İçeriği sağlarken İçerik Sağlayıcının aracısı olarak hareket eder ve bu yüzden, Apple sizinle İçerik Sağlayıcı arasındaki İşleme ilişkin olarak bir taraf değildir. Apple Distribution International Ltd.'in bir müşterisiyseniz Apple Distribution International Ltd., edindiğiniz İçeriğin kayıtlardaki satıcısıdır; ancak söz konusu İçerik Sağlayıcı tarafından lisanslanmıştır. İçerik Sağlayıcı söz konusu İçerikle ile ilgili kullanım koşullarını uygulama hakkını saklı tutar. İçerik Sağlayıcı söz konusu İçerikten, söz konusu garantilerden feragat edilmediği ölçüde garantilerden ve söz konusu İçerik ile ilgili sizin ya da ilgili olabilecek diğer tarafların hak taleplerinden münferiden sorumludur.

H. APPLE MUSIC EK KOŞULLARI

iCloud Müzik Arşivi; Apple Music için etkinleştirilmiş aygıtlarınızda Apple Music, iTunes Store ya da başka kaynaklardan edindiğiniz, eşleşmiş ya da yüklenmiş şarkılar, şarkı listeleri ve müzik videolarına ("iCloud Müzik Arşivi İçeriği") erişmenize izin veren bir Apple Music özelliğidir. iCloud Müzik Arşivi, Apple Music üyeliğinizi ayarladığınızda otomatik olarak etkinleştirilir. iCloud Müzik Arşivi, iCloud Müzik Arşivi İçeriğiniz hakkındaki bilgiler toplar. Bu bilgiler, Apple Kimliğiniz ile ilişkilendirilir ve o esnada Apple Music'te mevcut olan iCloud Müzik Arşivi İçeriği ile karşılaştırılır. Eşleşmeyen iCloud Müzik Arşivi İçeriği Apple'ın iCloud Müzik Arşivi sunucularına yüklenir (Apple tarafından belirlenen bir formatta). 100.000'e kadar şarkı yükleyebilirsiniz. iTunes Store'dan edinilen şarkılar, bu sınırlamaya dahil değildir. Belirli kriterleri karşılamayan (örneğin, aşırı derecede büyük dosyalar) ya da aygıtınız için yetkilendirilmemiş şarkılar, iCloud Müzik Arşivi için uygun değildir. iCloud Müzik Arşivini kullandığınızda Apple çaldığınız, durdurduğunuz, atladığınız şarkılar, kullandığınız aygıtlar ve kayıttan yürütme tarihi ve süresi gibi bilgilerin günlüğünü tutar. iCloud Müzik Arşivini sadece yasalara uygun şekilde edinilmiş içerik için kullanmayı kabul edersiniz. iCloud Müzik Arşivi "OLDUĞU GİBİ" sağlanır ve hata ya da yanlışlar içerebilir. iCloud Müzik Arşivini kullanmadan önce verilerinizi ve bilgilerinizi yedeklemelisiniz. Apple Music üyesi değilseniz, iCloud Müzik Arşivini kullanan iTunes Match aboneliği satın alabilirsiniz. Apple Music üyeliğiniz sona erdiğinde, iCloud Müzik Arşivi sunucularına yüklenen iCloud Müzik Arşivi İçeriği dahil olmak üzere iCloud Müzik Arşivinize erişimi kaybedersiniz.

I. APPLE FITNESS+ EK KOŞULLARI

Apple Fitness+ yalnızca eğlence ve/veya bilgi edinme amaçlıdır ve tıbbi tavsiye verme amacı taşımaz. (a) Söz konusu etkinliğin güvenliği ve tavsiye edilebilirliği veya (b) belirli tıbbi durumlar ya da belirtilerle ilgili olarak her zaman nitelikli bir sağlık profesyonelinden tavsiye istemelisiniz.

