V Apple budete spolupracovat se stejnými nadšenci, jako jste vy sami. Je to místo, kde byznys respektuje odbornou práci. Kde vás zdravá úcta k odvaze a neotřelým nápadům přiměje vydat ze sebe to nejlepší ve prospěch našeho společného cíle.

Jak fungujeme

Nejtrvalejším designem z dílny Apple je možná samotná společnost Apple.

Apple se spíš než na obchodní oddělení dělí podle funkčních specializací. A to je u takto veliké firmy něco neobvyklého. U nás experti vedou experty: odborníci na hardware vedou sekci hardwaru, znalci softwaru mají na starosti software a zkušení designéři mají pod palcem design. Tím se lišíme od většiny ostatních velkých firem, kde generální ředitelé šéfují manažerům. Apple je tím, čím je, právě proto, že v jednotlivých oblastech rozhodují největší odborníci z daného odvětví.

Vedoucí pracovníci v Apple musí umět skloubit svou odbornost se dvěma dalšími důležitými vlastnostmi: citem pro detail a ochotou naslouchat při diskuzích a kolektivním rozhodování. Pracovat s experty, kteří poskytují náležité rady a vedení, bývá pro lidi na jakékoli pozici osvobozující a zároveň fascinující. Takový přístup k vedení vytváří ideální prostředí pro spolupráci, ze které se rodí inovace.

Víc o tom, jak organizační struktura Apple podporuje inovace,
se dozvíte v článku časopisu Harvard Business Review.

Přečtěte si článek (PDF)

Chcete-li opravdu pochopit, jak se něco vyrábí, rádi zkoumáte věci do hloubky a chcete být skutečně kreativní, potom je Apple to pravé místo pro vás.
Shravan, manažer týmu výrobního designu Více o práci v oblasti provozu a dodavatelského řetězce

Spolupráce

Náročné výzvy plodí brilantní nápady.

Hlouček zaměstnanců diskutujících nad AirPody

Když vidím, jak se naše osvědčené vztahy a spolupráce mezi jednotlivými týmy spojují v jednom produktu, jsem neuvěřitelně pyšný.

Jason, manažer týmu Wireless Software Engineering
Více o práci na softwaru a službách

Spolupráce v Apple znamená víc než jen společná práce – je to vášnivá, všestranně přínosná diskuze. Lidé v obchodech Apple, v týmech pracujících na hardwaru nebo v marketingu řeší různé problémy, ale zásady slušné otevřené diskuse se nemění. Hájíme své názory, přinášíme vlastní úhly pohledu a nakonec ze společných nápadů sestavujeme ta nejlepší řešení.

Zásadní je spolupráce mezi různými týmy, protože žádný produkt ani služba nejsou výsledkem práce jediné skupiny. Na vytvoření jedné klíčové součástky nového produktu se můžou podílet třeba i desítky specializovaných týmů. Každá expertní skupina má ovšem stejný cíl – mimořádný uživatelský komfort výsledného produktu.

Inovace

Když rozhodují odborníci, rozhodnou se pro inovace.

Inovace jsou doménou lidí, kteří vědí, co dělají. Ať jde o první práci v jejich životě, nebo nejnovější projekt desítky let trvající kariéry. Ve společnosti Apple neleží inovace jen na bedrech jedinečných osobností. Je tu také společenství odborníků, kteří se nesoustředí na to, co už jsme dokázali, ale na to, co dokázat můžeme. Tuto kulturu podporujeme tím, že dáváme expertům prostor přijímat informovaná, ale odvážná rozhodnutí, která nás posouvají stále dál.

Každý tu je – nebo brzy bude – inovátor. Dokonce i v oblastech, kterých si zákazníci obvykle nevšimnou. Třeba správci a technici Siri, kteří pomáhají snižovat výskyt předpojatých výroků a neustále se starají o to, aby v reakcích na vyhledávání převládaly uctivé a neutrální výrazy. Nebo týmy, které navrhly, vyrobily a odeslaly milióny obličejových štítů na ochranu před nákazou COVID-19 pro zdravotníky v první linii. Nebo šéfkuchař z naší jídelny, který si nechal patentovat ekologicky šetrnou krabici na pizzu.

Máme dostatečné zdroje, abychom své nápady mohli libovolně rozvíjet. Žádná myšlenka není příliš bláznivá.
Jen, inženýrka v pokročilé výrobě Více o práci v oblasti provozu a dodavatelského řetězce

Oblasti práce

Je tu místo pro ty nejlepší z každého oboru.

Ideální pozice, kde můžete rozvíjet svoji specializaci, se může vyskytovat v mnoha různých oblastech činností Apple. Projděte si je a zjistěte, které ladí s vašimi zájmy.

Studenti

Získejte nejen zkušenosti. Získejte zkušenosti v Apple.

Bez ohledu na to, jestli jste ještě ve škole, nebo už jste připravení rozjet kariéru, u nás je vždycky místo pro lidi s neotřelými nápady. Apple poskytuje praktické stáže i pracovní příležitosti na plný nebo částečný úvazek pro studenty a absolventy.

Více o příležitostech pro studenty

Pobočky

Místní zastoupení.
Celý svět možností.

Prozkoumat všechny pobočky