Melissa, Apple Store'da Genius olarak aksesuar bölümünde çalışıyor.

Destek verdiğiniz her müşteri sizin hayatınıza da birçok şey katar.

Mobil ürünlerle ilgili sorunları gidermekten sorumlu bir Teknik Uzman olarak başlayabilir ya da daha özel onarımlar üzerinde çalışan bir Genius olabilirsiniz. Her durumda, müşterilerimizi çok sevdikleri Apple deneyimleriyle yeniden buluşturmak için teknolojiye beslediğiniz tutkuyla kişisel dokunuşlarınızı bir araya getirirsiniz. İster tam zamanlı ister yarı zamanlı çalışın, müşterilerle yaptığınız her sohbette şunu açıkça fark edersiniz: Desteklediğiniz sadece teknoloji değildir. İnsanlara da destek olursunuz.

Teknik Uzman Jeronimo, Apple Store’da iki müşteriyle konuşuyor.

Jeronimo bir Teknik Uzman. Aynı zamanda insan ilişkileri konusunda da uzmanlık sahibi.

Jeronimo ilk iş görüşmesine geldiğinde, sahip olduğu karakterin, teknolojiyle dolu bir özgeçmişten bile önemli olduğunu fark etti. O günden beri hem bugün hem de yarın için becerilerini hayata geçirmesini sağlayan koçluk ve mentorluk desteği dahil olmak üzere, ekibinin desteğini alarak ilerledi. Jeronimo şimdi aynısını başka ekip arkadaşları için yapıyor: “Buradaki liderler bana, lisede teknolojiye duyduğum ilginin peşinden gitmem için ilham veren bilgisayar öğretmenimi hatırlatıyor. Bu pozisyonda, başka çalışanlara ilham veren o insan olmaya çalışıyorum.”

Teknik Uzman ekibindeki açık pozisyonlar

Jeronimo insanlarla bağ kuruyor.

Melissa bir Genius. Ve her gün öğrenmeye devam ediyor.

Melissa kendisini teknolojiden çok, insan ilişkilerinde başarılı olarak görüyordu ama Apple’a katıldıktan sonra kendine güvenini artırarak her gün yeni bir şey öğrenmeye başladı. Ekibinden aldığı yardım ve ekstra teknik eğitim sayesinde, ürünlerimizle ilgili derinlemesine bilgi edindi. Melissa şu anda Apple donanımlarını onarma sertifikasına sahip olduğu halde, pozisyonu gereği zamanının büyük bölümünü daha da değerli bulduğu bir işle, müşteri deneyimleriyle geçiriyor. “İnsanlar günümüzde ürünlerimizle birçok şey yapıyorlar. Onlara ürünleri üzerinde nasıl biraz daha kontrol sahibi olabileceklerini göstermek, yaşamlarının kontrolünü daha fazla ele almalarını sağlamakla hemen hemen aynı şey. Karşılığında size müteşekkir oluyorlar ve bu çok güzel bir duygu.”

Genius ekibindeki açık pozisyonlar

Melissa teknolojiden çok daha fazlasını öğreniyor.

Melissa hakkındaki filmi izleyin.

Apple Retail Teknik Destek Pozisyonları

Sizin deneyiminize en uygun pozisyon hangisi?

Teknik Uzman: Tam Zamanlı veya Yarı Zamanlı

Yeni ürün sahiplerinin ürünlerini kullanmaya başlamasına, mevcut ürün sahiplerinin de mobil aygıtlarıyla ilgili sorunları gidermesine yardımcı olmak için ihtiyacınız olan eğitimi sunacağız. Bu pozisyonda donanım onarımı yapmanız beklenmez. Müşterilerin Apple ile samimi, dost canlısı ve gerçek bir insani bağ kurmasını sağlarsınız. Bu pozisyon, teknoloji ürünlerini onarmaktan çok ilişkileri düzeltmekle ilgilidir. Deneyimli Genius teknisyenlerinin sağladığı mentorluk sayesinde teknik uzmanlık becerilerinizi geliştirir, mağaza liderlik ekibinin gelişim desteğiyle profesyonel boyutta ilerlersiniz. Apple’da öğrenim asla bitmez ve ekip üyeleri birbirlerini sürekli destekler.

Genius: Tam Zamanlı veya Yarı Zamanlı

Müşterilerin her çeşit teknik sorununa hızlı çözüm getirebilmek için iletişim ve problem çözme becerilerinizi kullanın. Genius olarak Mac ve mobil aygıt donanım onarımlarını gerçekleştirme sertifikasına sahip olursunuz. Ayrıca diğer uygulamalı teknik destek hizmetlerini sunarsınız. Bu yolda ilerlerken teknik bilgilerinizi günceller, ekip üyelerini teknik sorunlar hakkında eğitirsiniz. Buradaki liderler profesyonel gelişiminizde etkin bir role sahip olacağı için kariyer becerilerinizi de geliştirirsiniz. En önemlisi, Apple deneyimiyle ilgili en sevdikleri şeylerle tekrar buluşmalarını sağlayarak müşterilerin hayatlarını zenginleştirirsiniz.