J. OPERATÖR ÜYELİĞİ

Mevcut olduğu durumlarda, kablosuz iletişim operatörünüz aracılığıyla size bir Hizmet üyeliği ("Operatör Üyeliği") sunulabilir. Operatör Üyeliği satın alırsanız bu operatörünüzün, Hizmet lisansınızı operatörünüzden edindiğiniz, Hizmet üyeliğinizin masraflarını size fatura edecek olan kayıtlardaki satıcı olacağı, ancak Hizmetin Apple tarafından lisanslanacağı ve sağlanacağı anlamına gelir. Operatör ile satın alma ilişkiniz, işbu Sözleşmeye değil, operatörün hüküm ve koşullarına tabidir ve Operatör Üyeliği ile ilgili faturalandırma ihtilafları Apple'a değil, operatörünüze yöneltilmelidir. Operatör Üyeliği aracılığıyla bir Hizmet kullanarak operatör hesap bilgilerinizin, telefon numaranızın ve abonelik bilgilerinizin operatör tarafından Apple'a aktarılabileceğini ve Apple'ın söz konusu bilgileri Operatör Üyeliğinizin durumunu belirlemek üzere kullanabileceğini kabul edersiniz.

K. TÜM HİZMETLERE UYGULANAN MUHTELİF KOŞULLAR

APPLE TANIMI

Yaşadığınız Ülkeye bağlı olarak, "Apple" ile kastedilen,

One Apple Park Way, Cupertino, California adresinde bulunan Apple Inc., Porto Riko dahil Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılar için;

120 Bremner Blvd., Suite 1600, Toronto ON M5J 0A8, Kanada adresinde bulunan Apple Canada Inc., Kanada’daki kullanıcılar için;

1 Alhambra Plaza, Ste 700 Coral Gables, Florida adresinde bulunan Apple Services LATAM LLC, Meksika, Orta veya Güney Amerika ya da bir Karayip ülkesi veya bölgesindeki (Porto Riko hariç) kullanıcılar için;

Roppongi Hills, 6-10-1 Roppongi, Minato-ku, Tokyo 106-6140, Tokyo adresinde bulunan iTunes K.K., Japonya'daki kullanıcılar için;

Level 3, 20 Martin Place, Sydney NSW 2000, Avustralya adresinde bulunan Apple Pty Limited, tüm bölgeleri veya ilişkili yargı bölgeleri dahil Avustralya ya da Yeni Zelanda'daki kullanıcılar için ve

Hollyhill Industrial Estate, Hollyhill, Cork, İrlanda Cumhuriyeti adresinde bulunan Apple Distribution International Ltd., tüm diğer kullanıcılar için.

SÖZLEŞMEYE İLİŞKİN DEĞİŞİKLİKLER

Apple işbu Sözleşmeyi, örneğin Apple yeni bir hizmet eklediğinde veya ilgili yasa değiştiğinde gerekli olduğunda, değiştirme ve yeni ya da ek hüküm ve koşullar ekleme hakkını saklı tutar. Söz konusu değişiklikler ile ek hüküm ve koşullar derhal yürürlüğe girer ve işbu Sözleşmeye dahil olur. Hizmetleri kullanmaya devam etmeniz, yukarıda anılanları kabulünüz addedilir.

ÜÇÜNCÜ TARAF MATERYALLERİ

Apple, İçerik ya da Hizmetlerden bağlantı sağlanan ya da İçerik ya da Hizmetlere dahil edilen üçüncü taraf materyallerinden sorumlu değildir.

FİKRİ MÜLKİYET

İçerik, grafikler, kullanıcı ara yüzü, ses klipleri, video klipler, yayıncıya ait İçerik ve Hizmetleri uygulamak üzere kullanılan komutlar ve yazılımlar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Hizmetlerin, Apple, lisans verenleri ve/veya İçerik sağlayıcılarının sahibi olduğu mülkiyete ilişkin bilgi ve materyal içerebileceğini ve telif hakkı dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere geçerli fikri mülkiyet yasaları ve diğer yasalar tarafından korunduğunu kabul edersiniz. Söz konusu mülkiyete ilişkin bilgileri ya da materyalleri, Hizmetlerin işbu Sözleşmeye uygun olarak kişisel ve ticari olmayan kullanımı dışında kullanmayacağınızı kabul edersiniz. İçerik veya Hizmetlerin hiçbir kısmı, işbu Sözleşme ile açıkça izin verilen haller hariç hiçbir biçimde ya da şekilde devredilemez veya yeniden oluşturulamaz. Hizmetleri ya da İçeriği hiçbir surette değiştirmeyeceğinizi, kiralamayacağınızı, ödünç vermeyeceğinizi, satmayacağınızı, paylaşmayacağınızı ya da dağıtmayacağınızı kabul edersiniz ve açıkça yetkilendirilmedikçe, Hizmetlerden istifade edemezsiniz.

Apple adı, Apple logosu, iTunes, iTunes Store, App Store, Apple Books, Apple Music, Apple TV, Apple TV+, Apple Arcade, Apple News, Apple News+, Apple One, Apple Podcasts, Apple Fitness+ ve diğer Apple ticari markaları, hizmet markaları, Hizmetler ile bağlantılı olarak kullanılan grafikler ve logolar, Apple'ın Amerika Birleşik Devletleri ve dünya çapındaki diğer ülkelerdeki ticari markaları ya da tescilli ticari markalarıdır. Yukarıda anılan ticari markalara istinaden tarafınıza hiçbir hak ya da lisans verilmez.

TELİF HAKKI

Aksi belirtilmedikçe, Apple tarafından sağlanan Hizmetler ve İçerik, Apple Inc. ve iştiraklerinin telif hakkı korumasındadır.

Hizmetler aracılığıyla sunulan herhangi bir İçeriğin, tarafınızca iddia edilen bir telif hakkını ihlal ettiğine inanıyorsanız lütfen Apple ile aşağıdaki konumlardan iletişime geçin:

- Üçüncü Taraf Uygulamalar: https://www.apple.com/legal/internet-services/itunes/appstorenotices/

- Apple Books: https://www.apple.com/legal/internet-services/itunes/applebooksnotices/

- Apple TV+ ve Apple Fitness+: https://www.apple.com/legal/internet-services/itunes/appletvplusnotices/

- Apple News: https://www.apple.com/legal/internet-services/itunes/applenewsnotices/

- Ringtones: https://www.apple.com/legal/internet-services/itunes/ringtonestorenotices/

- Diğer tüm Hizmetler (iTunes Store, Apple Music ve Apple Podcasts dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere): https://www.apple.com/legal/internet-services/itunes/itunesstorenotices/

Bu, ihlal iddiası bildiriminizi işleme koymamızın en hızlı yoludur. Belirlenen temsilcimize ulaşmanın ve bildiriminizi işleme koymanın daha yavaş yolu, aşağıda belirtilen posta adresine ihlal iddiasına ilişkin doğru ve eksiksiz bir bildirim göndermektir.

Apple Inc.

Attn: Copyright Agent

One Apple Park Way

MS: 1IPL

Cupertino, CA 95014

Tel: 408.996.1010

E-posta: copyrightnotices@apple.com

Apple, başkalarının telif haklarını sürekli olarak ihlal eden veya ihlal ettiği iddia edilen kullanıcıların hesaplarını uygun koşullarda devre dışı bırakma ve/veya feshetme yönünde bir politika benimsemiştir. Bu politikanın uygulanmasının bir parçası olarak Apple, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, sürekli olarak ihlal gerçekleştiren faaliyetlerde bulunduğu tespit edilen veya ilgili diğer nedenlerle kullanıcıların hesaplarını askıya alabilir, devre dışı bırakabilir ve/veya feshedebilir.

HİZMETLERİN FESHİ VE GEÇİCİ OLARAK DURDURULMASI

İşbu Sözleşmenin hükümlerine uymazsanız, Apple: (i) işbu Sözleşmeyi ve/veya Apple Kimliğinizi feshedebilir ve fesih tarihi dahil fesih tarihine kadar Apple Kimliğiniz çerçevesinde vadesi gelmiş tüm tutarlar için yükümlülüğünüz devam eder ve/veya (ii) yazılıma ilişkin lisansınızı feshedebilir ve/veya (iii) Hizmetlere erişmenize engel olabilir.

Bundan başka, Apple teknik veya operasyonel nedenlerle ve dilediği zamanda Hizmetleri (ya da bunların herhangi bir parçasını ya da İçeriğini) değiştirme, geçici olarak durdurma ya da sona erdirme hakkını saklı tutar ve Apple söz konusu haklarını gerçekleştirdiğinde size ya da üçüncü taraflara karşı sorumlu olmayacaktır.

GARANTİLERDEN FERAGAT; SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI

APPLE, HİZMETLERİ KULLANIMINIZIN KESİNTİSİZ YA DA HATASIZ OLACAĞINI GARANTİ, BEYAN YA DA TEKEFFÜL ETMEZ VE APPLE'IN MUHTELİF ZAMANLARDA VE SİZE BİLDİRİMDE BULUNMAKSIZIN, HİZMETLERİ BELİRSİZ SÜRELİ OLARAK KALDIRABİLECEĞİNİ, HİZMETLERİ DİLEDİĞİ ZAMANDA İPTAL EDEBİLECEĞİNİ YA DA HİZMETLERE ERİŞİMİNİZİ BAŞKA ŞEKİLLERDE SINIRLAYABİLECEĞİNİ YA DA DEVRE DIŞI BIRAKABİLECEĞİNİ KABUL EDERSİNİZ.

HİZMETLERİ KULLANIMINIZA YA DA KULLANAMAMANIZA VEYA HİZMETLERLE BAĞLANTILI ETKİNLİKLERE İLİŞKİN TÜM RİSKLERİN SİZE AİT OLDUĞUNU AÇIKÇA KABUL EDERSİNİZ. HİZMETLER VE HİZMETLER ARACILIĞIYLA SİZE SAĞLANAN TÜM İÇERİK TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK, MÜLKİYET VE İHLAL ETMEME ZIMNİ GARANTİLERİ DAHİL SARİH YA DA ZIMNİ HİÇBİR GARANTİ OLMAKSIZIN, KULLANIMINIZ İÇİN "OLDUĞU GİBİ" VE "MEVCUT OLDUĞU ŞEKİLDE" (APPLE TARAFINDAN AÇIKÇA İFADE EDİLEN HALLER HARİÇ) SAĞLANIR. BAZI YARGI BÖLGELERİ, ZIMNİ GARANTİLERİN HARİÇ BIRAKILMASINA İZİN VERMEDİĞİNDEN ZIMNİ GARANTİLERE İLİŞKİN YUKARIDAKİ HARİÇ BIRAKMA SİZE UYGULANMAYABİLİR. YEREL YASALARA TABİ OLARAK, SATIN ALINAN İÇERİK İÇİN EN AZ İKİ YIL VE ABONE OLDUĞUNUZ İÇERİK İÇİN SÖZLEŞMEYE BAĞLI TEDARİK SÜRESİ BOYUNCA YASAL BİR UYGUNLUK GARANTİSİNE SAHİP OLABİLİRSİNİZ.

GEÇERLİ YASALAR TARAFINDAN GEREKLİ KILINMADIKÇA, APPLE'IN HİZMETLERİMİZ ARACILIĞIYLA SİZE İÇERİK SUNMAYA DEVAM ETME SORUMLULUĞU OLMADIĞINI VE SATIN ALINAN İÇERİK DAHİL OLMAK ÜZERE, İÇERİK İNDİRMEK, YENİDEN İNDİRMEK VEYA AKIŞ İÇİN KULLANILAMAZ DURUMA GELDİĞİNDE APPLE'IN SİZE KARŞI SORUMLU OLMAYACAĞINI KABUL EDERSİNİZ.

BUNLARA İLİŞKİN OLASILIKTAN HABERDAR EDİLMİŞ OLSALAR DAHİ; APPLE, YÖNETİCİLERİ, GÖREVLİLERİ, ÇALIŞANLARI, İŞTİRAKLERİ, ARACILARI, YÜKLENİCİLERİ YA DA LİSANS VERENLERİ, HİZMETLER VASITASIYLA YAYIMLANAN, İLETİLEN YA DA BAŞKA ŞEKİLLERDE SUNULAN İÇERİĞİN KULLANIMININ BİR SONUCU OLARAK MARUZ KALINAN İÇERİKTEKİ HATALAR YA DA EKSİKLER YA DA HER TÜR YARALANMA VE KAYIP YA DA ZARAR DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE HİZMETLERİ VE/VEYA İÇERİĞİ KULLANIMINIZ İLE HERHANGİ BİR ŞEKİLDE İLGİLİ İSTEMLER YA DA HİZMETLERİ KULLANIMINIZDAN KAYNAKLANAN DOĞRUDAN, DOLAYLI, ARIZİ, CEZAİ, ÖZEL YA DA NETİCE KABİLİNDEN DOĞAN ZARARLARDAN ÖTÜRÜ HİÇBİR ŞEKİLDE SORUMLU OLMAZ. BAZI ÜLKELER, EYALETLER YA DA YARGI BÖLGELERİ, NETİCE KABİLİNDEN DOĞAN VE ARIZİ ZARARLARA İLİŞKİN SORUMLULUĞUN HARİÇ BIRAKILMASINA YA DA SINIRLANDIRILMASINA İZİN VERMEDİĞİNDEN SÖZ KONUSU ÜLKELER, EYALETLER YA DA YARGI BÖLGELERİNDE APPLE'IN SORUMLULUĞU, SÖZ KONUSU SINIRLANDIRMANIN KANUN İLE İZİN VERİLDİĞİ ÖLÇÜDE SINIRLANDIRILABİLİR.

APPLE, HİZMETLER İLE BAĞLANTILI OLARAK GÖNDERDİĞİNİZ BİLGİLERİ KORUMAK ÜZERE MAKUL ÇABA GÖSTERİR, ANCAK SÖZ KONUSU BİLGİLERİ GÖNDERMENİZE İLİŞKİN TÜM RİSKLERİN TARAFINIZA AİT OLDUĞUNU KABUL EDER VE APPLE'I SÖZ KONUSU BİLGİLER İLE HERHANGİ BİR ŞEKİLDE İLGİLİ SORUMLULUK YA DA KAYIPLARDAN ÖTÜRÜ SİZE KARŞI TÜM SORUMLULUKTAN İŞBU VESİLEYLE MUAF TUTARSINIZ.

APPLE, HİZMETLERİN KAYIPLARDAN, BOZULMALARDAN, SALDIRILARDAN, VİRÜSLERDEN, MÜDAHALELERDEN, BİLGİSAYAR KORSANLIĞINDAN YA DA DİĞER GÜVENLİĞE İLİŞKİN YETKİSİZ ERİŞİMLERDEN MUAF OLACAĞINI BEYAN YA DA GARANTİ ETMEZ VE APPLE'I BUNLARLA İLGİLİ SORUMLULUKLARDAN İŞBU VESİLEYLE MUAF TUTARSINIZ. HİZMETLER ARACILIĞIYLA SATIN ALINAN YA DA EDİNİLEN İÇERİK DAHİL SİSTEMİNİZİ YEDEKLEMEK İLE SORUMLUSUNUZ.

APPLE, HİZMETLERİ KULLANMANIZLA BAĞLANTILI OLARAK SİZE YANSITILACAK VERİ ÜCRETLENDİRMELERİNDEN SORUMLU DEĞİLDİR.

FERAGAT VE TAZMİNAT

HİZMETLERİ KULLANARAK, KANUN TARAFINDAN İZİN VERİLDİĞİ ÖLÇÜDE, İŞBU SÖZLEŞMEYİ İHLALİNİZDEN, HİZMETLERİ KULLANIMINIZDAN YA DA APPLE'IN İŞBU SÖZLEŞMENİN ŞÜPHE EDİLEN İHLALİNİ SORUŞTURMASININ PARÇASI OLARAK APPLE TARAFINDAN AÇILAN DAVALARDAN KAYNAKLANAN YA DA İŞBU SÖZLEŞMENİN İHLAL EDİLDİĞİNE İLİŞKİN APPLE'IN BULGU YA DA KARARININ SONUCU İSTEMLERE İSTİNADEN APPLE'I, YÖNETİCİLERİNİ, GÖREVLİLERİNİ, ÇALIŞANLARINI, İŞTİRAKLERİNİ, ARACILARINI, YÜKLENİCİLERİNİ VE LİSANS VERENLERİNİ BERİ KILMAYI KABUL EDERSİNİZ. BİLGİLERE YA DA İÇERİĞE ERİŞİMİ REDDETME, BUNLARI KALDIRMA, HİZMETLERE ERİŞİMİNİZİ GEÇİCİ OLARAK DURDURMA YA DA SONLANDIRMA YA DA ŞÜPHE EDİLEN İHLALLERİN SORUŞTURULMASI ESNASINDA DİĞER İŞLEMLERDE BULUNMANIN SONUCU OLARAK YA DA APPLE'IN İŞBU SÖZLEŞMENİN İHLAL EDİLDİĞİNE DAİR KARARININ SONUCU OLARAK APPLE'I, YÖNETİCİLERİNİ, GÖREVLİLERİNİ, ÇALIŞANLARINI, İŞTİRAKLERİNİ, ARACILARINI, YÜKLENİCİLERİNİ VE LİSANS VERENLERİNİ DAVA ETMEYECEĞİNİZİ YA DA BUNLARDAN ZARARLARIN TELAFİSİNİ İSTEMEYECEĞİNİZİ KABUL EDERSİNİZ. İŞBU FERAGAT VE TAZMİNAT HÜKMÜ, İŞBU SÖZLEŞMEDE TANIMLANAN YA DA İŞBU SÖZLEŞME İLE NİYET EDİLEN TÜM İHLALLER İÇİN GEÇERLİDİR.

KAMU KURUMLARINA İLİŞKİN YASAL İSTİSNALAR

Nitelikli bir eğitim kurumu ya da resmi kurumsanız ve işbu Sözleşmenin herhangi bir kısmı, örnek vermek gerekirse, tazminat bölümünün tümü ya da bir kısmı, geçerli yerel, ulusal, bölgesel ya da federal yasa uyarınca size karşı geçersiz ya da icra edilemez ise, o zaman söz konusu bölüm duruma göre geçersiz ya da icra edilemez addedilir ve geçerli amir hükme uygun olacak şekilde yorumlanır.

AMİR HÜKÜM

Aşağıdaki paragrafta açıkça öngörülen haller hariç veya ilgili yasanın gerekli kıldığı ölçüde, işbu Sözleşme ve sizinle Apple arasındaki ilişki ve Hizmetlere ilişkin tüm İşlemler yasa hükümleri arasındaki ihtilaf ilkelerine bakılmaksızın, Kaliforniya Eyaleti yasaları tarafından yönetilir. Siz ve Apple, işbu Sözleşmeden kaynaklanan ihtilafları ya da hak taleplerini çözüme kavuşturmak üzere Kaliforniya, Santa Clara'da bulunan mahkemelerin kişisel ve münhasır yargı yetkisini kabul edersiniz. (a) Bir ABD vatandaşı değilseniz; (b) ABD'de ikamet etmiyorsanız; (c) Hizmete ABD'den erişmiyorsanız ve (d) aşağıda belirtilen ülkelerden birinin vatandaşıysanız, işbu belgeyle işbu Sözleşmeden kaynaklanan ihtilaf ya da hak taleplerinin kanun hükümleri arasındaki ihtilaf ilkesine bakılmaksızın ve aşağıda öngörülen geçerli yasa tarafından yönetileceğini kabul eder ve işbu belgeyle aşağıda belirtilen, amir hükme sahip eyalet, şehir ya da ülkede bulunan mahkemelerin gayri münhasır yargı yetkisini gayri kabili rücu olarak kabul edersiniz:

Bir Avrupa Birliği üyesi ülke ya da Birleşik Krallık, İsviçre, Norveç ya da İzlanda vatandaşıysanız, amir hüküm ve yetkili mahkeme mutat ikametgahınızın bulunduğu ülkenin yasaları ve mahkemeleridir.

Milletlerarası Mal Satımına ilişkin Birleşmiş Milletler Anlaşması, bilhassa işbu Sözleşmeye istinaden uygulanmayacaktır.

DİĞER HÜKÜMLER

İşbu Sözleşme sizinle Apple arasındaki sözleşmenin tamamını oluşturur ve sizinle Apple arasındaki, işbu Sözleşme konusuna ilişkin bundan önceki tüm sözleşmeleri ilga ederek, Hizmetleri kullanımınızı yönetir. İşlem yaptğınızda veya bağlı hizmetler, üçüncü taraf içeriği, üçüncü taraf yazılımı ya da Toplu Satın Alma Programı gibi ek hizmetleri kullanırken uygulanabilecek ek hüküm ve koşullara da tabi olabilirsiniz. İşbu Sözleşmenin herhangi bir kısmının geçersiz ya da icra edilemez olduğuna hükmedilirse, söz konusu kısım mümkün mertebe tarafların özgün niyetlerini yansıtmak üzere geçerli yasalara uygun olarak yorumlanır ve kalan kısımlar yürürlükte kalmaya devam eder. Apple'ın işbu Sözleşmedeki hakları ya da hükümleri uygulayamaması, söz konusu hükümlerden ya da diğer hükümlerden feragat ettiği anlamına gelmez. Apple denetiminin ötesindeki sebeplerden ötürü yükümlülüklerini yerine getiremezse sorumlu olmayacaktır.

Hizmetleri kullanımınıza uygulanan tüm yerel, bölgesel, federal ve yerel yasalar, kararnameler, tüzükler ve yönetmeliklere uymayı kabul edersiniz. Hizmetleri kullanımınız diğer yasalara da tabi olabilir. Elektronik olarak teslim edilen İşlemlerden ötürü kayıp riski, elektronik teslim ile birlikte alıcıya geçer. Hiçbir Apple çalışanı ya da aracısının işbu Sözleşmeyi değiştirme yetkisi bulunmaz.

Apple, e-posta adresinize e-posta ya da posta adresinize posta yolu ile mektup göndererek ya da Hizmetlerde ilan ederek hizmetlere istinaden size bildirimde bulunabilir. Bildirimler, derhal yürürlüğe girer. Apple, Hizmetler hakkında size ek bilgiler göndermek için e-posta ya da anında iletim bildirimleriyle de sizinle iletişime geçebilir.

İşbu belgeyle Apple'a işbu Sözleşmenin herhangi bir kısmına uyulmasını sağlamak ve/veya uyulduğunu doğrulamak için gerekli ya da uygun olduğuna makul surette inandığı önlemleri alma hakkı verirsiniz. İşbu Sözleşmenin herhangi bir kısmına (Apple'ın, Hizmetler ve/veya İçeriği kullanımınız ve/veya üçüncü tarafların Hizmetleri ve/veya İçeriği kullanımınızın yasa dışı olduğu ve/veya söz konusu üçüncü tarafın haklarını ihlal ettiğine yönelik hak talebi ile ilgili yasal süreçlerde Apple'ın işbirliği yapma hakkı dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere) uygunluğu sağlamak ve/veya doğrulamak için gerekli ya da uygun olduğuna makul surette inanırsa, Apple'ın size karşı herhangi bir sorumluluk taşımaksızın verileri ve/veya bilgileri icra kurumlarına, resmi görevlilere ve/veya üçüncü taraflara ifşa etme hakkına sahip olduğunu kabul edersiniz.

Rüşt yaşının altındaki çocuklar, çocuk ile ebeveyn ya da yasal vasinin işbu Sözleşmeyi anladığından emin olmak için işbu Sözleşmeyi ebeveyn ya da yasal vasileri ile birlikte gözden geçirmelidir.

Son Güncelleme: 12 Eylül 2022